Metro: Last Light

Re: Metro: Last Light

Postprzez Nyguz w 10 Sie 2011, 16:40

Japierdzielę :D Już nie mogę się doczekać :E
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Reklamy Google

Re: Metro: Last Light

Postprzez paintball_0 w 10 Sie 2011, 17:49

Moje przewidywania kompletnie się nie sprawdziły, zamiast duchów i klimy dostaliśmy kolejny fragment przepełniony filmowymi ujęciami. ;P

Na pierwszy rzut oka gra wygląda mi na jakościowy krok w tył, choć ponoć technicznie jest jeszcze bardziej zaawansowana od jedynki. Na razie tego nie widać. Może w obiecanym na 23 sierpnia 12-minutowym gameplayu będzie...
Jeśli natomiast chodzi o filmowe sceny, jestem pod wrażeniem efektu targanych wiatrem plandek i efektu prędkości. Niby takie nic ale nawet biernie oglądając filmik, wczułem się w wydarzenia. W jedynce immersja ze światem była w moim przypadku perfekcyjna i wszystko wskazuje na to, że z dwójką będzie tak samo.

Nie pamiętam na kiedy była zapowiadana premiera ale szczerze mówiąc mam nadzieję, że gra wyjdzie w przyszłym roku. Obecnie jestem spłukany, a nawet jeśli jakieś pieniądze się pojawią, to nie pójdą na elektroniczną rozrywkę... ;(

Ogólnie mówiąc jestem na TAK i nie trzymam kciuków za produkcję. Nie muszę. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Metro: Last Light

Postprzez KoweK w 10 Sie 2011, 18:29

Tam jest włączony Physx? Świetne efekty materiałów na tych skrzynkach. Robi wrażenie. W ogóle to oni chyba na god-mode grają. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Metro: Last Light

Postprzez tomasz4815 w 10 Sie 2011, 18:31

Jedyne czego się obawiam to pozbawienia klimatu tej gry...Co prawda w Parcie II zawiało klimacikiem i ucichło :-/
Zamiast kolejnej dawki klimy(jak powiedział mój przedmówca) dostaliśmy kolejne mięcho :| Zupełnie jak w CoD :(
Pozostaje tylko czekać :mad:
Co do grafy. Owszem jest "zaawansowana" ale powłoka wizualna to nie wszystko...Dla takiej gry liczy się przede wszystkim klimat, ta ciężka, brudna atmosferka, a nie jak zrobili twórcy CoD'a, że cały czas rozwalanie przeciwników na lewo i prawo. No i do tego jeszcze ten cały arsenał...Czy nie wolelibyście gry z klimatem dającym się wyczuć na kilometr, a mieć do dyspozycji ten "standardowy" arsenał; Czy broni do wyboru, do koloru i cały czas mięcho armatnie?! Rosyjskie metro to nie jakaś zbrojownia z mega-hiper-extra-super-duper minigunem :facepalm: To miejsce, w którym brakuje broni...Zmusiło to ludzi metra nawet do tworzenia własnej np. pneumatycznej :D
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tomasz4815
Łowca

Posty: 403
Dołączenie: 17 Lut 2011, 12:46
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 18:09
Miejscowość: Tam, gdzie atik czołgiem jeździ.
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 96

Re: Metro: Last Light

Postprzez paintball_0 w 10 Sie 2011, 20:10

Tak sobie myślę, że powszechna broń w Metrze nie jest niczym dziwnym. Nie zapominajmy, że realia świata to przyszłość po wojnie. Przemysł zbrojeniowy przeżywał renesans, więc pewnie każdy moskwianin trzymał to i owo w kredensie albo pod wersalką. ;)

Sama sieć metra stała się jednym wielkim bunkrem, więc na pewno gromadzono wielkie zapasy żywności, zaopatrzenia i broni. Amunicja przez lata schodziła szybciej, niż zużywały się pukawki, więc wiele z nich pozostawało w dobrym stanie. Z resztą i kwestię "kulek" rozwiązano całkiem zgrabnie, dzieląc amunicję na "śmieciową" i wartościową. Byłem pod wrażeniem, bo nawet po lekturze książki nie pomyślałem o takiej możliwości.

Zgadzam się z opinią, że amunicja powinna być wielkim luksusem a kałasz z pełnym magazynkiem zapewniać skuteczną i potężną ochronę przed dowolnym przeciwnikiem ale nie popadajmy w skrajności. Głupio wyglądałoby Metro, gdyby ludzcy przeciwnicy atakowali nas styliskiem od łopaty, albo zardzewiałymi grabiami. ;) Bywają gry FPP, w których głównym funem jest naparzanie bronią białą ale jeśli już mam grać Rosjaninem w Rosji- kraju Automatu Kałasznikowa- to idiotyzmem byłoby nie zapewnić mi odpowiedniej ilości strzelania. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Metro: Last Light

Postprzez Szpagin w 10 Sie 2011, 21:13

No, no, no... Technika idzie do przodu, wcześniej był celownik laserowy, teraz mamy kolimator... A scena fajna, akcji dużo, ale takie sceny najlepiej wypadają w zwiastunach. Ogólnie - duży plus.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Metro: Last Light

Postprzez matekfpol w 23 Sie 2011, 09:35


Za ten post matekfpol otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kontroler, caleb59, zdzicho.
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: Metro: Last Light

Postprzez Kontroler w 23 Sie 2011, 14:20

Może i skoku graficznego nie ma (bo co tam ulepszać), ale fizyka po prostu miażdży jajca. W żadnej grze czegoś takiego nie widziałem... mam tylko nadzieję, że posiadacze kart ATI, też będą mogli cieszyć oko takimi efektami. Ogólnie jest też bardzo dużo nowych rzeczy, smaczków, broni, pierdółek, aczkolwiek zajeżdża mi tu grą Call of Duty :wink:. Podsumowując, to jest naprawdę fajnie.
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Metro: Last Light

Postprzez Szpagin w 23 Sie 2011, 14:45

Scena w pędzącym pociągu miażdży. Dawno nie widziałem, by poczucie pędu było tak wyraźne. A cała reszta to stare, dobre Metro - "jedynka" była świetna, druga część też pewnie taka będzie.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Metro: Last Light

Postprzez matekfpol w 23 Sie 2011, 19:32

Twórcy już dawno stwierdzili, że Metro LL będzie liniowe jak poprzednik. I nie widzę w tym nic złego, CoD-a przypomina tylko w tym względzie. No i w widowiskowości. Ja przechodziłem M2033 z przyjemnością, CoD-y ( do piątki ) zresztą też.
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: Metro: Last Light

Postprzez KoweK w 23 Sie 2011, 19:57

Mi to wygląda na gameplaya z konsoli. Dla mnie miazga, w szczególności ta większa interaktywność i fizyka. I ta gra cieni i światła przy strzelaniu z działka...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Metro: Last Light

Postprzez Wheeljack w 23 Sie 2011, 19:59

Wygląda to fajnie, tylko trochę za dobrze mu to skradanie idzie. :P
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 15:54
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości