S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Bedzie dobrze?

Da
553
75%
Niet
38
5%
Bedom bany!
150
20%
 
Razem głosów : 741

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Idaho w 04 Wrz 2009, 19:09

Bo optymalizacja leży. U mnie Cysis działał lepiej niż CS. A nie oszukujmy się. Drzewo z CS ma się nijak do drzewa z Crysisa. W sumie nie od dziś stosuje się takie praktyki. Kiedyś w zmuszaniu graczy do wymiany sprzętu królowało ID. Kto pamięta czasy kiedy Doom i Quake były nowościami wie o czym mowa. Ale z drugiej strony boli, że producenci i dystrybutorzy traktują nas - graczy - w ten sposób. Wypuszczą chłam, bo "ludzie i tak kupią".
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez atikabubu w 04 Wrz 2009, 19:50

Vista SP1
Core2Duo [email protected]
4 GB ram + ram fix
8800GT 512MB

Clear Sky zmulił dopiero z modem 24/7 God Rays w rozdziałce 1680x1050:P
A co do CoP: nie siejcie defetyzmu! Jeszcze circa 2 m-c i się dowiemy co ukraińcy nam zafundują :P
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez HollowVooDoo w 05 Wrz 2009, 16:33

Alvarin, już niegdyś to pisałem ale powtórzę.
Patrząc pod względem grafiki Czyste Niebo nie dorównuje nowym produkcjom(które de facto chodzą mi lepiej) , nawet ledwo przewyższa swojego poprzednika(ten też chodził dobrze na średnich) tylko dlatego że dodali God Rays i odbijanie się kropel deszczu od podłoża, ścian itp.
Ja zostałem zmuszony grać na najniższych możliwych detalach, gra przypominała sławetne The Elder scrolls: Morrowind, kwadratowe łby, brak cieni, rozmyte textury... skończyło się na tym że podczas gry miałem od 2-5 fps do max 20. Zresztą z tego co wiem to Clear Sky działa różnie na różnych komputerach, u jednych lepiej u innych gorzej, a u takich jak u mnie czy u caleba kur3wsko beznadziejnie.

Niestety ale true... - caleb59
Awatar użytkownika
HollowVooDoo
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 20 Lip 2008, 22:09
Ostatnio był: 11 Lip 2021, 21:50
Miejscowość: Zona,Wysypisko
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Alvarin w 05 Wrz 2009, 18:29

Coś w tym jest... Niestety. Jak widać po screenach z CoPa na zmianę silnika nie mamy co liczyć, ale znając świat na poprawę optymalizacji też nie. Grafika stalkera nie jest najlepsza jak na gry wychodzące w tej chwili, ale pomyślcie co by było, gdyby przy takiej optymalizacji miała grafikę z crysisa... Przyzwyczaiłem się do swojego kompa i wydaje mi się przecinakiem, ale jak się faktycznie zastanowić, to rzeczywiście nie jest jeszcze tak źle, co faktycznie skłania do rozmyśleń nad optymalizacją. Możemy jednak nad tym tematem długo debatować, co niestety i tak nic nie zmieni. Jeśli optymalizacja była zła, to taka będzie też pewnie i w CoP. A sama grafika... Jakoś się do niej przyzwyczaiłem i jak wejdę w grę to wcale mi lepsza nie potrzebna. Można by poprawić pewnie sporo rzeczy, ale to już wtedy nie będzie ta sama gra. Pytanie jednak czy na pewno lepsza? Obawiam się, że jeśli postawią na grafikę, to mogą położyć krzyżyk na jakimś innym elemencie gry, dlatego mam nadzieję, że nie odbije się nam czkawką narzekanie na grafikę. Dobra gra nie musi mieć supergrafiki żeby wciągnąć. Zła gra mająca tylko grafikę i tak się nie obroni.

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez caleb59 w 06 Wrz 2009, 19:34

Z racji tego ze wszyscy mnie dookola wkur*iaja tym wordpressem bede pisal newsy tutaj do czasu az powstanie stosowne info i odpowiednia instrukcja dla zalogi...
------------------------------
Na oficjalnym forum CoP pojawila sie mapa lokacji Jupiter wraz z terenami przyleglymi. W okolicy mozna rozpoznac miedzy innymi wioske Kopaczi oraz stara tarcze antyrakietowa Volkov:

Image

Legenda (niekiedy ciezko bylo zalapac sens - translator :mad: - stad gdzieniegdzie znaki zapytania):

1. Porzucony ekwipunek
2. Tunel
3. Wieza cisnien?
4. Stacja kolejowa
5. Fabryka cementu?
6. Krater?
7. Koparka
8. Oaza
9. Miejsce pod mostem
10. Tunel
11. Stacja?
12. Tarcza antyrakietowa Volkov
13. Bunkier
14. Fabryka Jupiter
15. Kanał cisnieniowy?
16. Pole minowe
17. Wioska Kopaczi
18. Punkt kontrolny
19. Stacja kolejowa Janov

+ dodatkowo dwa nowe screeny z gry:

Image Image
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 23:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez HollowVooDoo w 06 Wrz 2009, 19:40

OMG, jak zobaczyłem pierwszy screen to o mało się nie zesikałem w portki. Wygląda jak "farmer Joe i spółka" okraszony grafiką z lat świetności morrowinda bądź nawet quake 4, ta gra musi mieć niższe wymagania xD

Zaś na drugim screenie, widzimy wytrzeszcz jakiegoś gościa i jedyne co odznacza się w grafice to ten gówniany Bump maping, też do niczego nie potrzebny. :)

Brawo GSC, może uda mi się zagrać na takim kompie jaki mam w chwili obecnej. Chociaż kto wie, w CN też miałem grafike ala morrowind :(
Awatar użytkownika
HollowVooDoo
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 20 Lip 2008, 22:09
Ostatnio był: 11 Lip 2021, 21:50
Miejscowość: Zona,Wysypisko
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez linqor w 06 Wrz 2009, 20:26

super mapka caleb tylko jest jeden szczegół nie ma zaznaczonego punktu nr 19 czyli stacji kolejowej janov a co do screenów to po zobaczeniu 1 chciałem wyłączyć forum ^^ takie wymagania a taka pikseloza na screenie

Tez to zauwazylem... Niestety ten kto tworzyl mapke/pisal artykul z ktorego tlumaczylem musial popelnic maly blad... - caleb59
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.

W społeczeństwie owiec, to my jesteśmy wilkami...

Stalkerzy-przyszłość polski
Awatar użytkownika
linqor
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 24 Lip 2009, 18:32
Ostatnio był: 17 Lis 2009, 16:52
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez adin w 07 Wrz 2009, 03:06

HollowVooDoo, mam to samo zdanie co ty :) mam nadzieję, chichą co prawda że w końcu ktoś tu drygnie żeby dopiąć chociaż tą optymalizację na jeden z ostatnich guzików...
ps. czy mi się wydaje czy ty też masz GF 7600GT?

1.Nie grałem na maksymalnych detalach ani w Cień Czarnobyla ani nie pograłem nawet na minimalnych w Czyste Niebo więc albo mi się wydaje czy trawa jest jakoś zadziwiająco gęsta? Poza tym jakoś strasznie pustawo mi się to widzi na dalszym planie. Chyba że to kwestia ustawień doczytywania.
2.Chyba nie ma się czym chwalić. Na mnie i na reszcie chyba też ten screen nie robi żadnego pozytywnego wrażenia. + ten sztywniak na stole :|
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez KTS w 07 Wrz 2009, 12:02

poprawiona mapka (naniesiony punkt 19) by KTS :P

Image
Awatar użytkownika
KTS
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 27 Paź 2007, 23:49
Ostatnio był: 12 Sty 2024, 00:25
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Idaho w 07 Wrz 2009, 21:30

Te screeny nie są takie złe. Nie wygląda przepięknie, ale pamiętajcie, że to ciągle x-ray, ten sam silnik, nieco tylko poprawiony. W tak krótkim czasie, nawet gdyby bardzo chcieli, nie podrasowaliby go tak, żeby graficznie prezentował nową jakość.
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez caleb59 w 07 Wrz 2009, 22:00

Taki moze lekki offtop ale na jednej z zagranicznych stron poswieconych Stalkerowi ukazaly sie fotki przedstawiajace fabryke Jupiter w realu - nawiazujac do mojego poprzedniego posta na ktorym byla mapka i spis lokacji uznalem ze i te fotki beda swoistym dopelnieniem tamtej "mysli"...

Image Image Image
Image Image Image
Image Image Image
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 23:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez atikabubu w 08 Wrz 2009, 07:04

Idaho napisał(a):Te screeny nie są takie złe. Nie wygląda przepięknie, ale pamiętajcie, że to ciągle x-ray, ten sam silnik, nieco tylko poprawiony. W tak krótkim czasie, nawet gdyby bardzo chcieli, nie podrasowaliby go tak, żeby graficznie prezentował nową jakość.


Nie mówiąc już o tym że optymalizacja by poleciała na ryja ;)
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości