Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Grałeś już w Metro? Na jaką ocenę wg Ciebie zasługuje?

10/10
87
29%
9/10
65
21%
8/10
76
25%
7/10
31
10%
6/10
17
6%
5/10
12
4%
4/10
4
1%
3/10
2
1%
2/10
2
1%
1/10
9
3%
 
Razem głosów : 305

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez KoweK w 26 Mar 2010, 12:48

Ustawienia normal usuwają takie oświetlenie.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 15:02
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Inkwizytor w 27 Mar 2010, 09:34

A mógłby ktoś zrobić spis questów pobocznych(chyba nie ma tego dużo), bo dlatego, że nie pojawiają się w dzienniku łatwo je przeoczyć. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Inkwizytor
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 11 Sty 2010, 21:58
Ostatnio był: 21 Maj 2012, 19:49
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez HollowVooDoo w 28 Mar 2010, 09:29

Pograłem trochę i niniejszym stwierdzam że metro 2033 to gra, niezoptymalizowana zabugowana i nudna.
A dlaczego? Dlatego że na moim komputerze, który choć nie jest jakimś potworem to powinna lekko ciągnąć, zabugowana bo często gęsto w krytycznych momentach nie mogłem zmieniać filtrów maski jak i skrypty które potrafiły się zaciąć i nie odciąć, a nudna...może nie tyle nudna co bardziej monotonna, dlatego że autorzy na początku fajnie oddali klimat podziemnego kompleksu żeby potem uderzyć mnie z pięści w ryło i powiedzieć,"a masz strzelaj teraz przez resztę gry do wyłażących olbrzymich żab kutafonie!!"

W każdym razie nieźle się uśmiałem kiedy kolega powiedział mi że kupił metro, choć pierwsze uruchomienie gry było dosyć pozytywnym odczuciem i myślałem że będę musiał oddać honor, to jednak dalsze obcowanie z tym tworem utwierdziło mnie w przekonaniu że to ja miałem rację. Dostaje ode mnie nie naciągając 5/10, bo jednak ma całkiem niezłą grafikę( choć nie za cenę sprzętu) i niezły podkład dźwiękowy, szczególnie rosyjski.
Awatar użytkownika
HollowVooDoo
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 20 Lip 2008, 22:09
Ostatnio był: 11 Lip 2021, 21:50
Miejscowość: Zona,Wysypisko
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 28 Mar 2010, 10:28

Mój komp też potworem nie jest, a gram na DX9 na maxymalnych ustawieniach... Może Metro nie jest idealne i jest trochę bugów, ale patrząc przez pryzmat np. Czystego Nieba to bugów prawie nie ma. Chociaż są irytujące momenty, np. po nadaniu wiadomości mamy się udać na stacje, z tym że nie wiadomo gdzie trzeba iść, ten kompas to o kant d. można rozbić.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez utak3r w 28 Mar 2010, 11:43

Akurat kompas działa bardzo dobrze - a i tak moim zdaniem nie powinno go być w ogóle... Co do wypowiedzi poprzednika, nawet nie będę się wypowiadał, bo szkoda moich klawiszy. Wystarczy jego początek - "pograłem trochę"...
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez KoweK w 28 Mar 2010, 12:15

Ukończyłem Metro i moja ocena to takie 7+/10. Dlaczego? A no wymienię plusy i minusy:

PLUSY:
-Ładna grafika
-KLIMAT! - są momenty kiedy naprawdę człowiek się boi, a w bibliotece myślałem tylko o tym, by jak najszybciej wyjść. Uczucie samotności w tej grze nie jest zbyt fajne i marzeniem jest, by jak najszybciej dołączyć do swoich kompanów. ;)
-Udźwiękowienie - jedno z ładniejszych jakich słyszałem w grach, szczególnie spodobał mi się przytłumiony dźwięk z oddali, mistrzostwo!
-Ekwipunek - ładowarka, zapalniczka, mapa - chcę coś takiego w S.T.A.L.K.E.R.'ze. ;)
-Wciągająca rozgrywka

MINUSY:
-Silnik tylko i wyłącznie dla dobrych komputerów, gra nawet na low wygląda bardzo dobrze. Wg mnie powinna być większa możliwość modyfikacji ustawień gry, bo gra po wyłączeniu jeszcze kilku efektów powinna pójść na tych słabszych komputerach
-AI przeciwnika - jakieś głupie troszku...
-"Trudność" gry - dlaczego w cudzysłowie? A no dlatego, że twórcy chyba chcieli, by gra była trudna, a wyszła irytująca. Jeżeli gra ma być trudna, to nie robi się go w ten sposób, iż trzeba władować dla przeciwnika 5 headshotów, albo 4 strzały z shotguna (z bliska!)! To samo było z Cieniem Czarnobyla. Niech producenci obniżą wytrzymałość wrogów i bohatera (załóżmy do 2/3 strzałów) i to powinno wystarczyć w zupełności.

A co do opinii HollowVooDoo - wystarczy poczytać jego wcześniejsze posty, by takimi się nie przejmować. Coś na wzór trolla. ;>
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 15:02
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez utak3r w 28 Mar 2010, 12:42

Generalnie, wymieniłeś dwa największe problemy z grą, z czego jeden z nich potrafi momentami zirytować.

- AI.
Najbardziej mnie wku....rzyło, gdy z Millerem szedłem w D6 do biomasy, tam gdzie te "gluty" wyłażą. Miller, jak ta ciota, nie starał się wcale odsuwać od wybuchających mu pod nogami kul :facepalm:

- Ta nieszczęsna trudność. Rzeczywiście, wygląda na to, że zostało to zrobione w celu nadrobienia braków w punkcie poprzednim...
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Windmaker w 28 Mar 2010, 13:11

To ja dodam od siebie swoje +/-

Plusy:
- klimat - kiedy dojeżdżamy do Polis, to naprawdę czuć ten "inny świat" mimowolnie człowiek zaczyna się rozglądać, tak samo w D6. Zgadzam się też z xKoweKx-em z biblioteką, bardzo fajnie oddali też bibliotekarzy i to spojrzenie jak się wpatrują w nas.
- broń - ciekawie pomyślana, aczkolwiek brakuje mi większej różnorodności.
- grafika, a szczególnie efekty dymu kiedy rozpętamy za dużą strzelaninę w zamkniętym pomieszczeniu używając noktowizora nic nie widać - świetne.
- szczegółowość lokacji - jak już gdzieś jesteśmy to można wiele ciekawych rzeczy zobaczyć, posłuchać opowiadań ludzi itd. całkiem fajne.
- maska p. gazowa - tego brakuje mi w stalkerze właśnie - myślenia o wymianie filtrów i dbaniu o maskę, zakładaniu jej kiedy jest taka potrzeba itd.
- ładowarka i to wszystko co xKoweKx wymienił, właśnie takie oddanie klimatu rzeczywistości, a nie wyświetlanie pod przyciskiem celów misji itd zawsze widocznych i dostępnych.

Minusy:
- ilość mutantów... nie wiem, ale lepiej się gra na łatwym poziomie, ponieważ jest ich troszkę mniej - ale i tak za dużo. Stanowczo za dużo strzelania się z nimi jest.
- grafika na otwartych przestrzeniach, tak jak w tunelach jest świetnie, tak na zewnątrz jest kiepsko.
- bugi z filtrami, czasami irytuje to, że gra sama decyduje czy możemy czy nie brać nowe filtry.
- AI przeciwników nie jest aż takie złe, ale fakt, kuleje trochę.
- wygląd mutantów, które są ciut dziwne i jakieś takie "pocieszne"
- modele postaci, a w szczególności kobiet, jeden wyglądający jak po spotkaniu z prasą hydrauliczną, a drugi ala szkielet, więcej nie naliczyłem - oprócz babci, co do reszty modeli nie jest źle, aczkolwiek zbyt duża jest powtarzalność modeli.

To chyba wszystko co warto wymienić, dla mnie gra dostaje takie 8/10, jest całkiem fajnie, ale wiele dałoby się poprawić jeszcze.
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez HollowVooDoo w 28 Mar 2010, 14:17

Ojoj, chyba dotknąłem w fanbojski punkt tych dwóch panów. No cóż, to jest moja ocena i nikt nie karze się wam z nią zgadzać, dla mnie gra jest kiepska niestety. Pograłem trochę ale na tyle żeby wyrobić sobie zdanie o tej grze, zmarnowany potencjał. Nie musze jej przechodzić żeby wiedzieć jak denną rozgrywkę oferuje, ja rozumiem że to miała być strzelanina, ale ja nawet w fps'ach muszę odczuwać jakąś satysfakcję i to że mój czas przeznaczony na grę nie był zmarnowany, a w tym wypadku żałuje tych kilku godzin.


patrząc przez pryzmat np. Czystego Nieba to bugów prawie nie ma.


I dlatego mam dawać grze fory... bo bugów prawie nie ma?
A kompas jest dobry, ale potem już nie potrzebny.
Awatar użytkownika
HollowVooDoo
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 20 Lip 2008, 22:09
Ostatnio był: 11 Lip 2021, 21:50
Miejscowość: Zona,Wysypisko
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 28 Mar 2010, 15:18

Czy może ktoś mnie oświecić i powiedzieć jak można się dostać na Ciemną? Nadałem wiadomość i teraz nie wiem gdzie iść. Niestety kompas nie na wiele się przydaje.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Windmaker w 28 Mar 2010, 15:28

Gdzieś jest boczny korytarz - o ile pamiętam był po lewej stronie jeśli za plecami miałeś wejście na stację - problem w tym, że sam wpadłem na niego przypadkowo i nie wiem jak :D
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 28 Mar 2010, 15:46

Już nieaktualne :D Znalazłem drogę.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości