Chcesz moda? Wal!

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Young_Fido w 19 Sty 2010, 23:13

Czy jest mod na nieskończoną ilość kasy albo na niziutkie ceny u handlarzy?
Awatar użytkownika
Young_Fido
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 17 Sty 2010, 22:20
Ostatnio był: 09 Mar 2011, 17:08
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez rumun651 w 20 Sty 2010, 02:07

Young_Fido na co ci taki mod??? zrób kilka misji, idź z detektorem na artefakty i później je sprzedaj albo zabij kilku stalkerów i sprzedaj ich ekwipunek
Bóg stworzył kobietę, piwo to wynagrodzenie za tą pomyłkę...
Awatar użytkownika
rumun651
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 03 Sty 2010, 03:19
Ostatnio był: 08 Maj 2012, 19:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez k0ch4n w 23 Sty 2010, 00:09

Czy jest możliwość zrobienia moda w którym jest frakcja wspierająca ZSRR??
Byłoby to ciekawe...
Image
Awatar użytkownika
k0ch4n
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 24 Wrz 2009, 14:08
Ostatnio był: 03 Sie 2020, 21:01
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Infiltrator w 23 Sty 2010, 11:51

Mam pytanie do Moderców o wysokich kwalifikacjach. Czy teoretycznie dałoby się zrobić moda, coby:
- Dodawał 4-5 magazynków do każdej aktualnie posiadanej broni z możliwością ich ładowania (w formie animacji zapożyczonej z ładowania np. strzelby). Fajne by były też odpowiednie ikonki w HUD-zie i osobny klawisz ładowania magazynków, żeby móc doładowywać je na bieżąco lub jak się już wyczerpią (komunikat "doładuj magazynki!" jak w przypadku zacięcia się broni). Doładowywanie ich powinno być odpowiednio długotrwałe (i co za tym idzie stresujące w obliczu zagrożenia:) i zmuszałoby czasem do używania klamki tj. broni zapasowej. Mogą się pojawiać w ekwipunku automatycznie wraz z bronią.
- Ograniczał ilość posiadanych sztuk przedmiotów w plecaku (coś jak ekwipunek w commandosach 2). Wiem, że mogę po prostu wywalić to co niepotrzebne do skrzyni w bazie, ale jak ruszam na łowy to i tak wracam z kilkoma dodatkowymi przedmiotami a skrzynia jest już malutkim bazarkiem (wiem że można to wszystko sprzedać). Proszę więc o moda, co to by wymuszał na graczu posiadanie tylko tylu przedmiotów ile wystarczy - takie "sory ziomek, zabiłeś typa, ma fajny sprzęt, ale kieszenie masz już pełne!". Moja propozycja to:
- po 3 sztuki apteczek z każdego typu
- po 6-8 sztuk bandaży i antyradu
- po 3 sztuki wódy, energy drinków, kiełbasy, konserw, chleba i wszystkich stymulantów
Jak nie da się zrobić obu na raz lub w ogóle to cóż, trudno. Jak już takie mody powstały, to chętnie podziękuję moderatorom za sprostowanie:)
Pozdrawiam :wódka: :wódka: :wódka:

Przeniesione do działu "Tworzenie Modyfikacji" jako osobny temat "Limity w ekwipunku"...
:

Nie wiem jak usunąć moje posty w tym temacie, jak ktoś wie to niech mnie oświeci w PW
Ostatnio edytowany przez Infiltrator 30 Sty 2010, 18:42, edytowano w sumie 3 razy
:

Wiedz, że coś się dzieje...
Awatar użytkownika
Infiltrator
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 09 Sty 2010, 14:52
Ostatnio był: 28 Kwi 2014, 18:05
Miejscowość: Festung Breslau
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez misiaczek6666 w 24 Sty 2010, 12:45

Infiltrator ma dobry pomysł ale aż takie limity na apteczki? Jak dla mnie to około 5 wystarcza jak ktoś nie robi jednej misji i wraca tylko kilka po kolei. I może trochę więcej stymulantów np. na emisje psioniczne one praktycznie nic nie ważą więc nożna by było z 10 nosić i nie wspomniałeś o amunicji, dla mnie wystarcza jakieś max. 5 magazynków nie wiem jak dla was.

Pozdrawiam.
misiaczek6666
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 12 Sty 2010, 15:36
Ostatnio był: 21 Maj 2018, 09:57
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Infiltrator w 24 Sty 2010, 13:31

Miałem na myśli 3 apteczki pomarańczowe, 3 niebieskie i 3 żółte, oraz po 3 stymulanty z każdego tzn. np. 3 antybiotyki, 3 barwinki, 3 blokery psioniczne itd.
Ammo też ostrożnie Stalker bombowcem nie jest. Tyle żeby do tych 4-5 magów starczyło i jakieś 120-90 sztuk luzem. Trupy amunicję mają...
Dzięki za komentarz i pozdrawiam:)
:

Wiedz, że coś się dzieje...
Awatar użytkownika
Infiltrator
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 09 Sty 2010, 14:52
Ostatnio był: 28 Kwi 2014, 18:05
Miejscowość: Festung Breslau
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez fefes w 24 Sty 2010, 13:41

A co z moją prośbą o Trader Moda?
Awatar użytkownika
fefes
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 03 Sty 2010, 17:39
Ostatnio był: 06 Lut 2011, 19:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez lukass w 24 Sty 2010, 14:03

Póki co, nie wyszedł takowy. Alternatywą dla niego może być SpawnerMod, będziesz mógł w dowolnym momencie spawnować do plecaka co tylko zechcesz - viewtopic.php?f=77&t=6152&start=0&hilit=spawner+mod
Mam pirata!
Awatar użytkownika
lukass
Ekspert

Posty: 827
Dołączenie: 25 Paź 2009, 13:18
Ostatnio był: 07 Sie 2010, 12:16
Ulubiona broń: --
Kozaki: 45

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Feniks w 24 Sty 2010, 14:33

W innym temacie dot. modów do Zewu Prypeci ktoś zadał podobne pytanie, ale widzę, że przeszło bez echa.
Czy jest możliwość stworzenia moda albo wyodrębnienia z istniejącego już nowych artefaktów z opisami? BAS mod oferuje m.in. nowe artefakty, ale także masę innych pierdół, których nie chcę, a jestem zbyt ciemna masa w kwestii modowania żeby podjąć jakąś inicjatywę :P
Awatar użytkownika
Feniks
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 06 Lis 2009, 16:22
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Gunnar w 26 Sty 2010, 15:36

Witam,

Jakie parametry (albo proszę o moda) odpowiadają za zwiększenie ilości krwi i czy można zrobić tak aby ciała poległych w ogóle nie znikały??

Wiem ze jest do ściągnięcia mod który min zwiększa ilość krwi i powoduje że ciała leżą dłużej (ale chyba i tak znikają) ale wprowadza też szereg innych zmian których nie chce.

Pozdro
Awatar użytkownika
Gunnar
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 26 Sty 2010, 15:12
Ostatnio był: 22 Lut 2010, 08:50
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez lukass w 26 Sty 2010, 16:20

Odnośnie znikających ciał doczytałem, że ich znikanie nie jest okeślone czasowo, tylko liczbą martwych ciał. W momencie przekroczenia ustalonego limitu, ciała znikają. Limit wynosi 15... chyba.
Żeby to zmienić trzeba grzebnąć w pliku release_body_manager.script i zmienić wartość self.body_max_count, ale po tym mogą wystąpić problemy ze stabilnością gry.

W "Niebie" i "Cieniu" trzeba zmienić wartość self.bodyKeepDuration
Mam pirata!
Awatar użytkownika
lukass
Ekspert

Posty: 827
Dołączenie: 25 Paź 2009, 13:18
Ostatnio był: 07 Sie 2010, 12:16
Ulubiona broń: --
Kozaki: 45

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Infiltrator w 27 Sty 2010, 17:03

Ponawiam moje pytanie o moda bo zaginie w tłumie...
Moim zdaniem to fajny pomysł żeby dodać limity i magazynki.
Czekam na komentarz jakiegoś fachowcaXD
Narka

Przeniesione do działu "Tworzenie Modyfikacji" jako osobny temat "Limity w ekwipunku"...
:

Nie wiem jak usunąć moje posty w tym temacie, jak ktoś wie to niech mnie oświeci w PW
Ostatnio edytowany przez Infiltrator 30 Sty 2010, 18:43, edytowano w sumie 2 razy
:

Wiedz, że coś się dzieje...
Awatar użytkownika
Infiltrator
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 09 Sty 2010, 14:52
Ostatnio był: 28 Kwi 2014, 18:05
Miejscowość: Festung Breslau
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości