0 tolerancji dla piratów

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Idaho w 27 Cze 2009, 20:03

Poza tym warto też wspomnieć o tym że używając cracka robi się to na własne ryzyko i (z tego co wiem) rezygnuje niejako z pomocy technicznej

Jak sprawdzą ci bezprzewodowo czy masz cracka? Możesz dzwonić jak masz pirata (choć nie próbowałem)i też ci nie sprawdzą bo nie wolno podawać ci CD-KEya.Jak kupuje oryginały ale tylko dobrych gier(n.p Stalker) lub gdy niemożłiwe jest piracenie (np na Ps3)[/quote]

A to już zależy od człowieka. A to wiele robi. Jak ktoś chce piracić, to piracić będzie i nie przekona go nikt, bo każdy zatwardziały pirat wierzy, że postepuje dobrze i, że mu wolno. Można tępić, ale to niewiele daje. A jak ktoś piractwa nie popiera, stara się nie piracić i jest świadomy czym jest to będzie miał opory.
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez lektors w 30 Cze 2009, 20:37

Mam pytanie ale ogólne. Czy granie w grę ( pirata ) której wytwórnia nie istnieje (mam na myśli stare dobre gry) to piractwo? Często jedynie w internecie można znaleźć 10-letnie gry, więc się pytam z ciekawości.
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Crisu w 30 Cze 2009, 20:40

Jeśli gra nie została oficjalnie oznaczona jako freeware - to jest to nielegalne.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Wolność i Swoboda w 01 Lip 2009, 18:10

Skoro i tak nikt na tym nie zarobi, to to nie jest piractwo IMO. Nie cierpię jak ktoś się tłumaczy, że pewne pierdułki typu No-CD, czy najpierw ściąganie, potem kupowanie jest NIELEGALNE, czyli niezgodne z prawem. Jak wszyscy wiemy Polska posiada prawo po KOMUNIZMIE. Nikt nie zniszczył starego prawa, był okrągły stół i wszystko zostało jak było. Zmieniło się tylko nastawienie obywateli. PRAWO W POLSCE JEST DO DUPY W KAŻDYM ASPEKCIE. To ludzie stanowią prawo i to ty decydujesz, czy to co robisz jest MORALNE, a nie zgodne z prawem. To tak samo mówić, że Robin Hood był zły, bo był nielegalny, bo okradał skur*ieli. Nie ważne kogo okradał, ważne, że OKRADAŁ!
Wolność i Swoboda
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 25 Cze 2009, 20:37
Ostatnio był: 05 Lip 2009, 10:26
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Stalker2011 w 01 Lip 2009, 18:52

Ja nie rozumiem jak w ogóle można grać na piracie? Przecież tam są same problemy patchy nie ma, cracki, jakieś wirtualne napędy, problemy z wersją językową itp. A co najgorsze nie pograsz w sieci. Pirat kosztuje 20 zł dostarcza z singla hmm może 10 h rozrywki, a oryginał kosztuje 129 zł (po premierze) i może dostarczyć nieograniczoną ilość godzin gry. Ale przecież są takie serie jak PK, XK gdzie całkiem nowe gry można kupić za 59 zł, starsze za 20zł, albo czasem cena gry jest po prostu zniżona. Jak już ktoś ma taki sprzęt, że wszystkie premierówki mu śmigają to nie wierze, że nie stać go na gry i musi piracić. Zgadzam się z tym, że piraci sami podcinają gałąź na której siedzą im większe piractwo tym droższe gry (chociaż gry i tak są za drogie, ale to wina tego, że mamy polskie zarobki).

Pirat to kopia 1:1 oryginalnej gry wiec nie wiem co Ty bredzisz sugerujac ze nie dzialaja patche itd... Jedynym ograniczeniem jest gra w sieci tylko dlatego ze brak oryginalnego CD-Key'a... - caleb59
Awatar użytkownika
Stalker2011
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 19 Cze 2009, 23:45
Ostatnio był: 11 Lis 2009, 21:17
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Yuri snajper w 01 Lip 2009, 22:25

Zgadzam się piracenie jest głupie, ale ja mam taki układ z kumplami że kupujemy różne gierki i się wymieniamy. na przykład u mnie na wsi to wszyscy mają stalkera ode mnie. Czy to jest piractwo ?
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.

Przyjdź i pokasz, ale zabierz ze sobą MIKROSKOP !
Awatar użytkownika
Yuri snajper
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 28 Cze 2009, 12:22
Ostatnio był: 25 Lip 2009, 17:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Idaho w 01 Lip 2009, 23:32

Yuri snajper napisał(a): na przykład u mnie na wsi to wszyscy mają stalkera ode mnie. Czy to jest piractwo ?


" [...] Zabronione jest kopiowanie programu bez zgody producenta, dystrybucja nielegalnych kopii, jak również używanie nielegalnych kopii. [...]"

Pytania?
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Yuri snajper w 02 Lip 2009, 18:54

Ja kupiłem orginała a pózniej porzyczałem ludziskom, żeby nie było problemu z płytami to się zcrackowało :P
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.

Przyjdź i pokasz, ale zabierz ze sobą MIKROSKOP !
Awatar użytkownika
Yuri snajper
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 28 Cze 2009, 12:22
Ostatnio był: 25 Lip 2009, 17:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Idaho w 02 Lip 2009, 23:37

Yuri snajper napisał(a):Ja kupiłem orginała a pózniej porzyczałem ludziskom, żeby nie było problemu z płytami to się zcrackowało :P


Piractwo. Jeśli komuś udostępniasz nieodpłatnie aplikacje za które ten ktoś powinien zapłacić i nie masz na to zgody wydawcy to piracisz, no inaczej tego się nazwać nie da. Pół biedy jeśli zrobisz kopie dla siebie, sam z niej korzystasz, ale nikt poza Tobą. Zapłaciłeś i robisz kopie bezpieczeństwa, żeby oryginalny nośnik Ci się nie zużył, bo jak wiadomo płyty wieczne nie są, a po kilku latach intensywnego grania żadna chyba nie przetrwa. Ale udostępniasz innym, towar za który powinni zapłacić.
Tłumaczyć, że "pożyczam kumlom" to może każdy. Ja też mogę wrzucić na torrent obraz gierki, a jak mi wparuje policja to się tłumaczyć, że wszyscy co zdoili to moi "kumple", którym grę "pożyczyłem", a żeby nie było problemów z płytami to trzeba było zastosować cracka.
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Stalker2011 w 03 Lip 2009, 16:23

Piractwo i to niezłe, teraz na wielu premierówkach pisze, że nie wolno pożyczać, a jak ty całej wsi rozdałeś to pozdro ;P i jeszcze crakujecie. Poza tym wytłumacz mi jak cała wieś gra w MP na 1 cd keyu :?:
Awatar użytkownika
Stalker2011
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 19 Cze 2009, 23:45
Ostatnio był: 11 Lis 2009, 21:17
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Kuba w 03 Lip 2009, 18:04

Ja się natomiast zastanawiam jakim prawem zabraniają mi dysponować grą wedle mojego uznania. Skoro za nią zapłaciłem, to należy do mnie i mogę robić z oryginałem co tylko zechcę. Oni w końcu zgarnęli tantiemy. Nie rozumiem takiego podejścia do sprawy.

Oczywiście nie promuję piractwa. W czasach mojej nastoletniości popełniłem parę(naście) grzeszków, ale zdecydowanie wolę kiedy na półce stoją, równo w rządku oryginalne wydawnictwa. Co prawda nie jest ich za dużo, bo jestem strasznie wybredny, ale o wiele lepiej wygląda coś takiego niż stosy spiraconych płyt, podpisanych niedbale flamastrami i wesoło wyzierających spod podartych kopert.
"Gdzie leśna droga wije się przez uroczysko, nieubłagana czeka mnie i znana przyszłość.
Daremnie wszczynać by z nią spór, mamić pieszczotą, otwarta jest jak mroczny bór - na wskroś, szeroko."
Awatar użytkownika
Kuba
Stalker

Posty: 119
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 13:19
Ostatnio był: 26 Sie 2014, 15:24
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 11

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Idaho w 03 Lip 2009, 18:31

Kuba napisał(a):Ja się natomiast zastanawiam jakim prawem zabraniają mi dysponować grą wedle mojego uznania. Skoro za nią zapłaciłem, to należy do mnie i mogę robić z oryginałem co tylko zechcę. Oni w końcu zgarnęli tantiemy. Nie rozumiem takiego podejścia do sprawy.


Dysponować wedle własnego uznania możesz, o ile nie robisz kopii i nie rozdajesz wkoło. Ja też jestem za tym, żeby można było robić kopie zapasowe, zgrywać na dysk obrazy lub używać fixów NoCD. W końcu zapłaciłem, producent/wydawca nie stracił. A wygodniej jest grać z zamontowanym obrazem, niż co chwile wyciągać i wkładać płytkę do napędu.
Ale co innego zrobić kopie dla siebie, niż zrobić dla kogoś i oddać mu za darmo produkt za który powinien zapłacić.
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości