FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Wheeljack w 31 Maj 2014, 15:13

Lepiej cały temat jak jeden post, bo za to można spaść ze stołka. :suchar: :starociotyzrozumiejo:
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 15:46
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Reklamy Google

lit

Postprzez KoweK w 01 Cze 2014, 16:12

Universal napisał(a):Kowek, jeśli chcesz mieć takie teksty na forumie, to pozostaje pogratulować.

Gdzie coś takiego napisałem? Temat był w złym dziale na początku - wątek przeniosłem, autora nagrodziłem, bo to już niepierwszy raz. Ogólnie myślałem, że ten dział jest otwarty dla każdego, ale widzę, że się pomyliłem i trzeba spełniać specjalne wymagania jakiejś "elity". Jak opowiadanie jest chu*owe to je skrytykujcie normalnie, wytknijcie błędy, może następnym razem napisze lepsze, a nie rzuca ktoś szczeniackim tekstem "po co wpie*alasz swoją radosną tfurczość".

A jak niebieskie nicki tak bolą (nie wiem o co chodzi z tym tekstem, że je daje z dupy) to oświadczam, że już żadnego nie dam.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Opowiadanie- Stalker.

Postprzez Universal w 01 Cze 2014, 16:43

Wobec tego proponuję, byś zamknął ten dział, skoro pisze tu tylko "elita", która nie dopuszcza innych. Nie wiem, kto wymyślił to określenie, ale dotąd traktowałem je jako sformułowanie żartobliwe. Zdaję sobie sprawę z niemal wszystkich błędów które popełniam i z mniejszą, bądź większą skutecznością staram się pisać lepiej.

Nie wiem natomiast, jak chcesz z gówna bat ukręcić. To "opowiadanie" jest beznadziejne, a jego autor powinien poprzestać na nieskomplikowanych postach, bo jak widać tworzenie bardziej złożonych historyjek nie jest jednym z jego talentów - leży zarówno pod względem treści, jak i formy. Zapytał co tu poprawić, moja odpowiedź brzmi - wszystko.

Jeśli chodzi o to, czy chcesz mieć takie teksty na forum, to sprawa wydaje mi się jasna - skoro bronisz kolesia, nie dbając o poziom tekstu, nie pozwalasz na nazwanie gówna gównem, to znaczy że odpowiada Ci obecna sytuacja. To przynajmniej dyktuje mi logika. Niejednokrotnie ktoś tu pisał słabo, zresztą nikt tu raczej nie oczekuje światowego talentu, to tylko podrzędne forum traktujące o leciwej już grze komputerowej, ale z reguły znajdzie się parę osób, które wskażą to i owo w bardziej przyjaznej formie.

Nie mogę się natomiast zgodzić na to, by traktować ulgowo osobę która nie potrafi skleić zdania. Pal pies przecinki, czy gdzieniegdzie opuszczoną kropkę - to się zdarza każdemu. Ale żeby cały tekst położyć? Do tego trzeba mieć "talent". Daję głowę, że nie napisze lepiej - wobec tego niech nie męczy siebie, ani potencjalnych czytelników. Dział może być - i jest - otwarty dla każdego, ale daruj - czy publikacja tego rodzaju tekstów nie zakrawa o śmieszność? Czy może ludzie całkowicie zatracili poczucie wstydu i nie warto zwracać uwagi na jakość?

Wiem, że brzmię, jakbym opublikował z tuzin książek. Ale co by nie powiedzieć o mojej "twórczości" - nigdy nie pisałem tak źle, jak autor wątku. Zresztą nie trzeba być specjalistą, by móc to dostrzec.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Opowiadanie- Stalker.

Postprzez KoweK w 01 Cze 2014, 17:03

Universal napisał(a):skoro bronisz kolesia, nie dbając o poziom tekstu, nie pozwalasz na nazwanie gówna gównem, to znaczy że odpowiada Ci obecna sytuacja.

Ja nie bronię kolesia tylko zasad, by każdy mógł się udzielać w każdych podforach. Jeżeli tekst jest zły to jak napisałem wyżej - skrytykujcie i tyle, ale nie brońcie mu pisać. Jeżeli nie poprawi swojego stylu to wcześniej czy później i tak dostanie bana (regulamin pkt 2).

Traktuję userów równo - źle.
Traktuję userów wybiórczo - źle.

To forum mnie wku*wia coraz bardziej. Znudziło mi się też tłumaczenie podstawowych rzeczy dot. administracji. Nie chcę mi się n-ty raz dyskutować o tym samym, a lud i tak nie zrozumie podstawowych rzeczy. EOT z mojej strony, bo tylko zad mnie piecze.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Opowiadanie- Stalker.

Postprzez Kudkudak w 01 Cze 2014, 17:28

W zasadzie Kowek wszystko napisał, ale dorzucę parę słów od siebie. Zauważyłem ostatnio, że sformowała się tu właśnie jakaś pseudoelita, która myśli, że jak dostanie parę kozaczków to już może po prostu pastwić się nad kimś, bo inaczej się tego nazwać nie da... Cóż, tekst ten jest mizerny, bardzo słaby i bez większego sensu, ale żeby od razu najeżdżać na autora, zamiast po ludzku wypisać błędy itp. ? Świetny przykład jak na opowiadaczy!

A jeśli Wam nie pasuje, że ktoś publikuje podobne posty, to może się zwrócić z prośbą o moderatorstwo tylko tego określonego działu, by wprowadzić swoje "czystki". Najlepiej byłoby podzielić to podforum na dwie kategorie - Szkice i Opublikowane; w pierwszym pojawiałyby się takie posty jak ten, do kolejnego mod przenosiłby opowiadania reprezentujące jakiś poziom. Ale lepiej ponarzekać, że nikt nie zwraca uwagi, nie segreguje, że burdel i srać żarem :facepalm:
Image
Image Image Image Image Image

Za ten post Kudkudak otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Glaeken, KoweK, Pangia, Gość.
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Opowiadanie- Stalker.

Postprzez Glaeken w 01 Cze 2014, 17:36

KOSHI napisał(a): Normalnie wypilbym Kozaczka za takie gunwo, ale Kowuna nie pozwala :caleb: Lepiej niech się ten dział dalej zaśmieca. :facepalm:

Pamiętaj, że nie każdy początkujący pisarz jest świadom tego, że pisze beznadziejnie lub/i niechlujnie. Tym bardziej, że może być w bardzo młodym wieku. A żeby móc ocenić jego tekst to on musi gdzieś się ukazać aby inni użytkownicy mogli uświadomić autora i ew. wytknąć błędy lub wskazać co jest do poprawienia. I właśnie do tego służy to forum.

Wydawało mi się, że wasza rola - jako stałych bywalców tego działu - jest pomoc, uświadamianie, konstruktywne krytykowanie, wskazywanie błędów etc. takim właśnie osobom a nie topienie w gównie na dzień dobry lub zarzucanie rzekomego zaśmiecania działu.

p.s.: szczerze mówiąc po niektórych z was nie nigdy bym się nie spodziewał takiego zachowania :mad:
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Opowiadanie- Stalker.

Postprzez KOSHI w 01 Cze 2014, 17:55

Ok. Tekstów różnej jakości było tu naprawdę multum. I raczej nigdy nie zdarzało się by ktoś kogoś tu obrażał poza paroma przypadkami, ale ten tekst jest odzwierciedleniem tego, co się w tym dziale wyrabia. Oczywiście pisać każdy może i ja to doskonale rozumiem, tylko czemu inni muszą czytać takie farmazony? To się nawet do korekty nie nadaje. Jestem za tym, żeby forum się rozwijało i ewoluowało, ale uważam, że już dawno powinno się zrobić reorganizację tego działu, bo ludzie tracą cierpliwość, jak co chwilę wypluwa ktoś tekst, którego się normalnie nie da przeczytać. Czemu nie można go podzielić na parę działów (np. najlepsze, shorty, wiersze i poezja, i podforum "z jajem" i dać komuś moderatora, żeby moderował ten tylko dział? Co do niebieskich kolorków - uważam, że były i będą błędem. Albo dać wszystkim, którzy w miarę piszą, albo usunąć bo pojawia się jakaś głupia tendencja, że chłopaki podobnie piszą, a jeden dostaje, a inny nie, a teksty mają podobne. Chyba to nie problem zrobić subfora i ogarnąć jakieś teksty?

I na zakończenie: opinii na temat tekstu nie zmienię - jest strasznie słaby. Pragnę jedynie przeprosić, za styl postu, w jaki się wyraziłem, ale nerwy mnie biorą, jak widzę, jaki robi się tutaj śmietnik.

@Kud - to nie kwestia pewnej "elyty". Tu chodzi o to, co się z działem Literatura dzieje. Mamy fajne forum to powalczmy, żeby było jeszcze lepsze, a nie kopmy się po dupach.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Opowiadanie- Stalker.

Postprzez Method w 01 Cze 2014, 18:01

Wyobrażam sobie bóle dolnej części pleców użytników gdyby administracja zaczęła zamykać tematy "bo zaśmiecają". ;)
Rozumiem dyskusje o tekście, ale robienie jakiś "wyrzutów" administracji że nie kasuje tematów ze względu na jakość postów, które mimo że podpadają pod regulamin, na zamknięcie nie zasługują? I śmieszno i straszno zarazem.

Nie mogę się natomiast zgodzić na to, by traktować ulgowo osobę która nie potrafi skleić zdania.

Stawianie na równi ludzi to traktowanie kogoś ulgowo? :E Ulgowe byłoby gdyby admini w jakiś sposób wyróżnili autora, albo nagięli wymogi potrzebne do napisania czegoś. Ale takich wymogów tutaj nie ma, choć jak czytam komentarze widzę że powstał niepisany wymóg przypodobania się komuś z "loży szyderców" przeglądającej twórczość.

A jak się martwicie że wasze wspaniałe opowiadania przepadną przykryte takimi "śmieciami"- zmobilizujcie się i zróbcie spis forumowych opowiadań (jeden użytnik mający wielkie parcie na niebieski kolorek miał to zrobić, ale chyba mu się nie śpieszy). Sam to kiedyś (2010 rok) zrobiłem, jak wyszło widać w przyklejonym temacie "Vademecum czytelnika". Legat odszedł i temat upadł, ale można zobaczyć jak to wygląda- są oceny czytelników, recenzentów (bo kiedyś byli), są cytaty z recenzji, każdy mógł wejść i wybrać fajne opowiadanie, omijając "śmieci". I nikomu wtedy te "śmieci" nie przeszkadzały. ;)
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Opowiadanie- Stalker.

Postprzez KOSHI w 01 Cze 2014, 18:10

Oczywiście, że można i sam kojarzę, że ktoś się za to brał, ale nic nie wyszło. Jeśli nie będzie problemów ze strony administracji to nie widzę większego problemu, wstępna selekcja już była do antologii. Wystarczy zielone światło od ekipy i vademecum może iść do odświeżenia. Poza tym nie chodzi tu o eksponowanie swoich tekstów, większość piszących nie podbija swoich postów z tekstami. ;) Chodzi raczej o to, aby dział Literatura się rozwijał, a nie tonął zalewany tekstami o miernym poziomie.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Opowiadanie- Stalker.

Postprzez Kudkudak w 01 Cze 2014, 18:11

W takim razie proponuję poważnie rozpatrzyć sprawę dotyczącą moderatorstwa tylko w dziale dotyczącym opowiadań - na spokojnie porozmawiać z administratorem, czy istnieje taka możliwość, czy w ogóle jest to wykonalne; wtedy taki Moderator mógłby skutecznie przenosić takie teksty jak ten do podforum Szkice, a opowiadania, które się przyjęły i uzyskały pozytywne recenzje, przenieść do działu Opowiadania. Taka osoba oczywiście musiałaby często zaglądać do kącika literackiego jak i być obeznana z pisarstwem. Najlepiej byłoby, gdyby takich Moderatorów było dwóch. Oczywiście zakładam że istnieje taka możliwość ograniczenia wpływu moderatora tylko do poszczególnego działu.

Moim zdaniem tak wyglądałaby ewolucja działu. Bo jak na razie wygląda to jak zniechęcanie do pisania, aniżeli udzielenie ewentualnych porad, poprawek, czy jak w przypadku tego opowiadania, delikatne zasugerowanie autorowi, że jego tekst nie nadaję się do jakiejkolwiek publikacji.

Wiem też, że surowa recenzja jest bardzo ważna, bo nie można się pie*dolić, ale nie polega ona na kurwowaniu czy nazywaniu gównem czyjejś pracy ;)

Wiem że piszę jak połamany, ale mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.

EDIT: Co do posta Methoda, to właśnie dobrym pomysłem byłoby zrobienie widocznego spisu na styl spisu modów do np. SoC, by każdy widział i mógł sobie od razu poczytać.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Opowiadanie- Stalker.

Postprzez slawek73 w 01 Cze 2014, 18:22

Może nie powinienem się odzywać, bo żem tu nowy ale... byłem i jestem zwolennikiem solidnych kopów w d..ę w stosunku do tej grupy ludzików, którzy nie mając absolutnie żadnych predyspozycji w danej dziedzinie (nie tylko na niwie literatury) wpychają swoje wypociny tudzież osobę - w myśl tej kretyńskiej zasady "Jestem zwycięzcą". A potem człek obserwuje wysyp debili np. w programach typu "Mam talent" itp.
Ale nie, kuźwa, nie można takiemu powiedzieć - przestań robić z siebie idiotę, odpuść sobie.
Bo jest to niegrzeczne, niepoprawne i jeszcze się broń Boże człenio zniechęci.
A ten z braku porządnego kopa już na początku, w dalszym ciągu będzie się ośmieszał.
Takie jest moje zdanie :)
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: Opowiadanie- Stalker.

Postprzez Kudkudak w 01 Cze 2014, 18:46

I może najlepiej jeszcze powypijać takiej osobie z 20 kozaków żeby dotarło, że to nie jego miejsce i ma się tu nie pokazywać? A tych co piszą ładnie traktować jak rasę panów? Jakaś równość musi być kuhwa.

Surową recenzję można napisać nie używając żadnych wulgaryzmów i ubliżających porównań, a czasem taka ocena jest jeszcze bardziej dotkliwa i "kopiąca w dupę" niż "ten tekst to totalne gówno i w ogóle wypie*dalaj z tym gównem".
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

PoprzedniaNastępna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości