Chcę moda! Dopisz się!

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Flip w 07 Lip 2009, 11:41

No więc potrzebuje jakiegoś rodzaju zlepek modów. Wiem że nade mną większość chce trudniejszego stalkera... niestety ja mam tak że jestem na odwrót :P No więc takie mody w jednym jeśli by się dało...:
- endurance
- repair
- dream
- na samochody (nie pamiętam jak się nazywa)
- carry mod 3
- exoskeleton sprint allowed
- long ew. no time limits
- i coś takiego że handlarze sprzedają wszystkie bronie, kamizelki, naboje i reszte rzeczy...dobrze by było jakby ceny były niższe o... dajmy około 40% ;P
- tu coś od siebie: paczki naprawcze: do kamizelek i broni osobne. i np. broń między ceną 500 Rb a 15000rb ma osobna paczkę i tak po przedziałach cenowych zarówno dla broni jak i kamizelek. Jeśli jednak szanownym Modderom nie będzie się chciało tego robić (zrozumiem to, mi się nie chce rzeczy częściej robić niż przeciętnemu nierobowi więc... ) to zróbcie chociaż paczkę(i) naprawczą(e) albo osobno dla broni, albo jedną "do wszystkiego"

Z góry dziękuje że ktoś w ogóle mnie "przeczyta" . Chce takie ułatwienie bo moją zasadą w przechodzeniu gier jest odkrycie wszystkiego co w sobie kryje. A potem na trudniejszym poziomie stawianie sobie nowych celów i wymagań... taka "tradycja" pewnie się komuś nie spodoba to trudno :P Aaa i moja gra to 1.04 PL z platynowej kolekcji... jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie. Wersja czysta bez jakichkolwiek modów... Jeśli jakieś będą niemożliwe do złączenia to będzie niefajnie... ale to nie Wasza wina...

Male sprostowanie dla wszystkich czekajacych na mody - nie ma zadnej gwarancji ze takowe powstana panowie - mamy na forum tylko 3 modderow i tak zapracowanych po uszy wiec predzej uzyskacie sensowna odpowiedz pytajac danego modera na PW lub GG niz piszac tutaj i czekajac niewiadomo jak dlugo...@Dymitr albo zrezygnowal albo jest na urlopie na wakacjach - @BJ chyba tez a @THe Witcher ma mase projektow na glowie jeszcze nie zrealizowanych a co mowic o dodatkowych jak np. Wasze prosby z tego dzialu...Zwracam sie z prosba o cierpliwosc bo widze natlok prosb w tym temacie a zero odzewu... - caleb59

Hej... Mogę czekać... Nie będę natarczywy ale chciałbym żeby do 2 tyg. ws. mojej propozycji było chociaż orzeczenie czy taki mod ma szansę na powstanie... Oni robią to za darmo więc nie ma co im się pchać... Ale jak wogóle nikt nie raczy nawet napisać, to pogadam z Modderem na PW ew. na GG

@caleb59 - czemu zawsze musisz coś dopisać po moim postem ? :P Ehh... To musi być fun... tak komuś napisać kolorem pod postem... :P Ja też tak chce!;P
Ostatnio edytowany przez Flip 07 Lip 2009, 13:13, edytowano w sumie 3 razy
Image
Flip
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 20 Cze 2009, 18:22
Ostatnio był: 20 Mar 2017, 21:42
Miejscowość: Rybnik
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez stalkervolf w 07 Lip 2009, 13:00

Witam braci stalkerów,mam małą prośbe.Nie jestem uzdolniony graficznie,więc prosze o stworzenie dwóch modeli broni,a mianowicie G-11 i OCIW.O ile jest to możliwe do zrealizowania.Byłbym bardzo wdzięczny :wódka:
stalkervolf
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 28 Mar 2009, 14:56
Ostatnio był: 08 Mar 2014, 21:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 2

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Baron w 08 Lip 2009, 14:37

Proszę was o usunięcie chwiania się celownika przy zoomie z OL 2009.

Który plik w confingu odpowiada za TRS? W OL ma świetny dźwięk wystrzału i chciałbym trochę z niego postrzelać zachowując statystyki wintara. ;)
Baron
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 11:21
Ostatnio był: 01 Cze 2020, 23:05
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Dymitr Izotop w 09 Lip 2009, 20:34

Za chwianie się przy celowaniu odpowiadają wpisy:
Kod: Zaznacz wszystko
PDM_disp_base          = 1.0
PDM_disp_vel_factor       = 1.2
PDM_disp_accel_factor       = 1.2
PDM_crouch          = 1.0
PDM_crouch_no_acc       = 1.0

te akurat są z podstawki, im mniejsza wartość tym mniej buja, TRS to w_lr300 w config\weapons.
"mod się robi, oj jak ciężko się robi, o Jezu, Bożesztymój - ale raczej nie powstanie nigdy"
P77
Awatar użytkownika
Dymitr Izotop
Modder

Posty: 105
Dołączenie: 09 Wrz 2008, 21:16
Ostatnio był: 24 Gru 2021, 20:37
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 52

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez PsychoTab w 16 Lip 2009, 15:17

Mi marzy się mod upodabniający grę do "Piknika na skraju drogi"
-wywaliłbym połowę stalkerów, zostawił większość w kordonie i Prypeci gdzie były by dwie niewielie osady tak żeby spodkanie żywaj duszy w Zonie było czymś wyjątkowym. Czyli zostawiłbym tylko główne postacie, częśc wojskowych i kilku samotników, frakcje w zonie?-nieee
-przerobienie Prypeci na bardziej mroczną i posępną bo wchodząc do niej w podstawce byłem zbyt zajęty pruciem do monoliciarzy żeby wczuć sie w klimat
-więcej anomali i artefaktów które byłyby elementem przetargowym a nie magicznymi przedmiotami (miło by było dodać nowe anomalie)
-mniej amunicji i broni, mniej mutantów, tak żebyśmy walczyli z zoną a nie strzelali do ruchomych celów
-jeden handlarz tylko w kordonie, z kijowym sprzętem, przedmioty znajdujemy w skrzyniach i np. przy ciałach tych którzy nie przeżyli wybuchu
-przerobienie Prypeci na bardziej mroczną i posępną bo wchodząc do niej w podstawce byłem zbyt zajęty pruciem do monoliciarzy żeby wczuć sie w klimat
Awatar użytkownika
PsychoTab
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 07 Sie 2008, 21:38
Ostatnio był: 18 Lip 2009, 08:55
Miejscowość: niby Bydgoszcz ale kto by im wierzyl
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez PrzemoC w 16 Lip 2009, 20:04

Jedno, co możesz zrobić, to poczekać aż Dez0wave wyda Lost Alpha.
W tej chwili nie przypominam sopbie innego moda, który spełniałby
Twoje wymagania.
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez dorian w 17 Lip 2009, 20:49

Zróbcie coś takiego, czyli Blowing Up everything :

http://www.youtube.com/watch?v=Sk-xfB8sfbA&feature=related

Tutaj akurat zebrano wybuchowe beczki i butle w Kordonie i zrobiono totalną rozpierduchę (ładne, co? :D ), ale myślę, że w innych modach takie coś może się zdecydowanie przydać i nie źle sprawdzić, więc warto by dodać. Do tego beczki powinny promieniować.
Fajnie by było rozwalić w ten sposób np. bazę bandytów, albo magazyny wojskowe :P
No i mogła by być opcja, że jak nie walimy w beczki, czy butle to gra leci dalej i wycinamy kolesiów w tradycyjny sposób, uważając jednocześnie gdzie i w co strzelamy stojąc np. po środku placyku z beczkami i butlami :)
P.S.I oczywiście bez wcześniejszych wpisów w konsolę, co by się nie motać :wink:
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Siergier Szycha w 19 Lip 2009, 19:53

Ja chcę modzika na to że pancerze z hełmami np egozszkielcik lub SEVA mają widoki zza maski
A jakby można drugiego............
To chce bardzo prostego:
żeby dało sie kupić maske gazową i żeby ona zmniejszała promieniowanie z 100% do 80%. Noi żeby był widok zza maski :D

Serdecznie proszę o dwa mody ale jeśli nie można to se wybierzcie któryś i mi go prześlijcie. PLZ


NA DOBRĄ ROBOTE STARY POCIESZACZ POKOLEŃ:
- :wódka:
Każdy stalker wie że jak w coś sie wpadnie to sie raczej z tego nie wypadnie.
Siergier Szycha
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 19 Lip 2009, 19:19
Ostatnio był: 27 Lip 2009, 20:04
Miejscowość: Elektrownia Jądrowa, Sarkofag
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Strelok_95 w 20 Lip 2009, 13:45

1. Czy ktoś mógłby napisać tutorial jak dodawać do gry nowe itemy?? (Papierosy, jakieś nowe leki itp, napoje)
2. Które pliki odpowiadają za to jak widzimy po kolejnych ilościach wódki i ew. które wpisy zmienić, żeby widok bardziej się chwiał, byl bardziej rozmazany, aż w końcu byśmy padli :D
Awatar użytkownika
Strelok_95
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 07 Sty 2009, 17:13
Ostatnio był: 13 Sty 2011, 18:31
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Diorka Dusiciel w 20 Lip 2009, 13:50

ja chce moda na to żeby zwierzenta dzikie uciekały na 7 sek. gdy usłyszą strzał a przy drugim strzale są grożniejsze
i drugi mod
żeby jak by się było w lesie zapełnionymi psami to żeby były takie mondre żeby czekały aż postać będzie z przodu lub sprintowała to wtedy psy są groźniejsze
:kotek:
Nie naduzywaj emotek - to nie czat na wp.pl! - caleb59
Najlepsze jest to na środku gry nie na końcu
Awatar użytkownika
Diorka Dusiciel
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 19 Lip 2009, 20:20
Ostatnio był: 16 Sty 2011, 18:56
Miejscowość: Sarkofakt
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Freeman w 23 Lip 2009, 20:05

Witam wszystkich Forumowiczów-Stalker'ów. Jestem tu nowy i to mój pierwszy post.
Proszę o moda który dodawałby hud'a maski przeciwgazowej (takiego jak AMK -modzie) do modyfikacji GASMASK minimod by Rogue Trooper. Link: viewtopic.php?t=2225
Zależy mi na dodaniu samego hud'a bez zbędnych ulepszeń.
Widziałbym to tak: zakładamy maskę i mamy ograniczone pole widzenia, zależało by mi na tym iż maskę mógłbym mieć w slocie tylko jedną , a nie możliwość założenia 5 masek tak jak artefaktów (na takiej zasadzie jest zrobiony powyższy mod)
Dla wersji 1.0003 lub/i 1.0004
Lub po porostu napiszcie mi tutorial jak to zrobić. Z góry dzięki wielkie.
Awatar użytkownika
Freeman
Stalker

Posty: 140
Dołączenie: 23 Lip 2009, 19:17
Ostatnio był: 26 Maj 2010, 20:34
Miejscowość: Terra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez M.R.O.K. w 01 Sie 2009, 14:23

Mam prośbę nie koniecznie do moderów . Tą prośbę kieruję do kogoś uzdolnionego graficznie . Chodzi oto aby ktoś spoił mi dwa pliki z folderu gamedata\textures\ui\ui_icon_equimpment . To pliki z dwóch zestawów broni jeden to m16 a drugi to p90 razem z pkm [gosuke wepon] oto link do tych dwóch plików czekam na odpowiedź. :wink:
http://rapidshare.com/files/262493819/ui.rar.html
Awatar użytkownika
M.R.O.K.
Redaktor

Posty: 166
Dołączenie: 20 Kwi 2009, 14:28
Ostatnio był: 19 Wrz 2016, 19:45
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości