Problem z zadaniami głównymi

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Problem z zadaniami głównymi

Postprzez ferrisferris w 23 Sty 2009, 13:10

Witam wszystkich, ktorych pochlonela Zona!

Potrzebuje fachowej rady, bo zdaje sie, ze utknalem w martwym punkcie.

Moj problem chyba zaczal sie od tego, ze probowalem przejsc Stalkera: Clear Sky jak gre Doom, czyli w miare bezmyslnie, nie zwracajac szczegolnej uwagi na questy, nie szukajac artefaktow. No i utknalem.

Odwiedzilem juz Kordon, Wysypisko, Agroprom i Doline Mroku a nawet Jantar. Pozornie wszystko bylo w porzadku - na wysypisku wspieralem stalkerow, walczylem z bandytami, potem poszedlem do agropromu, tam tez tluklem sie z bandytami i monstrami, poszedlem tez do tego drugiego kompleksu na mapie Agroprom (tam, gdzie chyba stacjonowala Powinnosc), porozmawialem z paroma osobami, wzialem udzial w konkursie strzelania ale nic z tego nie wynikalo. Nie udalo mi sie wejsc do hali (zamkniete drzwi), choc z mapy wynikalo ze jest tam wazna postac, z ktora powinienem porozmawiac.

Po drodze zgodzilem sie odszukac dla mechanikow z Agropromu jakies dane ale nie zadalem sobie trudu, zeby ich szukac.

Potem mialem pojsc do Doliny Mroku by odnalezc Kla. Zrobilem to - i w tym miejscu zaczely sie problemy. Z wizyty w Dolinie Mroku niewiele wynikalo. Rozmawialem z szefem tej placowki, ktory kazal mi wykonczyc potwory w pobliskim budynku (zalatwione) ale przy nastepnej rozmowie kazal mi spadac i nie chcial juz ze mna rozmawiac. Wykonczylem tez mutanty na wzgorzu na jego prosbe i tez nic z tego nie wyniknelo. Potem na prosbe mechanika odzyskalem jakies dane z dachu zbiornika - i tez nie posunelo to akcji naprzod.

Wrocilem na wysypisko - tam byli teraz juz glownie bandyci - walka z nimi nie ma sensu. nawet jesli rozwale 50, chwile pozniej pojawia sie nastepni. Zejscie do piwnic przy Pchlim Targu bylo caly czas zamkniete.

W pewnym momencie pojawila sie informacja, ze Bandyci zostali rozbici ale fakty temu przeczyly, bo oni ciagle sie odradzali.

Na wysypisku mialem wydobyc przedmiot ukryty obok tunelu kolejowego, w granicach anomalii. Wlazlem tam, ale okazalo sie, ze to pistolet wiec go nie wzialem. W kazdym razie ten punkt ciagle swieci sie na mapie i wciaz wyswietla sie komunikat, zebym ten pistolet wzial.

Poszedlem do Agropromu - teraz tam nic sie nie dzieje, zniknal mechanik i handlarz, zolnierze siedza bezczynnie, zadnych nowych wydarzen i zadan.

Wrocilem do Kordonu - to samo.

Wrocilem do Doliny Mroku - teraz nie ma tam zywej duszy.

Poszedlem do Jantaru - nie bylo tam zywej duszy. Wrocilem do Agropromu i z powrotem do Jantaru - pojawili sie stalkerzy, ktorzy przestrzegali mnie przed wchodzeniem do fabryki. Wszystkie drzwi do bunkrow pozostaly zamkniete.

Jestem teraz w martwym punkcie - nie bardzo wiem, co przeoczylem i jak mam sprawic, zeby sytuacja ulegla zmianie. Moze ktos mi podpowie, bo nie chce zaczynac od poczatku i znowu przedzierac sie przez bagna!
ferrisferris
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 23 Sty 2009, 12:12
Ostatnio był: 07 Lut 2009, 02:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Problem z zadaniami głównymi

Postprzez Michu w 23 Sty 2009, 13:23

to może jednak nie musisz od początku, chyba nie masz tylko 1 czy 2 sejwów ? :P.
W Dolinie Mroku, po prostu idziesz, gadasz z wojskowym/powinnościowym xd, zabijasz psa obok bazy, wracasz po nagrodę to Gandzi (barman wolności), idziesz znów do tego całego co brałeś wcześniej zadanie, i on bodajże daje Ci drugą misję, musisz zobaczyć co stało się z tamtą grupą niedaleko ich bazy, przeszukujesz ciała - zabierasz PDA , porzynosisz, bierzesz nagrode i możesz robić zadania u głównego dowodcy, sam nie moge wykminić gdzie się zatrzymałeś dokładnie, ponieważ byłeś już w Agro i w jantarze, a nawet nie miałeś jeszcze wykonanego questu z kłem, idź jak fabuła karze a nie latasz po tych mapach :P...

nie podoba mi się to, że on kazal Ci "spadać", może masz się udać do drugiego szefa ? :P, albo po prostu czegoś w zadaniu nie dokonczyles... hmm
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Problem z zadaniami głównymi

Postprzez Czaro w 23 Sty 2009, 13:27

1. Na forum używamy polskich znaków.
2. Temat topica musi wyjaśniać o co chodzi.
3. W czasie wykonywania zadań głównych dostajesz szegółowe informacje co i jak. Nawet jeśli czegoś nie usłyszysz lub nie zrozumiesz to możesz wejść w PDA i zobaczyć archiwum. Możesz także skorzystać z mapy. To jest naprawdę proste :wink:.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Problem z zadaniami głównymi

Postprzez ferrisferris w 23 Sty 2009, 13:52

Czaro16 napisał(a):1. Na forum używamy polskich znaków.
2. Temat topica musi wyjaśniać o co chodzi.
3. W czasie wykonywania zadań głównych dostajesz szegółowe informacje co i jak. Nawet jeśli czegoś nie usłyszysz lub nie zrozumiesz to możesz wejść w PDA i zobaczyć archiwum. Możesz także skorzystać z mapy. To jest naprawdę proste :wink:.


Ok, sorry za brak polskich znaków i bezsensowy temat :D

Klopot polega na tym, że w PDA nie mam żadnych informacji o zadaniach. Tylko, żebym zebrał ileś tam przedmiotów ze skrytek ale nie chciało mi się latać i ryzykować spotkań z mutantami dla pistoletu czy paczki nabojów.

Do pewnego momentu wszystko szło dobrze ale po wizycie w Dolinie Mroku się zacięło.
ferrisferris
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 23 Sty 2009, 12:12
Ostatnio był: 07 Lut 2009, 02:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Problem z zadaniami głównymi

Postprzez ferrisferris w 23 Sty 2009, 13:52

Czaro16 napisał(a):1. Na forum używamy polskich znaków.
2. Temat topica musi wyjaśniać o co chodzi.
3. W czasie wykonywania zadań głównych dostajesz szegółowe informacje co i jak. Nawet jeśli czegoś nie usłyszysz lub nie zrozumiesz to możesz wejść w PDA i zobaczyć archiwum. Możesz także skorzystać z mapy. To jest naprawdę proste :wink:.


Ok, sorry za brak polskich znaków i bezsensowy temat :D

Klopot polega na tym, że w PDA nie mam żadnych informacji o zadaniach. Tylko, żebym zebrał ileś tam przedmiotów ze skrytek ale nie chciało mi się latać i ryzykować spotkań z mutantami dla pistoletu czy paczki nabojów.

Do pewnego momentu wszystko szło dobrze ale po wizycie w Dolinie Mroku się zacięło.
ferrisferris
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 23 Sty 2009, 12:12
Ostatnio był: 07 Lut 2009, 02:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Problem z zadaniami głównymi

Postprzez Czaro w 23 Sty 2009, 13:55

Takie bugi się zdarzają, należy wtedy wczytać poprzedniego save'a. Dlatego właśnie warto grać na kilku zapisach gry :wink:.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Problem z zadaniami głównymi

Postprzez ferrisferris w 23 Sty 2009, 14:07

Michu napisał(a):to może jednak nie musisz od początku, chyba nie masz tylko 1 czy 2 sejwów ? :P.
W Dolinie Mroku, po prostu idziesz, gadasz z wojskowym/powinnościowym xd, zabijasz psa obok bazy, wracasz po nagrodę to Gandzi (barman wolności), idziesz znów do tego całego co brałeś wcześniej zadanie, i on bodajże daje Ci drugą misję, musisz zobaczyć co stało się z tamtą grupą niedaleko ich bazy, przeszukujesz ciała - zabierasz PDA , porzynosisz, bierzesz nagrode i możesz robić zadania u głównego dowodcy, sam nie moge wykminić gdzie się zatrzymałeś dokładnie, ponieważ byłeś już w Agro i w jantarze, a nawet nie miałeś jeszcze wykonanego questu z kłem, idź jak fabuła karze a nie latasz po tych mapach :P...

nie podoba mi się to, że on kazal Ci "spadać", może masz się udać do drugiego szefa ? :P, albo po prostu czegoś w zadaniu nie dokonczyles... hmm


No właśnie, robiłem jednego sejwa, którego nadpisywałem...

Wszystko szło w miarę dobrze do momentu wizyty w Dolinie Mroku. Do tego momentu realizowałem plan w miarę bez zarzutu.

Pierwsze podejrzenia pojawiły się w Agropromie - poszedłem do tego drugiego kompleksu i tam nie mogłem dostać się do hali, gdzie rzekomo miał być jakiś ważny ktoś ? wejście do hali było zamknięte, pilnował go żołnierz i właściwie nic specjalnego tam nie osiągnąłem.

W Dolinie Mroku też szło dobrze do pewnego momentu - poszedłem do szefa, kazał zabić psy - zabiłem, kazał rozwalić mutantów w sąsiednim budynku - rozwaliłem. I kiedy do niego wróciłem, nie chciał już rozmawiać. Wykonałem zadanie dla mechanika - i też nic z tego nie wynikało. Właśnie dlatego zacząłem się wałęsać po lokacjach, wcześniej szedłem jak po sznurku :D .

Na PDA nie mam informacji o żadnych zadaniach głównych, jedynie o tym, że mam pozbierać ileś rzeczy ze skrytek i odebrać nagrodę za pomoc Stalkerom w Kordonie. Ale z tym ostatnim też jest problem: w obozie, w pokoiku handlarza nie ma nikogo, mimo że mapa wskazuje, że właśnie w tym miejscu powinienem odebrać małe co nieco. Zresztą we wszystkich miejscach, gdzie wcześniej można było się zaopatrzyć (np. handlarz w Agropromie) teraz nie ma żywej duszy, co jest dla mnie dziwne.

W Dolinie Mroku jest jakiś drugi szef? Tam też hala fabryczna jest zamknięta.
ferrisferris
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 23 Sty 2009, 12:12
Ostatnio był: 07 Lut 2009, 02:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Problem z zadaniami głównymi

Postprzez Czaro w 23 Sty 2009, 14:26

Po wykonaniu 2 zadań dla dowódcy powinny otworzyć się drzwi do hali. W środku jest szef Wolności. On zleca kolejne zadania.

---

Zadanie nr 1 - Zabić psa.
Zadanie nr 2 - Zanieść amunicję do posterunku.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Problem z zadaniami głównymi

Postprzez ferrisferris w 23 Sty 2009, 14:47

Czaro16 napisał(a):Po wykonaniu 2 zadań dla dowódcy powinny otworzyć się drzwi do hali. W środku jest szef Wolności. On zleca kolejne zadania.

---

Zadanie nr 1 - Zabić psa.
Zadanie nr 2 - Zanieść amunicję do posterunku.


Psa zabiłem, amunicję chyba też niosłem, już nie pamiętam. Ale drzwi do hali pozostały zamknięte. Więc może jakiś error?

Jeśli jednak nie zaniosłem tej amunicji a teraz w Dolinie nie ma już żadnego żołnierza, jest jakiś sposób, żeby poprawić ten błąd i dostać się do szefa Wolności i pchnąć akcję dalej?
ferrisferris
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 23 Sty 2009, 12:12
Ostatnio był: 07 Lut 2009, 02:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Problem z zadaniami głównymi

Postprzez Czaro w 23 Sty 2009, 14:49

Tylko i wyłącznie wczytanie poprzedniego save'a. Z tego co wiem to go nie posiadasz. Pozostaje tylko gra od początku.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Problem z zadaniami głównymi

Postprzez Michu w 23 Sty 2009, 15:20

A no, mojemu kuzynowi też się coś rąbało w dolinie mroku, po prostu wczytał sejwa z wysypiska i poszedł jeszcze raz, jak nie masz no to przykro nam :(. ew możesz skorzystać z tematu "pomocne save'y" ale to już nie to samo.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Problem z zadaniami głównymi

Postprzez ferrisferris w 23 Sty 2009, 15:38

Michu napisał(a):A no, mojemu kuzynowi też się coś rąbało w dolinie mroku, po prostu wczytał sejwa z wysypiska i poszedł jeszcze raz, jak nie masz no to przykro nam :(. ew możesz skorzystać z tematu "pomocne save'y" ale to już nie to samo.


Dzięki za wyjaśnienia. Pochodzę jeszcze, upewnię się, że nie ma wyjścia i w razie czego trzeba będzie zacząć od zera.
ferrisferris
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 23 Sty 2009, 12:12
Ostatnio był: 07 Lut 2009, 02:26
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości