S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Bedzie dobrze?

Da
553
75%
Niet
38
5%
Bedom bany!
150
20%
 
Razem głosów : 741

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez gosciu121 w 09 Sty 2010, 11:25

nowy stalker dobry jest ale aż tak trudny?? mi trudności on nie sprawił...
Awatar użytkownika
gosciu121
Stalker

Posty: 150
Dołączenie: 07 Sty 2010, 21:32
Ostatnio był: 12 Wrz 2014, 08:46
Miejscowość: Чернобыльская АЭС
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 8

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Dziarsky w 09 Sty 2010, 13:53

Nie jest ciężki do przejścia pod warunkiem, że sumiennie dokonuje się modyfikacji broni i pancerza a więc stopniowo zdobywa pieniądze za zadania i wyszukane artefakty.
Jestem w stanie sobie wyobrazić, że goniąc jedynie za głównym wątkiem można dojść do momentu gdzie podstawowy arsenał to za mało by sprostać wyzwaniu.

Maksymalne usprawnienia broni i pancerza dają w walce wzrost skuteczności co najmniej o 50%, 60%. Grając spokojnie w pełni wykorzystując to co daje nam CoP już przed drogą do Prypeci powinniśmy mieć solidną postać, która da nam 100% komfort grania w mieście aż do końca głównego wątku (a także dalej).
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Włóczęga w 09 Sty 2010, 14:14

wszystko zależy na jakim poziomie trudności gramy jak grasz na mistrzu to trzeba modyfikować sprzęt bo łatwo o kulkę w zonie od zombiaka chociaż by gra jest ogólnie fajna ale żeby oprócz kampani pograć w multi to trzeba mieć jakiś super szybki net minimum to chyba 2mb/s
Awatar użytkownika
Włóczęga
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 08 Sty 2010, 15:35
Ostatnio był: 14 Sty 2010, 00:19
Miejscowość: Prypeć Baza Monolitu
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez gosciu121 w 10 Sty 2010, 13:10

Dziarsky napisał(a):Maksymalne usprawnienia broni i pancerza dają w walce wzrost skuteczności co najmniej o 50%, 60%. Grając spokojnie w pełni wykorzystując to co daje nam CoP już przed drogą do Prypeci powinniśmy mieć solidną postać, która da nam 100% komfort grania w mieście aż do końca głównego wątku (a także dalej).



Nauczysz się grać z jedną bronią to nie będziesz potrzebował modyfikacji, ale na pancerz trzeba dużooo wydawać...
Awatar użytkownika
gosciu121
Stalker

Posty: 150
Dołączenie: 07 Sty 2010, 21:32
Ostatnio był: 12 Wrz 2014, 08:46
Miejscowość: Чернобыльская АЭС
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 8

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Dziarsky w 10 Sty 2010, 13:39

gosciu121 napisał(a):Nauczysz się grać z jedną bronią to nie będziesz potrzebował modyfikacji, ale na pancerz trzeba dużooo wydawać...

Czy ja wiem. Po co się męczyć z niecelnością i odrzutem broni oraz częstymi awariami jak podczas normalnego, sumiennego zdobywania doświadczenia możemy te ułomności wyleczyć? Gra daje nam tę możliwość i warto z tego skorzystać.
Mając przykładowo w pełni zmodyfikowany TRs 301 zamieniamy w zasadzie średnio-dystansowy i dość niecelny karabin w niezłe, precyzyjne cacko, które np. w Prypeci staje się uniwersalną bronią na małe i duuuże dystanse. Przykładów może być więcej.

Warto skorzystać z tego co daje nam CoP bo prawdę mówiąc po raz pierwszy mamy w Stalkerze dobrze przygotowany i funkcjonujący system upgrage'u.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Włuczęga w 10 Sty 2010, 20:05

Słuchajcie napotkałem problem.. otóż mam nowe zadanie od sowy. Musze mieć 3 detektory vales...ale kłopot w tym że nie wiem gdzie mogę je znależć... wiem że 1 dostane po wykonaniu misji z zabiciem pijawek ale nie wiem gdzie są te dwa.. proszę o pomoc o z góry dzięki.

Uwagi moderatora:

Było - http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=73&t=6666 - caleb59
Awatar użytkownika
Włuczęga
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 05 Sty 2010, 18:57
Ostatnio był: 21 Sty 2010, 20:43
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez von Carstein w 10 Sty 2010, 20:11

Co do zadania 3, to musisz mu przynieść trzy "detektory Vales" - ja je zawsze znajdowałem przy stalkerach w egzoszkieletach. Co do zadania 1. to wykonasz je dopiero, gdy wykonasz 3. Tak mi się wydaje. :) A o lokacjach artefaktów poszukaj w tym ...

Opieram się na poście Kowka.
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez WodZu w 11 Sty 2010, 22:30

Wł"u"częgo! Gratuluje! Wreszcie bez błędów ortograficznych. A wracając do tematu - ja zrobiłem to zadanie trochę później kiedy miałem ok 90000 rubli, kupiłem dwa detektory W(i)ELES, swój i te kupione dałem Sowie, przez jakiś czas korzystałem z niedźwiedzia i na koniec dostałem SWARÓG. Gitara!
Już niedługo: FEAR 3
Awatar użytkownika
WodZu
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 14 Gru 2009, 23:58
Ostatnio był: 13 Gru 2011, 19:55
Miejscowość: Polska stolica parowozów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 4

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Endriu92 w 12 Sty 2010, 13:22

ja poprostu kupiłem swarog'a :P
Image
Awatar użytkownika
Endriu92
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 27 Gru 2009, 13:57
Ostatnio był: 10 Lis 2021, 19:25
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Włuczęga w 12 Sty 2010, 14:03

Zamiast się przechwalać się pisząc że miałeś 90000 rubli.. i wypominając błędy ortograficzne...to mógłbyś powiedzieć gdzie w grze można te detektory znależć...ale nie ważne, poradzę sobie i nie potrzebuje łaski od [ciach].

Uwagi moderatora:

Dokładnie - jak pisze niżej @Dziarsky - to nie temat od pytań, pozatym większość przez Ciebie zadanych pytań została wyjaśniona w stosownym dziale... Radzę uważać... - caleb59 / Ode mnie ostrzeżenie. Regulamin pkt 1, radzę przeczytać. - xKoweKx
Awatar użytkownika
Włuczęga
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 05 Sty 2010, 18:57
Ostatnio był: 21 Sty 2010, 20:43
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Dziarsky w 12 Sty 2010, 14:30

Włuczęgo:
1. Zadajesz pytania w temacie ogólnym, w nie przeznaczonym do tego dziale.
2. A następnie jeszcze obrażasz innych.

To, że ktoś tutaj ma w ogóle ochotę odpowiadać na twoje pytanie powinieneś uznać za akt dobrej woli zamiast wytykać dodatkowo błędy innym. Nadgorliwy moderator wstawił by ci zapewne "warna".


Nawiązując do zadania z 3 detektorami to zaproponuję sposób na sytuację, gdy Sowa nie ma aktywnego zadania w tym temacie. Niestety taka sytuacja spotkała kilka osób, w tym i mnie.
Rozwiązanie: mod "spawner". Pozwala w trakcie gry zasilić ekwipunek w dowolny przedmiot z gry.
Uprzedzając głosy oburzenia:
- mod jak mod, każdy używa go gdy ma ochotę.
- nie poszedłem na łatwiznę i trzy detektory mam - jedynie brak zadania zmusił mnie do zastosowania "spawnera".
Na daną chwilę to jedyne rozwiązanie na brak aktywnego zadania u Sowy (przynajmniej jedyne, które na forum znalazłem).
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez jaras76 w 13 Sty 2010, 00:15

Miałem dziś przyjemność pogrania w CoP. Niestety jeszcze nie kupiłem swojego stalka a grałem na laptopie kumpla. Pierwsze wrażenie:klimat jak dla mnie jest trochę słabszy, pod tym względem wymiata SoC, poziom trudności jest podwyższony, dużo łatwiej jest oberwać ale o to chodzi żeby kombinować, sporo misji pobocznych to też jest duży plus.Graficznie gra wygląda dużo lepiej i żeby pograć na swoim komputerze będę musiał poustawiać parametry na minimum. Nie chodzi o wygląd ale grę. Stwierdzam że to dalej dobry-świetny stalker i na pewno kupię swój egzemplarz gry. Więcej nie mogę napisać bo grałem tylko 2 godziny. Nie ma to jak mieć swoją grę i grać na własnym komputerze, można się zatopić w zonie i wracać kiedy się człowiekowi zachce :!: :E
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości