Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Grałeś już w Metro? Na jaką ocenę wg Ciebie zasługuje?

10/10
87
29%
9/10
65
21%
8/10
76
25%
7/10
31
10%
6/10
17
6%
5/10
12
4%
4/10
4
1%
3/10
2
1%
2/10
2
1%
1/10
9
3%
 
Razem głosów : 305

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez caleb59 w 28 Mar 2010, 17:40

Nie wiem po co to daję (chyba jako ciekawostkę) ale to chyba polska edycja limitowana gry - screeny pochodzą od zaprzyjaźnionego usera z innej strony (jeśli było to można skasować posta):

http://up.programosy.pl/foto/dsc00638.jpg
http://up.programosy.pl/foto/dsc00639_4.jpg
http://up.programosy.pl/foto/dsc00640_1.jpg
http://up.programosy.pl/foto/dsc00641.jpg
http://up.programosy.pl/foto/dsc00642_1.jpg
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 04 Paź 2024, 23:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Reklamy Google

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Dawid0ss w 28 Mar 2010, 18:06

Image
Takie smaczki to lube :wink:
Pzdr

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: Wczoraj, 14:57
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez utak3r w 28 Mar 2010, 18:24

Tak a'propos smaczków.... czy ktoś słuchał tytułów książek, które nasi kompani wyczytują na półkach w Bibliotece? Jest tam m.in. ... "Piknik na skraju drogi" ;)
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Dawid0ss w 28 Mar 2010, 22:44

Właśnie ukończyłem grę. Rzadko mi się to zdarza w tego typu grach (FPS), ale podobało mi się zakończenie :D
:

Artem siada na wieży, mówi o swoich wizjach, o zakończeniu wojny z Ciemnymi i o tym, że przyszłość ludzi rozciąga się jak niekończący się tunel metra. Wchodzi świetna, nastrojowa muzyka :E

Przynajmniej twórcy wszystko wyjaśniają bez zbędnych, wielkich znaków zapytania.
Gra prezentuje kilka świetnych pomysłów. Ekwipunek miazga - maska przeciwgazowa, ładowarka, broń "domowej roboty". No i trochę się pośmiałem - "badanie" kolesia w obozie Nazistów, skrobanka w Polis, bąki w maskach przeciwgazowych :E
Mutanty na bardzo wysokim poziomie. Naprawdę extra pomysły. Demon chyba mój ulubiony. Będąc na powierzchni, grzejesz się, aby jak najszybciej zn?leźć drogę, kończą się filtry i jeszcze musisz spoglądać w niebo czy czasem nie nadlatuje nasz koleżka :wink:
Oprawa graficzna 10\10 Na medal zasługuje wygląd postaci. Szczególnie utkwił mi w pamięci obraz święcących z ciemności oczu noktowizorów i wycelowanych w nas laserów przed Polis - smaczki wszem i wobec :E
Image
Polecam :wink:
Pzdr

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: Wczoraj, 14:57
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Inkwizytor w 29 Mar 2010, 13:54

Jeszcze takie pytanie. Gdzie można znaleźć "helsinga" (obrotowa kusza pneumatyczna), bo nie chce mi się bulić 150 naboi w Arsenale by go kupić. I jeszcze czy można zdobyć ten elektryczne karabin, który nosi przy sobie Młynarz? Pozdrawiam wszystkich.
Inkwizytor
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 11 Sty 2010, 21:58
Ostatnio był: 21 Maj 2012, 19:49
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 29 Mar 2010, 18:46

Dzisiaj wreszcie ukończyłem Metro :D

Muszę napisać coś od siebie na temat samej gry:

Na plus można zaliczyć:

+elementy stealth
+grafikę na bardzo dobrym poziomie
+klimat

Plusów mało, teraz minusy:

-optymalizacja a raczej jej brak, gra chodzi gorzej niż Crysis na Very High
-A.I. wrogów przeraża :x
-niezrównoważony poziom trudności
-mimo wszystko zbyt duża liniowość
-grę można przejść bez ani jednej wizyty w sklepie, wszystko da się znaleźć
-gra sama decyduje, czy możemy podnieść filtry do maski i czy możemy zamienić maskę na inną (po trupie)
-mała różnorodność broni, skoro większość z nich to samoróbki, to powinno być multum modeli
-latarka działa nawet gdy wyczerpie nam się bateria :/
-po?niejsze błędy, np. z maską gazową czy amunicją
-gra zbyt krótka :|

Co do zakończenia to
:

nie zastanawiałem się specjalnie nad wyborami w grze, na koniec musiałem uciekać w iluzji przed Czarnymi i wysadziłem ich 3 rakietami


Warunki osiągnięcia alternatywnego zakończenia:
:

1) In the late-game vision of the Dark One on the after Black Station, you are able to run towards it without getting killed (the vision with the Dark One behind plywood), and it results in an alternative cutscene. Do so, as this may or may not be crucial to unlocking the achievement and ending. There is also another part on the ride to D6 where you must also run towards the Dark One.

2) Give a bullet to the man with the sick child in Exhibition.

3) Give a bullet to the poor at the next station.

4) Give a bullet to the boy who offers to lead you to Bourbon.

5) When moving through the Frontline, rescue the captured Reds by killing the Fascists before they are killed.

6) Take the tape from the Captain after the attack on the evacuating station and deliver the radio message to Polis via the station on top of the roof.

7) After returning the boy his mother, refuse the ammo she offers you.

8) On the level Driving to Sparta, talk to Khan. He says some things that are repeated in the alternate ending, and this may help trigger.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Dawid0ss w 30 Mar 2010, 14:59

Sporo osób czepia się optymalizacji. Dlatego też chciałbym zwrócić uwagę na pewien fakt dotyczący wydajności w grze. Wyraźne spadki wydajności (poniżej 30fps )następują tylko i wyłącznie w momencie, gdy na ekranie widzimy jednocześnie wolumetryczny dym i skierowane na niego jakieś mocne źródło światła, np. lampę kolejową. Poza tym gra działa u mnie jak miód (1440x900, detale najwyższe mam od 40 fps wzwyż, nawet i do 90), więc nie mogę się zgodzić, że gra działa gorzej niż Crysis.
Szczerze mówiąc, to uważam, że jest to błąd i zostanie poprawiony wraz z ukazaniem się najbliższego patch'a. Taką samą przypadłość mieliśmy w Zewie Prypeci w trakcie biegania po wodzie przed wyjściem poprawki 1.6.02 :)
p.s. oczywiście moje spostrzeżenia dotyczą tylko dx10, gdyż nie mam możliwości uruchomienia u siebie dx11 :E
Pzdr

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: Wczoraj, 14:57
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 30 Mar 2010, 20:33

Potwierdzam, ten sam bug występuje w DX 9. A co do patcha - wiadomo już coś o nim?
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Dawid0ss w 30 Mar 2010, 22:37

Ktoś wcześniej pytał, gdzie można znaleźć w grze broń pneumatyczną na strzały. Udało mi się jedną sztukę dorwać dość wcześnie w grze. A mianowicie:
:

Broń znajduje się na planszy, gdzie po raz pierwszy wychodzimy z Burbonem na powierzchnię. Po przejściu okrężną drogą przez hotel, docieramy do miejsca, w którym mamy kilka krótkich, podziemnych przejść. Spotykamy tam Demona, żerującego na zwłokach. Po pokonaniu tych przejść, zamiast skierować się do góry w prawo do oświetlonego pomieszczenia w budynku, należy iść jeszcze dalej. Pokonujemy dwie drewniane kładki i wchodzimy pod strop częściowo wyburzonego budynku. Na końcu pod ścianą leży koleś i ma przy sobie trochę amunicji. "Kusza" znajduje się piętro nad nim w pomieszczeniu z ogromnym poziomem radioaktywności, które dość szybko zabija, więc trzeba się uwijać :wink: Można tam się dostać przez oddanie skoku z prętu opartego o autobus.

Wcześniej w ogóle nie korzystałem z tej broni, ale widzę, że jednak warto. Kolesie nie mają zielonego pojęcia, skąd strzelamy, no i można łatwo odzyskać amunicję :E
Pozdrawiam

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: Wczoraj, 14:57
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Inkwizytor w 01 Kwi 2010, 18:41

Wielkie dzięki KarwaPL helsing był dokładnie tam gdzie napisałeś, potem znalazłem jeszcze jeden na linii frontu, ale co tam. A propos linii frontu to nad tymi trzema czerwonymi co ich można uwolnić są szyby wentylacyjne więc nasuwa się pytanie czy coś tam można znałeźć (na tych szybach) czy jest to tylko dekoracja na którą można wejść.
Ponawiam tylko jeszcze moje pytanie czy da się gdzieś znaleźć ten elektryczny karabin Młynarza :?:
Inkwizytor
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 11 Sty 2010, 21:58
Ostatnio był: 21 Maj 2012, 19:49
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Feniks w 01 Kwi 2010, 21:11

Po kilka porad wpadłem :)
W chwili obecnej zwiedzam z Chanem nawiedzone tunele i mam pytanie. Czy opłaca się w ogóle inwestować w cokolwiek u sprzedawców? Bronie/amunicje/itd, czy lepiej oszczędzać ammo na późniejszą fazę gry?

Poza tym w czasie wypadu do miasta znalazłem broń pneumatyczną (wewnątrz budynku, spadłem na dół przez otwór w windzie), ale nie na strzałki, tylko na jakiś inny typ amunicji. Opłaca się to taszczyć ze sobą? Zauważyłem, że całkiem nieźle się z tego sadzi headshoty, ale z amunicją cieńko.
Awatar użytkownika
Feniks
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 06 Lis 2009, 16:22
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Dawid0ss w 01 Kwi 2010, 22:47

Inkwizytor napisał(a):A propos linii frontu to nad tymi trzema czerwonymi co ich można uwolnić są szyby wentylacyjne więc nasuwa się pytanie czy coś tam można znałeźć (na tych szybach) czy jest to tylko dekoracja na którą można wejść. Ponawiam tylko jeszcze moje pytanie czy da się gdzieś znaleźć ten elektryczny karabin Młynarza :?:

Hasałem po tych szybach i niestety nic tam nie ma. Najwyraźniej można sobie po nich połazić i zabijać z góry kolesi. W każdym razie w tym pomieszczeniu jest okrągły strop nad jednym z tuneli, na który z pewnością można wskoczyć. Można do niego dojść po rurach itp. Mi nie udało się tam dotrzeć ani rzucić okiem czy coś tam leży :E W pewnym momencie zrezygnowałem, gdyż odniosłem wrażenie, że istnieje tam niewidzialna granica, która uniemożliwia wykonanie następnego skoku.
W grze trzepałem każdą norę, każdą miejscówkę, elektrycznego karabinu nigdzie nie znalazłem.
Feniks napisał(a):Czy opłaca się w ogóle inwestować w cokolwiek u sprzedawców? Bronie/amunicje/itd, czy lepiej oszczędzać ammo na późniejszą fazę gry?

Tak naprawdę to każdy rodzaj broni można znaleźć w trakcie gry. Według mnie warto kupić jedynie zmodyfikowany pistolet z celownikiem i tłumikiem. Przydaję się do strzelania w lampy. No i w Polis zmodyfikowany karabin z tłumikiem, celownikiem laserowym i optycznym. Ja amunicję wydawałem na filtry, aby mieć później kupę czasu na łażenie i trzepanie wszystkich zakamarków. Przed wyprawą na front kupiłem czarny pancerz maskujący, później w Polis wzmocniony pancerz. Będzie to ostatni moment w grze, kiedy możemy zrobić zakupy, więc warto tam wydać wszystko.
Pzdr
Ostatnio edytowany przez Dawid0ss, 01 Kwi 2010, 22:53, edytowano w sumie 1 raz

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: Wczoraj, 14:57
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości