Wasz sprzęt Audio

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez KoweK w 20 Lis 2011, 14:29

Image

Logitech X-530 5.1. Na początku ich użytkowania byłem trochę zawiedziony, bo często, gdy z głośników nic nie leciało, potrafiły "pierdzieć". Na szczęście po jakimś czasie ich użytkowania to zniknęło. Głośniki mam od 3 lat i jak najbardziej jestem zadowolony - poza tym dużo mi nie potrzeba...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1472

Reklamy Google

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez djcycu w 20 Lis 2011, 16:27

No a ja posiadam słuchawki Panasonic HTF290 (2 letnie) no i jak chcę trochę na głos posłuchać to mam dodatkowo wzmacniacz Panasonic SC AK28 (9 letnia) na jakość dźwięku nie mam co narzekać bo jest dosyć przyzwoita.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez Szpagin w 20 Lis 2011, 16:34

Image

Creative Inspire 245. Albo słuchawki z marketu za 25 zł. Nigdy nie słyszałem różnicy między sprzętem drogim a tanim.
Ostatnio edytowany przez Szpagin, 20 Lis 2011, 16:35, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez Zari w 20 Lis 2011, 16:34

No to ja korzystam z głośników Ibox Aspen kupionych parę wiosen temu. :E
Image
Jestem z nich zadowolony. Nic nie charczy, nic nie szumi. Dźwięk jest dobry ale wiem że to raczej niska półka jeżeli chodzi o głośniki. Mnie wystarczają :P
Ryzen 7 2700X | GTX 1060 6GB | 32GB RAM
Po co ja się tym w ogóle chwalę?
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 597
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 16 Cze 2024, 22:06
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 63

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez Piterxd w 20 Lis 2011, 17:29

Jakiś czas temu wymieniłem głośniki 2.1 Creative M2600 na Logitech X530, w filmach i grach spisują się lepiej niż 2.1. No i słuchawki Technics RP-HT73, 15 lat za nimi.
Image
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez Stalker Rambo w 20 Lis 2011, 18:14

Nie mam zielonego pojęcia jaką mam kartę dźwiękową w laptopie :P .

Kiedyś za czasów gimnazjum i liceum, aby nie denerwować matki, która nie zna się na muzyce i ciągle kazała mi ściszać "tych szarpidrutów" używałem byle jakich, byle najtańszych słuchawek. Gdy podjąłem się pracy postanowiłem po jakimś czasie wydać kasę na coś porządniejszego. W tej chwili używam słuchawek Creative Fatal1ty. Do gier są wspaniałe. A z muzyką i filmami też sobie dobrze radzą. Mam je ponad rok i cały czas są sprawne, nie trzeszczą, ani nie pierdzą, jak mają w zwyczaju robić to słuchawki za dwie dychy (po 4 miesiącach używania). Polecam :wink:
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez Glaeken w 20 Lis 2011, 19:04

U mnie wygląda to tak:

1. karta dźwiękowa = Creative SB X-Fi Elite Pro z panelem zewnętrznym, własnym softem i pamięcią 64MB (podobno odciąża trochę gry dzięki czemu nieco szybciej śmigają),pilotem i trzema trybami odtwarzania (gry, muzyka, tworzenie muzyki). Manipulacja dźwiękiem jest w zasadzie niemal bezgraniczna, z całą masą pokręteł i bajerów... więcej niż potrzebuję.
Wcześniej zawsze we wszystkich dotychczasowych kompach miałem jedynie zintegrowane z płytą główną Realteki, więc przesiadka była wręcz szokująca... in plus rzecz jasna.

2. głośniki 2+1 = Logitech Z-2300, do gier i muzyki w zupełności wystarcza, kupione w promocji, zamieniły kilka lat temu wysłużone Creative Inspire T-3000.

3. a) słuchawki = składane Creative Aurvana X-Fi z trzema trybami: Noise Cancellation, X-Fi Crystalizer i X-Fi CMSS 3D, z ładnym etui z zestawem przejściówek i kablem przedłużającym, do gier są wręcz idealne, bardzo miękkie elementy nauszne dzięki czemu mogę grać całymi godzinami i nie bolą mi uszy, redukcja szumów powoduje, że zupełnie nie słyszę odgłosów otoczenia (łącznie z telefonem i dzwonkiem do drzwi :D) poza tymi z gry, co pozwala mi się skupić na rozgrywce, Crystalizer przywraca stratne brzmienie po kompresji MP3, a CMSS 3D "uprzestrzennia" dźwięki, dzięki czemu słyszę dochodzące w grze dźwięki z właściwych kierunków dużo wyraźniej (pozwala na dokładniejszą orientację gdzie są pozostali gracze no i czasami uniknąć zaskoczenia gdy próbuje ktoś mnie podejść). Świetny zakup i idealnie uzupełnia kartę dźwiękową, jedyna wada to wymóg dwóch mini-paluszków gdy się korzysta z jednego z w/w trybów - wszystkie włączone na raz tryby, przy intensywnym korzystaniu "wyżerają" baterie dość szybko.
Więcej szczegółów: http://www.purepc.pl/creative_aurvana_x ... dla_gracza

Wcześniej miałem m.in. Sennheiser PMX 60 z pałąkiem za głowę, ale służyły mi głownie do roweru, aż się całkowicie gąbki starły i porwały, na dłuższe wojaże niezbyt się nadawały - styczność plastiku przy uszach po dłuższej jeździe powodował dyskomfort.

3. b) słuchawki = Creative HD 600 z mikrofonem i przyciskiem mute, kupione w promocji dla telekonferencji w pracy i ew. do pogadania przez różne komunikatory w domu. Nie polecam, niezbyt ergonomiczne i twarde elementy nauszne przez co bolą mi uszy już po paru godzinach. W dodatku archaiczne okablowanie - rozgałęzienie na czerwone i zielone zamiast USB.

4. odtwarzacz mp3 = Creative X-Fi Zen 32GB z Wi-Fi i slotem na kartę SD oraz ze słuchawkami dousznymi EP-830 w zestawie (ale "na mieście i w pracy" używam do niego niemal identyczne Sennheiser CX-300), sprowadzony ze sklepu online Pixmania z Francji kilka lat temu bo u nas były dostępne max. o pojemności 16GB i bez Wi-Fi. Niby nie ma związku z blaszakiem ale... wystarczy tylko w jednym pokoju włączyć blaszaka, a do drugiego przenieść odtwarzacz i podłączyć do niego głośniki i mam wieżę która w połączeniu przez Wi-Fi z blaszakiem daje dostęp do w zasadzie nieograniczonej ilości muzyki, świetne rozwiązanie bo zajmuje mało miejsca i zastępuje wieżę. Paluszki są zbyteczne, ma wbudowaną baterię jonowo-litową więc podładować mogę mając dostęp do urządzenia z USB. Wadą są malusieńkie przyciski, średnio fajny design no i niemożność odtwarzania niektórych formatów audio a szczególnie video.
Więcej szczegółów: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2327559,00.asp

Wcześniej posiadałem Creative TX FM 512MB (kupione w MM w promocji za moją pierwszą oficjalną wypłatę wieki temu!), później przesiadka na iRiver T10 2GB, odtwarzacz o genialnym brzmieniu... gdyby nie pojemność to bym go nie sprzedawał.

Więcej grzechów nie pamiętam... ;)
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez caleb59 w 01 Gru 2011, 20:16

Ostatnimi czasy zmieniłem wysłużone głośniki 2.0 Creative SBS 240 na prześwietne 2.1 Logitech X-230 - kolosalna różnica i miażdząca jakość dźwięku w połączeniu z kartą Creative Audigy SE na modowanych sterownikach (w tym X-Fi Crystalizer: ON, CMSS3D: ON i wiele innych opcji, których normalnie ta karta nie obsługuje na oryginalnych sterownikach)...

Image
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2690
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 20 Cze 2024, 22:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Głośniki PC/Laptop

Postprzez dorian w 07 Gru 2012, 03:06

Osobiście od lat mam takie zwykłe coś:
Manta MM 160 Air Woofer

I raczej nie chce innych, dla mnie pięknie grają + equalizer.
Co polecacie?

Uwagi moderatora:

Na starość już ci pamięć siada. - trurl3

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez Provski w 07 Gru 2012, 10:58

Ja słucham muzyki (również gram) na słuchawkach Logitech G930. Po zmianie ze starych wysłużonych Media-Tech Pictor Pro (były klejone chyba ze 20 razy) jakość dźwięku w G930 jest o niebo lepsza. Bardzo przydatny jest programik w którym jest m.in. możliwość regulacji siły basu. Bateria wytrzymuje 10 godzin normalnego użytkowania.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez Junx w 07 Gru 2012, 11:07

Wcześniej miałem Zestaw Creative'a 2.1 [nie pamiętam nazwy], ale wysłużone i teraz leżą w pudełku. Następnie miałem Creative 5.1 T6100
Image
Który aktualnie jest na "poczekaniu" na wszelki wypadek jakby siadł.

A teraz mam Zestaw Kina domowego LG DH-3120S
Image
Którym można zrobić małą dyskotekę w domu jak trzeba :P
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 26 Cze 2024, 16:29
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Re: Wasz sprzęt Audio

Postprzez impulse_101 w 07 Gru 2012, 11:29

Nie rozumiem z czego wynika popularność tych wszystkich plastikowych zestawów czy to do pc czy do kina, nie lepiej w tej cenie kupić używany amplituner JVCka, Technicsa i pare normalnych kolumn od Tonsila, Magnata czy Heco.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości