S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Bedzie dobrze?

Da
553
75%
Niet
38
5%
Bedom bany!
150
20%
 
Razem głosów : 741

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Michu w 02 Paź 2009, 21:00

Jest ulepszanie broni...
Portals - nie spoileruj :P

edit// poza tym jak Ty biegasz i lecisz na czas to się nie dziw że po 2 bronie znajdujesz ;)
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez portals w 02 Paź 2009, 21:14

Żeby ulepszać bronie trzeba mieć części
Projekt "Zew Prypeci PL" pomyślnie zakończony )
Projekt "Narodnaya Solyanka dla mas" wydana wersja RC3.
Informacje na temat polonizacji Soljanki, Download, Poradniki, Zgłaszanie błędów w Polonizacj - zapraszamy do odwiedzin.
Tu można podziękować Arharze, twórcy Soljanki
Projekt "Nowy Scenariusz 5 PL" pomyślnie zakończony
portals
Tropiciel

Posty: 227
Dołączenie: 07 Sty 2008, 17:47
Ostatnio był: 25 Mar 2012, 11:30
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez atikabubu w 03 Paź 2009, 09:26

? Części czy pendraki jak w CS?
Swoją drogą poczekam na wersję z Reichu ;)
Bo jak widzę te żale na temat zangielszczeń tu i ówdzie to aż mnie kolebie :D
Tylko że nie będzie co liczyć na krew i takie tam :/
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez affliction w 03 Paź 2009, 14:45

W sieci pojawił się soundtrack z gry S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat. Linków zapodawać nie będe z oczywistych względów, domniemam, że każdy zainteresowany napewno już takowy posiada.

Lista utworów to:
Kod: Zaznacz wszystko
1. Intro
2. Zaton - Day
3. Zaton - Night
4. Jupiter - Day
5. Jupiter - Night
6. Pripyat - Day
7. Pripyat - Night
8. Battle - 1
9. Battle - 2
10. Battle - 3
11. Battle - 4
12. Outro


Przesłuchałem... i strach mnie obleciał :mad:.Wszystkie utwory dla poszczególnych lokacji są odpowiednio dobrane, jednak to co usłyszałem w utworach kolejno zatytułowanych "battle #" woła o pomstę do nieba. Utwory te kompletnie nie pasują do gry, ni to klimatem ni to dynamizmem, wręcz psują gęstą atmosferę osamotnienia.
Podobnie było w przypadku Clear Sky z "dynamiczną muzyką", która na szczęście można było wyłączyć. I w tym wypadku mam nadzieję, że utwory "battle" są podatne na wyłączenie, bo jak nie to trzeba będzie już szukać jakiegoś moddera, który "wyciął" by ów grzechy z gry "na czas" :)

I tutaj małe pytanie do Panów Piratów - czy moje obawy są uzasadnione?

PS: pomimo iż utwory Alexey Omelchuk-a są klimatyczne, to i tak niedoścignionym ideałem Dark Ambient w grach obejmuje właśnie soundtrack z Shadow of Chernobyl autorstawa MoozE.
ImageImage
Awatar użytkownika
affliction
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 10 Wrz 2009, 10:54
Ostatnio był: 31 Sty 2016, 10:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez reynevan w 03 Paź 2009, 17:52

Właśnie skonczyłem grać gra jest równie dobra jak jej poprzedniki, choć jedyny błąd który osobiście mnie razi to kolejny brak kobiet Stalkerek. moja ocena 11/10

Znajdź dziewczynę. - xKoweKx
<a href="" target="_blank" name="versus_the_witcher_user_1108927_world2"></a><script language="JavaScript" type="text/javascript" src="http://static.web.versus.one2tribe.pl/banner/versuslink.php?user=1108927&lang=pl&world=world2"></script>
Awatar użytkownika
reynevan
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 29 Wrz 2009, 15:51
Ostatnio był: 04 Maj 2011, 18:45
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Michu33 w 03 Paź 2009, 18:43

lukast_pl napisał(a):? Części czy pendraki jak w CS?


:

Trzeba przynosić części. Ja miałem misję, że trzeba gościowi znaleźć zwój drutu aby mógł nam zrobić/naprawić pewną rzecz.


Wezcie nie spoilujcie i nie opowiadajcie w publicznym temacie o swoich problemach/zadaniach/prosbach o rozwiazanie danego problemu etc. bo bedzie zle z Wami - gwarantuje... - caleb59
Шэjdź do sтгэfy śmїeгcї! Hoггoг Czaгnobyla гozpoczął się w pїąтeк 13 кшїэтnїa 2007 гoкu!
Тuтај człoшїэк sтшогzył рїэкłо
Awatar użytkownika
Michu33
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 13 Cze 2007, 20:33
Ostatnio był: 29 Sty 2024, 00:23
Miejscowość: Karczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez affliction w 03 Paź 2009, 20:05

Niekiedy odnoszę wrażenie, że zbytnio poczuwacie się do roli moderatorów/adminów, rozsądek ucieka w kąt, a górę bierze symptom prawowitego policjanta. Gnoicie, dla samego gnojenia - bo czujecie wladzę - niekiedy bezpodstawnie.

Po to jest opcja "spoiler", którą powyższsi użytkownicy stosuja, by nie zaglądać do ów posta. Jeżeli kogoś korci na tyle by jednak kliknąć ten przycisk "pokaż" to jest wylacznie jego problem.

Facet to ja wzialem tekst w spoiler bo na poczatku byl odkryty a nie user i nie gadaj bzdur skoro przed moja edycja nie widziales jak wygladal post! - caleb59

edit: wybacz... miałem to nieszczęśćie nie zdążyć zobaczyć, bo zaglądam tutaj bardzo często.

A propso tematu - niestety nie mają gdzie pisać, bo żadnego działu poświeconego Call of Pripyat nie ma - zreszą o co swego czasu prosiłem. Nikt nie zacznie dyskusji na temat muzyki, filmow czy screenów itp. w odmiennym temacie niż ten, bo najzwyczajniej mu nie wypada tworzyć takowego w selekcji Czyste Niebo, czy Cień Czarnobyla. Dlatego też wszystkie dyskusje sprowadzają się do tego tematu - o co się tak bardzo gniewasz caleb.

Dlatego proszę Was raz jeszcze - utwórzcie stosowny dział - najwyższa pora.

PS: wybaczcie offtopic.
Ostatnio edytowany przez affliction 03 Paź 2009, 21:05, edytowano w sumie 5 razy
ImageImage
Awatar użytkownika
affliction
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 10 Wrz 2009, 10:54
Ostatnio był: 31 Sty 2016, 10:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Michu w 03 Paź 2009, 20:27

Możliwe że dział utworzymy niedługo, ale pewne jest że będzie dużo pytań o piracką wersję gry, albo od 'wujka z Rosji'.

Poza tym caleb dodał "spoiler" bo było to bez spoilera. Nikt nie jest tutaj święty poza tym, nic nie mówię. Reszte pozostawiam dla administracji.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez HollowVooDoo w 03 Paź 2009, 20:44

Dynamiczną muzykę można wyłączyć, używałem ją trochę i słuchałem podczas wszczynania bitew. Jest gorsza od tej z czystego nieba, dlatego lepiej grac bez niej.

A tak na marginesie, to powiem szczerze że piracka kopia gry tylko mnie zachęciła do kupna oryginała, bo tak jak przyznaje byłem bardzo negatywnie nastawiony o tyle teraz mogę śmiało powiedzieć że gra jest warta kupna, nie będzie to z pewnością hit 2009/2010r ale jest dobrze, panowie z gsc poszli w odpowiednim kierunku, nie wiem tylko co ich do tego skłoniło. Sami się zorientowali czy fani im pomogli, w każdym razie zona jest, trudniejsza i bardziej wymagająca, broń ma większy rozrzut, mutanty zaczęły w końcu myśleć, snork nie skacze już jakby wypił 4x pół litra a psy stanowią teraz chyba największe zagrożenie w stadzie. Wkurzające są tylko te cholerne blowouty, kiedy jesteś w środku jakiejś misji na pustym polu bez domków ani żadnego schronienia a tu Blowout, znajdź kryjówkę, to se ku*w... znajdź jak jesteś taki mądry. Ale to można zawsze usunąć.

Teraz martwię sie tylko o wydawce polskiego, skoro to musi być cenega to niech lepiej nie wkłada tam tego swojego dziadowskiego dubbingu. Cenega mam nadzieje że to czytasz, proszę, błagam i apeluje, bez dubbingu! Oryginalne rosyjskie głosy proszę!
Awatar użytkownika
HollowVooDoo
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 20 Lip 2008, 22:09
Ostatnio był: 11 Lip 2021, 21:50
Miejscowość: Zona,Wysypisko
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

STALKER Zew Prypeci co o nim sądzicie?

Postprzez decigner12 w 03 Paź 2009, 21:06

Witam, pierwszy post i ja zaczynam pierwszy co do odczuć o nowym stalkerze.
:

Fabuła jest całkiem całkiem, ale dość krótka. 2 zakończenia, albo zostajemy w zonie, albo ewakuujemy się z niej i dzieją się dobrodziejstwa, wszystko się wyjaśnia. Klimat jest tutaj o wiele lepszy niż w cieniu czarnobyla, wszystko zawdzięczam tej świetnie skomponowanej muzyce. Grafika jest piękna, a optymalizacja jest wzorowa na 9500GT wysokie i rozszerzone oświetlenie dynamiczne średnio 38-4x fps. Niestety są bugi rzucające się w oczy, ale nie przeskadzają w ukończeniu gry. Przykładowe:
- Zanikające tekstury,
- Trupy wbijające się w ziemię, bądź obiekty,
- Stalkerzy zaczepią np. o jakiś obiekt i tak udają, że chodzą do póki się nie uwolnią,
- Czasami po śmierci kamera idzie o wiele dalej od naszego ciała,
- Czasem po śmieci zdarza nam się efekt "człowieka gumy" (rozciągnięcie na całą mapę)
- Ciała znikają po kilkudziesięciu sekundach,
- W jednym budynku w prypeci znajduje się szyb z windą, która umożliwia nam dostanie się do laboratorium oznaczonego literą H8, tego questa nie da się wykonać bez modyfikacji, bo generator prądu znajduje się na dachu, a na wyższych piętrach nie da się otworzyć drzwi, nawet napisów nie ma.
Bugów na razie tyle zauważyłem. Wreszcie gra jest naprawdę trudna i padamy po seryjce np. z mp5 i po strzale z Dragunova. Gamedatę rozpakowałem, pliki delikatnie różnią się budową w stosunku do Czystego Nieba. Zapraszam na gameplay'e na mój channel http://www.youtube.com/user/AirSoftPlayer100 nie każę oglądać, wszytko dla was.

Na razie to tyle czekam na wasze opinie.

Tego typu teksty oznaczaj jako spoiler - nie wszyscy chca wiedziec co i jak przed premiera gry...Czuje ze bede mial szybko dosyc tego typu postow jak i ich autorow... - caleb59
EDIT: Za spojler moda przepraszam, oczywiście nie miało to na celu zniesmaczenia innym gry.

Coz spoko - poprostu to juz ktorys z tego typu postow z kolei wiec sie nie dziw ze mnie to specyficznie "rusza"... - caleb59
|Intel Q6600|Geil Ultra DDR2 4x1 GB|GIGABYTE GA-EP35C-DS3R|XFX ATi HD4850 512MB|Barracuda 7200.11&10 500&250GB|CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W

decigner12
Wygnany z Zony

Posty: 18
Dołączenie: 03 Paź 2009, 20:46
Ostatnio był: 08 Mar 2010, 00:47
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Skreedi w 03 Paź 2009, 21:55

Hmmm... no doczekać się już nie mogę ale mam kilka ważnych pytań. Czy w tej grze będą tylko 3 lokacje? Nie będzie np. Agropromu albo mojego ulubionego Wysypiska? Jeśli nie to szkoda, ale z tego co wiem to bardzo rozbudowana Prypeć to wszystko nadrobi, a co z questami pobocznymi? Dużo ich? Zróżnicowane czy idź tam, zabij to, weź tamto, przynieś to? I ostatnie pytanie to skrytki, znów jest ten sam system co w poprzednich odsłonach, że przeszukujemy ciało i dostajemy informację o schowku czy w ogóle już ich nie ma? To chyba tyle... :+:
Skreedi
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 03 Paź 2009, 21:48
Ostatnio był: 18 Cze 2016, 11:42
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -3

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Michu w 03 Paź 2009, 22:35

Skrytki można dostać, choć rzadko, przeważnie od kogoś. Ale jest dużo poukrywanych rzeczy w różnych trudno dostępnych lub mało odwiedzanych miejscach, gdy je zbierzemy dodaje nam do statystyk "Odkryte Schowki: x"

gdzie x to oczywiście ile już odkryliśmy.

Zadania poboczne są bardzo rozbudowane, właściwie tworzą swoistą drugą fabułę do gry, i tylko dzięki nim pozostaniemy w Zonie na dłużej, sama główna fabuła to przeszło kilka h grania, a jakby ktoś biegł jak w cod to nawet mniej.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość