Chcę moda! Dopisz się!

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Darth ReX w 15 Lut 2009, 13:34

Nie możesz zmieniać spawna w trakcie gry - kończy się to bugtrapem.
Poza tym spawn to jeden plik, dotyczy spawnowania wszystkiego, od Sidorowicza, na Monolach w Sarkofagu skończywszy.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 03 Paź 2024, 07:27
Kozaki: 224

Reklamy Google

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Vertein2 w 15 Lut 2009, 15:09

A Atlas spawn mod ? wszystko za jednym przyciskiem po sejwie czy ktoś mógł by mi połączyć te mody ?
Image
Awatar użytkownika
Vertein2
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 14 Sie 2008, 19:34
Ostatnio był: 05 Kwi 2009, 19:02
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Imbefalasion w 24 Lut 2009, 23:09

seba_gda napisał(a):Więc witam po długiej przerwie. W tworzeniu modów jestem n00bem więc szukając pomocy zauważyłem ten temat.
Niedawno przeszedłem Stalkera i przymierzam się do przejścia 2 raz. Chciałbym teraz mieć jakieś małe ułatwienie. Czy jest możliwe że na początku gry od Wilka mógłbym dostać Wintara i 500 naboi + Martha 400 naboi + GP 37 600 naboi + Seva suit + Nóż + Dusza x2 + Bateria + Sprężyna + Błona. Powtarzam jestem n00bem w tych sprawach. Jeżeli jest ktoś chętny aby mi pomóc naprawdę będę szczęśliwy.


Jeżeli to jeszcze aktualne, to daj mi dzień/dwa, albo podeślij mi plik task_manager.ltx z gamedaty (tymczasowo nie mam dostępu do tych plików). Zrobię Ci to wtedy bez większych problemów.

Jesteś n00bem... Każdy tak zaczynał, ale spróbuj się poduczyć. Edycja confingów przychodzi bardzo łatwo, a i na forum jest wiele pożytecznych poradników.

A Atlas spawn mod ? wszystko za jednym przyciskiem po sejwie czy ktoś mógł by mi połączyć te mody ?


Atlas spawn mod nie jest wbrew pozorom taki banalny. Wszystkie spawnowane obiekty (broń, pancerze, artefakty, nawet npc) są umieszczane na Tobie. O ile przy obiektach pożytecznych jest to nieszkodliwe, o tyle np. pojawienie się Zombie tuż obok Ciebie może nastręczyć pewnych problemów.
http://www.stalkerpbf.jun.pl
"A prawda jest jedna - Polska wiecznie będzie trwać!
I nigdy nie zginie, póki żyjesz Ty i ja
To sprawa honoru, to sprawa życia każdego z nas
I nie ma odwrotu - jesteś z nami lub przeciwko nam!"
Awatar użytkownika
Imbefalasion
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 14 Paź 2007, 19:58
Ostatnio był: 17 Cze 2017, 19:50
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Raven422 w 25 Lut 2009, 09:15

Atlas spawn mod nie jest wbrew pozorom taki banalny. Wszystkie spawnowane obiekty (broń, pancerze, artefakty, nawet npc) są umieszczane na Tobie. O ile przy obiektach pożytecznych jest to nieszkodliwe, o tyle np. pojawienie się Zombie tuż obok Ciebie może nastręczyć pewnych problemów.[/quote]

Hmmm... jest na to sposób. Gdy okno spawnowania jest otwarte, to widzimy pole do któego można wporowadzić tekst, np. N,20. Oznacza to, że spawnowany przedmiot/NPC pojawi się 20 metrów na północ od bohatera. Dzięki temu można spawnować wrogów z bezpieczniej odległości bez obawy o nasze życie :). Jednak należy uważać aby np. nie zespawnować kogoś (szczególnie ludzi którzy strzelają) w ziemi gdy my np stoimy a na północ od nas jest górka :D. Atlas spawn menu przydaję się przy kręceniu filmików i tym którzy lubią postrzelać duuuuuuuużo więcej niż czysta gra oferuje.

PS: Przy yżywaniu tego radziłbym zaopatrzyć się w trainer i/lub mod na 1000kg udźwigu :).
Awatar użytkownika
Raven422
Tropiciel

Posty: 304
Dołączenie: 21 Cze 2008, 19:20
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 13:35
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 20

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Imbefalasion w 25 Lut 2009, 15:18

Ano popatrz. Człowiek zawsze się czegoś może dowiedzieć ciekawego. :D
Spawn kogoś w np. pagórku lub teksturze może dać ciekawe efekty. Pamiętam raz, jak miałem buga przy którymś modzie na AI i wojskowi z posterunku od razu rzucili się wszyscy razem na wioskę. Kiedy ruszałem do walki dostałem freeze'a i okazało się, że jeden ze stalkerów wystrzelił do przodu i utknął we wzniesieniu. Dzięki temu, sam powystrzelał wszystkich wojskowych. :D
http://www.stalkerpbf.jun.pl
"A prawda jest jedna - Polska wiecznie będzie trwać!
I nigdy nie zginie, póki żyjesz Ty i ja
To sprawa honoru, to sprawa życia każdego z nas
I nie ma odwrotu - jesteś z nami lub przeciwko nam!"
Awatar użytkownika
Imbefalasion
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 14 Paź 2007, 19:58
Ostatnio był: 17 Cze 2017, 19:50
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Vegetto_SSJ2 w 25 Lut 2009, 21:53

Witam!
Czy mógłbym poprosić o kompilacje, gotowe pliki (gamedata)? Zależy mi na tym żebym, w "Oblivion Lost 2.2" czuł się "graficznie" jak w "Cieniu Czarnobyla".
Poprosiłbym o standarowe, "SoC'owe" tekstury broni, kombinezonów, przedmiotów, ikon w oknie plecaka, HUD, standarowe teksturki ubrań NPC'ów, bronie standarowo wysunięte jak w SoC. Standarowe celowniki przy celowaniu z SUSAT, z PSO-1, z GP37 oraz innych optycznych broni. Reszta mogłaby zostać (freeplay, pogoda, cykl dobowy, itd.). To wszystko do Oblivion Lost 2.2 (najlepiej), lub do OL 2.2 + Arsenal Mod RC1 (niekoniecznie).
Czy jest możliwe, żeby ktoś doświadczony poświęcił czas na przywrócenie niektórych elementów z SoC w OL i wstawił gotowy plik do pobrania?
Dodam iż to, że nie jestem biegły w tej dziedzinie i z tego powodu wyrażam się z prośbą o takiego "moda".
Dziękuję. Pozdrawiam. Użytkownik. :)
Awatar użytkownika
Vegetto_SSJ2
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 20 Lut 2009, 16:49
Ostatnio był: 13 Maj 2019, 09:12
Miejscowość: "Na skraju drogi"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Imbefalasion w 25 Lut 2009, 21:59

Do tego wystarczy chyba wywalić folder textures. Na wszelki wypadek zrób lepiej backup tego folderu, bo nie gwarantuję zadziałania efektu.
http://www.stalkerpbf.jun.pl
"A prawda jest jedna - Polska wiecznie będzie trwać!
I nigdy nie zginie, póki żyjesz Ty i ja
To sprawa honoru, to sprawa życia każdego z nas
I nie ma odwrotu - jesteś z nami lub przeciwko nam!"
Awatar użytkownika
Imbefalasion
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 14 Paź 2007, 19:58
Ostatnio był: 17 Cze 2017, 19:50
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Vegetto_SSJ2 w 25 Lut 2009, 22:08

Próbowałem mniej więcej "podrasować" Oblivion Losta na SoC, ale często konczyły się one fiaskiem... Dlatego mam wielką nadzieję, że tutaj znajdę odpowiedź, lub gotowe pliki... Jeszcze raz dziękuję. :)
Awatar użytkownika
Vegetto_SSJ2
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 20 Lut 2009, 16:49
Ostatnio był: 13 Maj 2019, 09:12
Miejscowość: "Na skraju drogi"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Imbefalasion w 25 Lut 2009, 22:56

Hmm... Jeżeli możesz, to porównaj pliki tekstur "zwykłego" SoC oraz OL. Pliki, których nie będzie w postawowej wersji to będą bronie/pancerze/itemki z moda, więc tych nie ruszaj. Resztę raczej możesz wywalić. Wtedy nie powinno to się za bardzo gryźć. Tyle mogę poradzić, w zakresie tekstur nie jestem ekspertem. ;)
http://www.stalkerpbf.jun.pl
"A prawda jest jedna - Polska wiecznie będzie trwać!
I nigdy nie zginie, póki żyjesz Ty i ja
To sprawa honoru, to sprawa życia każdego z nas
I nie ma odwrotu - jesteś z nami lub przeciwko nam!"
Awatar użytkownika
Imbefalasion
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 14 Paź 2007, 19:58
Ostatnio był: 17 Cze 2017, 19:50
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez KoweK w 25 Lut 2009, 23:22

viewtopic.php?f=49&t=4396

Jeśli chodzi o HUDa.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Dzisiaj, 02:31
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Castet w 28 Lut 2009, 11:56

ok , daruje sobie to . a jakiś mod który zwiększał mi ilośc slotów na artefakty ? ( tylko sloty i nic wiecej ) ?
edit : dobra już mam
Ostatnio edytowany przez Castet 28 Lut 2009, 20:18, edytowano w sumie 3 razy
Castet
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 28 Lut 2009, 11:46
Ostatnio był: 15 Gru 2009, 17:35
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Chrapek w 28 Lut 2009, 13:02

Jest takowy a przynajmniej był na forum. Wystarczy poszukać albo szukajke włączyć . Będzie to prawdopodobnie w tym wątku.Lub na tej stronie.
Chrapek
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 28 Lut 2009, 00:22
Ostatnio był: 03 Mar 2009, 00:19
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości