Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez lukasz638 w 26 Sie 2011, 22:27

Dokładnie zgadzam się z przedmówcą, gdyby nie Bethesda to pewnie nadal gralibyśmy w f2.
Awatar użytkownika
lukasz638
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 23 Maj 2010, 12:41
Ostatnio był: 01 Gru 2023, 00:05
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 9

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez atikabubu w 31 Sie 2011, 18:57

Pierwszy odcinek nowego fanowskiego serialu osadzonego w uniwersum Fallouta
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane

Za ten post atikabubu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive BJ Blazkowicz.
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 09 Wrz 2011, 13:49

SaS TrooP napisał(a):Generalnie, nieco nie rozumiem ludzi, którzy części trzeciej nie akceptują. Po 10 latach nie można się spodziewać tego samego, ale w moim odczuciu duch został.
A to, że Interplay się rozleciał to nie wina Bethesdy, a są tacy ludzie, którzy ją atakują za "ukradziony projekt".

Dokładnie, ja też ich nie rozumiem. Ja też nie spodziewałem się że nowy Fallout (F3) będzie np. w 2D w rzucie izometrycznym. Podejrzewam gdyby tak się stało, przez większość (być może ci którzy nigdy nie grali w Fo1 lub Fo2) okrzyknęliby tę grę wpadką roku i skończyłby się myślę temat Falloutów na jakiś czas. Projekt nie jest oczywiście ukradziony tylko wykupiony legalnie. Gdyby nie ciocia Beth na prawdę gralibyśmy dalej w Fo1 i Fo2 (oczywiście nie pomijając Tictacsa ;) ). Nie uważam F3 za słabą grę, a wręcz przeciwnie - bardzo mi się ona podoba. Gram w nią już kolejny raz i co chwila odkrywam coraz to nowe smaczki. Mi nie przeszkadza to że brak jest w zasadzie nawiązań do Fo1 czy Fo2 jak to ma miejsce w New Vegas ale jakby to trochę inny teren. Fallout 3 to przede wszystkim Waszyngton i tereny dookoła niego (jak sama nazwa wskazuje "Stołeczne Pustkowia". Akcja New Vegas dzieje się bliżej zachodniego wybrzeża i bardziej prawdopodobne jest, że to tam właśnie trafił np. Marcus, Cass czy handlarz alkoholu z Klamath. Jak dla mnie pomysł z wsadzeniem tych postaci do F:NV jest genialny, jednak to Fallout 3 zrobił na mnie dużo większe wrażenie. Gdyby nie błędy techniczne i upierdliwstwo silnika gry byłaby dla mnie grą niemal idealną z racji przede wszystkim na klimat, mnóstwo wyborów (i ich konsekwencji), wiele ciekawych NPCów, czaderskie krypty do zwiedzania (np. Krypta 106 czy 87) i mój najlepszy przyjaciel Ochłap :) . Minusem na pewno jest okrojony system reputacji, połowa perków jest do kitu, latające zwłoki przeciwników i parę innych bugów, brak elementów survivalowych itp.
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Fallout

Postprzez Terminus w 09 Wrz 2011, 19:49

A czy ktoś oczekiwał gry 2D w rzucie izometrycznym?
Za to ja faktycznie oczekiwałem, że podobnie jak w oryginale inteligencja będzie wpływać na stopień złożoności opcji dialogowych. Na to, że podobnie jak w pierwszych częściach będzie można sporo spraw załatwiać po prostu rozmawiając i przejść grę prawie nie strzelając. W F1-2 ustawiając postać decydowało się o charakterze gry: silny tłuczek rozwiązywał wszystko siłą, inteligentny sprytem i rozmową...

Nie mam pretensji do Bethesdy, że upadł na skutek własnych błędów Interplay a za to, że robi tyleż ładnie opakowane co płytkie gry [patrz: Oblivion]. To są tylko wyrobnicy, bez nuty szaleństwa i geniuszu jaki miał Brian Fargo...
Ostatnio edytowany przez Terminus, 09 Wrz 2011, 19:53, edytowano w sumie 1 raz
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Fallout

Postprzez Soviet w 09 Wrz 2011, 19:52

To przypomina mi Fallout 3, które można było przejść bez zabijania kogokolwiek.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Fallout

Postprzez BJ Blazkowicz w 09 Wrz 2011, 20:26

Trzeba przyznać jednak że F3 jako rasowe RPG nie bardzo wyszedł ale już połączenie shootera z RPG jest wręcz zaje*iste. Nie jest to już gra dla hardkorów ale także dla przeciętnych każuali (bo i tacy grają, niestety) i do nich też trzeba dostosować rozgrywkę, że o bardziej kontrowersyjnych elementach rozgrywki nie wspomnę. Mimo wszystko jak dla mnie F3 ma niezaprzeczalny klimat (w NV już im się taki nie udał).
Image
Voiton laulut soi ainiaan!

Za ten post BJ Blazkowicz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Damianox, szczypiorofix.
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 09 Wrz 2011, 21:22

@Soviet : to raczej Fallouta 2 można było przejść bez oddania ani jednego strzału. Z resztą Fo1 też można było przejść bez strzelania (np. speed run 9 min i 19 sek ;) ). Zgodzę się z tym że pomimo lepszego systemu RPG i wielu nawiązań do poprzednich serii New Vegas nie ma tego klimatu co Fallout 3. Jako typowy RPG jest kiepski. Owszem jest sporo wyborów. Sporo jest tu misji "przegadanych", co zależy od Inteligencji i Retoryki. Dużo można dzięki temu załatwić bez strzelania.
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Fallout

Postprzez Glaeken w 10 Wrz 2011, 14:11

Terminus napisał(a):A czy ktoś oczekiwał gry 2D w rzucie izometrycznym?

Nie, ale też nie oczekiwałem, że Bethesda po prostu wykorzysta swój silnik z Obliviona w Falloucie 3. Takie rozwiązanie było łatwe do przewidzenia niemniej jednak naiwnie oczekiwałem, że nie pójdą aż na taką łatwiznę. Nawiasem mówiąc, o ile się nie mylę Bioware dał możliwość ustawienia rzutu izometrycznego (lub coś na jego podobieństwo) w "Dragon Age 1" na PC, a więc można pogodzić 3D z rzutem "izometrycznym".

F1 i 2 to gry legendarne i jakkolwiek by się Bethesda nie starała nie dorówna produkcjom Black Isle (podobnie ma się rzecz z dwoma pierwszymi Terminatorami - kolejne części nie są w stanie udźwignąć dziedzictwa poprzednich części Camerona). Czas nie stoi i w miejscu i trzeba się z tym pogodzić, że i gry też ewoluują dostosowując się do potrzeb współczesnego gracza... czy nam się to podoba czy nie. F3 jest inny niż F1 i 2... gorszy ? lepszy? Nie jestem w stanie tego stwierdzić, jedno wiem napewno: grając w F3 bawiłem się równie dobrze lub podobnie jak grając w F1 czy 2. Mimo swojej niezaprzeczalnej inności gra sprostała moim oczekiwaniom.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 10 Wrz 2011, 17:14

A mieli tracić czas i pieniądze żeby tworzyć nowy silnik albo kupować jakiś inny? Przecież to kupę kasy kosztuje. Wcale mnie nie dziwi, że Bethesda wykorzystała swój silnik z Obliviona. Nie jest on taki najgorszy a wystarczyło go trochę dopracować, tak samo jak i kod samego Fallouta też aż prosi się o optymalizację i poprawki. Przecież F:NV też jest zrobione na tym samym silniku i wcale mnie to nie dziwi. Taka jest już polityka firmy. GSC robiąc Czyste Niebo też nie rozglądała się za nowym silnikiem tylko zmodyfikowali ten z SoC. Proste. Gdyby kupowali co rusz nowy już dawno poszliby z torbami...
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Fallout

Postprzez BJ Blazkowicz w 14 Wrz 2011, 17:03


Trailer z czwartego już DLC zatytułowanego "Lonesome Road"
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 14 Wrz 2011, 17:44

Kolejny dodatek. Super. Mam nadzieję, że spolszczą je w pełni, a nie tak jak dodatki z Fo3, w których spolszczyli tylko tekst. Poczekam aż New Vegas wyjdzie w wersji GOTY i jako falloutowy maniak na pewno ją kupię ;)
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Fallout

Postprzez Realkriss w 15 Wrz 2011, 10:44

Szczypior, a ile jest w tej chwili dodatków do New Vegas?
I jak je można zdobyć? Czy są normalnie do kupienia, czy się skądś pobiera?
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości