Ulubione frakcje

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Wolność i Swoboda w 01 Lip 2009, 19:15

Śmiać mi się chce ze zwolenników powinności i wojska tutaj. Mówicie, że wolność to anarchiści, ponieważ tak mówiła powinność w grze. Tak się składa, że wojsko nie jest w stanie rozpiepszyć Zony, ponieważ to wojsko jest DO DUPY. Banda pijaków. Teren Zony należy do ONZ i do naukowców. Wolność chce pomóc naukowcom w odkrywaniu sekretów Zony. Zona to nie jest coś złego - to coś dobrego, medycyna, nowe uzbrojenie itd. Wojsko jest pod rządami komuchów z Ukrainy, którzy mają w dupie ONZ i samą Zonę, chcą tylko się dostać do Monolitu, aby spełniło jego życzenia - taki jest prawdziwy cel tej frakcji. Samotni stalkerzy NIE SĄ KRYMINALISTAMI.Są pomocnikami naukowców w zdobywaniu artefaktów, a raczej sprzedają je im - nic w tym świecie za darmo. Nie mówcie mi, że Wolność nie ma przywódcy, frakcja to przywódca, bo to on rozkazuje - tu nie ma demokracji. Łukasz chce obronić Zonę przed mutantami i udostępnić ją naukowcom - tyle. Szefem powinności jest Generał Woronin, co samo świadczy, że jest to frakcja wojskowa ALE wydaje mi się, że ten generałek został wywalony z wojska za brutalność, sprzedawanie broni bandziorom i takie tam. Być wywalonym z komunistycznej armii za robienie czegoś złego, co jest celem tej armii jest niezłym wyczynem. Powinność różni się od wojska tym, że nie wykonuje rozkazów dowództwa, tylko ma własne cele, czyli grabienie Zony ze wszystkiego co się da i rozwalanie każdego, kto się z tym nie zgadza.

EDIT: dodam jeszcze, że jest na tym forum wielu fanatyków, wielbicieli komuchów, ZSRR, karabinu ak-47 itd., którzy uważają, że to dziwne, że wojsko nie rozwaliło Zony (w jaki sposób rozwalić ziemię? nie wiem, zrobić dużą dziurę? =.=*), chyba macie na myśli, że to dziwne, że wojsko nie zdobyło jeszcze Elektrowni, xD, że nie mogło dotrzeć nawet do Wysypiska buahahahah, odpowiedź jest prosta - TO WOJSKO to nic, to pył, nawet Powinność mogłaby rozwalić to wojsko, nawet monolit xD, nawet lol mała grupka samotników.

Dla mnie, największymi mendami w Zonie to wojskowi stalkerzy, to zwykli zdrajcy samotników, a największe koksy, czyli uzbrojenie, wyszkolenie to NAJEMNICY. Jedyną wadą najemników jest to, że nie jest to frakcja, to banda koksów spuszczona do Zony w jakimś celu, koniec.
Wolność i Swoboda
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 25 Cze 2009, 20:37
Ostatnio był: 05 Lip 2009, 10:26
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Ulubione frakcje

Postprzez von Carstein w 01 Lip 2009, 19:39

A więc tak...
Wojsko nie raz próbowało rozpieprzyć Zone... nie jest do dupy. Wojsko próbuje coś zrobić, działać... czytałeś o ich akcjach? Widziałeś trupy, wraki śmigłowców i pojazdów? Wojsko próbowało rozwiązać ten problem łagodnie. Nie idzie na całość, ponieważ boi się możliwych konsekwencji (Wierz mi, gdyby ich nie było, to by dawno na Zone poleciał atom). Wojsko napewno ne ma w dupie strefy - w końcu nadal strzegą świata, zabijają mutanty... i umierają.

Wolność i Swoboda napisał(a):Teren Zony należy do ONZ i do naukowców

ONZ płaci za obrone świata przed Zoną - widziałeś gdzieś w Zonie ich żołnierzy? A naukowcy pracują niby dla kogo? Dla rządu ukraińskiego. Ukraina nie zrzekłą się praw do tych terenów.

Według przepisów, każdy kto wkroczy do ZOny nielegalnie jest kryminalistom... zwłaszcza jak strzela do żołnierzy. A że naukowcy wyręczają się durniami... no cóż... stalkerzy pomagają za grosze i ich życia (w porównaniu do życia laborantów) nie szkoda.

Wolność nie jest święta... ona nie tyle chce pomóc naukowcom, co zwyczajnie dać dostęp do Zony każdemu - wyobraź to sobie... każdy idiota ma dostęp do Zony. Każdy. Robi tam co chce. Głównie umiera, ale też wynosi różne rzeczy... często niebezpieczne. Pomijam już fakt, że nienawidzą wojska, chcieliby, żeby ono opuściło Zone... A kto by zabijał mutanty? Zona mogłaby się z łatwością powiększyć. A naukowcy mają wsparcie rządu, więc im wolnościowcy nie potrzebni.

Akurat co do Woronina... moim zdaniem to on sam opuścił szeregi armi. Chciał coś więcej zrobić w walce z Zoną... albo został on oddelegowany z armi do tej frakcji - ktoś znający się na rzeczy musi im w końcu przewodzić.

Nie muszę chyba mówić, że moją ulubioną frakcją są Wojskowi? I bandyci...
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Powinnościowiec w 01 Lip 2009, 20:02

I ja się wtrącę jako fan komunizmu, ak-47 i fiata 126p...a i :wódka: .
Wolność naukowcom nie pomaga, robi to właśnie WOJSKO i POWINNOŚĆ(której jestem zwolennikiem).
Widziałeś kiedyś kogos z wolności w Jantarze?
To Powinność czyści jantar z zombiaków, a wojskowi dostarczają różne duperele do bunkra(miejsce dla helikoptera na dachu bunkra) no i także zabija zombie. przecież w ShoC po misji z x-16 latają wojskowe Mi-24 i siepią do plugastwa zony, a poza tym...widziałeś ile trupów trepów :P jest w kompleksie nad x-16?
Kurde...ale ja uzależniony....KIEDY BĘDZIE ZEW PRYPECI I LOST ALPHA ?! :P
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Yuri snajper w 01 Lip 2009, 22:32

Po pierwsze w jantarze to samotnicy chronią du*y naukowcom
po drugie drugie po misjach w x16 te śmigłowce strzelają do wszystkiego co się rusza czyli jak byś był blisko to ciebie też by siekli. A po trzecie zgadzam sie z Wolność I Swoboda ża wolność jest git a wojsko do chrzanu :soviet:
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.

Przyjdź i pokasz, ale zabierz ze sobą MIKROSKOP !
Awatar użytkownika
Yuri snajper
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 28 Cze 2009, 12:22
Ostatnio był: 25 Lip 2009, 17:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Idaho w 01 Lip 2009, 23:16

Wolność i Swoboda napisał(a):wojsko jest DO DUPY.


xD
A wolność tylko pali trawę ;P

Ja jestem za samotnikami. Trzymają się z daleka od konfliktów jednych z drugimi, eksplorując zone, szukając artefaktów, w swoistej harmonii. Ani nie są przeciwko niej, ani za ogólnym dostępem do niej. Po prostu tam żyją i starają się przeżyć.

Sympatyzuje na boku natomiast z Powinnością, bo dzięki niej w zonie panuje jako taki ład.

Powinnościowiec napisał(a):Kurde...ale ja uzależniony....

Klub anonimowych stalkerów: "Cześć, jestem Powinnościowiec, nie gram od wczoraj." ;P
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Powinnościowiec w 02 Lip 2009, 09:41

Yuri snajper napisał(a):Po pierwsze w jantarze to samotnicy chronią du*y naukowcom
po drugie drugie po misjach w x16 te śmigłowce strzelają do wszystkiego co się rusza czyli jak byś był blisko to ciebie też by siekli. A po trzecie zgadzam sie z Wolność I Swoboda ża wolność jest git a wojsko do chrzanu :soviet:



Nie wiem o której części mówisz, ale to jest dział CIEŃ CZARNOBYLA, a w tej części bunkra chronią powinnościowcy :D
A co do helikopterów...stalkerzy w świetle prawa są zwykłymi bandytami i wojsko ma prawo...ba na wet obowiązek do nich strzelić. Dla wojskowych oni są właśnie jednym z plugastw zony.

No ludzie nie róbcie ze mnie idioty...ile razy byliście nad Jantarem? Jeśli tylko raz jak robiliście questa z x 16 to nie zobaczycie Powinności, ale jeśli zajrzycie tam kilka razy to na pewno zobaczycie oddział Powinności przy bunkrze.

Nie sraj post pod postem. BTW: ja nie widziałem oddziałów powinności przy bunkrze. - F360

edit Ktoś musiał posta usunąć.
A co do naukowców...nie wiem, ja ich za pierwszym razem grania też nie widziałem, ale później byli...w końcu w stalku jest coś takiego jak system a-life czy jakoś tak, aczkolwiek o ochranianiu bunkra można usłyszeć od Powinnościowców podczas rozmowy.
Ostatnio edytowany przez Powinnościowiec, 03 Lip 2009, 10:11, edytowano w sumie 1 raz
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Szatan w 02 Lip 2009, 10:16

Powinnościowiec napisał(a):Nie wiem o której części mówisz, ale to jest dział CIEŃ CZARNOBYLA, a w tej części bunkra chronią powinnościowcy :D
A co do helikopterów...stalkerzy w świetle prawa są zwykłymi bandytami i wojsko ma prawo...ba na wet obowiązek do nich strzelić. Dla wojskowych oni są właśnie jednym z plugastw zony.


Chyba ci się coś pomyliło gdzie ty widziałeś powinność kolo bunkra w SoCu ??? bo jedyny jaki tam spotkać idzie to zombi...
Poza tym popieram idaho samotnicy są po środku wszystkich tych chorych wojen i wieżeń Żyją z tego co znajda i starają się trzymać razem A taka powinność heh przypomnę ci zbuntowanego dowódcę przy magazynach wojskowych
o którym wyraźnie jest mowa w bazie powinności ze nie usłuchał rozkazu i poszedł ze swoimi ludźmi Powinność jest tu fajnie określona mianem "samobójców"...
Awatar użytkownika
Szatan
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 30 Cze 2009, 18:22
Ostatnio był: 02 Sie 2009, 20:38
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Bubciu w 02 Lip 2009, 11:44

No właśnie po x16 odrazu pojawiają się naukowcy i powinność, a wolności nigdy nie widziałem w okolicy jantaru, nie wiem kto to wymyślił :D i ogólnie wydaje mi się, że wolność ma mało wspólnego z naukowcami

Bubciu
Wygnany z Zony

Posty: 27
Dołączenie: 01 Lip 2008, 20:29
Ostatnio był: 29 Sie 2013, 21:46
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: Ulubione frakcje

Postprzez PrzemoC w 02 Lip 2009, 15:16

Muszę tu coś komentować...
Wolność i Swoboda napisał(a):Śmiać mi się chce ze zwolenników powinności i wojska tutaj.

Wolność i Swoboda napisał(a):Mówicie, że wolność to anarchiści, ponieważ tak mówiła powinność w grze.

Było poruszane w tym temacie, i okazało się, że to właśnie zwolennicy wojska w zonie jak ja
i Legat Martinus, o ile dobrze pamiętam bronili twierdzenia, że wolność to nie anarchiści,
a Ty się chcesz z nas śmiać... :wink:
Wolność i Swoboda napisał(a):wojsko jest DO DUPY. Banda pijaków

Pokaż mi jednego stalkera w Zonie, który nie jest pijakiem. :D
Wolność i Swoboda napisał(a):Teren Zony należy do ONZ i do naukowców.

Nie do ONZ, tylko do Ukrainy, a naukowcy tam tylko pracują...
Wolność i Swoboda napisał(a):komuchów z Ukrainy, którzy mają w dupie ONZ i samą Zonę, chcą tylko się dostać do Monolitu, aby spełniło jego życzenia
Przecież jest w SoC wyraźnie powiedziane, ze nawet stalkerzy
nie wierzą w te "bajeczki"...
Wolność i Swoboda napisał(a):Samotni stalkerzy NIE SĄ KRYMINALISTAMI

Jak powiedział Legat, wchodząc do Zony stają się kryminalistami. Bo łamią prawo.
A Bies, który zastrzelił dwóch policjantów? A cała masa innych, którzy do zony uciekli
bo byli ścigani?
Wolność i Swoboda napisał(a):wydaje mi się, że ten generałek został wywalony z wojska za brutalność,

Na jakiej podstawie tak uważasz? Bo jest z frakcji, której nie lubisz? A pomyśl, kim był Łukasz zanim trafił
do Zony...
Wolność i Swoboda napisał(a):TO WOJSKO to nic, to pył, nawet Powinność mogłaby rozwalić to wojsko, nawet monolit xD, nawet lol mała grupka samotników.

Stary, zastanów się co piszesz... "lol"? Chyba sam nie wierzysz w swoje słowa. Mała grupka stalkerów?
Nie bądź śmieszny. Ilu? Pięciu? Ukraina wyśle milion żołnierzy i co? Taaak... Z pewnością "lol mała grupka samotników" da sobie rade. Albo stu powinnościowców, którzy i tak z wojskiem współpracują...
Andarak napisał(a):największymi mendami w Zonie to wojskowi stalkerzy, to zwykli zdrajcy samotników

Racja, ale ja myślę, że największymi mendami są bandyci. Samotnicy się zdradzają, pomyśl tylko
o Vampirze z SoC. Przynajmniej jak widzisz wojskowego stalkera to wiesz ze dostaniesz kulkę jak nie uciekniesz,
co innego gdy inny samotnik strzela CI w plecki... I zabiera towar. A wojskowymi stalkerami są też zwykli
żołnierze specjalnie przeszkoleni.
Nie uważam, że wolność to zagrożenie dla tego, że to anarchiści, bo to nie prawda.
raczej dla tego, że są w Wolności ludzi tacy jak "Wolność i Swoboda"- najpierw strzeli a potem pomyśli.
Albo nawet tylko strzeli... Zanim napiszemy posta, to pomyślmy o sprawie z kilku perspektyw.
Wszystkie frakcje mają swoje wady i zalety i wszystkie są potrzebne. Tyle z mojej strony.
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Yuri snajper w 02 Lip 2009, 18:50

PrzemoC napisał(a):Jak powiedział Legat, wchodząc do Zony stają się kryminalistami. Bo łamią prawo.
A Bies, który zastrzelił dwóch policjantów? A cała masa innych, którzy do zony uciekli
bo byli ścigani?
Tak ale kto umożliwia im dostawanie się do zony przecież wojsko gościu z posterunku dostaje łapówke i wpuszcza wszystkich. I kto tu jest kryminalistą :?: , zresztą nie wszyscy stalkerzy uciekają do zony przed prawem nia. :wink:
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.

Przyjdź i pokasz, ale zabierz ze sobą MIKROSKOP !
Awatar użytkownika
Yuri snajper
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 28 Cze 2009, 12:22
Ostatnio był: 25 Lip 2009, 17:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Ulubione frakcje

Postprzez von Carstein w 02 Lip 2009, 19:23

Ale każdy, kto do Zony bez przepustki wlezie staje się automatycznie takim kryminalistom.
Fakt, że niektórzy wojskowi są zdeprawowani. Ale tylko niektórzy. I zapewne jest więcej dróg do Zony, jest więcej przejść... i są ludzie (niekoniecznie wojskowi) którzy to mogą umożliwić. Zresztą to już było poruszane w tym temacie. Polecam się zapoznać z całością.
Zresztą każdy stalker, jak już trafi do Zony to nie po to, aby żyć jak jakiś pacyfista... tylko kupuje broń i walczy z konkurencją i wojskiem.

Szatan napisał(a):o którym wyraźnie jest mowa w bazie powinności ze nie usłuchał rozkazu i poszedł ze swoimi ludźmi Powinność jest tu fajnie określona mianem "samobójców"...

Dowódca się zbuntował, bo miał już dość ludzi, którzy ciągle przeszkadzali Powinności w wykonywaniu swej... powinności. Generał zwyczajnie uważał ten plan za szalony (szturm na umocnione pozycje wroga? Niepotrzebne straty...). A dowódca i kilku ludzi zwyczajnie stracili nerwy... zresztą przy małej pomocy gracza robią swoje...

Co do tego, że wszystkie frakcje mają swe wady i zalety się w pełni zgadzam. Każda pełni swą role i tworzy ten... specyficzny ekosystem Zony. Nawet bandyci są potrzebni...

A ty Andraku zapoznaj się z CAŁYM tematem zanim coś napiszesz. O wysiłku wojska już mówiliśmy....
Ostatnio edytowany przez von Carstein, 02 Lip 2009, 19:52, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Zbysz3K w 02 Lip 2009, 19:47

Witam. Ja wybrałem wojskowych stalkerów ponieważ ani poglądy Powinności ani Wolności ani żadnej innej frakcji mi nie odpowiadają. Ja będąc tak jakby samotnikiem jestem niezależny. Uważam że Zonę jak najbardziej należy kontrolować i otoczyć kordonem wojska dla bezpieczeństwa ludzi, ale zona jakby na to nie spojrzeć jest darem dla ludzkości pownniśmy prowadzić badania naukowe dla dobra ogółu twierdzenie, że Zonę trzeba zniszczyć jest błędne jej nie da się zniszczyć ona jest złożonym systemem. (wręcz organizmem) Ogólny dostęp do Zony?? Też nie za dużo strat w ludziach i ogólny chaos.

Podsumowując:
Uważam że Zonę trzeba zamknąć dla bezpieczeństwa społeczeństwa lecz nie wolno próbować jej niszczyć lecz zrozumieć i prowadzić badania naukowe które w pewnym stopniu pomoga człowiekowi. Do Zony powinni mieć dostęp jedynie ludzie specjalnie do tego celu przygotowani. Dlatego wybrałem wojskowych stalkerów. Ponieważ mogę w spokoju dostarczać naukowcom materiały do badań oraz dlatego, że frakcja jest dobrze wyszkolona i wyposazona.
"Musisz znać prawdę, szukać jej a ona sprawi że będziesz wolny."
Awatar użytkownika
Zbysz3K
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 08 Cze 2009, 12:52
Ostatnio był: 30 Lip 2014, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości