Czym się w życiu zajmujecie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez kocur21 w 20 Lut 2012, 16:12

Ukończona handlówka, później dodatkowy kurs i praca w sklepie jako Ekspedient/kasjer. Mam zamiar wrócić do szkoły o kierunku "informatycznym". Nic szczególnego, rasowy leń z możliwościami jestem i tyle :E

P.S A skąd mam kasiore?! A to wpada z różnych mniejszych robótek, a to tam coś naprawić, wyszpachlować klatkę, naprawić komuś kompa w postaci zrobienia formata (skosić sąsiada 50-80 zł :E) i takie tam pierdoły. Trza się umieć ustawić w taki sposób żeby Zarobić a się nie na Robić!. W tym jest cały geniusz prawdziwego lenia.
I'm online always. Really, if you do not believe, check!
Intel I5 4460 (4 x 3.2 Ghz), DDR4 16 GB, GeForce GTX 1660 OC 6G, 4 x 1 TB , zasilacz 500 W
Awatar użytkownika
kocur21
Stalker

Posty: 100
Dołączenie: 02 Sie 2010, 12:37
Ostatnio był: 07 Kwi 2024, 01:38
Miejscowość: Zadupie/Podświat/Żagań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 23

Reklamy Google

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez Kpuc w 20 Lut 2012, 16:53

Skończyłem zawodówkę i technikum, jako Technik elektromechanik-mechatronik po czym stwierdziłem że to nie dla mnie, oczywisci by to zrozumieć przepracowałem ponad rok i 2 miesiące na stanowisku(w zasadzie bardzo mi sie podobało, co dziennie nowe wyzwania). Montowałem CB-Radyjka, przewody, ba całe wiązki w samochodach, tachometry, itp. W samochodach całej maści od osobówek do Tirów. A dlaczego zrezygnowałem? >

Teraz zacząłem studia informatyczne, w tej chwili branża TI jest najbardziej popłatna. Pracuje jako robol, w rozbiórkach, Dlaczego ? A no płace 2 razy taka jak w warsztacie i da się ręce domyć a do tego nie śmierdzę na kilometr zużytym olejem.

Jak skończę informatykę, chętnie bym się zahaczył w jakiejś małej firmie, ale len ze mnie taki iż nie wiem jak to będzie :E
Ostatnio edytowany przez Kpuc, 20 Lut 2012, 23:47, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez Borgan w 20 Lut 2012, 17:16

Ciekawe tu życiorysy nie powiem, ja skończyłem technikum mechaniczne a znam się na mechanice jak świnia na gwiazdach, starą WSKę jeszcze jakoś sklecę ale jak mi da ktoś samochód to już klapa. Po technikum zacząłem studiować "Wychowanie obronne z problematyka przestępczości" ale na pierwszym roku poznałem pewna dziewczyną, zamiast zaglądać do książek zaglądałem jej pod spódnicę aż mi sie na drugim roku córka urodziła od tego zagladania :E . Studia się przerwało i zaczęła się egzystencja.Przeleciałem w 2 lata z 13 prywaciarzy i z 3 większe firmy aż zatrzymałem się w obecnej czyli FORTE. Produkuje się tu meble. Ja jestem mistrzem zmiany na magazynie. i tak życie się toczy, chciałbym wrócić na studia ale marnie to widzę... I tyle o mnie. Hobby- książki fantasy i wszystkie części o Jakubie Wędrowyczu, filmy o podobnej tematyce i granie ma maxa w Stalka i tym podobne gierki.
Awatar użytkownika
Borgan
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 06 Mar 2011, 01:37
Ostatnio był: 26 Kwi 2016, 14:19
Miejscowość: Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez margarita w 20 Lut 2012, 20:06

Aktualnie 2 klasa LO, profil humanistyczny. W przyszłości - mam nadzieję - architektura i bezpieczeństwo wewnętrzne, ewentualnie narodowe (tak, tak, po humanie. Jestem szalona, wiem). Co prawda moim największym marzeniem jest wokalistyka w Wiedniu, ale nie sądzę, żeby to kiedykolwiek wyszło. ;)
– Tato, dlaczego nie możemy jechać z tobą?
– (do siebie) Bo jesteś mortalem, synku, a ja nie lubię paradoksu.
Awatar użytkownika
margarita
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 14 Gru 2011, 19:17
Ostatnio była: 21 Lis 2015, 21:28
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 129

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez Tajemniczy w 20 Lut 2012, 20:59

2 klasa LP profil administracyjno- ekonomiczny. Zamierzam być archeologiem wojennym.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez djcycu w 20 Lut 2012, 22:30

Ja ukończyłem technikum geodezyjne później zacząłem studia filologii angielskiej lecz przy zaliczaniu jednego jedynego przedmiotu zostałem oblany i nie dopuszczony do sesji... Zrezygnowałem więc po roku czasu z tego i wybierałem się do wojska pracując dorywczo po weselach jako kelner. Papierki niestety odrzucono z powodu braku miejsc dlatego też wziąłem się za życie bardziej i poszedłem w stronę ojca. Obecnie jestem kierowcą drogowego pociągu lecz przez małe problemy jestem chwilowo w domu :) Szczerze powiedziawszy wcale nie narzekam na to że nie udało mi się na studiach i że nie kontynuowałem przygody z geodezją... Patrząc na obecną sytuację w Polsce wypad z tego kraju na fiordy jest dla mnie strzałem w dziesiątkę...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez dienonych w 14 Mar 2012, 21:16

Na youtube znalazłem, że tak powiem "kolekcjonera" http://www.youtube.com/watch?v=ojaodi3R ... re=related
W sumie każdy zarabia jak chce...
Ostatnio edytowany przez dienonych, 15 Mar 2012, 10:03, edytowano w sumie 1 raz
w lewo i w dół

Za ten post dienonych otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Gizbarus, KoweK, Glaeken.
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 02:25
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez Nyguz w 14 Mar 2012, 23:12

Obecnie jestem uczniem 3 roku Technikum Samochodowego. Zależy mi na tym by mieć zawód, który lubię, a ponadto maturę, którą notabene mam za rok.

Po szkole mam zamiar iść do policji. Nie marzy mi się grupa antyterrorystyczna, po prostu chciałbym przebić się do stopnia sierżanta, mieć te 3500 na rękę i utrzymać rodzinę. Konkretnie to chciałbym być kierowcą, jeździć kabaryną, albo tajsem po autostradach, ale spacerki z ładną koleżanką po osiedlach też by mi pasowały. Poza tym lubię oglądać miasto nocą, a więc patrole nocne mnie nie zniechęcą. Dodatkowym argumentem jest to, że obniżone zostały wymagania co do przystąpienia do policji, na dodatek jestem wysportowany i moim celem jest zdać maturę, a ludzi silnych i inteligentnych potrzebują w tym zawodzie. Dodatkowym plusem wyboru jest to, ze praca jest pewna bo jest to instytucja państwowa, a ona nigdy nie zbankrutuje, a młodzież w tych czasach nie lubi policji (śmiecie, JP, suki, itp.), a więc konkurencja z pokolenia na pokolenie maleje. Osobiście też nie przepadam za policją, ale gdyby ich nie było to strach byłoby wyjść na ulicę i w cale nie mam zamiaru bać się czy wstydzić wyboru tego zawodu.

Praca na pewno nie jest nudna ;]
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez KOSHI w 15 Mar 2012, 20:49

Zrobię offtop, ale jakoś nie mogłem się powstrzymać.

Powiem tak - znam parę osób, które pracują w Policji i niestety, ale większość z nich twierdzi, że jakby wiedzieli jak ta ich praca będzie wyglądać, to w życiu by się na to nie zdecydowali. Może ci za biurka mają dobrze, co dupy nie ruszają i wertują papierki. Mają dobrą fuszkę i pierdzielą. W Policji jest tak samo, jak wszędzie. Kolesiostwo, awansy za lizanie dupy, kupę nerwów, szarpania się z przełożonymi i ich głupimi decyzjami. Praca jak każda inna. Poza tym kupę stresu jak ktoś musi interweniować, jeździć na patrole. Różne rzeczy się wtedy dzieją ... No chyba, że ktoś lubi ganiać babcie nielegalnie handlujące pietruszką czy pisać mandaty. A co do przyjęć to nie wiem czy teraz jest tak łatwo się dostać. Testy sprawnościowe są, psychologiczne chyba też no i chyba z wiedzy (ustawy, prawo itp.).

Życzę Ci Nyguz aby zapał i chęć bycia policjantem Ci nie minęła skoro się na to nastawiasz. Nie żebym cię potępiał, ale żeby nie było jak w cytacie z Misia: "Tylko pamiętajcie, żeby te plusy nie przysłoniły Wam minusów".
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 14:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez JONYK w 16 Mar 2012, 15:36

Absolwent / jeszcze student piszący prace , ale będący już tylko przed obroną z zakresu Kontroli i sterowani jakością w gospodarce żywnościowej.
A po za tym rasowy budowlaniec ze specjalizacją budynki drewniane/ cieśla i dekarz :D
Image
Awatar użytkownika
JONYK
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 01 Sty 2010, 18:28
Ostatnio był: 21 Cze 2016, 10:13
Miejscowość: OKOLICE OLSZTYNA
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez Gavdylenko w 16 Mar 2012, 15:39

Gram zawodowo w gry komputerowe :D
A na serio zamierzam iść w kierunek informatyczny byłbym zapomniał gram na perkusji od 4 lat
Славься, Отечество наше свободное,
Счастья народов надёжный оплот!
Знамя советское, знамя народное
Пусть от победы к победе ведёт!
Awatar użytkownika
Gavdylenko
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 18 Cze 2011, 13:26
Ostatnio był: 28 Lut 2013, 19:03
Miejscowość: In der Dunkelheit
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 53

Re: Czym się w życiu zajmujecie?

Postprzez Glaeken w 11 Maj 2012, 08:43

Ekonomista. Pracuję w zawodzie jako analityk biznesowy i/lub koordynator sprzedaży w korporacjach z sektora IT na rynkach Europy Centralno-Wschodniej (najczęściej Polska, Bałtyki, Rosja i kraje WNP). Ze względu na biegłą znajomość kilku języków obcych, zdarza mi się dorabiać jako tłumacz... albo robię to by po prostu nie wypaść z wprawy. I tyle.

Za ten post Glaeken otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mCq.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości