S.T.A.L.K.E.R. - Film

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Chciałbyś ujrzeć S.T.A.L.K.E.R.'a na ekranie TV lub w kinie?

Tak
93
95%
Nie
5
5%
 
Razem głosów : 98

S.T.A.L.K.E.R. - Film

Postprzez Bartynsky w 08 Gru 2009, 00:52

Hej. Tak sobie myślę, jak miło by było pooglądać świat zony na telewizorze... Wspaniała sceneria, samotność, klimat, zagadka, potwory, fabuła, ogólnie świat Czarnobyla wprowadza mnie w podziw i niepewność, a zarazem wielką ciekawość. Kiedy grałem w każdego STALKER'a, nie mogłem oderwać się od monitora (jak i pewnie większość z nas tutaj), poprzechodziłem na wszystkie możliwe sposoby dwie pierwsze części (trzecią kończę).

Na pewno kojarzycie takie produkcje jak Jestem Legendą czy 28 weeks later gdzie klimat jest zbliżony... Oba tytuły tak samo zjadły mnie w całości i odniosły wielki sukces. Jednak miasta Anglii i USA nie robią już wrażenia, każdemu się przejadły...

Wyobraźcie sobie film w kinie, gdzie stalkerzy przemieszczają się po dziewiczych terenach zony, czy penetrują Prypeci, walcząc z Monolitem i mutantami, dążąc do np. Spełniacza Życzeń. Opowiadania przy ognisku, handel artefaktami, wojny frakcji, samotne polowania na mutanty... To wszystko jest jeszcze oryginalne i nieodkryte, przez osoby które nie miały styczności z grą, lub po prostu nie grają w nic. Film o charakterze gry odniósłby wielki sukces, a jeszcze gdyby zrobili go Ukraincy a nie gwiazdki Hollywoodu, to już w ogóle byłby perełką...

Tak więc, czy chcielibyście zobaczyć świat STALKER'a na swoich ekranach lub w kinie?
Bogaty Klient.
Awatar użytkownika
Bartynsky
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 07 Gru 2009, 22:45
Ostatnio był: 18 Wrz 2011, 05:38
Miejscowość: Krosno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Film

Postprzez Ogar w 08 Gru 2009, 01:10

Ale oglądałeś już film Stalker, prawda? :) Może nie do końca jest tak jak to opisałeś ale klimat ma pierwsza klasa ;) Ale oczywiście chętnie bym zobaczył nową produkcję opartą na grze :)
They move. They breathe. They suck. www.deadzone.pl
Awatar użytkownika
Ogar
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 28 Gru 2008, 17:04
Ostatnio był: 09 Mar 2012, 21:02
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 5

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Film

Postprzez Scurko w 08 Gru 2009, 01:12

Jestem jak najbardziej za :) . W filmie mogliby zagrać Ci sami aktorzy, którzy grali w "9 Kompanii" (jeden z najlepszych filmów jakie oglądałem). Wiele filmów zza wschodniej granicy zwróciło moją uwagę. Z fabułą jest najmniej roboty, wystarczy podpytać jakiegoś zapalonego gracza, który przeszedł wszystkie części wzdłuż i wszerz i na jego wnioskach oprzeć wątek główny. Uważam, że taka produkcja odniosłaby sukces. Kiedyś zastanawiałem się, czy nie dałoby rady stworzyć serialu opartego na wątku głównym i pojedynczych epizodach hamujących rozwój wydarzeń. Powstałby twór nawiązujący stylem do znanej serii Stargate (powstało 16 sezonów - SG1, Atlantis, Universe). Każda pojedyncza misja może być zalążkiem do powstania epizodu, choćby proste zadanie od Sidorowicza polegające na znalezieniu odpowiedniego artefaktu czy ubiciu danego stwora. Gdyby ktoś podjął się tego miałby u mnie :wódka: :D

Pozdrawiam.
Image

"TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA"

http://fairview.deadfrontier.com/refer. ... ontier.com
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Film

Postprzez dorian w 08 Gru 2009, 10:01

Też chciałbym zobaczyć coś takiego. Film oparty na 1 części Stalkera, gdzie śledzimy przygody naszego bohatera jako główny wątek. Mógłby być on trochę rozbudowany, żeby monotonnie za bardzo też nie było, czyli idź, wykonaj zadanie, wróć i wykonaj następne itd. Ale te same lokacje, Sid, Barman itp. Do tego obowiązkowo efekty komputerowe, żeby potwory były, anomalie i artefakty jako broń też, o blowoutach nie wspomnę. Coś jak Intro gry, tylko film fabularny. A przyznacie chyba, że Intro 1-go Stalkera mocarne jest. :wink:
I jeszcze jedno. Ciekawe jakby wyglądał taki film, w którym patrzymy na świat oczami naszego bohatera, czyli FPP, a tylko jakieś kluczowe momenty byłyby pokazane normalnie? Takich filmów nie robi się chyba jeszcze, ale widziałem taki bajer w filmie DOOM na podstawie gry. Co prawda to był tylko dość krótki kawałek, jak koleś łaził po ciemnych korytarzach i szukał potwora, który mu przed chwilą kumpla na mielone przerobił i było pokazane właśnie w widoku FPP/FPS, czyli spluwa przed kamerą jak przed jego oczami. Powiadam Wam - efekt był zawalisty, zwłaszcza jak za winkle zaglądał. Siedząc w ciemnym kinie z dolby surround wokoło można było w pory narobić. :wódka:
EDIT :
A tu macie, żeby było wiadomo o czym mowa = klyk !
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Film

Postprzez Adisuper w 08 Gru 2009, 20:03

Mogę się założyć, że taki film zrobiłby furorę. Ale nie pasi mi widok FPS. To by było trochę nudne, bo za bardzo do gry podobne. Myślę, że iscenizacja Zewu Prypeci może być dobrym pomysłem na początek. Mogłaby później powstać cała seria filmów, a może i nawet jakiś serial by się znalazł. Jak myślicie??? :)
Awatar użytkownika
Adisuper
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 06 Gru 2009, 15:07
Ostatnio był: 13 Lis 2010, 14:38
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Film

Postprzez Vaniol w 08 Gru 2009, 20:13

Jak dla mnie to najlepsze byłoby zrobienie takiego filmu ale techniką którą zrobione były intra do SOC i CS. Podobnie zrobiony został Resident Evil DEGENERATION i efekt był świetny, czuć było klimat gry. Szczerze to twórcy gry teraz mogliby się za to zabrać :P
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson

Za ten post Vaniol otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Adisuper.
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 19 Sie 2024, 23:11
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Film

Postprzez kondoslaw w 08 Gru 2009, 21:23

No film byłby ciekawy chociaż też nie popieram widoku FPP ale żeby w ogóle ktoś taki film zrobił..
Awatar użytkownika
kondoslaw
Stalker

Posty: 114
Dołączenie: 26 Lis 2009, 18:58
Ostatnio był: 05 Lis 2014, 21:32
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 5

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Film

Postprzez Michu w 08 Gru 2009, 22:53

Nie chodzi o widok FPP w całym filmie tylko np. w jakiejś scenie która trwa kilkadziesiąt sekund, szczególnie fajnie by takie coś się sprawowało w otoczce horroru.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Film

Postprzez herett w 09 Gru 2009, 09:47

Witam.

Jezeli zrobia takowy film to chcialbym aby odwierciedlili klimat gry [pogode lokacje npc'k] i to wedlug mnie w sumie najwazniejsze, co do widoku fpp to byla juz taka produkcja nazywa sie "doom". Film wypadl jako tako wedlug mnie

pozdrawiam.
Awatar użytkownika
herett
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 27 Lis 2009, 20:50
Ostatnio był: 03 Gru 2012, 15:55
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Film

Postprzez Bartynsky w 09 Gru 2009, 13:06

Widzę, że temacik się rozkręcił :)

Oglądałem chwile DOOM'a, ale jak dla mnie to niewypał... Jednak scena FPS była jak najbardziej udana. Co do tego filmu "Stalker" z 1979 roku - oglądałem, ale nie wywarł na mnie emocji, a nudę, w końcu to bardzo stara produkcja :(
Bogaty Klient.
Awatar użytkownika
Bartynsky
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 07 Gru 2009, 22:45
Ostatnio był: 18 Wrz 2011, 05:38
Miejscowość: Krosno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Film

Postprzez Сидорович w 09 Gru 2009, 13:35

Awatar użytkownika
Сидорович
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 10 Paź 2009, 21:06
Ostatnio był: 19 Cze 2010, 09:11
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Film

Postprzez Tawarish Kozłow w 09 Gru 2009, 13:42

Łeeee a naznaczony (Strielok) powinien wsuwać konserwe wraz z puszką :D W grze tak robi.
Chce OICW w wersji ASG AEG!

Jeśli też chesz taką replike wklej to do podpisu a może nasze modły zostaną wysłuchane!
Tawarish Kozłow
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 28 Paź 2009, 15:05
Ostatnio był: 30 Kwi 2012, 16:51
Miejscowość: Prypiat
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 4

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości