Chcę moda! Dopisz się!

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez stalker_czarnobyl w 07 Mar 2009, 22:37

To może tera ja, czy dało by zrobić anomalie pogodowe jak radioaktywny, kwaśny czy parzący deszcze i blowouta ale zamiast promieniowania uderzał by falą psioniczną taką jaka się znajduje w jantarze i przy czerwonym lesie by te akcje były losowe i wkomponowane w pogodę i po każdej emisji psionicznej by pojawiali się stalkerzy zombie, a i czy mógłby mi ktoś dodać również horror time z abc inferno bardzo mi się podoba odpał że tuż za plecami pojawia ci się zombiak ale żeby się taka sytuacja rzadko zdarzała. Gram na OL2.2 +arsenal mod rc1+arena extension, jeśli nie da rady zrobić takiego moda, spokojnie po prostu się pytam, a natomiast jeżeli jest to możliwe no cóż czekam na gotowego moda.

a i czy dało by radę dodać mod Quest Overhaul v1.02 bo bardzo on wyłurza rozgrywke dodając multum pobocznych zadań co zwiększa czas grania.
stalker_czarnobyl
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 05 Mar 2009, 22:04
Ostatnio był: 12 Paź 2009, 22:46
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez CLEAR SKYline w 14 Mar 2009, 22:30

Juz dawno temu marzył mi się taki deszcz. Sądzę, że kwaśny/radioaktywny deszcz można zrobić dając efekt z blowouta (promieniowanie) i dodać do niego obrażenia od galarety. Jeszcze trzeba to oskryptować pod dzeszcz i już. A co do Quest Ovh, to trzeba go przerobić, bo pliki kolidują. Gdyby mi się kompilacja OLAMAE nie krzaczyła, znaczy się ikony EQ, pomógłbym, ale co pech, to pech.
ImageImage
11% graczy uważa że najważniejsza jest grywalność, jeśli należysz do tych 89% dla których ważniejsza jest grafika to p...l się.
Awatar użytkownika
CLEAR SKYline
Łowca

Posty: 464
Dołączenie: 13 Lis 2007, 21:07
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 15:25
Miejscowość: 3OHA -> БAP -> APEHA
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 1

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez The Witcher w 17 Mar 2009, 09:38

Mogę dodać Quest Overhaul v1.02 do OL2.2 +Arsenal Mod Rc1+Arena Extension zaraz po tym jak skończę przezbrajać bandytów dla Ppor. Wasiłowa :wink:
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: Wczoraj, 19:18
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Hssiss w 17 Mar 2009, 10:49

Co prawda opisałem już w temacie "Oblivion lost - jak to miało być kiedyś" mój problem, ale niestety narazie nie otrzymałem żadnej konkretnej wskazówki.
Chciałbym przywrócić muzykę z baru z podstawki do OL 2.2. Wiem tylko, że kasując odpowiednio dwa nagrania w gamedata\sounds\music można przywrócić muzykę z menu. Jednak tej z baru nie udało mi się znaleźć.
Proszę o moda, który temu zaradzi. Dziękuję z góry.
Gram na Stalker SoC - p. 1.0005 OL 2.2 + spolszczenie.

Przy okazji coś jeszcze mi strzeliło do głowy.
Może dało by się zrobić tak by co jakiś czas anomalie na mapie losowo tworzyły artefakt?
Nie tylko tuż po zwarciu. (Artefakty po zwarciu mają random spawn i praktycznie nigdy nie można ich spotkać w pobliżu anomali-matki)
To by przywróciło sens tytułowi. Stalker wkońcu żyje ze zbieractwa.
Miło by było gdyby po przyłączeniu się do bandytów była możliwość napadania na stalkerów bez konieczności zabijania ich. Coś w stylu tej zasadzki jaka miała miejce, gdy poraz pierwszy wchodzimy na wysypisko i spotykamy Tolika (jeżeli dobrze pamiętam czy o tego stalkera chodzi). Napadanie na samotników itd.
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Imbefalasion w 18 Mar 2009, 19:20

Ja natomiast chciałbym zobaczyć mod usuwającego latarkę na głowie (tą pod "L"). Zamiast tego, chętnie zobaczyłbym addony dające latarkę do broni (np. w miejscu na granatnik lub/oraz (wolałbym oraz :) ) na miejscu lunety, w pistoletach zamiast tłumika). Jeżeli takie coś jest w ogóle możliwe, to nawet sam mógłbym to zrobić, wystarczyłby jakiś tutorial i odpowiedni model (z modelowaniem/teksturowaniem jestem na bakier).
http://www.stalkerpbf.jun.pl
"A prawda jest jedna - Polska wiecznie będzie trwać!
I nigdy nie zginie, póki żyjesz Ty i ja
To sprawa honoru, to sprawa życia każdego z nas
I nie ma odwrotu - jesteś z nami lub przeciwko nam!"
Awatar użytkownika
Imbefalasion
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 14 Paź 2007, 19:58
Ostatnio był: 17 Cze 2017, 19:50
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez stalker_czarnobyl w 19 Mar 2009, 00:52

Mogę dodać Quest Overhaul v1.02 do OL2.2 +Arsenal Mod Rc1+Arena Extension zaraz po tym jak skończę przezbrajać bandytów dla Ppor. Wasiłowa :wink:

czekam niecierpliwie na na twoją modyfikacje.
stalker_czarnobyl
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 05 Mar 2009, 22:04
Ostatnio był: 12 Paź 2009, 22:46
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez EFO w 19 Mar 2009, 19:33

Nie wiem czy taka propozycja już padła, jeśli tak to sorki. Ale do rzeczy, choć wiem ze tego moda raczej nie da się zrobić lub wymaga on zbyt dużego nakładu pracy to jednak prosił bym o moda na koktajl Mołotowa, czyli prostą a jakże skuteczną broń. Widziałem mod na naboje napalmowe do granatnika więc może coś w tym stylu tyle że ze zwykłym granatem.
EFO
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 27 Lut 2009, 16:38
Ostatnio był: 06 Lis 2014, 19:04
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Dymitr Izotop w 19 Mar 2009, 20:48

Mołotow jest w Inferno, (przynajmniej ltx właśnie nad nim pracuję) co do latarki to na pewno da się ją zamontować na ramieniu, z bronią może być problem ale zobaczymy. Muzyka w barze jest tu sounds\characters_voice\scenario\bar\radio_music, jeżeli usunie się wszystko powinna być oryginalna nuta (generalnie mody nadpisują org. zawartość, więc jeżeli czegoś nie zmieniają pozostaje jak w podstawce, radzę zrobić kopię).
"mod się robi, oj jak ciężko się robi, o Jezu, Bożesztymój - ale raczej nie powstanie nigdy"
P77
Awatar użytkownika
Dymitr Izotop
Modder

Posty: 105
Dołączenie: 09 Wrz 2008, 21:16
Ostatnio był: 24 Gru 2021, 20:37
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 52

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez BJ Blazkowicz w 22 Mar 2009, 10:31

Cóż, jeśli wszyscy proszą... To ja poproszę małego modzika na bardziej realistyczną animację przeładowania do mp5 i aksu. Bo oryginalne to jakaś porażka (przeładowanie mp5 w 0.7sek.?) :D Oczywiście jeśli się komuś będzie chciało :wink: aha i żeby był pod 1.0005 pl
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez von Carstein w 22 Mar 2009, 21:02

Mam dwa małe pytanka.
1. Samochody - czy można było by to jakoś usprawnić? Np. Dodając potrzebe tankowania ich, szukania zapasowych części?
2. Czy istnieje szansa umożliwienia graczowi strzelania z dwóch pistoletów równocześnie?
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez nismoztune w 23 Mar 2009, 02:13

Chciałbym się zapytać, czy było by mozliwe stworzenie moda do Czystego Nieba, który dodawał by lokacje z SoCh: Bar, Dzicz, Czerwony Las, Prypeć, Elektrownia. Przy okazji frakcja Czyste Niebo miała by w którejś z nich małą bazę. Czy była by możliwość aby w tym modzie gracz mógłby handlować z innymi stalkerami, i żeby byla możliwośc dalszej gry po ukończeniu głównego wątku. Przydało by się jeszcze sfobodne wyjście ze Limańska Szpitala i Elektrowni.
Awatar użytkownika
nismoztune
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 18 Paź 2008, 22:20
Ostatnio był: 30 Sie 2023, 19:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 19

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Imbefalasion w 23 Mar 2009, 08:36

BJ Blazkowicz napisał(a):Cóż, jeśli wszyscy proszą... To ja poproszę małego modzika na bardziej realistyczną animację przeładowania do mp5 i aksu. Bo oryginalne to jakaś porażka (przeładowanie mp5 w 0.7sek.?) :D Oczywiście jeśli się komuś będzie chciało :wink: aha i żeby był pod 1.0005 pl


Możesz to sobie ustawić. w plikach broni (bodajże weapons/wpn_mp5.ltx) któraś linijka odpowiada za czas przeładowania. Odnajdź ją, prześlij mi, to Ci zrobię. Powiedz tylko, jak szybko ma się przeładowywać.

Ppor. Wasiłow napisał(a):Mam dwa małe pytanka.
1. Samochody - czy można było by to jakoś usprawnić? Np. Dodając potrzebe tankowania ich, szukania zapasowych części?
2. Czy istnieje szansa umożliwienia graczowi strzelania z dwóch pistoletów równocześnie?


1. Raczej nie, wymagałoby to chyba większych zmian w silniku gry (o ile się nie mylę).
2. Było, i to nie raz. Bez zrobienia nowego szkieletu rąk, nie da rady.

nismoztune napisał(a):Chciałbym się zapytać, czy było by mozliwe stworzenie moda do Czystego Nieba, który dodawał by lokacje z SoCh: Bar, Dzicz, Czerwony Las, Prypeć, Elektrownia. Przy okazji frakcja Czyste Niebo miała by w którejś z nich małą bazę. Czy była by możliwość aby w tym modzie gracz mógłby handlować z innymi stalkerami, i żeby byla możliwośc dalszej gry po ukończeniu głównego wątku. Przydało by się jeszcze sfobodne wyjście ze Limańska Szpitala i Elektrowni.


Z tym przeniesieniem to chyba możliwe, a w każdym razie łatwiejsze niż przeniesienie do SoC lokacji CS. Ale o to musiałbyś zapytać modderów.
http://www.stalkerpbf.jun.pl
"A prawda jest jedna - Polska wiecznie będzie trwać!
I nigdy nie zginie, póki żyjesz Ty i ja
To sprawa honoru, to sprawa życia każdego z nas
I nie ma odwrotu - jesteś z nami lub przeciwko nam!"
Awatar użytkownika
Imbefalasion
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 14 Paź 2007, 19:58
Ostatnio był: 17 Cze 2017, 19:50
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość