Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmieci"

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmieci"

Postprzez Urgath w 25 Lut 2010, 14:19

Mi najbardziej klimatogenne wydają się questy które robisz z kimś, dobrze dopracowane AI, npc nie łażą w kółko jak w Gothicu czy innych. Czasami nawet do przesady dopracowane, W tunelu do Prypeci stalkerzy zachowują się jak sekcja Specnazu. Ale w porównaniu z poprzednimi częściami i ich FeDExowskimi questami przynies podaj pozamiataj, zabij strielkoka bombowy postęp. Brakuje mi jednak tych ognisk z ciał wrogów i kawałów o kontrolerach. Te z CoP jakoś mnie nie bawią. [Trochę OT]: Jest MOD dodający melodie na gitarę i harmonijkę - dodaje klimatu ciut moim skromnym zdeniem.
Urgath
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 25 Lut 2010, 13:48
Ostatnio był: 08 Mar 2010, 12:01
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmi

Postprzez Raven112 w 20 Mar 2010, 23:35

1. Roślinność - więcej lasów, krzewów i mniej spawnujących się w nich przeciwników "akurat jak ty się przez nie przedzierasz"
2. Środowisko- mutanty nie biegają sobie tak po prostu tylko siedzą w lasach, norach i tylko okazjonalnie wychodzą na polowanie. Jest ścieżka bezpieczna, ale bez artefaktów i zysku, i jest niebezpieczna puszcza pełna anomalii i mutantów, do której zapuszczamy się tylko w celu nazbierania artefaktów, lub interakcji z innymi stalkerami. Mutanty omijają nas szerokim łukiem, chyba że są naprawdę głodne, lub drastycznie naruszymy ich terytorium. Atakują chętniej w nocy i potrafią urządzać swoiste "zasadzki". Do tego dynamiczne rozprzestrzenianie się ognia
3. Grupy - kto normalny zapuszcza się do głuszy samotnie? W kupie zawsze raźniej, poza tym przy mroczniejszym terenie, pełnym roślinności terenie, wyprawy byłyby naprawdę ekscytujące
4. Interakcja - można otworzyć prawie każde drzwi, usiąść przy ognisku, wznieść toast, pograć na instrumentach, wspiąć się po uszkodzonym murze na dach, podnieść i obronić się łopatą czy widłami, rzucać przedmiotami (tak wiem, wymagający silnik)
5. Broń i walka - broń nie psuje się po wystrzeleniu 5 magazynków (a mniej więcej tyle powinien mieć do każdej broni bohater), więcej broni zarówno do walki wręcz (scyzoryk, maczeta, miecz xD) jak i dystansowej. Można by dodać Quick Time Events ( kiedy mutak skacze na ciebie przy mikrometrowym pasku zdrowia, masz szansę na błyskawiczne wciśnięcie przycisku i rozpoczęcie QTE w celu ochronienia tyłka od zagłady)
6. Zdrowie - uszkodzenia ciała np. gdy nibypies odgryzie ci kawałek łydki, to poleżysz ok. tygodnia u medyka, a twoja sprawność będzie obniżona (zakładając że się do medyka doczołgasz/ktoś ci pomoże), realistyczniejsz rany i ich skutki coś w stylu fallouta (unikać niepotrzebnych starć) , potrzeba picia, leczenie przede wszystkim u medyka
7. Tajemnice - więcej tajemnic, niewyjaśnionych zjawisk, od których ciarki chodzą po plecach (coś w stylu Yeti)
8. Mutanty - wodne i powietrzne
9.Edytor postaci/wyglądu - Ja chcę SWOJEGO stalkera!!!
10. Sen - możesz spać wszędzie, ale najpierw sprawdź czy wybrane miejsce jest bezpieczne, bo obudzisz się ze snorkiem przytwierdzonym do nogi (i tu znowu jakiś QTE)

Tyle bym zmienił...
To była długa noc
i mówił ktoś, że księżyc prószy bielą
na zimne pole i nic w przód nie ma więcej
nad znów to samo.
Awatar użytkownika
Raven112
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 22 Sty 2010, 16:27
Ostatnio był: 24 Sty 2023, 19:22
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 4

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmi

Postprzez Greyeeh w 20 Mar 2010, 23:45

Osobiście żeby przejść grę używałem egzoszkieletu i GP36.

Ja aby zbudować klimat robię tak:

-Viper 5
-RPG-7 + parę pocisków
-Pancerz Swit (osobiście wolałbym najemnika czy monoliciarza, ale cóż - brać co jest!)
-Maska gazowa
-Trochę amunicji
-Duużo wódki
-Dużo jedzenia
-Grupki stalkerów
-Wspólne długie poszukiwania artefaktów
-Starać się nie wchodzić w anomalię
-Poruszać się i odpoczywać wraz ze stalkerami
-Co wieczór ostro się narąbać (rly)
-Starać się zachowywać jak reszta

I parę innych rzeczy.

#up
Otworzyć prawie każde drzwi... robiąc tak dużą mapę, w takim teamie zajęło by im to więcej czasu, musieliby mieć dużo więcej grafik i wielu innych rzeczy. Sam bym tak chciał, było by wtedy cud-miód.
Po przeczytaniu twojej listy "życzeń" zapraszam do pogrania w Fallout 3, bardzo ciekawa gra. Wiele, wiele tajemnic.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmi

Postprzez Hrabia w 02 Kwi 2010, 16:10

Boże,może jeszcze grajmy z wyłączonym ekranem? :E To dopiero czapa,grasz i nic nie widzisz!Ani broni,ani ilości amunicji,no nic!Suuuupeeer,mrrr...to jest to co tygryski lubią najbardzieeej. :D

A tak serio,to gra jest wystarczająco uciążliwa w niektórych momentach,i wkurzająca.
Jak leci na mnie dzik to bez naładowanego magazynka bym stracił przy tym życie,a po co mi klawisz "F9" co 1,5 min.?:O
Ja zawsze mam Swoje Gp37,na bandytów pistolet z tłumikiem (nie pamiętam nazwy),a w zależności od misji biorę ze skrzynki SVD lub SVDmk2.Osiem granatów,według mnie bardzo się przydają (tylko trzeba nauczyć się rzucać).
Nie przeciążam postaci,artefakty sprzedaje,więc nie nosze tony gratów.
A prawdziwym utrudnieniem jak chcesz jakieś to dam Ci jedno - przejdz grę bez ani jednej śmierci,a jeśli zginiesz to zaczynaj od początku.Ha!To jest utrudnienie Stalkerze.W prawdziwym życiu nie ma sejwów. :P
To ja rozpalę ognisko a wy wyciągnijcie flaszeczki!
Awatar użytkownika
Hrabia
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 06 Sty 2010, 20:48
Ostatnio był: 26 Gru 2013, 15:32
Miejscowość: Olsztyn
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmi

Postprzez impulse_101 w 24 Kwi 2010, 23:15

Moj ulubiony zestaw w zone:
-suit CS (ten niebieski zamawaiany u handlarza ala clear sky)
-MP5 w wersji 0.45 ACP
-colt 0.45 ACP

..garsc pestek 0.45ACP, apteczka naukowcow, voda w plecak i wio w zone :E
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmi

Postprzez Ogniskujący w 24 Kwi 2010, 23:31

Klimat hmm.Największy klimat budują misje myśliwskie i polowania na niebezpieczne mutanty(brak misji ubicia nibyolbrzyma jest karygodny),np misja w leżu pijawek lub polowanie na chimerę z Gontą.Tak GSC wie jak budować klimat
NABOJE to waluta zony
Awatar użytkownika
Ogniskujący
Stalker

Posty: 126
Dołączenie: 24 Kwi 2010, 15:44
Ostatnio był: 27 Cze 2011, 20:35
Miejscowość: Dolina Mroku-Baza wolności
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmi

Postprzez gosciu121 w 29 Kwi 2010, 22:36

impulse_101 napisał(a):Moj ulubiony zestaw w zone:
-suit CS (ten niebieski zamawaiany u handlarza ala clear sky)
-MP5 w wersji 0.45 ACP
-colt 0.45 ACP

..garsc pestek 0.45ACP, apteczka naukowcow, voda w plecak i wio w zone :E


CS to prawdziwy pancerz czystego nieba tak jak by co :)

Hm... Stalker to nie Pudzian (50kg i sprint?? No way!)
Prawdziwe nazwy broni (wiem że są mody) i broń z całęgo świata [(m4, corner-shot itp.) też wiem że są mody]
Awatar użytkownika
gosciu121
Stalker

Posty: 150
Dołączenie: 07 Sty 2010, 21:32
Ostatnio był: 12 Wrz 2014, 08:46
Miejscowość: Чернобыльская АЭС
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 8

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmi

Postprzez DarkMaster w 10 Maj 2010, 16:34

Raven112 QTE? Czy Ciebie za przeproszeniem posrało? Może jeszcze dodajmy kwadrylion kolorowych i świecących dziadostw i zrób cukierkową grafikę? Chcesz zrobić ze Stalker'a cholerną konsolówke?

A co od mnie to starać się jak najdłużej chodzić ze standardowym wyposażeniem oraz ograniczyć liczbę apteczek do pięciu i bandaży do dziesięciu.
Awatar użytkownika
DarkMaster
Kot

Posty: 43
Dołączenie: 22 Mar 2010, 22:35
Ostatnio był: 03 Wrz 2011, 22:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmi

Postprzez atikabubu w 10 Maj 2010, 16:54

Bredzisz waść... Macanki pijawki aż się proszą o QTE :E
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmi

Postprzez DarkMaster w 10 Maj 2010, 21:36

QTE nadają się jedynie do cholernych konsol od normalnych gier precz!
Awatar użytkownika
DarkMaster
Kot

Posty: 43
Dołączenie: 22 Mar 2010, 22:35
Ostatnio był: 03 Wrz 2011, 22:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmi

Postprzez KoweK w 11 Maj 2010, 00:10

Jakiś ograniczony jesteś? :P Nie widzę nic złego w QTE... a szczerze mówiąc przy pijawkach naprawdę by się przydały.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 13:58
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Budowanie klimatu aka niedocenione pistolety i inne "śmi

Postprzez Ogniskujący w 11 Maj 2010, 14:59

QTE nadają się chyba TYLKO przy uścisku pijawki.Ale nie chodzi mi to o sekwencje wyświetlające się na ekranie a za*eb.... szybkie naciskanie przycisku(określonego).Ale duża część zależałaby od wytrzymałości bohatera(przy dużej ilości było by mega prosto a zerowym pijawka ma nas ze spuszczonymi gaciami(Zero oporu z naszej strony)
NABOJE to waluta zony
Awatar użytkownika
Ogniskujący
Stalker

Posty: 126
Dołączenie: 24 Kwi 2010, 15:44
Ostatnio był: 27 Cze 2011, 20:35
Miejscowość: Dolina Mroku-Baza wolności
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości