[Oblivion Lost U.L.T.I.M.A.T.E.] kompilacja modów

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Oblivion Lost U.L.T.I.M.A.T.E.] kompilacja modów

Postprzez DanieloZ w 13 Cze 2010, 15:06

Mam problem- otóż gra wyłącza się w prypeci, w losowych momentach, i nie ma żadnego bugtrapa.Jestem w trakcie misji "idź za stalkerami". Proszę o pomoc.
Ver. 1.0005, bez żadnych innych modów.
Otwórz oczy i spójrz na świat z innej perspektywy, być może odkryjesz coś, co zmieni twoje życie.
Awatar użytkownika
DanieloZ
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 27 Lut 2010, 20:27
Ostatnio był: 07 Lut 2015, 16:55
Miejscowość: Siemianowice Śl.
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 6

Reklamy Google

Re: [Oblivion Lost U.L.T.I.M.A.T.E.] kompilacja modów

Postprzez specPL w 17 Cze 2010, 18:17

jak ograniczyć spawny przeciwników? uciekam z dokumentami i mam problem bo w okolicy jest na oko tak gdzieś ~10 armijnych, 8 chimer, 2 dychy kotów i izlomy. gram na novice ( podstawkę z dodatkami przeszedłem na mistrzu, a tutaj novice to ten sam poziom co tam master)
specPL
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 06 Cze 2010, 20:14
Ostatnio był: 26 Sie 2011, 22:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 7

Re: [Oblivion Lost U.L.T.I.M.A.T.E.] kompilacja modów

Postprzez Pitomafia w 18 Cze 2010, 21:46

SpecPL mod Oblivion Lost, jeżeli nie przeczytałeś znacznie utrudnia grę (mega spawn mutaków + poziom trudności master, nawet jak grasz na novice)
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.

— Albert Einstein
Awatar użytkownika
Pitomafia
Stalker

Posty: 82
Dołączenie: 05 Cze 2010, 14:27
Ostatnio był: 06 Sie 2014, 13:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

Re: [Oblivion Lost U.L.T.I.M.A.T.E.] kompilacja modów

Postprzez specPL w 18 Cze 2010, 21:52

przeczytałem...umiem czytać. ale dobra- zmieniło się to po tym jak zainstalowałem spolszczenie od Dimas mod'a ( tak samo się zmieniło) teraz jest normalnie. ciężko, ale w normie. ja rozumiem harder existance mod itp. ale 20 kociaków , chimery, w cholere izlomów i armia ( o dziwo stali tuż obok i mutanty miały na nich wyje...znaczy się olewały ich) to z deka za trudne jak na ziomka ze styranym kombinezonem stalkera i zacinającym się AK
specPL
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 06 Cze 2010, 20:14
Ostatnio był: 26 Sie 2011, 22:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 7

Re: [Oblivion Lost U.L.T.I.M.A.T.E.] kompilacja modów

Postprzez Traper w 18 Cze 2010, 22:13

Jak już naprawdę nie dajesz rady to prześlij mi sejva, mogę Ci przejść ten moment, na pewno dam radę. ;]
Awatar użytkownika
Traper
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 10 Lut 2008, 17:48
Ostatnio był: 28 Sie 2013, 18:25
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: [Oblivion Lost U.L.T.I.M.A.T.E.] kompilacja modów

Postprzez specPL w 19 Cze 2010, 14:35

już to przeszedłem. teraz prawie utknąłem w miejscu bo jestem w podziemiach agropropu a tam na górze na tych schodkach koło komina przykampiło się 2 wojskowych ( reszta nie żyje, miała drobną różnice zdań ze mną :P). problem w tym że ich pole ostrzału wychodzi prosto na drzwi którymi ja próbuję sie wydostać i oni za cholere nie chcą zejść na dół....ale dam sobie z nimi radę.
specPL
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 06 Cze 2010, 20:14
Ostatnio był: 26 Sie 2011, 22:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 7

Re: [Oblivion Lost U.L.T.I.M.A.T.E.] kompilacja modów

Postprzez Windmaker w 20 Cze 2010, 21:31

Witam

Tak sobie ściągnąłem tego modzika i mam pytanie - jakie spolszczenie do niego użyć? Posiadam spolszczenie do OL 2.2 rev. 1.05. Czy to spolszczenie starczy, aby jako tako mieć to spolszczone, czy jest coś lepszego?

EDIT

Albo inne pytanie - jaki patent zastosować, aby mieć przetłumaczone najwięcej tekstu? Oczywiście pomijam tłumaczenie samodzielne, ponieważ nie mam na to czasu. :P
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: [Oblivion Lost U.L.T.I.M.A.T.E.] kompilacja modów

Postprzez kondzik w 23 Cze 2010, 12:27

Witam. Po załadowaniu sejwa gra zaczyna sie strasznie ciąć (5-6fps) mimo tego ze działała normalnie.
kondzik
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 23 Cze 2010, 12:19
Ostatnio był: 08 Lis 2010, 18:37
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: [Oblivion Lost U.L.T.I.M.A.T.E.] kompilacja modów

Postprzez smok61 w 23 Cze 2010, 12:45

Witam.
Windmaker - ja używam tego spolszczenia do OL 2.2 rev. 1.05. W zupełności mi wystarcza, czy jest lepsze - nie wiem.
Kondzik - zmniejsz wymagania gry, wyczyść komputer ( defragmentacja, rejestr itp.)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem
Awatar użytkownika
smok61
Tropiciel

Posty: 382
Dołączenie: 19 Wrz 2009, 12:36
Ostatnio był: 07 Lut 2018, 19:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 75

Re: [Oblivion Lost U.L.T.I.M.A.T.E.] kompilacja modów

Postprzez kondzik w 23 Cze 2010, 13:53

Komp jest świeżo po formacie. Zmniejszenie wymagań tez nic nie pomaga.
kondzik
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 23 Cze 2010, 12:19
Ostatnio był: 08 Lis 2010, 18:37
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: [Oblivion Lost U.L.T.I.M.A.T.E.] kompilacja modów

Postprzez Windmaker w 23 Cze 2010, 14:53

smok61 napisał(a):ja używam tego spolszczenia do OL 2.2 rev. 1.05. W zupełności mi wystarcza, czy jest lepsze - nie wiem.


Właśnie ono jest kiepskie - testowałem je i bardzo mało elementów jest z OL widać, bo mało jest przetłumaczone - w ogóle cyrki były z uruchomieniem tego, nie wiem jak Ty, ale ja się musiałem głowić aby mi bugtrapów na dzień dobry nie wywalało jak wrzuciłem je. Ale i tak wróciłem do innego zlepku modów - gorzej zaprojektowanego, ale dającego więcej frajdy z gry.
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: [Oblivion Lost U.L.T.I.M.A.T.E.] kompilacja modów

Postprzez smok61 w 23 Cze 2010, 14:58

Mój komputer ma już 5 lat. Procesor 1- dno rdzeniowy 2,2 GHz, 1,5 GB RAM, Radeon HD 4850 jak widać szału nie ma. Jednak nawet Solianka chodzi mi bez większych przycięć. ULTIMATE bez problemu na średnich, oświetlenie statyczne, 1280x1024. Podstawa to:
1. Nowy Stalker tzn. by nie było instalowanych wcześniej innych modów.
2. Odpowiedni patch.
3. Zmniejszenie wymagań ( oświetlenie statyczne, rozdzielczość i suwaki w lewo )
4. Po każdej instalacji gry i moda defragmentacja dysku (perfectdisk)
5. Wyczyszczenie komputera i odinstalowanie zbędnych programów i " ozdobników".

Windmaker - spolszczeń do OL jest co najmniej dwa. Ja używam tzw. pełnego i nie miałem z nim problemów.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem
Awatar użytkownika
smok61
Tropiciel

Posty: 382
Dołączenie: 19 Wrz 2009, 12:36
Ostatnio był: 07 Lut 2018, 19:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 75

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości