S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Bedzie dobrze?

Da
553
75%
Niet
38
5%
Bedom bany!
150
20%
 
Razem głosów : 741

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez HollowVooDoo w 30 Sie 2009, 17:47

Jak na razie są pokazani (prawie) sami ludzie i jakieś pustynie (?)

Bo ja wiem, owszem jest trochę pusto, ale tak w końcu ma być.
Zresztą screeny na których widnieje Emerald, są obfite w drzewa domki i krzewy. Jak by nie patrzeć kolejna lokacja, która świadczy o tym że Zew Prypeci nie będzie taki "pustacki"

@caleb, do twojej listy dodałbym jeszcze Bionic Commando, straszna gra :O
Tak w sumie to z ostatnich gier które wyszły to tylko na Więzach krwi się nie zawiodłem.
Ale to tak w ramach małego offtopu. ;)
Awatar użytkownika
HollowVooDoo
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 20 Lip 2008, 22:09
Ostatnio był: 11 Lip 2021, 21:50
Miejscowość: Zona,Wysypisko
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez arcticmonkeys w 01 Wrz 2009, 17:47

Jestem tu nowy, wiec siema wszystkim, macie chyba najfajniejsze forum o Stalkerze jakie widzialem.
Co do CoP- mnie w CS, najbardziej denerwowalo to ze stalkerzy nawet ci uzbrojeni po zeby to byly jakies totalne wymoczki- ile razy widzialem stalkera ktorego zagryzaly psy/dziki mimo ze ja sam majac ma oko gorszy sprzet rozwalalem na raz z osiem takich nawet sie specjalnie nie leczac. Teraz slysze ze stalkerzy maja samodzielnie wyruszac na polowania/misje i ciekawi mnie jak to bedzie funkcjonowac. Boje sie ze po kilku godzinach gry zostane w bazie tylko ja i barman:) ale ok moze cos pogrzebia w tym nieszczesnym AI i bedzie git, oby. Sama gra na oko zapowiada sie lepiej niz np CS, chodz wnioskuje to jak na razie tylko z wywiadow i trailera. Wprawdzie troche pustawo (mniej ludzi na plus ale mniej smieci/starych gratow/zlomu na minus) ale grafika na oko ciut lepsza, i przynajmniej na ich kompach to smiga bardzo gladko. Co do malej ilosci podziemi- jak dla mnie to tez jest plus, od podziemi to jest diablo, w stalkerze jakos mi nie leza.
Image
arcticmonkeys
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 31 Sie 2009, 18:49
Ostatnio był: 13 Lis 2010, 23:36
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Idaho w 01 Wrz 2009, 17:55

A ja im więcej czytam i oglądam tym coraz bardziej sceptyczny jestem.
Liczyłem na to, że im bliżej do premiery, tym pojawi się coś co będzie miażdżyło suty. Coś co pokaże, że GSC ma jaja i chce zrobić grę na miarę SoCa. A póki co mam wrażenie, że CoP będzie tylko odcinaniem kuponów na kultowej jakby nie było serii. Nie chce się zawieść na CoP tak jak na CS. Ale im bliżej premiery tym mam coraz większe wrażenie, że to będzie bardziej mission pack ze zintegrowany patchem niż osobny produkt.
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Adi007 w 01 Wrz 2009, 18:14

Większość opcji w CoP jest w modach do Cienia Czarnobyla, więc GSC zapodaje nam kolejnego odgrzanego kotleta, w dodatku z nie swoimi pomysłami. Grafika też nie jest rewelacyjna, modderzy SHoC-a potrafią więcej wycisnąć z DirectX-a 9 (czego dowodem jest L.U.R.K) niż GSC z DirectX 10. Ale jednak jestem zainteresowany CoP-em ale jeśli będzie optymalizacja taka sama jak w CN, to GSC traci u mnie zaufanie i następnych części STALKER-a nie kupię. (o ile będą)
Adi007
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 11 Sie 2009, 01:07
Ostatnio był: 26 Cze 2011, 03:19
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Alvarin w 02 Wrz 2009, 15:58

Nie kupisz? Jesteś pewien?:D Każdy tak mówi, a jak przychodzi co do czego, to po Pierwszych dwóch stalkerach (mówcie co chcecie, pomijając optymalizacje i zabugowienie CS był jedną z najlepszych gier w jakie grałem (a trochę ich było) i nikt mnie chyba nie przekona, że jest inaczej:)) i tak GSC jeszcze dłuuugo będzie miało kredyt zaufania i niezależnie od tego co powiecie/napiszecie/pomyślicie to i tak przechodząc koło sklepu w którym na półce będzie leżał kolejny Stalker poczujecie, że kasa w portfelu jakoś tak Was dziwnie parzy i w końcu pojawicie się przy kasie licząc, że to będzie właśnie ta gra na którą czekacie:D

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez XRayKruk w 02 Wrz 2009, 19:06

Ja zakupie cop na pewno ale jeśli mnie zawiedzie gsc znowu to kolejne stalkery już u mnie na półce nie zagoszczą aż do stalker 2.
Mędrca można rozpoznać po tym, że nazwie się głupcem.Głupca po tym że nazwie się mędrcem.
---------------------------------------------------------+
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
---------------------------------------------------------+
Awatar użytkownika
XRayKruk
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 31 Sie 2009, 12:17
Ostatnio był: 19 Gru 2009, 00:15
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Soviet w 02 Wrz 2009, 20:36

XRayKruk napisał(a):Ja zakupie cop na pewno ale jeśli mnie zawiedzie gsc znowu to kolejne stalkery już u mnie na półce nie zagoszczą aż do stalker 2.

Czyli kupisz wszystko co wyda GSC, bo wątpię, żebyśmy po CoP dostali jeszcze jakiś dodatek :).
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Alvarin w 02 Wrz 2009, 20:41

Taka jest wersja oficjalna, CoP, potem nic i dopiero S2. Ciekawe, czy znowu będziemy musieli na niego czekać 7 lat?:/ Chociaż ja się w sumie cieszę, bo gdyby SoC wyszedł o czasie to bym pewnie w niego nie zagrał, bo nie miałem wtedy kompa (i jeszcze długo czekałem...:P

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez arcticmonkeys w 03 Wrz 2009, 00:35

Na temat Stalkera 2 nie slyszalem nic pewnego. Ja osobiscie kupie CoP jako fan gry, i jako jej w sumie wspoltworca- placac za prace ludzi robiacych stalkera pozwalam im stworzyc jego nastepna cczesc w koncu gdyby oni nie zrobili nastepnej czesci to nie moglbym w nia nigdy zagrac, a najlepszy nawet mod do ShoC nie zastapi pelnoprawnej gry. Nie oszukujmy sie -jest kryzys, i jesli CoP nie sprzeda sie dobrze, to prawdopodobnie o Stalkerze 2 bedziemy mogli zapomniec, tak jak to sie stalo chocby z wiedzminem na xboxa. Lepiej dla nas i lepiej dla producentow zeby CoP okazal sie dobra gra, a przynajmniej lepsza od CS.
Image
arcticmonkeys
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 31 Sie 2009, 18:49
Ostatnio był: 13 Lis 2010, 23:36
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez copytco w 04 Wrz 2009, 09:35

Wg. mnie połowa spekulacji, to tylko heretyczne sianie paniki. Będzie freeplay? Będzie! Brak powtarzających się lokacji? I owszem. Poprawiona struktura gry (wojny frakcji usunięte, ręcznie tworzone questy)? Też zapowiedziane. Więc teoretycznie nie ma się o co martwić. Inna sprawa, że chętnie obczaiłbym jakiegoś builda, coby sprawdzić jak słowo pisane w kompilator wpadło. :)
copytco
Felietonista

Posty: 110
Dołączenie: 04 Sie 2007, 13:55
Ostatnio był: 10 Sty 2022, 22:26
Ulubiona broń: --
Kozaki: 12

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez HollowVooDoo w 04 Wrz 2009, 10:13

Nie wiem czy już to pisałem, ale jak dobrą grę można zrobić w rok. :)
"Tak więc uprzedzam, kupcie nowe kompy, Radeona 5640 i 8GB ramu(zalecane 16GB) Procesor Intel Core 3 DuoProGrAPHICSsTATICS 12 349, 25GHz, dysk o pojemności conajmniej 500 giga. Na takim sprzęcie nasz nowy stalker będzie chodził wyśmienicie... no co, przecież każdy przeciętny burak z polskiej albo ukraińskiej wsi powinien posiadać tak tani sprzęt, przecież i tak poprawiliśmy optymalizacje, usuwając połyski kropel spadającego deszczu." - Oleg Yavorsky

Hy hy :D - caleb59
Awatar użytkownika
HollowVooDoo
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 20 Lip 2008, 22:09
Ostatnio był: 11 Lip 2021, 21:50
Miejscowość: Zona,Wysypisko
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - Globalna Dyskusja

Postprzez Alvarin w 04 Wrz 2009, 14:04

Optymalizacja nie była może najlepsza, ale to niestety jest ostatnio standard. Nie wiem, czy nie jest też to robione celowo, w nastawieniu na nakręcanie sprzedaży nowych kompów, ale z drugiej nie przesadzaj, bo akurat z tym nie było aż tak tragicznie. Mam w tej chwili Win 7 64 bit (grałem też na tym samym kompie na Win XP i wynik był ten sam), AMD Athlon 4400+ (2,3 Ghz), 2 giga ramu i grafike Geforce 9600 GT (512 Mb), co nie jest jakąś niesamowitą konfiguracją, a stalker zarówno SoC jak i CS chodziły płynnie na full.

Co jak co ale @HollowVooDoo nie przesadza - optymalizacja nigdy nie byla mocna strona silnika X-RAY...Pozatym masz zbyt mocny komputer by wypowiadac sie w kwestii optymalizacji kolego... ;) - caleb59

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości