Jak wybrać frakcję

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jak wybrać frakcję

Postprzez ferrisferris w 28 Sty 2009, 01:15

NIestety, gra Stalker: Czyste Niebo nie daje mi spokoju :)

Po problemach z save'ami i bugiem w grze, który spowodował zniknięcie zadań głównych, teraz przegapiłem możliwość wyboru frakcji. Przekonałem się o tym dość boleśnie przechodząc z wysypiska do doliny mroku - wolność mnie po prostu rozstrzelała w ciągu kilku sekund. Dopiero wtedy zorientowałem się, że nie jestem członkiem żadnej frakcji. W związku z tym pytanie: w którym momencie można to zrobić? Obecny układ zupełnie mi nie odpowiada: bandyci mnie (w najlepszym przypadku) okradają, wolność - strzela bez ostrzeżenia a reszta ledwo toleruje.
ferrisferris
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 23 Sty 2009, 12:12
Ostatnio był: 07 Lut 2009, 02:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Jak wybrać frakcję

Postprzez Stalk3r w 28 Sty 2009, 01:21

Trzeba było się stosować do rozkazów(niestety) jednego z Wolnościowców na początku mapy. Teraz jak nie masz save, możesz sobie poszukać jakiegoś moda. Co do frakcji to akurat mogłeś dołączyć wcześniej do Powinności, a teraz masz do wyboru bandytę, samotników itd. Jest mod do tego, ale on dodaje cheat god, więc nie wiem. ;P (który zresztą jest na forum).
Le Slavic Untermensch
Awatar użytkownika
Stalk3r
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 18 Paź 2007, 14:00
Ostatnio był: 24 Cze 2016, 01:41
Miejscowość: Nowhere
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Jak wybrać frakcję

Postprzez ferrisferris w 28 Sty 2009, 11:48

Stalk3r napisał(a):Trzeba było się stosować do rozkazów(niestety) jednego z Wolnościowców na początku mapy. Teraz jak nie masz save, możesz sobie poszukać jakiegoś moda. Co do frakcji to akurat mogłeś dołączyć wcześniej do Powinności, a teraz masz do wyboru bandytę, samotników itd. Jest mod do tego, ale on dodaje cheat god, więc nie wiem. ;P (który zresztą jest na forum).


Ok, mogę być bandytą, byle do mnie wszyscy nie strzelali bez ostrzeżenia :D

Po poprzedniej, nieudanej z powodu buga próbie przejścia gry, zacząłem od początku i chciałbym dojść do końca. Jest mi wszystko jedno w ramach jakiej frakcji :)

Jak mogę dołączyć do bandytów albo samotników?
ferrisferris
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 23 Sty 2009, 12:12
Ostatnio był: 07 Lut 2009, 02:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Jak wybrać frakcję

Postprzez R@zor! w 28 Sty 2009, 12:19

Bardzo łatwo. Jak chcesz dołączyć do samotników to idziesz do ich bazy w Kordonie. Tam zagadujesz do Ojca Waleriana i jesteś w tej frakcji. Chyba nie będziesz musiał wykonywać dodatkowych misji. Jeżeli natomiast wybierzesz się do bandytów to rozmawiasz na ten temat z Jogą na Wysypisku. Da ci trochę zadań na początek i jeżeli jesteś już po misji głównej w Podziemiach Agropromu to idziesz do niego i on cię przyjmie.
Image
Awatar użytkownika
R@zor!
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 31 Paź 2008, 23:00
Ostatnio był: 31 Sty 2009, 03:04
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Jak wybrać frakcję

Postprzez ferrisferris w 28 Sty 2009, 15:15

R@zor! napisał(a):Bardzo łatwo. Jak chcesz dołączyć do samotników to idziesz do ich bazy w Kordonie. Tam zagadujesz do Ojca Waleriana i jesteś w tej frakcji. Chyba nie będziesz musiał wykonywać dodatkowych misji. Jeżeli natomiast wybierzesz się do bandytów to rozmawiasz na ten temat z Jogą na Wysypisku. Da ci trochę zadań na początek i jeżeli jesteś już po misji głównej w Podziemiach Agropromu to idziesz do niego i on cię przyjmie.


Dzięki. Rozumiem, że na członkostwo w Powinności czy Wolności nie mam szans?
ferrisferris
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 23 Sty 2009, 12:12
Ostatnio był: 07 Lut 2009, 02:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Jak wybrać frakcję

Postprzez R@zor! w 29 Sty 2009, 02:05

Jeżeli wolność do ciebie strzela to nie pogadasz z ich przywódcą i do nich nie dołączysz. Możesz spróbować dołączyć do powinność, jeśli nie są twoimi wrogami, przyjmą cię. O problemach z powinnością nic nie mówiłeś, więc powinno się udać.
Image
Awatar użytkownika
R@zor!
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 31 Paź 2008, 23:00
Ostatnio był: 31 Sty 2009, 03:04
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Jak wybrać frakcję

Postprzez MaciejanHK w 29 Sty 2009, 09:09

Ja tam wolę trzymać z wolnością, fajne texty i muza w ich bazie leci xD

A ja tam wolę byś przeczytał nazwę wątku po czym zastanowił się czy to co napisałeś jest na temat. -C17
Tu kiedyś będzie wiersz o Stalkerach. Napisze go, jak będzie mi się nudzić.
Awatar użytkownika
MaciejanHK
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 07 Lip 2008, 22:02
Ostatnio był: 16 Maj 2009, 13:09
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Re: Jak wybrać frakcję

Postprzez ferrisferris w 29 Sty 2009, 12:03

R@zor! napisał(a):Jeżeli wolność do ciebie strzela to nie pogadasz z ich przywódcą i do nich nie dołączysz. Możesz spróbować dołączyć do powinność, jeśli nie są twoimi wrogami, przyjmą cię. O problemach z powinnością nic nie mówiłeś, więc powinno się udać.


To jeszcze tylko jedno pytanie - jeśli dobrze pamiętam, Powinność siedzi w Agropromie, prawda? Na Wysypisku raczej nie mam ich co szukać?

Kto trzyma posterunek przy przejściu z Wysypiska do Agropromu? Czy może się zdarzyć, że tam też jest np. Wolność, która mnie posieka kulami zanim zdążę pisnąć?

Cofanie się do Kordonu i ponowne spotkanie z Bandytami pilnującymi przejścia mi się nie uśmiecha, więc chyba wygląda na to, że pozostaje dołączenie do Bandytów na Wysypisku.
ferrisferris
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 23 Sty 2009, 12:12
Ostatnio był: 07 Lut 2009, 02:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Jak wybrać frakcję

Postprzez R@zor! w 29 Sty 2009, 12:23

Posterunki te powinny być pod kontrolą bandytów. W PDA łatwo sprawdzić kto tam się znajduje. Może się zdarzyć, że powinność przejmie te tereny. Nawet jak są tam bandyci to łatwo ich ominąć. Ja jeszcze nigdy nie zostałem okradziony przez bandytów. Po prostu przebiegam koło posterunku, oni strzelają, ale i tak albo mnie lekko zranią, albo przebiegnę niedraśnięty.
Image
Awatar użytkownika
R@zor!
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 31 Paź 2008, 23:00
Ostatnio był: 31 Sty 2009, 03:04
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Jak wybrać frakcję

Postprzez ferrisferris w 29 Sty 2009, 12:39

R@zor! napisał(a):Posterunki te powinny być pod kontrolą bandytów. W PDA łatwo sprawdzić kto tam się znajduje. Może się zdarzyć, że powinność przejmie te tereny. Nawet jak są tam bandyci to łatwo ich ominąć. Ja jeszcze nigdy nie zostałem okradziony przez bandytów. Po prostu przebiegam koło posterunku, oni strzelają, ale i tak albo mnie lekko zranią, albo przebiegnę niedraśnięty.


No właśnie, stąd wynika moje zaskoczenie ? przy przejściu z Kordonu na Wysypisko PDA pokazywał, że posterunek trzymają żółci, czyli neutralni więc wyłaniam się zza autobusu z opuszczoną bronią a tu trzech zamaskowanych kolesi w płaszczach stoi trzy metry ode mnie i mierzy do mnie z ganów. Ucieczka była wykluczona, nie było którędy uciekać. Na szczęście w Kordonie spuściłem całą kasę, więc nie obłowili się za bardzo :)

Natomiast zastanawiam się, czy skoro bandyci z posterunku tak mnie traktują, czy ich szef będzie chciał mnie przyjąć? A jego ludzie w ogóle mnie wpuszczą?
ferrisferris
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 23 Sty 2009, 12:12
Ostatnio był: 07 Lut 2009, 02:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Jak wybrać frakcję

Postprzez R@zor! w 29 Sty 2009, 12:47

Do ich bazy możesz spokojnie wejść. Nikt cię nie powinien zaczepiać. Z szefem też spokojnie pogadasz. Jak ja grałem to nie miałem problemu z ominięciem pierwszego posterunku bandytów. U mnie zawsze siedzielą za tymi betonowymi blokami, więc mam miejsce i czas aby uciec. Ale jeżeli będziesz przechodził do Agropromu to nie powinieneś mieć takiego problemu. Tam jest dużo miejsca żeby ich ominąć.
Image
Awatar użytkownika
R@zor!
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 31 Paź 2008, 23:00
Ostatnio był: 31 Sty 2009, 03:04
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Jak wybrać frakcję

Postprzez ferrisferris w 29 Sty 2009, 16:15

Stalk3r napisał(a):Jest mod do tego, ale on dodaje cheat god, więc nie wiem. ;P (który zresztą jest na forum).


Mogę prosić o nazwę tego moda?
ferrisferris
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 23 Sty 2009, 12:12
Ostatnio był: 07 Lut 2009, 02:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości