Gorky 17

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Gorky 17

Postprzez Adi007 w 28 Lis 2009, 11:31

Ciekawe połączenie gry RPG i strategii turowej. Gra napisana w Polsce odniosła też pewien sukces na Zachodzie.

Interesująca polska produkcja, jedna z nielicznych wydanych również w USA. W Rosji roku 2009 istnieją wojskowe miasta nie figurujące na żadnych mapach. W jednym z nich - GORKY 17 - odbywają się szkolenia agentów mających udawać zwykłych Amerykanów. GORKY 17 działało jak każde amerykańskie miasto, oczywiście na mniejszą skalę. Była to również przykrywka dla tajnego laboratorium, w którym trwały prace nad stworzeniem żołnierza doskonałego. Służby wywiadowcze NATO poinformowały, że rosyjskie wojsko zrównało z ziemią tą tajną bazę. Motywy tej decyzji okryła ścisła tajemnica.

W rok później NATO przejęło bazę rosyjską na terenie Polski. Oddziały zwiadowcze odkryły kompleks laboratoryjny, bliźniaczo podobny do istniejącego wcześniej w GORKY 17. Wysłana ekipa zwiadowcza ginie, a w miasteczku pojawiają się dziwne stworzenia - hybrydy ludzi, zwierząt i owadów. Dowództwo misji postanawia wysłać nowy oddział, którego zadaniem jest odnalezienie pierwszej grupy komandosów i bezpieczny powrót do bazy. Dowódcą tego oddziału zostaje mianowany Cole Sullivan, czyli gracz. Połączenie gry przygodowej z RPG oraz elementy strategii przyczyniają się do oryginalności gry. Nieliniowa fabuła, ożywiona dialogami i widowiskowymi ujęciami poszczególnych scen, z elementami świata horroru i fantastyki naukowej. Jednym z nielicznych minusów jest fakt, że kończy się nieco zbyt szybko.


Według mnie najlepsza polska gra turowa, gra swoim klimatem powala i do tego są takie elementy post-apo rodem ze Stalker-a. :D A wy co sądzicie?
Adi007
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 11 Sie 2009, 01:07
Ostatnio był: 26 Cze 2011, 03:19
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Gorky 17

Postprzez Zajcew w 29 Lis 2009, 02:51

Gra jest świetna. Miałem gdzieś oryginałkę nawet, ale się zapodziała :/ Polecam każdemu.
:

Lubię Placki
Awatar użytkownika
Zajcew
Stalker

Posty: 169
Dołączenie: 23 Gru 2008, 12:34
Ostatnio był: 14 Sty 2012, 15:38
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: --
Kozaki: 3

Re: Gorky 17

Postprzez Scurko w 01 Gru 2009, 08:45

Oooooo tak :) . Grę dostałem od kuzyna, była dołączona do jakiegoś magazynu, bodajże Komputer Świat Gry.Pamiętam ją bardzo dobrze. Bardzo fajna propozycja na zimowe wieczory. Można poczuć klimat jak Resident Evilu, w tle słyszymy bardzo fajnie zrobione odgłosy. W dodatku mamy w grze polski akcent (kto ciekawy, niech zagra). Przechodziłem ją kilka razy, jest liniowa, ale to mi akurat nie przeszkadzało :wink: . Polecam fanom Fallouta i Jagged Alliance'a, miłe urozmaicenie wolnego czasu. No chyba se zagram :)

Pozdrawiam.
Image

"TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA"

http://fairview.deadfrontier.com/refer. ... ontier.com
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Gorky 17

Postprzez Tormentor w 27 Lis 2010, 20:24

Minął już szmat czasu od kiedy po raz ostatni grałem w Gorky 17. Macie rację! Gra powalała klimatem, bardzo ciekawa fabuła i ciekawy pomysł na rozgrywkę. Byłem mały jak ta gra się ukazała, więc niechętnie w nią pocinałem.
Trzeba sobie odświeżyć stare czasy i nabyć tę zacną gierę.
Ostatnio edytowany przez Tormentor 02 Lut 2014, 16:58, edytowano w sumie 2 razy
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 01 Wrz 2024, 11:43
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Gorky 17

Postprzez MacTavish w 14 Sty 2011, 00:20

Moja pierwsza gra w życiu! i na półce zajmuje jedno z honorowych miejsc!
Przede wszystkim klimat klimat klimat, na drugim miejscu możemy postawić lokacje i ... GRAFIKE! tak jest nie zwykła.
Wcale nie irytują mnie rozpikselizowane modele postaci, za to lokacje są poprostu klimatyczne.
Ten tytuł potwierdza, że polak potrafi!
Polecam!
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
MacTavish
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 07 Lis 2010, 18:22
Ostatnio był: 24 Lis 2016, 02:25
Miejscowość: Катовице/Katowice
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 7

Re: Gorky 17

Postprzez edimul w 14 Sty 2011, 16:12

Tak to prawda to jedna z lepszych polskich produkcji , też trochę bałem się w nią grać.
Ogólnie nic dodać nic ująć, polecam.
edimul
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 05 Lip 2010, 20:59
Ostatnio był: 14 Lut 2017, 19:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 3


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości