[Dima's Mod] czyli OL 2.2 + AM RC1 + AEM 0.3.1 + bonusy

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: O.L. 2.2+A.M. RC1+Arena Extension+

Postprzez Pathlogan w 31 Maj 2009, 20:26

Nie ma tam żadnego save'a który jest mi potrzebny :/ Co do moda to zrobię tak jak mówisz.

EDIT: Niestety po przeinstalowaniu dalej to samo, wywala mnie do windy przy próbie wczytania :( Ponawiam moja prośbę, czy byłby ktoś tak miły i dał mi linka do save'a przed X-18 ?
Awatar użytkownika
Pathlogan
Stalker

Posty: 56
Dołączenie: 12 Wrz 2008, 16:40
Ostatnio był: 27 Gru 2011, 15:27
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: O.L. 2.2+A.M. RC1+Arena Extension+

Postprzez Ryślaw_Ryś w 31 Maj 2009, 23:19

Witam
Mam pytanie chyba najbardziej do Caleba 59 ponieważ wrzucił spolszczenie którego użyłem do tego moda (i nic więcej)
(7strona)

Więc wiesz lub wiecie jak przywrócić lektora polskiego?
Lubie rosyjskie dialogi ale czasem brakuje mi tej paplaniny więc jak by się dało jakoś włączyć je z powrotem.
Byłbym wdzięczny za poradę.

EDIT
I jeszcze jedno pytanie bo nie mogę jednego zrozumieć jak wypakowuję Dimas Moda (7zipem) to 4 pliki się powtarzają, mam nadzieję, że czegoś nie tracę :P, co prawda przy OL samym też to miałem ale chciałbym zapytać o co chodzi:P
taaa...
Ryślaw_Ryś
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 31 Maj 2009, 22:46
Ostatnio był: 31 Paź 2012, 12:27
Miejscowość: Stumosty :P
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: O.L. 2.2+A.M. RC1+Arena Extension+

Postprzez von Carstein w 01 Cze 2009, 09:53

A więc tak... musisz usunąć pewien folder... sounds sie on zwie, a w katalogu gamedata jest.. zaraz znajdę na forum i ci podam dokładna lokalizację....

Pozwolę sobie przytoczyć słowa twórcy moda:

...Co do lektora: pewności nie mam, spróbuj usunąć folder 'scenario' jest w \gamedata\sounds\characters_voice, (radzę zrobić kopię)...

A pliki... no cóż... jeżeli gra działa ci poprawnie, to po co się martwić na zapas?
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: O.L. 2.2+A.M. RC1+Arena Extension+

Postprzez Ryślaw_Ryś w 01 Cze 2009, 13:20

Nie żebym się martwił ale to jest zastanawiające...
Jak na kompie Tego co tworzył Moda najprawdopodobniej OL jeszcze, żeby w jednym katalogu istniały 4 te same pliki :P

dlatego pytam...
taaa...
Ryślaw_Ryś
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 31 Maj 2009, 22:46
Ostatnio był: 31 Paź 2012, 12:27
Miejscowość: Stumosty :P
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: O.L. 2.2+A.M. RC1+Arena Extension+

Postprzez urbanoid w 02 Cze 2009, 19:26

Mam angielską wersję gry na patchu 1.0005, wrzuciłem folder gamedata do katalogu z grą i od razu po uruchomieniu wywala mnie z powrotem do windowsa. W logu jest coś takiego:

FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CStringTable::Load
[error]File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\string_table.cpp
[error]Line : 53
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : string table xml file not found aem_strings.xml, for language pol


stack trace:

Wcześniej log marudzi o jakichś brakujących plikach .ogg.

Próbowałem wyrzucić z gamedata folder config/text/pol, ale nie wiem czy akurat to należy w tym wypadku zrobić, więc proszę o pomoc.

Plik fsgame.ltx zedytowałem jak należy, inne mody (Priboi Story) działają normalnie.

Później spróbowałem zmienić "pol" na "eng" w localization.ltx (zostawiająć folder "pol") i gra się uruchomiła, ale niestety po polsku.

Wie ktoś co należy zrobić?
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
urbanoid
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 29 Maj 2009, 17:04
Ostatnio był: 15 Paź 2012, 23:37
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: O.L. 2.2+A.M. RC1+Arena Extension+

Postprzez caleb59 w 02 Cze 2009, 20:01

urbanoid napisał(a):Później spróbowałem zmienić "pol" na "eng" w localization.ltx (zostawiająć folder "pol") i gra się uruchomiła, ale niestety po polsku.

Jest tak dlatego ze w obu folderach "eng" i "pol" znajduja sie te same pliki w polskiej wersji jezykowej wiec nie zagrasz w tego moda po angielsku...
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 23:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: O.L. 2.2+A.M. RC1+Arena Extension+

Postprzez urbanoid w 03 Cze 2009, 00:37

No więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :) Wprawdzie mam mieszane napisy angielsko-polskie, ale za to NPC zaczęły mi gadać po rusku zamiast po angielsku i mam niesamowitą radochę :) Jak wejdę u Sida w trade i nic nie kupię/sprzedam to mi po radziecku mówi, żebym jeszcze "puszek po konserwach nazbierał". No i język sobie przy okazji szlifuję :)
Awatar użytkownika
urbanoid
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 29 Maj 2009, 17:04
Ostatnio był: 15 Paź 2012, 23:37
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: O.L. 2.2+A.M. RC1+Arena Extension+

Postprzez caleb59 w 03 Cze 2009, 12:03

Coz jesli masz problemy z napisami a chcesz miec teksty w PL mozesz sprobowac z tym spolszczeniem: viewtopic.php?f=49&t=2369 - tylko uwaga - nie podmieniaj wszystkiego jak leci bo zrobi Ci sie sieczka albo gra przestanie sie uruchamiac - musisz dopasowac sobie odpowiednie pliki pod odpowiednie kwestie jezykowe - te ktore sa po ENG...
BTW w pliku "localization.ltx" musi byc wtedy wpis "pol" inaczej gra bedzie domyslnie korzystac z plikow jezykowych na plycie ktore sa po ENG skoro masz taka wersje...Pozostaje Ci poprostu pokombinowac...
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 23:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: O.L. 2.2+A.M. RC1+Arena Extension+

Postprzez Incognitox w 05 Cze 2009, 17:22

Witam serdecznie szanownych Forumowiczów ^^ Jestem nowy a to mój pierwszy post, nie będę się jednak nie wiadomo jak rozpisywał na powitanie... Jednakże mam nadzieję że zagoszczę tu na dłużej niż tylko parę postów. Wraz z powitaniem mam od razu pytanie jak i problem za razem ... mianowicie: po zainstalowaniu moda, spolszczenia i fixów gra się po prostu nie uruchamia... Po dwukrotnym kliknieciu w plik wykonawczy pokazuje się czarny ekran a po chwili wraca do windy ... i nie wiem co jest nie tak... pomyślałem e to może wina któregoś z fixa lub spolszczenia... jednak po zaaplikowaniu czystego moda (folder gamedata z pierwszego linku) nadal nie działa... Czy ktoś wie czym może to być spowodowane? Chciałbym też dodać, iż szukałem na owe pytanie odpowiedzi żeby nie było ... co prawda mogłem coś przeoczyć ale po pierwszych stronach czytania poprostu mi sie odechciało i postanowiłem napisać...
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Edit: próbowałem z wersją 1.0006 oraz 5 nic z tego ;//
Incognitox
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 05 Cze 2009, 17:14
Ostatnio był: 11 Cze 2009, 12:55
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: O.L. 2.2+A.M. RC1+Arena Extension+

Postprzez The Witcher w 05 Cze 2009, 17:50

Podaj log błędu.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 10:39
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: O.L. 2.2+A.M. RC1+Arena Extension+

Postprzez Incognitox w 05 Cze 2009, 21:25

Mam nadzieję że to to...

FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CStringTable::Load
[error]File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\string_table.cpp
[error]Line : 53
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : string table xml file not found arsenal_mod.xml, for language pol

i z tego co zrozumiałem brakuje jakiegoś pliku, zgadza się?
Incognitox
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 05 Cze 2009, 17:14
Ostatnio był: 11 Cze 2009, 12:55
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: O.L. 2.2+A.M. RC1+Arena Extension+

Postprzez The Witcher w 05 Cze 2009, 21:53

Wgraj spolszczenie od Caleba.

KLIKOJ TUTEJ
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 10:39
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości