Ulubione frakcje

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Darth ReX w 11 Kwi 2009, 10:07

dragon22 napisał(a):Czy czasem nie pisze się Obokan, zamiast Abakan?W grze pisało Obokan

Gra nie ma licencjonowanych nazw broni, w wyniku czego w Clear Sky Abakan nazywa się AC-96, a np. taki Colt M1911A1 nazywa się Kora 919.
Abakan owszem, jest celniejszy, ale tylko przy seriach dwustrzałowych, gdzie przez krótki odrzut lufy odrzut właściwy następuje dopiero po drugim strzale serii.
Ale owszem, to niewypał i ślepa uliczka w rozwoju karabinów. Między innymi dlatego, że użytkownicy skarżą się na zawodność tego ustrojstwa.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 17:28
Kozaki: 224

Reklamy Google

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Shaockgun w 11 Kwi 2009, 14:15

Darth ReX napisał(a):Ale owszem, to niewypał i ślepa uliczka w rozwoju karabinów. Między innymi dlatego, że użytkownicy skarżą się na zawodność tego ustrojstwa.



Definicja niemal zerżnięta żywcem z Wikipedii, która żadnym oficjalnym źródłem nie jest (oczywiście nie mówię, że nie jest wiarygodnym). Skoro Abakan był tak rewelacyjną bronią, to dlaczego nikt jej teraz nie używa? Broń robiona na szybko, nie pobiła praktycznie pod żadnym względem AK-74. Owszem, Abakan był używany, przez Specnaz itp., ale później do użytku weszły nowe AK-100 i dalsze, a siły specjalne otrzymywały Wintorezy i AS WAL, używane z kolimatorami.
"Stoi żołnierz na warcie i myśli uparcie:
Co lepsze - dupa, czy żarcie?
I dupa jest dobra,
I dobre jest żarcie,
Ale przeje*ane jest stać na warcie"
Awatar użytkownika
Shaockgun
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 22 Sie 2008, 11:31
Ostatnio był: 01 Gru 2019, 18:19
Miejscowość: z Zadupia Galaktyki
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 11

Re: Ulubione frakcje

Postprzez von Carstein w 17 Kwi 2009, 19:00

Shaockgun napisał(a):
Skoro Abakan był tak rewelacyjną bronią, to dlaczego nikt jej teraz nie używa? Broń robiona na szybko, nie pobiła praktycznie pod żadnym względem AK-74. Owszem, Abakan był używany, przez Specnaz itp., ale później do użytku weszły nowe AK-100 i dalsze, a siły specjalne otrzymywały Wintorezy i AS WAL, używane z kolimatorami.

O mój drogi Shaockgunie, zechciej mnie oświecić i podaj żródło tych niesamowitych informacji. A może ten stary Kozak pomieszał ci już w głowie? Dobra. Jedno proste pytanie. Jak myślisz, czy taki kraj jak Rosja może sobie pozwolić na wycofywanie nowego sprzętu z uzbrojenia? AN-94 Abakan nadal znajduje się na uzbrojeniu armii rosyjskiej. Co więcej, ciągle używa go Specnaz (http://www.konflikty.pl/a,595-1,Czasy_n ... jalne.html). Ja uważam AN-94 za całkiem dobry karabin.

Rzecz jasna mogę zmienić poglądy. O ile zobaczę jakieś przekonywujące żródła informacji (mogą być to np. scany z książek)

JESCZE JEDEN POST NA TEMAT BRONI I JEJ POLITYKI ETC. A ZAMKNĘ TEMAT NA ZAWSZE. Trzymajcie się tematu i nie róbcie sobie jaj. Rozmawiajmy o frakcjach - xKoweKx
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Powinnościowiec w 02 Maj 2009, 15:04

Shaockgun napisał(a):Więc, wracając do tematu tematu :D

Moim zdaniem wojsko jest trochę zbyt leniwe. Niby bronią granic, niby wybijają stalkerów, ale... jakoś tego nie widać. Ja jeszcze nigdy nie spotkałem wojskowego patrolu chodzącego od tak po Zonie, bez skryptu czy coś.


A ja spotkałem :P
Sam się bardzo zdziwiłem a było to na wysypisku.
Idę sobie drogą i nagle widzę, że cos się rusza obok pchlego targu.
Biorę lornete i widzę pojedyńczego trepa. Od razu go ubiłem....W podobnych okolicznościach na powierzchni spotkałem pijawkę, tez na wysypisku.
Jeszcze wojskowych widziałem w dolinie mroku, ale nie wtedy kiedy po labie uciekamy, ale potem.
Wszedłem od strony wysypiska i zobaczyłem odział Powinności, który strzela się ze specnazem(na wysypisku był zwyczajny trep).

A co do tematu.
Ja oczywiście za Powinnością, ewentualnie stalkerami.
Zone powinno się tępić...
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Re: Ulubione frakcje

Postprzez BJ Blazkowicz w 02 Maj 2009, 15:13

Wojskowe patrole- często widoczne zwłaszcza w oblivion lost. Co do zniszczenia zony- nie bardzo, zonę trzeba poznać, wykorzystać, zresztą jak zniszczyć coś czego się nie pozna? Ja osobiście jestem za samotnikami bo są niezależni i ciągną zyski z czego się da. :wink:
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Ulubione frakcje

Postprzez PrzemoC w 02 Maj 2009, 16:26

Powinnościowiec napisał(a):Wszedłem od strony wysypiska i zobaczyłem odział Powinności, który strzela się ze specnazem


Co? Powinność i wojsko do siebie nie strzelają, też ich tam trafiłem bo po X18 wojsko blokuje przejście
z Doliny Mroku do Wysypiska, ale nie mogli do siebie strzelać, chyba że razem do jakiegoś bandyty, też trafiają się niedaleko tego miejsca... Trafiałem wspólne posterunki Powinności i Wojska też w Czerwonym lesie, bronili się w wspólnie przez Wolnością. W takiej sytuacji wojsko strzelało do mnie, ale Powinność nie, a już na pewno nie strzelali do siebie na wzajem.

Jak napisałem wcześniej, jestem za wojskiem i wojskowymi stalkerami.
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Powinnościowiec w 02 Maj 2009, 19:58

IQ Dody nie mam, ale ślepy nie jestem :P
Gdybym nie wpadł to specnaz wymordowałby moich towarzyszy. :wink:
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Re: Ulubione frakcje

Postprzez PrzemoC w 03 Maj 2009, 00:05

Ok, zostawmy to jako kwestię otwartą, S.T.A.L.K.E.R. pewnie jeszcze nie raz nas czymś
zaskoczy. Kończymy już ten Off-topic i wracamy do tematu. A żeby nie pisać zbędnego
posta dodam, że jako frakcje wybrałem wojskowych stalkerów, gdyż są nie tylko świetnie
wyposażeni i opłacani, ale także mają możliwość przeprowadzania operacji w miejscach
nie dostępnych dla zwykłych stalkerów, a także wspólpracują z wojskiem oraz powinnością.
No, może trochę używa się ich jako mięsa armatniego, ale mniej niż zwykłych żołnierzy,
gdyż wojskowy stalker jest wyszkolonym/doświadczonym specjalistą, który jest bardziej
cenny od zwykłego żołdaka.Nie żebym ubliżał armii, ale zwykli żołnierze nie poradzą sobie
w każdym zakątku Zony, nie z każdym przeciwnikiem są w stanie wygrać. Kasa, artefakty,
akcja, ekwipunek... czego więcej chcieć? Będzie o czym wnukom opowiadać.
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Powinnościowiec w 03 Maj 2009, 07:55

A co do wojskowych stalkerów w grze...
Spotkał ich ktoś?
Jak oni wyglądają? :o
Bo ci w kombinezonach beryl to jest specnaz.
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

Re: Ulubione frakcje

Postprzez S.T.A.L.K.E.R. 12 w 03 Maj 2009, 08:28

Wojskowi stalkerzy są w wojskowych kombinezonach pancernych (SKAT-9M) a wyglądają tak.Image Image

Moją ulubioną frakcją są wojskowi stalkerzy, ponieważ jak napisał PrzemoC nie są mięsem armatnim, oni są specjalistami, elitą są wyposażeni w świetną broń i równie dobre pancerze, stanowią spore zagrożenie. Wystarczy na nich spojrzeć, nie wyglądają jak zwykli żołdacy, widać że są trudnym przeciwnikiem.Oni nie bawią się w walkę z Zoną, oni robią mapy Zony i zajmują się innymi "delikatnymi" sprawami, tylko czasami są wykorzystywani jako mięso armatnie.
Please respond.
S.T.A.L.K.E.R. 12
Stalker

Posty: 93
Dołączenie: 12 Kwi 2009, 14:08
Ostatnio był: 27 Lip 2012, 18:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 7

Re: Ulubione frakcje

Postprzez PrzemoC w 03 Maj 2009, 09:23

Powinnościowiec napisał(a):Jak oni wyglądają? :o
Bo ci w kombinezonach beryl to jest specnaz.


Te fotki które dał S.T.A.L.K.E.R. 12 to goście w Berylach, a nie Skatach, a wojskowych stalkerów
w czystej wersji można napotkać chyba tylko w Elektrowni - przybywają chwilę po graczu.
W modach (szczególnie Oblvion Lost) są już lepiej widoczni i można ich trafić częściej, np. w Dziczy.
Zwylke maja karabiny Vał i Vintorez (czyli VLA i Vintar w grze), a Specnaz na AN-94 Abakan (Obokana).
Ale w Berylach to ja ich raczej nie widziałem...
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Powinnościowiec w 03 Maj 2009, 09:47

Ci na fotkach to specnaz...przecież identycznie wyglądają ci żołnierze w dolinie mroku po X18
A wojskowi stalkerzy to są chyba w egzo, aczkolwiek nie widziałem ich, bo w elektrowni nie miałem zbytnio czsu się rozglądać :P
Image
I am Little Jacob - Play Free Online Games
Awatar użytkownika
Powinnościowiec
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 01 Lis 2008, 18:37
Ostatnio był: 26 Cze 2010, 20:21
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości