Ulubione frakcje

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: Ulubione frakcje

Postprzez von Carstein w 12 Maj 2009, 20:26

StalkerCiastek napisał(a):Wojsko też. Nie można nimi kierowac.

Manipulator.
StalkerCiastek napisał(a):O wielkiej wyprawie wojska do Zony." A więc poszło sobie kilka set trepów z całym sprzętem itd. do walki z zoną. Po tygodniu urwał się z nimi kontakt i nikt nie przeżył. Pozabijały ich anomalie i mutanty. Tyle o wojsku i Zonie. Co do bombowców. Jak zniszczą anomalie (to rzeczy niematerialne) czy mutantów? Mutanty się odrodzą, anomalii się pojawi więcej. Tyle.


Ale jednak żołdacy mieli jaja i poszli w ogień, na pewną śmierć, aby zniszczyć Zonę i ratować świat.
Co do bombowców.
Moim zdaniem Zonę powinno się ogrodzić szczelnym Kordonem... ale o tym już pisałem. Lotnictwo urządzało by regularne naloty na różne obiekty w Zonie (Nie licząc anomali). Przetrzebiałoby się siły przeciwnika, Wojskowi nie daliby im urosnąć w siłe. Są przynajmniej trzy zalety takich działąń:
1. Zmniejszone straty w ludziach.
2. Darmowy poligon dla lotników i woja.
3. Praktycznie Zerowe koszty takich akcji - za zurzytą amunicje i sprzęt płaci ONZ.
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Reklamy Google

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Powinnościowiec w 13 Maj 2009, 14:14

Tylko nie wiem czy latanie nad zoną jest bezpieczne...w dodatku okazało się, że niezbyt.
A poza tym, zona to dzieło człowieka(sam nie wiem kogo, rządu? szalonych naukowców? ), więc i człowiek znalazł by sposób, aby zardzic tym nalotom.
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Re: Ulubione frakcje

Postprzez PrzemoC w 13 Maj 2009, 16:38

BJ Blazkowicz napisał(a):@PrzemoC są także bandyci w strojach wolności i neutralnych stalkerów. Tak na marginesie :P


W niemodowanej wersji (Vanilii) też zdarzają się bandyci w strojach samotników. Bodajże
w misji od barmana "Zabij bandytów w Argopromie". Ogólnie i bez tej misji jeden koleś
ma pancerz stalkera. Najemnicy w SEVA'ch i Exo też mogą się trafić, bodajże w Dziczy.

Tak na marginesie. :P Bez urazy. Kończymy Off-top.

I jeżeli chodzi o naloty... rozejrzyjcie się po Zonie. Policzcie, ile helikopterów tam spadło.
Tylko kilka z nich rozwalili ludzie. Zwęglacz, fale psioniczne, anomalie w powietrzu. Zwarcia.
Samoloty latają wyżej, ale co z tego? Zwęglacz miał duży zasięg. Emiter Kajmanowa nad
Jantarem również. Można przeprowadzać akcje lotnicze, ale tam, gdzie nie ma tych fal
psionicznych/anomalii. Czyli to nie jest rozwiązanie problemu. Ktoś musi najpierw wyłączyć
Zwęglacz i Emitery. Kto? Stalkerzy, zwykli lub wojskowi. Skąd ich weźmiecie, jeżeli otoczycie
Zonę murem?
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Ulubione frakcje

Postprzez von Carstein w 13 Maj 2009, 18:08

Hmmm... Bierzemy pod uwagę rok 2013, czyli czas po wyłączeniu emiterów... Ale nawet wcześniej akcje byłyby możliwe... Nad elektrownie można nadlecieć z północy, wschodu i zachodu... Zresztą wątpie, żeby nadajniki miały aż tak wielki zasięg. Czy Sacharow i kumple zamienili się w zombiaki w swym laboratorium? Czy w Magazynach nie żyją "normalnie" ludzie? Śmigłowce (większość wraków zapewne pochodzi ze wczesnego etapu walki z Zoną) wszędzie nie polecą, to prawda. Mogłyby jednak przeprowadzać akcje w większości obszarów. Samoloty, jak słusznie zauważył Przemoc latają wyżej. Wątpie czy coś mogłoby zagrozić takiemu Su-25, na średnim pułapie. Pilot zrzuciłby ładunek i do bazy na wieczorną herbatkę...
Zresztą wszelkie emitery można za wczasu potraktować brutalniej ciężką artylerią.

Powinnościowiec napisał(a):Tylko nie wiem czy latanie nad zoną jest bezpieczne...w dodatku okazało się, że niezbyt.
A poza tym, zona to dzieło człowieka(sam nie wiem kogo, rządu? szalonych naukowców? ), więc i człowiek znalazł by sposób, aby zardzic tym nalotom.

To był Mi-8. Śmigłowiec raczej niebojowy. Czy Zona jest dziełem człowieka... dlaczego tak uważasz?

Edit:
Zalecam zapoznać się z całym tematem.

Mój post z dnia 5 IV 2009. Godz. 13.28 -

Schoacgunie - to nie jest Off-topic. My rozmawiamy o Zonie. O samej Zonie i o frakcjach.
Ostatnio edytowany przez von Carstein 13 Maj 2009, 21:06, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Powinnościowiec w 13 Maj 2009, 18:24

No przecież ten cały monolit to iluzja, dzieło człowieka.
No i Świadomość Z

chociaż...może w dodatku się czegos ciekawego dowiemy :P
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Shaockgun w 13 Maj 2009, 20:58

Panowie, offtop! Strzeżcie się moderców!
"Stoi żołnierz na warcie i myśli uparcie:
Co lepsze - dupa, czy żarcie?
I dupa jest dobra,
I dobre jest żarcie,
Ale przeje*ane jest stać na warcie"
Awatar użytkownika
Shaockgun
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 22 Sie 2008, 11:31
Ostatnio był: 01 Gru 2019, 18:19
Miejscowość: z Zadupia Galaktyki
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 11

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Strielok7792 w 13 Maj 2009, 21:29

Czysta prawda o Powinności !!!!

12 Września 2011 roku. Godzina 23:30

Z pamiętnika Kapitana Aleksieja Petrova ( Cpt. Petrov, przydomek: Skała )

„ Życie w Powinności „

Życie w powinności może wydawać się absurdalne i nie możliwe. Tak uważają ci, którzy są samotnikami, uważają tak również anarchiści i wolność. Jednak wbrew pozorom jest to jedna z najsilniejszych i najlepiej zaopatrzonych w broń jak i informacje frakcja. Jest złożona z doświadczonych weteranów Zony jak i byłych wojskowych, którym znudziło się stanie na posterunkach jak i tych, którzy zostali zwolnieni ze służby. Swoje zapasy i wiadomości zawdzięczają między innymi tajnym kontraktom z armią i naukowcami jak i również świetnej dyscyplinie i wyszkoleniu. Przeciętny członek powinności potrafi przetrwać w zonie bez broni i z minimalnymi zapasami przez prawie 6 dni jedząc i wykorzystując to co znajdzie. Normalnie byłoby nie możliwe gdyby nie specjalne treningi. Wracając jednak do dyscypliny, która jest intrygą i powodem plotek wśród Stalkerów. Nie jest ona aż taka straszna. Dzięki niej frakcja zostaje silna i gotowa na większość sytuacji. Zabronione jest jedynie handlowanie tworami zony jak na przykład artefakty. Tutaj powstaje kolejny problem. Większość ludzi mówi, że nie wolno nam sprzedawać artefaktów nikomu. Jest to czysta bzdura. Nie wolno nam jedynie sprzedawać ich ludziom spoza Zony.
Zamiarem powinności jest powstrzymanie zony przed rozrastaniem się jak i zabijanie wszelkiego rodzaju mutantów, bestii i innego syfu. Obecnym planem jest zajęcie wysypiska, jeziora jantar i magazynów wojskowych. Niestety przeszkadza w tym głównie wolność, która twierdzi, że zona jest „ fajna „ i wszyscy powinni mieć do niej dostęp. Nie myślą o tym, że może zginąć wielu niewinnych ludzi przy okazji ucierpi również świat zewnętrzny nie wspominając już o wyjściu mutantów.
Podsumowując. Jeżeli chcesz jesz kiedyś zobaczyć rodzinę całą i zdrową oraz pozbyć się zony raz na zawsze zdobywając tym samym wieczną chwałę i zarobić łatwe pieniądze na zabijaniu mutantów. Zanim jednak podejmiesz decyzje „ Powinność czy Inna Frakcja „ pomyśl o swojej rodzinie, żonie, i dzieciach oraz ich bezpieczeństwie.

Pamiętaj !!!! Bramy Powinności są zawsze otwarte dla każdego kto umie strzelać i biegać.
Naszą " POWINNOŚCIĄ " jest zniszczenie Zony i wszystkich jej tworów w obronie naszych rodzin, ojczyzny i świata.
Awatar użytkownika
Strielok7792
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 12 Maj 2009, 21:15
Ostatnio był: 05 Lip 2012, 21:23
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Evilijo w 17 Maj 2009, 12:58

Moja frakcja? Oczywiście, że Powinność. Dlaczego? Myślę, że jest kilka powodów, pierwszy - lokalizacja bazy, bliskość baru w którym można zjeść, napić się i odpocząć, oraz przygotować do nowej wyprawy. Mamy arenę gdzie zawsze można zarobić trochę grosza.
Co jeszcze... nie przepadam za wolnością, chociaż jeśli o mnie chodzi, to nie jestem typem pokroju Czachy, wybierałbym raczej defensywę, niż atak i otwartą wojnę z Wolnością. Poza tym wyposażenie stojące na najwyższym poziomie. A nawet jeśli trochę mi brakuje G36K w arsenale to zawsze można zrobić mały wypad z Czachą i kolegami by zabrać od któregoś "z tych pieprzonych anarchistów" jedną z ich pukawek.

Pozdrawiam.
Image
Awatar użytkownika
Evilijo
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 11 Lut 2009, 21:48
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 20:17
Miejscowość: Rybnik
Kozaki: 0

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Marquez w 29 Maj 2009, 21:53

a ja mimo lokalizacji Powinności stoję bardziej po stronie Wolności... dlaczego? Już tłumaczę

Tutaj kieruję się trochę prawdziwym światem. Powinność kojarzy mi się ze skrajną prawicą... takie ugrupowania jak Obóz Narodowo Radykalnych, czy Narodowe Odrodzenie Polski... Bo tu jest trochę tego patosu, walka z wynaturzeniami (w Stalkerze - Zona, anarchiści, mutanty; W prawdziwym świecie: homoseksualizm, anarchiści (xD) i obcokrajowcy) i te teksty, że oni COŚ robią :P (jeden z Powinności powiedział kiedyś coś takiego : "No i mamy Arenę, na której można powalczyć. Przynajmniej to dowód, że coś jednak robimy, a nie siedzimy bezczynnie" - no tak, w prawdziwym świecie widzę analogię do kładzenia kwiatków pod pomnikiem na rocznicę - rzeczywiście pomaga ludziom).

Wolność natomiast jest wyluzowana. Nikt tam ci nie wstawia kija. Rozbroiła mnie sytuacja na początku zadania "Zlikwiduj posterunek Powinności" - pierwsze zadanie dla Wolności, kiedy to Maks tłumaczy wszystkim, jakie pozycje mają zająć i na końcu "Korian - Ty ubezpieczasz tyły", ktoś z zespołu rzuca "Korian ZAWSZE ubezpiecza tyły" - i wszyscy w śmiech - i to mi się podoba. Poza tym... po co niszczyć Zonę? Nie lepiej, żeby świat skorzystał na tym wszystkim? Skoro Zona powstała - widać natura tak chciała.


I ktoś jeszcze kiedyś powiedział ,że anarchiści to ćpuny - to nieprawda, wśród anarchistów jest tyle samo ćpunów, co wśród innych grup społecznych. I to nie są HIPISI. Hipis nie chodziłby z karabinem, prawda? :D

Podsumowując swój wywód - obstawiam za Wolnością, chociaż staram się nie wchodzić w konflikt z Powinnością.
Tak, kolego, Ty masz rację, ale ja mam karabin.
Awatar użytkownika
Marquez
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 29 Maj 2009, 21:20
Ostatnio był: 27 Mar 2012, 14:18
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Raith w 13 Cze 2009, 09:05

Moje 2 ulubione frakcje to:

Powinność: Od razu jak zobaczyłem żołnierzy Powinności wiedziałem, że do nich dołącze - dobre wyposażenie, świetne wyszkolenie i dyscyplina. Walczą z Wolnością, bandytami i mutantami, "chronią świat przed Zoną."

Najemnicy: "Pieniądze nie śmierdzą" - ich motto. Świetni żołnierze, gotowi na wszystko by zarobić.
Ostatnio edytowany przez Raith, 15 Sie 2009, 00:10, edytowano w sumie 1 raz
There are too many assholes but there is not enough of bullets
Image
Image
Awatar użytkownika
Raith
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 05 Cze 2009, 21:51
Ostatnio był: 05 Wrz 2024, 21:20
Miejscowość: Centrum Zony
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Ulubione frakcje

Postprzez MeZZerschmitt w 20 Cze 2009, 18:01

Ja oczywiście jak najbardziej za Powinnością oraz naukowcami. Nie chodzi mi o wzgląd na wyposażenie, chociaż to także jest bardzo ważne i według mnie mają najlepsze. Do tego dochodzi też ideologia, która ma wiele wspólnego z tą którą kieruję się w życiu osobistym.
"Niektórzy ludzie po prostu nie szukają logicznych korzyści, takich jak pieniądze. Nie sposób ich kupić, zastraszyć czy przekonać, nie sposób w ogóle z nimi negocjować. Niektórzy ludzie po prostu lubią patrzeć, jak świat wokół płonie."
Awatar użytkownika
MeZZerschmitt
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 21 Lis 2007, 18:52
Ostatnio był: 09 Gru 2013, 22:51
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Andarak w 20 Cze 2009, 22:16

Jak koledzy powyżej, również lubię Powinność. Niekoniecznie dlatego, że faktycznie wierzę, iż jeno Powinność może "powstrzymać świat przed rozrastającą się Zoną" - raczej w tej frakcji podoba mi się to, że zrzesza ona twardych, nieustępliwych wojowników, wyszkolonych do walki z mutantami.
Awatar użytkownika
Andarak
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 20:03
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 11:33
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości