Muzyka - czytaj pierwszy post!

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Muzyka

Postprzez Idaho w 09 Lip 2009, 18:50

STA1KERpl napisał(a):Disturbed nie jest hard rockową bandą!! Słucham ich również, są moją ulubioną po Godsmack i przed Dope kapelą. I słychać, że to nie jest rock (w ogóle jakies podobieństwo słychać między Lordi a Disturbed?). A skoro o Disturbed mowa, zapodam 3 moje ulubione ich utwory^^:


Sam Draiman powiedział kiedyś, że grają raczej hard rocka... ;>
Na ich oficjalnej stronie też można przeczytać, że są kalepą hard rockową... ;>
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Muzyka

Postprzez MeZZerschmitt w 10 Lip 2009, 21:46

To wszystko to jest nu-metal, nic innego.

Jest sprawa. Chodzi oto że wypakowałem sobie "gamedata" z CS, w celu wyciągnięcia plików z dynamiczną muzyką.
Niestety są one po kilka sekund. Ja bym chciał je złożyć do brzydko mówiąc kupy i stworzyć sobie pełne kawałki do playlisty, różne pomieszane. Jaki jest dobry i prosty w obsłudze program do takich rzeczy?
"Niektórzy ludzie po prostu nie szukają logicznych korzyści, takich jak pieniądze. Nie sposób ich kupić, zastraszyć czy przekonać, nie sposób w ogóle z nimi negocjować. Niektórzy ludzie po prostu lubią patrzeć, jak świat wokół płonie."
Awatar użytkownika
MeZZerschmitt
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 21 Lis 2007, 18:52
Ostatnio był: 09 Gru 2013, 22:51
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Re: Muzyka

Postprzez nagyatsu w 10 Lip 2009, 23:26

Ja tam używam CoolEdit Pro. Ale fakt, nie jest on super łatwy i posiada multum funkcji do miksowania, z czego ja po prostu nie korzystam bo nie wiem jak... Ale jeśli chodzi o łączenie kawałków to jest łatwy... Masz ośkę, zaznaczasz, kopiujesz, doklejasz do drugiej ośki i już masz 2 kawałki w jednym ;)
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Muzyka

Postprzez STA1KERpl w 11 Lip 2009, 15:21

A ja do wszystkiego (edycja obrazów, filmów i muzyki) używam programu Sony Vegas 9.0 oraz Sony Vegas Movie Studio Pro 8.0. Są to łatwe programy, tyle że jeśli nie obejrzysz basic tutoriala na yt nie zrozumiesz go. Wystarczy pare (może parenaście) minut na yt i opanujesz program doskonale^^.

Kupa prawda, ja sam go opanowałem - Michu

Ja też, ale w dość długim czasie. ~STA1KERpl
In color.

A słyszeliście o punkowej kapeli jak "Włochaty", "Zabili mi żołwia", czy (uwaga, uwaga) "Zbuntowany kaloryfer" (nie lubie tego emota- XD- ale go postawie.)?
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: Muzyka

Postprzez vintorez1 w 17 Lip 2009, 22:57

No to może ja napisze co lubię a czego nie
Lubie: w kolejności analfabetycznej:p
Sabaton, Iron Maiden, Stratovarius, Metallica, Iced Earth, Black sabbath, Nightwish, Halloween, Rammstein, Falconer, Slayer, Turbo, Blind Guardian, Hammerfall, Sonata Arctica, ogólnie większość power metalu,

Trochę lubie: Vader, Bechemoth, ogólnie to stary polski rap i hip hop (broń Boże nie komercyjny), Red Hot Chili Peppers,

NIE lubie: po primo disco polo to jest szit i bez komentarza. po drugo pop- te sHity na wakacje o których za rok nikt nie bedzie pamiętał, dobra muzyka jest ponad czasowa np black sabbath. Po trzecio techno- jest dobre... ale na imprezę bo do słuchania to raczej sie nie nadaje.
Co do pozostałych gatunków muzy to jestem raczej neutralny. De End.
Image
Awatar użytkownika
vintorez1
Kot

Posty: 43
Dołączenie: 11 Maj 2009, 16:57
Ostatnio był: 25 Kwi 2024, 09:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Muzyka

Postprzez KoweK w 18 Lip 2009, 15:41

STA1KERpl napisał(a): A słyszeliście o punkowej kapeli jak "Włochaty", "Zabili mi żołwia",

Tak, ja, słucham tego nawet, byłem na koncertach :> Więc?
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Muzyka

Postprzez STA1KERpl w 20 Lip 2009, 13:22

U nas "Zabili mi żółwia" byli i zagrali ponad 2 godzinny koncert. Pogowałem niemal cały czas, ominęło mnie jakieś 10 minut max (odpoczynek + wypad do sklepu po uzupełnienie płynów). Ale taka muzyka to raczej do zabawy właśnie w taki sposób jest, bo słuchać za często tego nie lubie (mój brat za to tak, więc troche mnie wkurza jak podkręci volume).

Edited:

A oto mój ulubiony utwór Metallici, "Whiskey in the jar"
http://www.youtube.com/watch?v=AiF_kCEjuhI

Jest to cover, ale i tak wymiata^^

A i pytanie- jak zrobić, aby wyświetliła się miniaturka zdjęcia w poście albo jak wstawić własny napis zamiast widocznego linku bez spieprzenia jego?
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: Muzyka

Postprzez MeZZerschmitt w 24 Lip 2009, 17:18

Ja jutro jadę do Zabrza, na black metalowy terror:)

Image

Duze obrazki wstawiaj jako miniatury! - caleb59
"Niektórzy ludzie po prostu nie szukają logicznych korzyści, takich jak pieniądze. Nie sposób ich kupić, zastraszyć czy przekonać, nie sposób w ogóle z nimi negocjować. Niektórzy ludzie po prostu lubią patrzeć, jak świat wokół płonie."
Awatar użytkownika
MeZZerschmitt
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 21 Lis 2007, 18:52
Ostatnio był: 09 Gru 2013, 22:51
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Re: Muzyka

Postprzez Kuba w 27 Lip 2009, 20:55

Słucham wszystkiego co tylko wpada w ucho, ale... jestem strasznie wybredny. Z tego powodu oryginalnych płyt mam może 10-12. Zanim coś kupię, to muszę przemaglować daną płytę na każdy możliwy sposób i zorientować się czy to co jest na niej zawarte - jest tego warte.

Kiedyś słuchałem BM, ale (i piszę to bez cienia ironii) wyrosłem z tego bełkotu, pierdzielenia o nadejściu szatana i innych bzdetów. Mimo to do tej pory cenię kilka kapel za naprawdę świetne kawałki, a Limbonic Art ze swoim Moon in the Scorpio przesłucham sobie od czasu do czasu (ze względu na to majestatyczne brzmienie).

Bardzo szanuję i cenie Geira Jenssena aka Biosphere. Chłodny ambient połączony z industrialem doskonale pozwala się odstresować. Mimo, że jego płyty do tanich nie należą, to staram się zebrać całą kolekcję.

Oprócz tego zasłuchuję się w Fear Factory, Gnarls Barkley (ale tylko The Odd Couple) i Skream! (polecam debiutancką płytę Skream!, niezły dubstep + elektronika), a ostatnio mam straszną "bekę" słuchając Insane Clown Posse. Ich kawałki dosłownie sprawiają, że tarzam się po podłodze ze śmiechu (Another Love Song to mój ulubiony kawałek o miłości ;) ).

Mimo, że nie znoszę mainstreamowej muzy, to czasami czynię wyjątki i tak ostatnio znajoma podrzuciła mi Beyonce, której wręcz nienawidzę. Kawałek nazywał się Sweet Dreams i zaskoczony przyznałem, że jednak ta pani jest w stanie czasami zrobić coś dobrego.
"Gdzie leśna droga wije się przez uroczysko, nieubłagana czeka mnie i znana przyszłość.
Daremnie wszczynać by z nią spór, mamić pieszczotą, otwarta jest jak mroczny bór - na wskroś, szeroko."
Awatar użytkownika
Kuba
Stalker

Posty: 119
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 13:19
Ostatnio był: 26 Sie 2014, 15:24
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 11

Re: Muzyka

Postprzez adin w 27 Lip 2009, 23:01

Ostatnio spodobał mi się Dubstep :) Konkretnie duet Caspa & Rusko - Fabric live 37 :D Dwa świetne kawałki moim zdaniem:
http://www.youtube.com/watch?v=zKqX_kYVXZA The Drop
http://www.youtube.com/watch?v=h0CyIcORMyo&feature=related Mr Chips


(...)gatunek elektronicznej muzyki tanecznej, który ma swoje korzenie w scenie UK garage i Reggae Dub, i który powstał na przełomie 1999 i 2000 roku w Londynie. Muzycznie, dubstep charakteryzuje ponury i mistyczny klimat, łamany rytm (w tempie od 138 do 145 bpm) i położenie nacisku na bas. Dubstep to mroczna odmiana 2Step Garage mocno przesiąknięta elementami dubowymi.
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Muzyka

Postprzez Kuba w 28 Lip 2009, 10:40

Ten pierwszy kawałek jest naprawdę niezły. Miałeś przyjemność słuchać Skream! np Rutten albo Tapped?

http://www.youtube.com/watch?v=VEmM6vVFrao
http://www.youtube.com/watch?v=61bXnRtTPSo

Jakość żałosna, ale czego się spodziewać po niektórych wrzucających na jewtube. ;)
"Gdzie leśna droga wije się przez uroczysko, nieubłagana czeka mnie i znana przyszłość.
Daremnie wszczynać by z nią spór, mamić pieszczotą, otwarta jest jak mroczny bór - na wskroś, szeroko."
Awatar użytkownika
Kuba
Stalker

Posty: 119
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 13:19
Ostatnio był: 26 Sie 2014, 15:24
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 11

Re: Muzyka

Postprzez adin w 28 Lip 2009, 13:46

Kuba napisał(a):Ten pierwszy kawałek jest naprawdę niezły.

Oni mają coś na tym YT pomieszane, prawdziwy The Drop brzmi tak:
http://www.youtube.com/watch?v=uxfxHgEWyGo od 2:22 :D

Z tej samej płytki:
http://www.youtube.com/watch?v=CjctBJlZVdA&feature=related Africa VIP

Kuba napisał(a):Miałeś przyjemność słuchać Skream! np Rutten albo Tapped?

Niestety nie :( Jak na razie słucham właśnie Caspy, Rusko i Kromestara. Te kawałki co podrzuciłeś są ciekawe, ale odrobinkę za 'słabe' jak na mój gust, wole coś co jest dużo mocniejsze hehe :) Drugi pachnie freestyle a'la Risky Roadz - świetny
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości