Hejtowanie EA games

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Hejtowanie EA games.

Postprzez jalkavaki w 21 Cze 2012, 06:29

@Tajemniczy: rozumiem, że prowadziłeś w USA badania na graczach, lub zapoznałeś się z wynikami takowych aby stawiać takie tezy?
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Reklamy Google

Re: Hejtowanie EA games.

Postprzez paintball_0 w 21 Cze 2012, 10:47

Peter Moore, jeden z szefów EA, przewiduje że w przyszłości mikrotransakcje będą w każdej grze. Jak miałoby to wyglądać? Gry będą darmowe, pobierane z poziomu klienta pokroju Origin albo Steam, ale żeby w pełni cieszyć się z zabawy, będzie trzeba płacić za niezbędne duperele i nowe ficzery. Ma to na celu zdobycie szerszego grona odbiorców.

Wydźwięk wypowiedzi jest taki: hardkorowe wysokobudżetowe produkcje powoli przestają przynosić krociowe zyski, więc otwieramy rynek na każualowych naiwniaków gotowych wydać kupę kasy w maleńkich ratach za byle klikadło. Wielkie produkcje AAA będą powstawać również, ale raczej jako reklama dla firmy. Dowód na to, że EA dba o swój wizerunek jako producenta najlepszych jakościowo tytułów dla hardkorowych graczy.

Dojenie każuali i tworzenie blockbusterów dla reklamy. Trochę jak sprzedawanie masowo produkowanych samochodów jednocześnie inwestując w wyścigi Formuły 1. ;) Jeśli tak by to miało wyglądać, to chyba nie jest najgorszy pomysł. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Hejtowanie EA games.

Postprzez Przemek77 w 21 Cze 2012, 11:12

Sądzę, ze mam w dupie EA i resztę tych żydowskich pajaców. Będę grał w stare, dobre tytuły, w które można grać długo i po kilkanaście razy bo się nie nudzą. Które nie wymagają "aktywacji", "mikrotransakcji", "ciągłego dostępu do internetu", instalowania róznych cymbalskich programów itp. Bo NIE MUSZĘ i nikt z nas nie musi kupować produktów EA. No, przynajmniej na razie takiego przymusu nie ma.
A jak ktoś chce, no to.... jego wola.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.

Za ten post Przemek77 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PeterHD.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Hejtowanie EA games.

Postprzez Gizbarus w 21 Cze 2012, 11:33

Tak formalnie, to jak już mówiłem - EA mnie nie grzeje, ni ziębi. Póki co wydają w większość crap, który do niczego mi nie potrzebny, także mogą nawet zacząć robić gry po 300€ za sztukę + mikrotransakcje i DLC po 75€ - i tak nie kupię, bo nie widzę sensu w graniu w produkcje dla gimbusów.

Podobnie jak Przemek - jeśli gry miałyby zacząć kosztować więcej, czy składać się w zasadzie TYLKO z mikro, to oleję temat i wrócę do starych gier. Pudełek z płytami cała szuflada, jest w czym wybierać...
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Hejtowanie EA games.

Postprzez Glaeken w 21 Cze 2012, 14:38

Tajemniczy napisał(a)::arrowu:
Poza tym w takim USA (w Polsce też ku memu przerażeniu) większość graczy po prostu szuka casulowej bezmózgiej nawalanki aby zająć nią sobie kilka godzin a potem z poczuciem spełnionego obowiązku wywalić ją na półkę gdzie pokryje ją kurz...

Oh really?! A na jakich danych bazujesz bo ESA twierdzi co innego:

Best-Selling COMPUTER GAME Super Genres by Units Sold, 2011
1. Strategy = 27,6%
2. RPG = 21,1%
3. Casual = 20,6%
...cała reszta poniżej 20%

Best-Selling VIDEO GAME Super Genres by Units Sold, 2011
1. Action 19,0%
2. Shooter 18,4%
3. Sport Games 14,8%
...
8. Casual 4,0%
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Hejtowanie EA games.

Postprzez Soviet w 21 Cze 2012, 15:30

A czym są obecne gry akcji i strzelanki, jeśli nie casulową bezmózgą nawalanką?
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Hejtowanie EA games.

Postprzez dorian w 21 Cze 2012, 16:30

I dobrze. Moim zdaniem w pewnej sferze rozrywki o to j.w. właśnie też powinno chodzić, bo życiowe łamigłówki to niekiedy mam na co dzień. I nieraz mam ich po prostu dość.
Koniec OT.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Hejtowanie EA games.

Postprzez Szpagin w 21 Cze 2012, 17:01

DRM-y w grach w latach 2008-2010 i akcja z bojkotem Spore: gracze anulowali preordery wystawiali na Amazonie wyjątkowo niskie oceny - niedawno to samo robili na Metacriticu z Mass Effectem 3. (Co ciekawe, podobne mechanizmy antypiracko-antyużytkowe w wydanym rok wcześniej Bioshocku nie przeszkodziły w zostaniu komercyjnym hitem.)

Nachalny marketing Battlefielda 3 w rodzaju: "naszym celem jest, by marka Call of Duty zdechła" (coś w tym stylu powiedział jakiś prezes albo marketingowiec EA, jak znajdę, to podam źródło i poprawię cytat).

Problemy z Originem.

"EA Indie Bundle" skrytykowany przez twórcę Minecrafta - no bo jak, wielka korporacja i gry niezależne?

Wpadki w rodzaju Dead Space 2 czy C&C4. Temu drugiemu należy się oddzielny akapit.

Ogólnie lubię całą serię C&C, także części stworzone przez EA Los Angeles (C&C3 i późniejsze). Wyjątkiem jest czwarta część, której nawet nie kupiłem, bo mechanika za bardzo miała odejść od reszty serii. Jakiś czas później przeczytałem wypowiedź byłego pracownika EALA o tym, jak wyglądały prace nad grą. Początkowo Command & Conquer 4 miał być przeznaczoną na rynek azjatycki "trójką" ogołoconą z modułu singleplayer. Któryś z bossów EA wpadł jednak na pomysł, by tanim kosztem zrobić z tego projektu "pełnoprawną" czwartą część. Chętni mogą poczytać TUTAJ.

Cuda wokół Mass Effecta 3 (DLC na płycie z grą, afera z zakończeniem, której nie do końca rozumiem - a tym bardziej pozywania EA i Bioware).

I masa innych rzeczy, o których zapomniałem. To wszystko przyczyniło się do uznania Electronic Arts za najgorszą amerykańską firmę roku 2011, wyprzedzając doprowadzające ludzi do bankructwa banki czy windujące ceny ropy koncerny naftowe. I wiecie co? Cholernie ich podziwiam. Każda inna firma przy takiej ilości wizerunkowych wpadek dawno już by upadła. Pytanie tylko, jak długo można tak ciągnąć...
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Hejtowanie EA games.

Postprzez Glaeken w 21 Cze 2012, 18:52

Soviet napisał(a):A czym są obecne gry akcji i strzelanki, jeśli nie casulową bezmózgą nawalanką?

Z punktu widzenia wymagającego/hardcorowego gracza - tak, z punktu widzenia rynku gier - nie (spoiler poniżej). Dodam, że stalker jest strzelanką, nietypową ale jednak strzelanką, ale grą casualową z pewnością nie. Poza tym wymagający/hardcorowy gracz nie jest rynkiem, a zaledwie ziarenkiem piasku na pustyni. Wydawcy i developerzy dają to co chce większość a nie ziarenka.
My tu dyskutujemy o casualach i o tym, że marzą nam się "mądre" gry do których będziemy często wracać, tymczasem, wielu wypiera się się jakoby grało w durne gry, ba. nawet narzekają na nie, a mimo wszystko je kupują.

:

Top 20 Selling VIDEO Games of 2011:
1 CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 3
2 JUST DANCE 3
3 MADDEN NFL 12
4 ELDER SCROLLS V: SKYRIM
5 BATTLEFIELD 3
6 CALL OF DUTY: BLACK OPS
7 BATMAN: ARKHAM CITY
8 GEARS OF WAR 3
9 JUST DANCE 2
10 ASSASSIN'S CREED: REVELATIONS
11 POKEMON WHITE VERSION
12 ZUMBA FITNESS: JOIN THE PARTY
13 NBA 2K12
14 LEGO STAR WARS III: THE CLONE WARS
15 POKEMON BLACK VERSION
16 NBA 2K11
17 MORTAL KOMBAT 2011
18 MICHAEL JACKSON THE EXPERIENCE
19 NCAA FOOTBALL 12
20 L.A. NOIRE

Top 20 Selling COMPUTER Games of 2011:
1 STAR WARS: THE OLD REPUBLIC
2 ELDER SCROLLS V: SKYRIM
3 STARCRAFT II: WINGS OF LIBERTY
4 THE SIMS 3
5 WORLD OF WARCRAFT: CATACLYSM
6 BATTLEFIELD 3
7 THE SIMS 3: GENERATIONS
8 THE SIMS: MEDIEVAL
9 THE SIMS 3: PETS
10 PORTAL 2
11 RIFT
12 DRAGON AGE II
13 THE SIMS 3: LATE NIGHT EXPANSION PACK
14 THE SIMS 3 DELUXE
15 CIVILIZATION V
16 WORLD OF WARCRAFT: BATTLE CHEST
17 WORLD OF WARCRAFT: WRATH OF THE LICH KING EXPANSION PACK
18 SHOGUN 2: TOTAL WAR
19 THE SIMS 3: OUTDOOR LIVING STUFF
20 CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 3
Zresztą jak ktoś zna angielski może skorzystać ze źródła: http://www.theesa.com/facts/pdfs/ESA_EF_2012.pdf

Za ten post Glaeken otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Hejtowanie EA games

Postprzez Soviet w 22 Cze 2012, 14:50

Ciekawy wykres dotyczący EA:
Image
Nie jest aź tak dobrze :D.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Hejtowanie EA games

Postprzez djcycu w 22 Cze 2012, 15:58

A zatem w zupełności nie dziwi mnie dlaczego w NFS World dają teraz tak dużo darmowych prezentów :D Ratują dupska podlizywaniem się jacy oni nie są dobrzy? Już i tak stracili bo po zmontowaniu kont z serwisem Origin gdzieś się dziwacznie w niektórych państwach stało że 50 000SB które kosztowało ok 250 złotych zaczęło kosztować 11.50 :P Po tym jak się wieść rozniosła ludzie kupowali tego na tony wydając nawet po trzy stówy byle mieć jak najwięcej waluty w grze. Po naprawieniu babola nikt już mądry nie kupuje (chociaż przed "obniżką" kupowali)... Wydaje mi się że tym też się EA dodźgało.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Hejtowanie EA games

Postprzez Soviet w 22 Cze 2012, 16:04

EA dodźgała się SWTORem, czyli kosmicznie drogą produkcją, w którą nikt nie gra.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości