Opowiadanie "Nasza zona"

Powyżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

Re: Opowiadanie "Nasza zona"

Postprzez Powinnościowiec w 09 Mar 2009, 18:07

Proszę zamknąć temat.
Popracuje nad innym opowiadaniem, bo strielok jednak trochę oklepany jest.
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Opowiadanie "Nasza zona"

Postprzez dragon22 w 13 Kwi 2009, 15:06

Ocenię całokształt i wypiszę błędy
Ocena rozdziału 1- bardzo dużo błędów typu:powtarzający się znak zapytania- ???.Nawet to trochę irytuje jak się czyta.Zdanie oznajmujące, a kończy się tym pytajnikiem.Popraw to.Kilka małych błędów.Fabuła ciekawa, akcja też.Podobał mi się rozdział 1, ale trzeba poprawić te( ? )denerwujące jest też pisanie o 8 spotykamy się, itd.Trzeba napisać o 8:00 i wspomnieć, że to godzina.Wychodzi wtedy język dokładniejszy i bogatszy, a nie takie rzucanie słów
Ocena rozdziału 2- również pytajniki- od cholery ich jest.Przeczytaj to jescze raz i popraw.
Ocena rozdziału 3-
Błędy
Powinnościowiec napisał(a): lecz ci tylko milczeli i skupiali się przed akcją.
Powinno być na akcji.Wychodzi dziwacznie to zdanie.Skupiali się tylko na głównej misji- tak brzmi lepiej i unika się powtórzeń
Powinnościowiec napisał(a):Szli nie odzywając się do siebie. Tylko Kieł jak zawsze mamrotał coś sam do siebie
Powtórzenie.Na pewno wyłapiesz.
Brakuje przecinków w paru miejscach, podobne małe błędy
Powinnościowiec napisał(a):Raptem usłyszał strzały, więc zaczął biec z powrotem do swoich towarzyszy. Gdy dobiegł ujrzał krew i wnętrzności swoich towarzyszy
znowu powtórzenie
Powinnościowiec napisał(a):porozrzucane dookoła a nad nimi białego potwora. Po chwili bezruchu rzucił karabin o ścianę, wyciągnął swój sztylet i zaczął biec na potwora.
Kolejne powtórznie.Zastąp je czymś
Powinnościowiec napisał(a):Po 15 minutach masakrowania pozostałości potwora
Zdanie znowu zawiera "potwora".Przeczytaj i zobacz jak często to się powtarza
teraz moja ocena
błędy- 3-, akcja- 4+, dynamika 4+, ciekawość i fabuła- 5, podobał mi się rzeci rozdział.Dużo opisów akcji, ale niestety też powtórzeń.Najlepiej zrób remont swojej powieści.Ciekawa powieść i oczekuję kontynuacji
Moja ogólna ocena to 4/6, ale musisz poprawić błędy
Co do twojego postu, żeby to zamknąć- rób jak chcesz, ale fajne było.Pozdro!! :D :D
Dobra broń nie wystarczy.Bez celnego oka tylko wariat wybiera się do Zony
Uwaga.Pojawił się kolejny rozdział powieści pod tytułem "zły cień"- trzy rozdziały.Proszę o komentarze i oceny rozdziałów
Awatar użytkownika
dragon22
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 11 Mar 2009, 12:15
Ostatnio był: 21 Kwi 2009, 19:29
Miejscowość: Czerwony las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Ukłon... Do samej podłogi...

Postprzez STA1KERpl w 15 Kwi 2009, 21:00

Stary- to było po prostu świetne! Wiadomo- znaki zapytania były, i może powtórzenia też, ale na "?" nie zwracałem uwagi (nie wiem jak to może denerwować...), a powtórzeń nie dostrzegłem, może klimat mnie oślepił...
A i pomysł! Jak tylko zobaczyłem słowo "polak" i "Strelok" od razu przeczytałem 3 rozdziały. Naprawdę dokończ jeszcze 1 może, 2 rozdziałem bo wyszło ci świetnie. Tylko opisanie akcji ci nie wychodzi, jakoś mało dynamiki, ale "statyczne" opowiadanie jest super. Acha- jeszcze trochę lipnie wyszło z tą decyzją dołączenia do frakcji- ja głowiłem się z 3H nim podjąłem decyzje, a oni to zrobili w parę minut...
Moja ocena- 8.5/10
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: Opowiadanie "Nasza zona"

Postprzez Powinnościowiec w 01 Maj 2009, 20:21

HMM...dawno tu nie zaglądałem...
Może jednak dokończę to opowiadanie. :wink:


edit: A co do tych "?"
To musiało się coś spieprzyć, bo ja ich tyle nie wstawiałem, czasami tak jest, że znaki się chrzanią.
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Poprzednia

Powróć do Teksty zamknięte długie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości