Seriale amerykańskie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Michu w 22 Mar 2013, 22:10

Czekam na ostatni sezon Dextera, który pojawi się w Czerwcu. Czekam na Grę o Tron i czekam na kolejne odcinki The Walking Dead. No więc musiałem coś jeszcze wykombinować i wybrałem Breaking Bad. W sumie nie żałuję, póki co jestem po pierwszym sezonie i oceniłem go na 7/10. Drugi i trzeci oraz kolejne podobno o wiele lepsze, co w sumie rzadko się zdarza, bo przeważnie królują te początkowe. Na razie dobrze idzie i faktycznie drugi sezon wygląda ciekawie, za chwilę lecę oglądać trzeci epizod.

Obejrzałem z dwa odcinki Jak Poznałem Waszą Matkę, ale jakoś się przekonać nie mogę do tych komedio-serialików amerykańskich, nie wiem dlaczego... Poza tym strasznie mnie irytuje nakładanie wcześniej nagranego śmiechu, kojarzy mi się z kiczem.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Reklamy Google

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Pangia w 22 Mar 2013, 23:38

Michu napisał(a):Obejrzałem z dwa odcinki Jak Poznałem Waszą Matkę, ale jakoś się przekonać nie mogę do tych komedio-serialików amerykańskich, nie wiem dlaczego... Poza tym strasznie mnie irytuje nakładanie wcześniej nagranego śmiechu, kojarzy mi się z kiczem.

Ten śmiech jeszcze nie jest taki głupi (wkładają go w momenty, w które akurat pasuje), gorzej, że sam serial z czasem robi się po prostu nudny i widz wygląda jak te przyszłe dzieciaki Teda widziane na początku każdego epizodu
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez vandr w 23 Mar 2013, 15:56

Michu napisał(a):Obejrzałem z dwa odcinki Jak Poznałem Waszą Matkę,


A wg mnie to bardzo fajny serial. Zdarzają się wprawdzie gorsze odcinki(jak wszędzie), ale zdecydowana większość jest naprawdę spoko i dobrze się bawię podczas oglądania go. Pierwsze odcinki mogą być momentami drętwe, ale później wszystko zaczyna się rozkręcać i momentami dzieją się jaja nie z tej ziemi. Mogę polecić. ;)

Tak w ogóle, właśnie kończę któryś tam odcinek i nie spodziewałem się, że forumowa maskotka zajmuje się tłumaczeniem seriali:

Image
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak, Pangia, Woland, Tajemniczy.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Lis 2023, 13:28
Kozaki: 1747

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Michu w 23 Mar 2013, 21:25

Być może jak skończę Breaking Bad to jeszcze spróbuję kilka kolejnych wspomnianego wyżej :P

Powiem że BB fajnie się rozkręcił i dzisiaj dostałem znak że świetnie się bawię oglądając go, w skrócie zacząłem się rechotać i wykonywać dziwne gestykulacje, lol. Przeważnie siedzę spokojnie i może raz na jakiś czas się pośmieję. Ogólnie dobre zianie, potocznie mówionym językiem :E


Ktoś tutaj w ogóle ostro się czai na ostatni sezon Dextera? Chyba druga rzecz na którą bardzo czekam zaraz po DayZ SA, ale to temat z innej beczki.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Soviet w 23 Mar 2013, 22:07

Dexter skończył się na 2-3 sezonie, potem już tylko sztuczne wydłużanie i pierdoły.

Natomiast Breaking Bad to rzeczywiście jeden z lepszych seriali ever, na równi z The Wire i Sopranos - i rzeczywiście cały czas się rozkręca :).
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Michu w 25 Mar 2013, 22:54

Spadać oglądać TWD 3x15. Chyba najlepszy odcinek od początku serialu, fajnie że komiks jest mega obszerny więc i serial powinien się trzymać długie lata.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez KoweK w 25 Mar 2013, 23:07

Odcinek niby fajny, ale jest trochę chu*owości i nieścisłości. Skąd Merle wiedział, gdzie Gubcio, a podstawowe pytanie brzmi: co oni tam robili? :E

Serial jest spoko, ale przez swoje nieścisłosci i sceny z dupy wszystko psuje. Najbardziej mnie rozwaliło to spotkanie Ricka z Gubciem - kompletnie bezsensowne, nie wiadomo w jaki sposób zaaranżowane i w ogóle.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Michu w 25 Mar 2013, 23:14

Przecież Merle miał zawieźć Michonne Gubciowi, chociaż już wcześniej planował coś innego... dlatego ją wypuścił bo to nie był jego priorytet. A co oni tam robili? Czekali, do południa mieli odebrać Michonne.

W sprawie Merla i jego przemyśleń nie jestem pewien, ale te sprawy o które zapytałeś były jaśniutko wyjaśnione i przejrzyste.

:

Szkoda tylko Merla, świetny aktor i postać nadająca dużego kontrastu.



btw Soviet, 2-3 sezonie? 3 był troszkę nudnawy ale przecież 4 roz*ebał system. W piątym denerwowała mnie ta kobitka, szósty był okej, siódmy to już taki powrót do korzeni by w ósmym miejmy nadzieje wszystko porządnie skończyć.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez KoweK w 25 Mar 2013, 23:43

Ach, no tak zapomniałem o tym. Ale nic nie tłumaczy bezsensownego spotkania Ricka z Gubciem. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Glaeken w 14 Kwi 2013, 00:30

Jeśli ktoś jakimś cudem nie widział jeszcze tego serialu... to niech się nie pokazuje przed me rozgniewane oblicze! ;)

Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez Pangia w 18 Kwi 2013, 21:11

Bates Motel - serial inspirowany "Psychozą" A. Hitchcocka, a także jego późniejszymi kontynuacjami. Nawet taki filmowy laik jak ja wie, kim był Norman Bates. Po kilku filmach z seryjnym mordercą w roli głównej przyszła pora na serial. Główną różnicą w porównaniu do filmów jest fakt, że tym razem matka Normana żyje, ma się całkiem dobrze i nawet zdążyła już kogoś zabić (w obronie własnej, ale jednak). Pilotażowy odcinek serialu można było obejrzeć na 13th Street Universal w ostatnią niedzielę o 21:00. I, powiem wam, że momentami śmiałem się, oglądając, bądź co bądź, serial będący w założeniu opowieścią o przemianie grzecznego, stłamszonego przez nadopiekuńczą matkę chłopca w seryjnego mordercę przebierającego się właśnie za własną matkę, tymczasem w serialu za "nowym" jeździ istny harem wcale niebrzydkich dziewczyn, zaś Norman nie wie, o co chodzi (co w sumie jednak pokrywałoby się z ewentualnym późniejszym zachowaniem Batesa). Tak czy siak, w sumie zaczęło się ciekawie. W Ameryce serial ma 3 mln widzów, co ma być dobrym wynikiem (nie wiem, jak to stoi w porównaniu do innych seriali w ogóle, bo czegoś o takiej tematyce raczej nie ma - może ewentualnie Dexter, bo tam też jest seryjny zabójca, ale na tym wspólne cechy chyba się kończą), u nas w kraju nie wiem jak to wygląda, niemniej jednak z zainteresowaniem będę czekał na kolejne odcinki - głównie dlatego, że naprawdę nie ma ostatnio nic normalnego w telewizji, ale też dlatego, że serial tak się spodobał w USA, że już planują drugi sezon.
A jakie są Wasze opinie? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Seriale amerykańskie

Postprzez jos w 14 Maj 2013, 20:32

Czy kojarzy ktoś serial The Americans albo zna jakieś opinie?
http://www.filmweb.pl/serial/Zaw%C3%B3d ... 013-663711
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości