Wojna Wolność vs Powinność

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez PMG w 06 Lis 2012, 22:58

Jak dla mnie ta cała wojna to jeden wielki syf, niepotrzebny nikomu, a przez którego Zona cierpi. Nie popieram żadnej ze stron, ani Wolności, ani Powinności. Argumenty Powinności, jako iż Wolność to anarchiści i bandyci jest lekko przesadzona i oparta na stereotypach. Ciekawe z iloma Wolnościowcami udało im się porozmawiać, albo ile razy widzieli wnętrze ich baz. A co do ich poglądów, to powiem jedno - skoro chcą zniszczyć Zonę i uważają ją za największe zło, to dlaczego pozwalają Samotnikom sprzedawać artefakty? Wzbogacają się na tym, co oni chcą zniszczyć, a szanowni panowie w czerwonych mundurkach nie robią z tym nic? Dlaczego uparli się akurat na Wolność, która chce chronić Zonę, a nie na Samotników, którzy się na tym wzbogacają i lubią to? Oczywiście mówię tutaj o poszukiwaczach artefaktów, a nie o np. myśliwych, którzy tylko ułatwiają Powinności zadanie. W sumie nie dziwię się, że większość stalkerów wybiera Wolność, idee Powinności nie trzymają się w ogóle całości. Wolność w sumie nie lepsza. Może nie są anarchistami i bandytami, ale do prawdziwych żołnierzy im trochę daleko. Z takim nastawieniem i luźną atmosferą nie uda im się wygrać. Rozumiem, że gdy dochodzi do sytuacji kryzysowych, to potrafią się zjednoczyć, ale kiedyś może być już na to za późno. Poglądy? Jeśli chcą chronić Zonę, to niech sobie ją chronią. Chcą, żeby ludzkość odkryła cuda Strefy? Dobra. Ale niech nie płaczą później, że banda Pijawek wybija mieszkańców Kijowa, albo, że Monolit próbuje "zaprowadzić porządki" na reszcie świata, bo naszym zielonym odechciało się wojska przy granicach. Co do uzbrojenia, to mogę powiedzieć, że Powinność miałaby lekką przewagę. Może i nie mają snajperów, ale nadrabiają to olbrzymią siłą ognia, swoimi karabinami maszynowymi PKM skutecznie mogą stawić opór nawet wielkiej bandzie. Poza tym mają też cięższe kombinezony, lecz powoduje to, że są mniej ruchliwi. Wolność posiada uzbrojenie NATO-wskie, a więc trudniej dostępne. Posiadają dobrych snajperów, ale nie mają aż tak dużej siły ognia w bliskim starciu.

Podsumowując:
- Wysłać obie frakcje w pole anomalii, do legowiska nibyolbrzyma, lub na radioaktywne bagna, ewentualnie zamknąć w laboratorium. Obie frakcje zupełnie nie mają pojęcia o naturze Zony. Jedni chcą ją unieszkodliwić, a inni przyłączyć do świata zewnętrznego. Póki nie pojmą konsekwencji tego, co może się stać, jestem obojętny. A która frakcja by wygrała, gdyby wypuścić obie na siebie? Na bliskie dystanse Wolność została by dosłownie zgnieciona przez Powinność, ale na dalekie dystanse Wolnościowi snajperzy po kolei pozdejmowali by Powinnościowców. Jak widać frakcje mniej więcej równoważą się. Trudno mi orzec, kto wygra. Naprawdę. To zależy przede wszystkim od sytuacji. Najlepiej, niech Zona pozostanie taka jaka jest.
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 06 Gru 2023, 13:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Reklamy Google

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Stalker fan w 08 Lis 2012, 18:17

Dla mnie Powinność dlatego że są lepiej zorganizowani i mają lepsze opancerzenie a zbroja jak dla mnie jest najważniejsze .

Za ten post Stalker fan otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative KOSHI.
Stalker fan
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 16 Lip 2012, 17:57
Ostatnio był: 06 Gru 2013, 23:30
Miejscowość: Morąg
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: -3

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Aracz w 08 Lis 2012, 19:21

Powinność według mnie by wygrała.
Obokan jest dobry nawet na dalszą odległość. Lekkie jednostki tej frakcji, podejdą do snajpera zanim ten wystrzeli. Dobre pancerze, chronią często i przed strzałami w głowę. I kto napisał, że nie mają snajperów? A ja z dragunowem od wolności to co? :( A no w końcu ja jednostka specjalna, bo mam wszystko.
Ludzie powinności, też na pewno stawią się na polu bitwy, wolność nie zawsze chce stawić czoła wrogowi.
A ten czołg? To żadna przeszkoda dla wyrzutni RPG, którą powinność ma na skupie.
PKM radzi sobie dobrze z większością oddziałów wolności.
Jest jeszcze "Groza". Najcudowniejsza broń w zonie. Celna, szybkostrzelna, z możliwością modyfikacji amunicji. Każdy boi się walczyć z wrogiem, który ma taki karabin. PSZ-9, egzoszkielety, lżejsze pancerze. Razem, można nimi wykonać bardzo dobrą taktykę.
Image

Uchu, jak się patrzę na to co kiedyś pisałem to widzę że dzieciuch byłem :D
Awatar użytkownika
Aracz
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 24 Cze 2012, 17:10
Ostatnio był: 11 Lis 2016, 14:56
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 16

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Merhius w 08 Lis 2012, 22:53

Powinność i ich popleczników jak zwykle pycha pożera, więc zrównoważę troszkę:
Obokan jest dobry nawet na dalszą odległość.
A GP-37 to nie?
Lekkie jednostki tej frakcji, podejdą do snajpera zanim ten wystrzeli.
Snajperzy pracują w parach które też nierzdko są osłaniane przez kolegów.
Dobre pancerze, chronią często i przed strzałami w głowę.
A to dobre :E , zwłszcza przed pociskami przeciwpancernymi NATO lub SWD.
I kto napisał, że nie mają snajperów? A ja z dragunowem od wolności to co?.
A ja z FT200M, RPG na plerach i działkiem Gaussa w majtach to co?
Ludzie powinności, też na pewno stawią się na polu bitwy.
A akcja z wysyłaniem samotnego Szramy by walczył dla powinności w podziemiach agropromu?
A ten czołg? To żadna przeszkoda dla wyrzutni RPG, którą powinność ma na skupie.
Nooo, bez przesady. Jakoś chyba nigdy nie spotkałem powinnościowca z RPG... chyba. A czołgi są ochraniane przez piechotę która ma za priorytet usuwać jednostki przeciwpancerne. Nie mówie że powinność nie ma szans, mówię tylko że to nie takie proste.
PKM radzi sobie dobrze z większością oddziałów wolności.
... Racja :E
Jest jeszcze "Groza". Najcudowniejsza broń w zonie. Celna, szybkostrzelna, z możliwością modyfikacji amunicji. Każdy boi się walczyć z wrogiem, który ma taki karabin.
Ja jakoś nie. Zresztą Groza ma ciężkie do zdobycia pociski a po zmianie kalibru jest taka sobie (moim zdaniem), no i jakoś nigdy nie widziałem żeby powinnościowcy modyfikowali swoją broń w tym kierunku.

No i to tyle, oczywiście nie miałem w zamiarze kogokolwiek drażnić moim postem, snorki Aracz, po prostu miałem już dość tej propagandy powinności o tym jacy to oni niepokonani, niezniszczalni itd.
PS: Tak propo to jestem samotnikiem :)
PPS: A kolorki to tak dla picu :E

Za ten post Merhius otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive clearskystalker,
Negative shoter.
Awatar użytkownika
Merhius
Stalker

Posty: 133
Dołączenie: 24 Maj 2012, 21:37
Ostatnio był: 27 Paź 2016, 02:55
Miejscowość: Gruzowisko koło reaktora
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 94

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Aracz w 08 Lis 2012, 23:46

1.Nie widziałeś ich z RPG na plecach, bo mają w magazynie do kupienia :D
2.Snajperzy pracują w parze, nie w 6 osobowym oddziale.
3. Ja na najcięższym widziałem jak snajper wolności strzelił powinnościowcowi w głowę dwa razy, zanim padł. Powinnościowiec miał PSZ-9
4. Pociski do grozy nie są takie ciężkie do zdobycia, starczy trochę rubli na kupno :D
Image

Uchu, jak się patrzę na to co kiedyś pisałem to widzę że dzieciuch byłem :D

Za ten post Aracz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Merhius.
Awatar użytkownika
Aracz
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 24 Cze 2012, 17:10
Ostatnio był: 11 Lis 2016, 14:56
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 16

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Merhius w 09 Lis 2012, 00:05

Dzięki shoter za szczerość, widzę że BARDZO LUBISZ gdy używam kolorków ;)
Araczu, z RPG w magazynach nie pamiętam (moja wina), co do snajperów to napisałem- w parach, tyle że poszczególne pary mogą się osłaniać dodatkowo. Powinnościowcy u mnie od strzału w głowę gineli :D A co do amunicji to... hmm przy takich strzelaninach jakie podobno (według opowiadań i według obserwacji) organizuje powinność (zawalone sufity, sypiący się tynk, stosy trupów itd.) to by zbankrutowali w kilka dni :E

Za ten post Merhius otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Aracz.
Awatar użytkownika
Merhius
Stalker

Posty: 133
Dołączenie: 24 Maj 2012, 21:37
Ostatnio był: 27 Paź 2016, 02:55
Miejscowość: Gruzowisko koło reaktora
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 94

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Aracz w 09 Lis 2012, 12:02

No w końcu. Na szczęście istnieją obokany i zmniejszony kaliber. Oczywiście, wolność też nie jest słaba. Ale jest gorzej zorganizowana, gdyby połączyć te dwie frakcje, były by prawie nie do zwyciężenia.
Ale trzeba przyznać, Powinność to typowi roz***rdalacze wroga, którzy chcą go zniszczyć za wszelką cenę. Zarówno fanatycy, według nich, ich rozumowanie jest najlepsze i najważniejsze, przez co każdego przeciwnego zdania chcą wyeliminować. Po części to też rosyjscy wojskowi, którzy trzeba przyznać, często są dość brutalni i nieopanowani.
I też trzeba zauważyć z jakiej odległości snajper strzela, jaką amunicją i z jakiej broni. Także jaki wróg ma hełm. Jest tutaj dużo czynników.
Image

Uchu, jak się patrzę na to co kiedyś pisałem to widzę że dzieciuch byłem :D
Awatar użytkownika
Aracz
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 24 Cze 2012, 17:10
Ostatnio był: 11 Lis 2016, 14:56
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 16

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Rainbow w 09 Lis 2012, 15:42

Według mnie lepszą frakcją są ludzie z Powinności , ponieważ są lepiej zorganizowani , mają lepsze pancerze , broń , usytułowanie bazy i nie są zarajani i zachlani jak Wolność ;D Oczywiście sobie wypiją , ale nie w takich ilościach. :wódka:
Awatar użytkownika
Rainbow
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 08 Lis 2012, 14:07
Ostatnio był: 15 Lis 2012, 17:06
Miejscowość: Dzicz
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: -2

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Pijawol w 09 Lis 2012, 15:58

Znając mechanikę Stalkera bez problemu można orzec, że taka wojna zakończyłaby się szybkim zwycięstwem Powinności. NPC są zaprogramowane do walki z bliskich dystansów, więc Wolności nie pomaga w żadnym stopniu posiadanie snajperek, którymi i tak zadają śmiesznie niskie obrażenia. Fanatykom Wolności zalecam odpalenie Czystego Nieba i obserwowanie starcia tych frakcji na Wysypisku. W moim przypadku drużyna Powinności ( bez mojej pomocy ) wychodząc z zachodniej części mapy, została pokonana dopiero w rejonie Pchlego Targu - po drodze likwidując 3 pełne oddziały Wolności.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 16 Cze 2024, 08:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Kill_Flint w 09 Lis 2012, 17:31

Jest to trochę źle zrobione, że NPC (nawet ci z SVD) podchodzą na krótki dystans i wtedy atakują. Powinność ma bronie lepsze na krótką odległość, a Wolność na większą. W CS Powinność ma zmodyfikowane Obokany (AN-94), które nadają się tylko na krótki (bardzo krótki) dystans. Więc jeśli wolnościowcy podejdą na zbyt krótki dystans to dostaną się pod ostrzał bardzo szybkostrzelnych (i niecelnych) karabinów, a to oznacza, że jest po nich.
Bimbru bimbru dajcie, a jak nie to spier*******!

Moje opowiadanie: viewtopic.php?f=85&t=18925
Przeczytaj, skomentuj i oceń!

LA nie będzie.

Kill_Flint
Wygnany z Zony

Posty: 129
Dołączenie: 08 Sie 2012, 12:27
Ostatnio był: 17 Sty 2013, 20:05
Miejscowość: Janów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 15

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Aracz w 10 Lis 2012, 01:05

Co do niecelności Obokanów, nie zgadzam się. W Limańsku w CS, spokojnie strzelałem do monoliciarzy w oknach z Obokana. On się po prostu szybko niszczy, trzeba nim odpowiednio strzelać. Najlepiej seriami.
Image

Uchu, jak się patrzę na to co kiedyś pisałem to widzę że dzieciuch byłem :D
Awatar użytkownika
Aracz
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 24 Cze 2012, 17:10
Ostatnio był: 11 Lis 2016, 14:56
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 16

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Kill_Flint w 10 Lis 2012, 08:46

@Up zależy jaki obokan, może miałeś zwykłego albo ulepszonego, bo tymi które widziałem nie nadawały się nawet do strzelania seriami.
Bimbru bimbru dajcie, a jak nie to spier*******!

Moje opowiadanie: viewtopic.php?f=85&t=18925
Przeczytaj, skomentuj i oceń!

LA nie będzie.

Kill_Flint
Wygnany z Zony

Posty: 129
Dołączenie: 08 Sie 2012, 12:27
Ostatnio był: 17 Sty 2013, 20:05
Miejscowość: Janów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 15

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości