S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Bedzie dobrze?

Da
553
75%
Niet
38
5%
Bedom bany!
150
20%
 
Razem głosów : 741

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Czipi w 13 Gru 2009, 12:29

Dziarsky napisał(a):Pozdrawiam tych, którzy grają a nie marudzą :).


Wielkie dzięki ja nigdy nie marudzę, że gra mi nie działa to zwalam winę na komputer. :) Zawsze tak było, ale teraz będzie dobry sprzęt to cóż... gra się zacina, albo jakiś błąd wystąpi, po co marudzić skoror wystarczy wczytać grę, albo zmniejszyć nieco wymagania, no chyba, że gra ma dziury w pamięci, albo co tam jeszcze... Grasz załóżmy około 10 godzin jak Ci się gra 5-20 minut będzie zacinać to nie trzeba tak marudzić co nie? ;)
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 355
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 25 Sie 2024, 10:24
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez ZRIEL w 13 Gru 2009, 18:42

@ Svarog : Dzięki za porady :) dzięki nim komfort grania znacznie się polepszył. Co ciekawe przy ustawieniu teoretycznie bardziej wymagającego HDAO gra działa płynniej- może to kwestie tego że tryb HBAO jest dosyć świeżą nowinką, w przeciwieństwie do HDAO które było już w Crysisie i większości gier obsługujących DX 10 więc GSC nie zdążyło odpowiednio zoptymalizować algorytmów. Niestety tak czy siak odpada gra z modami- przynajmniej tymi większymi jak np. S.M.R.T.R, A szkoda bo na samej podstawce gra przypomina casuala: na najwyższym poziomie trudności nie mam z nią problemów. Mam tylko jedno pytanie, ale nie wiem czy to czasem nie do innego wątku : otóż mój staruszek 8800 GT obsługuje DX 10, a mimo to po włączeniu pełnego rozszerzonego oświetlenia dynamicznego DX 10 gra nie uruchamia się . Zamiga okienko i albo od razu się wywala albo jest tylko czarny ekran, czyżby to był błąd w tłumaczeniu i chodzi nie o DX 10 a o DX 10.1 ?
ZRIEL
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 04 Sie 2009, 16:20
Ostatnio był: 14 Maj 2020, 15:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Dawid0ss w 14 Gru 2009, 00:00

A według mnie gra wygląda lepiej na HBAO niż na HDAO, dlatego też jest umieszczona jako ostatnia w opcjach wyboru trybu SSAO.
Pozdrawiam

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 10:26
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Baron w 14 Gru 2009, 13:51

Czy to normalne, że Zew Prypeci chodzi mi lepiej niż Czyste Niebo?
COP działa w 100% na maksymalnych detalach, a CS tak samo, ale bez AA.
Czy coś mnie tu nie robi w konia czasem i czy naprawdę mam maksymalne detale (1280x1024)? Mam wątpliwości, bo też szału graficznego specjanie nie było... Na razie polatałem tylko po Zatonie celem sprawdzenia co nowego, więc nie wiem jak się ma sprawa w innych lokacjach.
Jak robiłem ten śmieszny benchmark, to na maksymalnych detalach wyszło mi 5-15 fps. ;)
Karta GF 9600, Athlon X2 4000+ i 3 GB RAM
Baron
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 11:21
Ostatnio był: 01 Cze 2020, 23:05
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Głuszec w 14 Gru 2009, 21:42

Jedno pytanie - czy w tej części gry odwiedzamy CEJ? Bo jak nie to chyba będzie największy minus tej gry.
Głuszec
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 11 Gru 2009, 23:46
Ostatnio był: 02 Lut 2013, 13:18
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Dziarsky w 14 Gru 2009, 22:55

Głuszec napisał(a):Jedno pytanie - czy w tej części gry odwiedzamy CEJ? Bo jak nie to chyba będzie największy minus tej gry.


A cóż to takiego ten CEJ ?
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez KoweK w 14 Gru 2009, 22:58

Czarnobylska Elektrownia Jądrowa, zgadza się? Jeśli tak, to... Niestety nie odwiedzimy tej lokacji w grze. I nie uważam tego za jakiegokolwiek minusa, bo Czarnobyl w Stalkerach to głupia wojna i pole bitwy. Nothing special.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez yarpen w 15 Gru 2009, 10:31

żaden minus. W pierwszy stalkerze można było zwiedzić NPP. W modach to do znudzenia można było po niej biegać. W CS też, choć już mniej i krócej :) A tak naprawdę, to zwykła lokacja - jak każda inna. Liczy się klimat i fabuła, a nie jest czy nie ma NPP..Takie jest moje zdanie :)
Por. Funky Koval 'AIR Star Force' piec lat czynnej sluzby, miliardy na liczniku, odznaczenia, takze srebrna gwiazda Palantiru.
Awatar użytkownika
yarpen
Stalker

Posty: 180
Dołączenie: 20 Kwi 2006, 21:16
Ostatnio był: 19 Lip 2023, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Głuszec w 15 Gru 2009, 22:10

Widzę że mnie nie rozumiecie. Chodziło mi o to że było to w tej grze najlepsze, coś na co się czekało - bo było na samym końcu i zawsze byłem ciekawy co tam będzie. Może w cieniu czarnobyla było ,,trochę" za dużo monolitu, ale jakoś mi to nie przeszkadzało - mogłem zrobić fajne fotki na tapete :) Z kolei w clear sky to totalna porażka - trzeba ją jak najszybciej przebiec. Jednak mówił ktoś że w ,,Call of Pripyat" Prypeć - w przeciwieństwie do cienia czarnobyla - rzeczywiście została pokazana jako opuszczone miasto, miałem więc nadzieję, że elktrownia też taka będzie i że będziemy mogli ją pozwiedzać i że będzie odwzorowana najlepiej jak się da :) To by było na tyle :wink:
Głuszec
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 11 Gru 2009, 23:46
Ostatnio był: 02 Lut 2013, 13:18
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Samotny Stalker w 16 Gru 2009, 00:26

Co do upierdliwego SSAO, co nikt nie wie co to jest znalazłem stronkę, gdzie kolo odczytał skrót: http://www.gsc-game.com/index.php?t=community&s=forums&s_game_type=xr2&thm_page=2&thm_id=20613&page=5&sort=DESC&sec_id=18 Wydaje mi się, że HDAO (na którym podobno wolniej chodzi) jest lepsze pod względem grafiki, ponieważ zżera kompa no i jest HD (high-definition). Może HBAO to to samo co HDAO tylko z gorszymi teksturami? :D

EDIT:
Posprawdzałem wszystkie tryby i konkluzja jest taka:
HDAO - najgorszy
domyślny - średni
HBAO - najlepszy, dlaczego? To proste
Gdy wychodziłem ze Skadowska to była 14 coś i było super słońce. Wtedy zrobiłem quicksave'a i zacząłem się bawić w zmiany. Przy HDAO NIE MA promieni świetlnych od słońca (taki efekt, że się takie kółka pojawiają, jak się patrzymy na słońce - tak jak w GTA Vice City). Przy domyślnym tekstury są do kitu na większą odległość (jak spojrzymy lornetką to widać siatkę na terenie), a przy HBAO są promienie tak jak w domyślnym ale siatki nie widziałem. Jak widać myślenie, że to co jest na samym dole poczynając od wyłączonego ssao jest najlepsze znowu okazało się trafne xD, a zmienić tekstur na totalnie maksymalne nadal nie mogę (cały czas mi wraca do prawie najlepszych) :(
Ostatnio edytowany przez Samotny Stalker, 17 Gru 2009, 23:50, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Samotny Stalker
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 05 Lip 2009, 11:59
Ostatnio był: 26 Gru 2009, 15:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Dawid0ss w 17 Gru 2009, 13:17

U mnie widać siatkę na terenie przy HBAO, ale również uważam, że ten tryb jest najładniejszy. Być może nie z przypadku jest jako ostatni do wybrania w opcjach graficznych.

Tak przy okazji. Będzie kalendarz na grudzień ? :D

Pozdrawiam

Edit. 1 Dzięki za link. Czekałem na new'sa o kalendarzu na stronie głównej a na galę nie zajrzałem :D

Edit. 2 Wyszły najnowsze stery do kart ATI i co najważniejsze jest wzmianka o poprawie wydajności w Call od Pripyat :D Zapodaję http://pclab.pl/news40258.html
Ostatnio edytowany przez caleb59, 17 Gru 2009, 13:19, edytowano w sumie 1 raz

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 10:26
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Samotny Stalker w 19 Gru 2009, 14:23

A słyszałeś coś o Nvidii? :D
Awatar użytkownika
Samotny Stalker
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 05 Lip 2009, 11:59
Ostatnio był: 26 Gru 2009, 15:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość