Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Vaniol w 14 Sty 2009, 22:29

Mieszkam na peryferiach i nikomu się do mnie nie chce naginać na siłkę. Jak chodziłem na nasza zbiorową to zawsze było kilka osób do pomocy. A teraz lipnie z tym. Z drugiej strony zmusza do treningu ;) Nie podniesiesz to masz lipe wiec się starasz bardziej ;]
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 19 Sie 2024, 23:11
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Reklamy Google

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez PrzemoC w 12 Lut 2009, 01:26

Mieszkam jak Vanioł na peryferiach i nie bardzo mam jak wybrać się na siłkę. Raz byłem z kolegą z klasy który chodzi regularnie i podobało mi się nawet, ale żeby znaleźć czas na pakernię to bym musiał chyba szkołę rzucić :D
Ogólnie to ćwiczę w domu, a i tak widzę efekty. Jeszcze co do przyrostu masy, trzeba pamiętać że mięśnie do regeneracji potrzebują 24-72 godz. więc lepiej rozłożyć trening poszczególnych partii ciała na kilka dni. I oczywiście ćwiczyć regularnie, bo to klucz do sukcesu :D
Wcześniej była jeszcze mowa o bieganiu- tu mam trochę więcej doświadczenia. Przykładowo w ostatnie wakacje doszedłem do wniosku że jestem za gruby. 86 kg wagi przy 181cm wzrostu to moim zdaniem było za dużo.
Pierwszy bieg- zes*ałem się po 2 km... ale biegając wyrobiłem kondycje i pod koniec wakacji przekroczyłem granice 10 km :D biegałem średnio 2 razy na tydzień. i schudłem 11kg... Regularność to klucz do sukcesu!
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez nagyatsu w 11 Kwi 2009, 12:05

Chciałbym się zwrócić do części użytkowników, którzy mają styczność z siłownią ;] Mianowicie moglibyście napisać przykładową dietę z jakiej korzystacie ćwicząc? Np. Vaniol bo wiem, że ćwiczysz ;) Mówiąc dietę nie mam na myśli diety na chudnięcie tylko na przybranie masy. Jak już kiedyś pisałem mam problemy z przybraniem, a ćwiczę od lutego 3x w tygodniu na poszczególne partie mięśni, i przez ten okres ani nie schudłem, ani nie przytyłem ;p Staram się jeść 5 posiłków dziennie, ile jestem w stanie i jak czas pozwala. Muszę dodać, że żadne odżywki, białka, kreatyny nie wchodzą w grę. Nie proszę o wykłady, że to dobre itp, po prostu NIET ^^
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Kalma w 11 Kwi 2009, 13:32

Proszę bardzo. A na przyszłość poszukaj sam...

Śniadanie 7:30
3 jaja; 30 gramów pasztetu wołowego, dwie grzanki z masłem, 2 szklanki mleka

Drugie śniadanie 10:00
Kanapka z mięsem, 1 jajko, 1 szklanka mleka

Obiad 12:30
Kanapka z mięsem, kanapka z serem, dwie szklanki mleka, owoc

Podwieczorek 15:00
Jajko, 3 plastry sera, 2 szklanki mleka

Kolacja 18:00
Ok. 30 gram wołowiny mielonej, pieczone ziemniaki z masłem, sałata, 2 szklanki mleka.

Jest to dieta zaplanowana dla osoby uczącej się lub pracującej. Czas posiłków można zmieniać tak, aby dostosować go do swoich własnych potrzeb, nie należy jednak zapominać o dwu trzy godzinnej przerwie między posiłkami. Możesz też zastąpić śniadanie napojem białkowym, jeśli bardzo się spieszysz. Jeśli tak robisz oczywiście całość mieszamy w mikserze. Pamiętaj również, aby wszystkie kanapki były oparte o chleb z całego ziarna.

Poniższe sugestie pomogą ci szybko zwiększyć masę ciała.
1. Jeśli zabierasz śniadanie do pracy najlepsze są kanapki z wołowiną pieczoną, mieloną, tuńczykiem, parówkami z wątroby, indykiem, szynką, jajkiem, masłem orzechowym, i z serem.
2. Nigdy nie używaj pozbawionego witamin białego chleba, trzymaj się chleba z całych ziaren parzenicy najlepiej razowego, żytniego lub pumpernikla.
3. Jeśli jesteś głodny między posiłkami jedz bakalie.
4. Gęste zupy są bardzo dobre na zwiększanie wagi
5. Suszone owoce są również dobrą przekąską miedzy posiłkami. Dają extra kalorie i witaminy
6. Dodaj odrobinę majonezu do kanapek oraz łyżkę oleju do sałatek.
7. W dni treningu dodatkowo pij napój białkowy.
8. Zaplanuj sobie konkretną dietę i trzymaj jej się
9. A oto dobre posiłki z sera białego na zwiększenie wagi
- Ser biały 250 g puszka tuńczyków, owoc awokado
- Ser biały zmieszany ze świeżymi owocami
- Ser biały zmieszany z małym opakowaniem orzechów nerko drzewu
10. Zwiększ ilość płynów przy treningu na masę. Ćwicząc ciężko tracisz wodę, którą musisz uzupełniać. Wypróbuj następującej kombinacji:
Wyciśnij sok z dwóch cytryn do półtora cieplej wody, dodaj trzy łyżki miodu i mieszaj do dokładnego wymieszania. Popijaj łykami w czasie treningu między ćwiczeniami.
11. Dobrym stymulatorem apetytu jest szklanka wina zmieszana z żółtkiem. Należy ją wpić pół godziny przed posiłkiem [ uwaga na pałeczki salmonelli przyp. Red.]
12. Dla zdobycia extra białka spożywaj odżywki białkowe
13. Jeśli potrzebujesz specjalnego dania na budowę mięśni wypróbuj tej receptury
0,45 grama siekanej polędwicy
3 jaja
8 krakersów z całych ziaren pszenicy
Siekana zielona cebula
Wymieszaj jaja z mięsem, pokrusz krakersy na kawałeczki i dodaj cebulki. Mieszaj do wymieszania. Następnie piecz jak kotlety mielone. Danie jest smaczne i możne jeść na gorąco jak i na zimno do kanapek
14. Pamiętaj o tym, aby przyjmować białko, co trzy godziny w formie pisaków czy przekąsek. Wysoki poziom aminokwasów we krwi pomoże uzyskać szybkie zyski mięśniowe.
15. Istnieje wiele napojów białkowych możliwych do przyrządzenia za pomocą miksera czy wirówki
- Szklanka mleka, cztery jaja, jogurt, miód, odzywka białkowa
- 2 szklanki soku z pomarańczy, 3-4 żółtka, odżywka, miód
- 2- 3 szklanki mleka, 3-4 jajka, odżywka, 1 banan, jogurt
Uderzaj szybko i niespodziewanie. Atakuj bez ostrzeżenia. I zawsze pamiętaj, że wojnę łatwo jest wygrać, kiedy przeciwnik nie wie że walczy.
Awatar użytkownika
Kalma
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 05 Maj 2008, 13:05
Ostatnio był: 18 Paź 2009, 13:42
Miejscowość: Caliban
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Vaniol w 11 Kwi 2009, 14:02

http://rapidshare.com/files/220048239/dpV421.rar.html

Program do diet. Wymagany Excel. Pokombinuj tak żeby było 2g białka na kg masy ciała. Do tego dużo węglowodanów. Tam Ci wszystko obliczy ile kcal na dzień potrzebujesz. Ja myślę że dla dobrych efektów 3000 styknie.

Jeśli chcesz się poważnie za to brać to polecam www.sfd.pl , tylko trzeba się przyzwyczaić do malego balaganu jaki tam panuje no i do tego że nikt Ci nie zrobi diety ale może pomóc Ci w jej ułożeniu.

"bez rozstępów nie ma postępów" ;D

@Kalma, dieta to sprawa indywidualna, to co wkleiłeś dla jednego może być dobre a dla innego nie.
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 19 Sie 2024, 23:11
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez nagyatsu w 11 Kwi 2009, 14:08

Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi ;) Doszedłem do wniosku, że chcąc widzieć znaczne efekty muszę wreszcie ułożyć jakąś dietę ^^

EDIT:
@Kalma, dieta to sprawa indywidualna, to co wkleiłeś dla jednego może być dobre a dla innego nie.

Ale o takie coś mi chodziło ;) Teraz mam rozeznanie jak to ma wyglądać mniej więcej.

PS: Vaniol dzięki za programik, świetny.
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Kalma w 11 Kwi 2009, 14:54

Wiem, ale jest to jedynie przykład.
Ta dieta dostarcza 5000kcal. i 300 g białka.

Nygatsu, jeśli masz jakieś sadło to się go pozbądź. Później stosujesz dietę
(dobraną do własnego zapotrzebowania na białko i kalorie) :arrowu: i wyznaczasz sobie 3 dni w tygodniu na twardy i męczący trening, do którego musisz podchodzić z entuzjazmem i zapałem. Wyznacz sobie jakiś cel, np: chcę wyglądać jak van Damme czy Arnold S. Jeśli już masz odpowiednią motywację to połowa sukcesu.

A tu taki przelicznik Kcal na masę ciała.
Masa wymagane kalorie,(kcal)
57 3000
68 3400
77 3800
86 4300
95 4800
101 5300
Uderzaj szybko i niespodziewanie. Atakuj bez ostrzeżenia. I zawsze pamiętaj, że wojnę łatwo jest wygrać, kiedy przeciwnik nie wie że walczy.
Awatar użytkownika
Kalma
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 05 Maj 2008, 13:05
Ostatnio był: 18 Paź 2009, 13:42
Miejscowość: Caliban
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez nagyatsu w 11 Kwi 2009, 16:09

Kalma jeśli mam sadło? Ja właśnie marzę, aby takowe posiadać! Przy moim wzroście 176cm ważę 58 kg i robię wszystko co mogę, aby przytyć ! ^^
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez KoweK w 11 Kwi 2009, 16:18

Ja opowiem troszkę o swoich doświadczeniach na siłowni... :)
Jestem wegetarianinem, i krążą takie mity, że bez mięsa nie przytyję ani nie zdobędę mięśni. Trenuję 4 razy w tyg- nogi, klata, biceps, plecy itd. czyli wszystko :P
Moja dieta (6 posiłków):
-3 jajka, pół litra mleka, banan

2 i 3 posiłek zależy od humoru ;) Jest to zazwyczaj jakieś małe drugie śniadanie (kanapki, płatki albo coś), a 3 posiłek (obiad) zazwyczaj jakaś surówka, ziemniaki i jakieś kotlety sojowe ;) Jak nie mam sił na obiad to zwykle robię sobie jakąś dobrą zupę :D

-100g sera + chleb razowy
-Ryż, frytki + sos
-5 jajek, pól litra mleka, 2 banany

Mój obecny staż na siłowni to 2,5 miesiąca i z 55 kg przytyłem do 62 kg. Dodatkowo od 20 dni trenuję 6 weider'a, po której również widać efekty (choć na swój brzuch nigdy nie narzekałem z racji ćwiczenia Yogi). Mój cel? 70/80 kg.

I jak ktoś mi jeszcze powie, że przy wegetarianiźmie nie można przytyć to niech się pacnie w ten pusty łeb :D
Dodam jeszcze taką ciekawą stronkę o 'vegan bodybuilder':
http://veganbodybuilding.com/
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 13:54
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez nagyatsu w 11 Kwi 2009, 17:13

Tak piszecie jajka i jajka. Ja sobie zdaję sprawę, że to ważne w diecie jak się ćwiczy na siłowni, ze względu na białko, ale jak się to ma do tego, iż ich nadmiar jest niewskazany/niezdrowy?
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez KoweK w 11 Kwi 2009, 17:34

Możesz oddzielić białko od żółtka... i jeść samo białko, jest zdrowiej.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 13:54
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia.

Postprzez Michu w 13 Kwi 2009, 16:40

A no, pij sobie same białko + np chleb tostowy ;p

Ja w tamtym roku ważyłem jakieś 56-57kg, wczoraj się ważyłem i minimalnie mi brakuje do 60kg ;d. Ale niestety nie prowadzę żadnej diety ani nic, ale na wakację spróbuję wprowadzić, do końca roku jak natrzaskam MIĘŚNIOWO powyżej 67kg to git. Nie jest to takie łatwe...

Ale dam radę, poza tym po wakacjach chciałbym ruszyć dupsko na jakąś sztukę walki, np Kungu-Fu, ale niestety u nas w mieście nie ma :((. Jest tylko bodajże KM, Muai Thai (czy jakoś tak), of kors boks i coś tam jeszcze.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości