[Random Mod] (v1.1) Urozmaicenie Rozgrywki

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Random Mod] (v1.0) Urozmaicenie Rozgrywki

Postprzez Niklas w 29 Maj 2009, 20:10

No nareszcie!

W końcu zdołałem uruchomić ten mod i to w tak banalny sposób _^_

Oczywiście po zainstalowaniu znowu gra "pozbyła się" klawiszologii, no to po prostu... kliknąłem przycisk "domyślne" i Stalker łaskawie mi zwrócił ustawienie xD

Więc jakby ktoś jeszcze miał z tym podobny problem co ja (a jakoś wątpię, żeby tak było), wystarczy w opcjach kliknąć na te "domyślne", po czym dostosować sobie klawiszologię wedle własnego widzi mi się.

Idę testować ^^
Awatar użytkownika
Niklas
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 13 Maj 2009, 20:45
Ostatnio był: 13 Lip 2011, 17:26
Miejscowość: Kowary
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [Random Mod] (v1.0) Urozmaicenie Rozgrywki

Postprzez Windmaker w 29 Maj 2009, 20:27

A chciałem Ci to zaproponować, ale pomyślałem, że już tego próbowałeś :D

Tak więc miłego grania.
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: [Random Mod] (v1.0) Urozmaicenie Rozgrywki

Postprzez Niklas w 29 Maj 2009, 21:21

No to jeszcze jedno, żebyś się tak nie nudził :P

Czy RM współpracuje z innymi modami? Bo mam wgrany Dx10 pod XP + odpowiedni mod do Stalkera, wykorzystujący jego możliwości, no i gra miejscami mi ostro zgrzyta. W sensie, że potrafi się zwiesić na kilka sekund, a jak wiadomo, może to oznaczać przegraną walkę _^_

Ale mimo tego, pierwsze wrażenia są bardzo dobre - jest lekko trudniej, ale przedmioty, które można zdobyć u przeciników, rekompensują ten trud. Na przykład, miło mi było, kiedy przy jednym trupie Renegata znalazłem artefakt xD
Awatar użytkownika
Niklas
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 13 Maj 2009, 20:45
Ostatnio był: 13 Lip 2011, 17:26
Miejscowość: Kowary
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: [Random Mod] (v1.0) Urozmaicenie Rozgrywki

Postprzez Windmaker w 29 Maj 2009, 21:26

Co do zgrzytów to hm... ja osobiście wielce tego moda nie łączyłem z niczym innym, ale wiem, że trzeba zmniejszyć część detali i ustawień graficznych aby wszystko działało sprawnie - ja grając na G8800 GTS, 2 GB ramu, quad, na XP też miałem zgrzyty, ale jak zmniejszyłem część ustawień to wszystko płynnie poszło.

Co do łączenia z innymi modami, to nie powinno być większych problemów, ponieważ ten mod wielce nie ingeruje w duże ilości plików. Tak więc połączenie z czymś nie powinno stanowić problemu.
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: [Random Mod] (v1.0) Urozmaicenie Rozgrywki

Postprzez dorian w 30 Maj 2009, 09:36

Czy RM współpracuje z innymi modami?


Na pewno współpracuje z tymi :
- nogranadewarning icon = brak ostrzeżenia przezd granatami,
- neilmc terrain pack cs = zmienia tekstury gleby i wszystkiego, po czym biegamy,
- enabling weapons in camps = umozliwia wyjmowanie broni w obozach,
- no minimap mod = brak mapki w rogu ekranu,
- realistic flashlight for clear sky 1.0 = lepsza latarka.
- no i obowiązkowo wgrać: stalker czyste niebo pl audiohotfix = wyrównuje poziom głosu npc-ów z lektorem pl.

Grałem na tym na patchu 1.5.08, dodatkowo utrudniają trochę rozgrywkę, ale naprawdę warto :)
Wszystko już było wcześniej podane i trzeba poszukać, jak niektórych brak na forumie, to google polecam :wink:
P.S. A, i jeszcze dość ważne : jak gra słabo lata, to po instalce usunąć plik shaders z RM,, u mnie pomogło :+:
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: [Random Mod] (v1.0) Urozmaicenie Rozgrywki

Postprzez Niklas w 03 Cze 2009, 15:56

Tja, w sumie mogłem wcześniej poczytać temat _^_ Było kilka razy wspominane już, że shaders może spowalniać grę.

I dzięki za listę tych "na pewno kompatybilnych" modów ;d

I jeszcze jedno. Wydaje mi się, że było to wspominane, ale jakoś nie zauważyłem tego... Można jakoś przywrócić krzyżyk zamiast kropki? Jakoś za bardzo mi przeszkadza.

EDIT: Ta, ślepy jestem :P Znalazłem, więc można grać. A jeśli można zasugerować, dodalibyście ten plik przywracający krzyżyk do pierwszego posta :]

- - -

Hmm, nikt nie pisał, więc chyba wybaczycie double-posta?

Wydaje mi się, że znalazłem mały błąd. Nie mogę zwiększyć w grze jasności i gammy. Po kliknięciu na "Użyj" ustawienia powracają na domyślny poziom.

Poprzedniego posta mogłeś skopiować, usunąć, a potem napisać nowego i dodać skopiowaną zawartość, a do niej nowe informacje :) - xKoweKx

...czyli zaktualizować wątek, a nie walić posta pod postem. -C17

Zatem wybaczcie nubstwo, ale na większości forum, na których siedzę, nie można usuwać swoich postów, stąd też pomysł z double-postem.

Anyway, problem z jasnością jest nieco uciążliwy. Kiedy w grze jest noc w zasadzie nic nie widać i nie można się wspomóc zwiększoną gammą.
Awatar użytkownika
Niklas
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 13 Maj 2009, 20:45
Ostatnio był: 13 Lip 2011, 17:26
Miejscowość: Kowary
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: [Random Mod] (v1.0) Urozmaicenie Rozgrywki

Postprzez Windmaker w 03 Cze 2009, 16:10

Nie wiem co Ty masz z tą grą, ale ja nigdy nie miałem problemu z gammą. Podwyższyłem sobie ją i działa. A może musisz tak jak było wyżej już ustawić domyślne ustawienia lub jakieś konkretne "gotowe" i dopiero wówczas ustawić gammę od nowa?
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: [Random Mod] (v1.0) Urozmaicenie Rozgrywki

Postprzez The Witcher w 03 Cze 2009, 16:33

Sprawdź, czy plik user.ltx nie ma w właściwościach zaznaczone "tylko do odczytu". :wink: Znajduje się w (domyślnie)
C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty udostępcnione\STALKER-STCS czy jakoś tak. :D
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 10:39
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: [Random Mod] (v1.0) Urozmaicenie Rozgrywki

Postprzez Niklas w 03 Cze 2009, 17:31

A może musisz tak jak było wyżej już ustawić domyślne ustawienia lub jakieś konkretne "gotowe" i dopiero wówczas ustawić gammę od nowa?


Nie pomaga.

The Witcher napisał(a):Sprawdź, czy plik user.ltx nie ma w właściwościach zaznaczone "tylko do odczytu". :wink: Znajduje się w (domyślnie)
C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty udostępcnione\STALKER-STCS czy jakoś tak. :D


Sprawdziłem, ta funkcja jest odznaczona, czyli ok.

Gamma tymczasowo ustawia się jak należy tylko w przypadku, kiedy użyję Alt + Tab, po czym wejdę z powrotem do gry :-k
Awatar użytkownika
Niklas
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 13 Maj 2009, 20:45
Ostatnio był: 13 Lip 2011, 17:26
Miejscowość: Kowary
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: [Random Mod] (v1.0) Urozmaicenie Rozgrywki

Postprzez Stalkerion18 w 16 Cze 2009, 17:38

Prosilbym a raczej blagal o danie jeszcze raz tamtego linka ktory przywracal celownik na normalny a nie kropke bo glupio sie gra , bo tamten link padl ;/
Stalkerion18
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 16 Cze 2009, 13:28
Ostatnio był: 17 Cze 2009, 19:01
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: [Random Mod] (v1.0) Urozmaicenie Rozgrywki

Postprzez Miszkos w 16 Cze 2009, 22:18

Witam
Mam taki problem, otóż, po wgraniu Random Mod'a drastycznie spadła mi wydajność, więc postanowiłem go wywalić.
Usunąłem folder "gamedata" i skopiowałem oryginalny plik "fsgame.ltx". Odpalam grę, wszystko OK, wczytuje sav'ea i wywala mnie do XPka z błędem: http://i39.tinypic.com/5l82tx.jpg

Co robić, pomocy !!
Path 1.5.05
sprzęt: Compal JFL 92 Santa Rosa
Miszkos
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 16 Cze 2009, 00:54
Ostatnio był: 05 Mar 2011, 16:14
Kozaki: 0

Re: [Random Mod] (v1.0) Urozmaicenie Rozgrywki

Postprzez Crisu w 16 Cze 2009, 22:34

Daj log błędu, nikt nie jest wróżką i nie będzie zgadywał co powoduje ten problem.
Ile można powtarzać...
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości