Chcę moda! Dopisz się!

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez utak3r w 21 Lut 2010, 17:53

Moda? To trzeba człowieku usunąć albo przesunąć level_changera w tym miejscu... nie sądzę, aby się komuś chciało to robić tylko po to, żebyś mógł zabrać obokana, których są setki w innych miejscach... pomijam, że mod zajmowałby dużo miejsca - no i oczywiście wymagał by rozpoczynania nowej gry.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Reklamy Google

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Ultra Killer w 23 Lut 2010, 11:47

Dało by się zrobić taki mod, żeby wszyscy ludzie którzy są nastawieni do ciebie przyjacielsko i neutralnie byli nieśmiertelni ? Już spiepszyłem parę zadań bo np. Czacha został ściągnięty przez snajpera a ja nawet o tym nie wiedziałem.

Może i masz rację ale drugi raz przechodze SOC i chciałem sobie pograć tak na "lajcie"a tych zadań pobocznych które się nie kończą nie wykonuję. Jakby chociaż te ważniejsze postacie były nieśmiertelne to byłoby fajnie. :D
Ostatnio edytowany przez Ultra Killer 23 Lut 2010, 12:11, edytowano w sumie 2 razy
Ultra Killer
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 26 Lis 2009, 19:29
Ostatnio był: 13 Mar 2012, 17:16
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Pietras w 23 Lut 2010, 11:57

Dać by się na pewno dało, trzeba by pozmieniać parametry w plikach z katalogu Creatures (kiedyś się w to bawiłem). Wiem jednak, że część postaci nie jest wpisana w skrypt lecz jest generowana (non-essentiale, czyli generalnie wszystko co nie jest kupcem/dowódcą frakcji/postacią fabularną - czyt. mięcho armatnie) i jeśli zmienisz im ustawienia zdrówka na God-mode to nie zdziw się, jeśli nie utłuczesz potem żadnego Duty'era albo nie będziesz mógł kropnąć neutralnego Lonera (quest u Barmana), bo wszyscy są nieśmiertelni. No i balans gry zburzony zupełnie... Lonerzy z Makarovami będą kropić bez problemu wojaków Monolitu uzbrojonych w G36/Val. Jednym słowem nuda.

A ja chcę nadal Masterkey... Założyłem temat nawet, odpowiedzi brak :)
To jak, da się czy nie?
:wódka: :wódka: :wódka: dla szczęśliwego moddera któremu się uda.
Pietras
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 02 Mar 2009, 01:05
Ostatnio był: 11 Maj 2010, 18:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez bpSpb w 23 Lut 2010, 12:15

Witam.

Czy jest jakiś mod, który sprawia, że kiedy będziemy mieć kombinezon z "szybą" np. Seva, to widok w pierwszej osobie będzie przez tę szybę? Widziałem takie coś, ale to chyba była część jakiegoś dużego moda (utAMK?), który sporo zmienia w rozgrywce.

Pozdrawiam.
Cień Czarnobyla - Tu żołnierze, tam bandyci - wszyscy dobrać chcą mi się do życi.
Czyste Niebo - Wolność z Powinnością wciąż drą koty - czy ja nie mam nic innego do roboty?
Zew Prypeci - Jeszcze nie grałem.
Awatar użytkownika
bpSpb
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 13 Sty 2010, 22:19
Ostatnio był: 28 Mar 2016, 18:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Flip w 03 Mar 2010, 21:21

Kiedyś już w tej sprawie pisałem, ale co tam, napiszę jeszcze raz. ;)

Więc proszę jakiegoś "miłosiernego" moddera, albo kogokolwiek kto jest w stanie to polepić. ;)

Chciałbym paczkę różnych modów, zgrałbym sobie po jednym - kolejno - jednak jest niemożliwe, gdyż różne pliki modów zwyczajnie się gryzą. Taka składanka zawierałaby mody:
- endurance mod
- carry mod
- exo sprint
- repair mod
- smart marauder
- vechicle mod
- dream mod
- detektor mod
- nieograniczony czas na zadania
- jakieś lepsze wyposażenie handlarzy

To by było na tyle, chciałbym zaznaczyć, że powinien działać pod wersję stalkera 1.0004. Nie będę poganiał, ale proszę o nie "olanie" mojej prośby. Do tego, mod ten nie trafi tylko do mnie, gdyż czeka na niego już sporo moich kumpli grających w stalkera, dla czepialskich - każdy ma swoją oryginalną płytę. ;)

Dla dobrego i chętnego do wykonania mojego "zlecenia" człowieka :wódka: :wódka:
Dla reszty dla zasady :wódka: :P

Pozdrawiam.

P.S. wiem, że to "ubanalnienie" gry, ale mam w tym swój interes... ;)
Image
Flip
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 20 Cze 2009, 18:22
Ostatnio był: 20 Mar 2017, 21:42
Miejscowość: Rybnik
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez The Witcher w 28 Mar 2010, 10:44

Flip napisał(a):Chciałbym paczkę różnych modów, zgrałbym sobie po jednym - kolejno - jednak jest niemożliwe, gdyż różne pliki modów zwyczajnie się gryzą. Taka składanka zawierałaby mody

Nie widzę problemu, wystarczy użyć jakiegoś programu porównującego pliki np. WinMerge. :wink:
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Paź 2024, 09:59
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Flip w 28 Mar 2010, 21:09

WinMerge... W życiu o tym nie słyszałem i widocznie był to mój błąd, jutro/w kolejnych dniach odszukam płytkę, ściągnę tamten program i w/w mody, i wypróbuję. Zobaczę jak będzie to wyglądało. No, Witcher dzięki, z góry. ;) :wódka:
Image
Flip
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 20 Cze 2009, 18:22
Ostatnio był: 20 Mar 2017, 21:42
Miejscowość: Rybnik
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez k0ch4n w 28 Mar 2010, 22:27

Może np. Coś o Arenie bo Arena Expansion to dla m,nie za mało.
Chodzi mi żeby walki na arenie były bardziej globalne że można uczestniczyć w turniejach spotkań, jakieś porządne turnieje w stylu "walczymy o mistrza", opcjonalnie wybór ekwipunku na walkę(oczywiście im lepże zabawki tym mniej kasy w nagrodę dostaniemy) oraz można zrobić poboczne questy na temat zabicia typa na arenie(lub jego z kolegami)
Na koniec jeszcze powiem żeby inni Stalkerzy nas wyzywali za pomocą PDA na arenę.

PS: Jakby się dało żeby było to kompatybilne z modem DMF byłoby fajnie. :D

:!: Polecam się moje pomysły są nieskończone :!:
Image
Awatar użytkownika
k0ch4n
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 24 Wrz 2009, 14:08
Ostatnio był: 03 Sie 2020, 21:01
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Wiewior w 15 Kwi 2010, 20:56

Witam.
Chciałem wgrać kilka modów. Niestety nie potrafię połączyć smart marauder moda z xStream AI Pack. Chodzi mi głównie o dwa pliki: bind_stalker.script i death_menager.script. Bardzo był bym wdzięczny za podesłanie połączonych lub ewentualne wskazówki jak to zrobić.
Pozdrawiam.
Wiewior
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 14 Kwi 2010, 20:49
Ostatnio był: 22 Paź 2010, 15:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez impulse_101 w 29 Kwi 2010, 01:03

Mam 3 pytania odnosnie modyfikacji:

1... -czy jest mozliwosc przesuniecia stref ladowania gry (kolejnej mapy) maksymalnie dalej. Chodzi o to ze czesto widzimy ze droga prowadzi duzo dalej a my nie mozemy juz tam pojsc bo przerzuca nas do nastepnej planczy, a zwykle NPCy sobie tam smialo maszeruja. Jest pare miejsc gdzie mozna przeskoczyc plot i zwiedzac te niedostepne skrawki terenu ale wygodniej byloby poprostu tam wejsc bez wydziwiasow.

2.. -zapewne padlo juz takie pytanie ale wymieklem z przegladaniem tego tematu na 20str. Czy jest mozliwosc i jak duzo kosztowaloby zachodu dodania map z Clear Sky do SoC? Na niektorych mapach SoC sa "slepe uliczki" do ktorych swietnie pasowalyby strefa ladowania mapy z CS i fajnie gdyby tak zona sie troche rozrosla.

3.. -mod ktory umozliwi plynna gre pod bardzo slabymi integrami (pokroju intel GMA 950 itp) tak zeby mozna bylo pograc sobie na netbookach. Mam na mysli takiego moda ktory wylaczy wszystko (cienie, filtrowanie textur, co tylko sie da) oraz ustawi rozdzialke 640x480. ....Najlepiej zeby tylko same poligony zostawic :wink:
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez WonderiuS w 02 Maj 2010, 12:11

.
Ostatnio edytowany przez WonderiuS, 28 Cze 2015, 11:12, edytowano w sumie 1 raz
WonderiuS
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 02 Maj 2010, 11:54
Ostatnio był: 07 Lip 2015, 17:34
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Crew w 14 Maj 2010, 14:55

Szukam jakiegoś moda która dodaje więcej NPC na danej mapie , żeby więcej ich po prostu było , oraz też więcej mutantów itp.
ASUS ROG Strix G17 R7-6800H/32GB/1TB + 4TB/Win11 RTX3070Ti 240Hz
Awatar użytkownika
Crew
Łowca

Posty: 415
Dołączenie: 22 Lut 2008, 19:11
Ostatnio był: 10 Mar 2024, 11:52
Miejscowość: Wałcz
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 19

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości