Chcę moda! Dopisz się!

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Polska Wolność

Postprzez Pablo3071 w 08 Sty 2009, 21:49

Chciałbym moda, w którym wolność ma polskie oznaczenia zamiast starych, a w ich "godle" zamiast tego zielonego dzika czy czegoś tam były dwa skrzyżowane kałachy. Ogólnie najlepiej żeby było śmiesznie!
Pablo3071
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 23 Sie 2008, 14:06
Ostatnio był: 19 Sty 2009, 16:31
Kozaki: 0

Reklamy Google

Mody

Postprzez ganiaczniedoganiacz w 09 Sty 2009, 18:13

Mam 2 pytania:

1.Sorki jeżeli powtórzyłem temat ale potrzebuje modana to żeby do wielu broni tak jak w OL dodać granatnik, celownik i tłumik, tak jak to było np. z GP 37 i IL 86 oraz Thunder-em, tak też się da w Multi, ale mam pomysła żeby przejśc grę z GP 37 z granatnikem i takimi bajerami.

2.Kto pewnie zauwazył SoC 1.0000v jest w dachu w kordonie Kombinezon Stalkera, a już z patchami Najemników, no i zauwazyłem na dużej mapie stalkera z pokazanymi skrytkami. że w dziczu można znaleźć dwa Blaski Księżyca

Szukałem ich w zaznaczonych miejscach i niema więc potrzebuje plik all.spawn który podmieni ten wcześniej wspomniany kombinezon i wstawi te 2 artefakty jak http://www.webalice.it/requena/game/sta ... ne-big.jpg tu w dziczu

Jakby co to mam v1.0006
z góry thx i sorki jak powtarzam temat

Napisałeś temat nie w tym dziale. Już przeniosłem. - C16
To co mnie nie zabije to mnie wzmocni.
Awatar użytkownika
ganiaczniedoganiacz
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 30 Gru 2008, 03:11
Ostatnio był: 18 Sie 2024, 14:36
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Mod do realizmu

Postprzez Lycha4 w 17 Sty 2009, 15:54

Mam ogromną prośbę do moderatorów (tzn. tych od modyfikacji), aby spróbowali połączyć parę modów urealniających grę w jeden, ponieważ większość tych modów ma parę fajnych rzeczy i parę rozwalających całego moda i można by wyjąć tylko te fajne rzeczy i zrobić jednego zajebistego moda.
Oto lista modów, które można by skompilować (oczywiście nie w całości):
- RAW
- Stalker Redux
- Weather Overhauled
- Oblivion Lost (mam na myśli STEALTH)
- AMK mod + smart marauder
- Freestate Mod
- FP Mod Pack
- Repair Mod
- RaDoll Mod
- xStream AI Pack final

Teraz napiszę o tych rzeczach, które fajnie byłoby połączyć:
Z stalker reduxa to:
- bandaże bandażujące, a nie leczące
- słabsze pancerze chronią przed ostrzałem tylko klatkę piersiową i plecy, lepsze (droższe) chronią dodatkowo nogi i ręce
- obrażenia od poszczególnych bronii zostały podniesione i odpowiednio zbalansowane (równierz tak, żeby samemu szybko zabijać)
- tłumik założony na broń zmniejsza odrzut i zwiększa celność, lecz zmniejsza szybkostrzelność, moc i zasięg broni
- realistycznie dobrane właściwości penetracyjne/obalające wszystkich rodzajów amunicji
Z RAWa:
- praktycznie wszystko ale statystyki dotyczące obrażeń mają pochodzić tylko ze Stalker Redux'a.
Z Weather Overhauled: cały
Z Oblivion Losta: tak jak napisałem, tylko Stealth czyli zabawa w komandosa w nocy i system widzenia latarki i npc w nocy.
Z AMK mod + smart maraudera - tylko zdejmowanie zbroi z przeciwników, żadnych innych modyfikacji
Z Freestate Moda:
- tylko umiejętność polowania
Z Fp Mod Packa:
- nieograniczony czas na zadania (by PiIsARational)
- Sleep Mod from ABC mod, mamy śpiwór (może być też Dream Mod)
Z Repair Moda: cały
Z RagDolla: cały
Z xStream AI Pack Final: cały i żeby był kompatybilny ze zdejmowaniem zbroi

Teraz dodam trochę od siebie:
- waga: tu można zmienić do np. bieganie do 20kg, unieruchomienie przy 30 kg, amunicja ma nie ważyć nic (wiem że to nie jest realistyczne, ale nierealistyczne jest też to że zabijamy 500 wrogów na takim obszarze, to jest gra komputerowa), apteczki też nic i bandaże też nic, ważyć ma tylko żarcie i broń i kombinezon, tak żeby można było mieć jedną broń główną, jedną pomocniczą i granaty
- amunicja, czyli główny problem podstawowej wersji, który wpienia większość graczy. Chodzi o to że amunicji generalnie nie ma, a handlarze mają jej strasznie mało. Można zrobić tak, że amunicji u handlarzy (handlarze główni + kupcy z frakcji oprócz monolitu i najemników) jest nieskończenie wiele albo diabelnie dużo, tak żeby nigdy nie zabrakło
- broń: zwiększony asortyment u handlarzy we frakcjach, czyli porucznik petrienko czy jakoś tak w Powinności i Kutwa u Wolności, u nich wszystkie bronie.
- spawn: chodzi o to żeby wszystkich ludzi w grze było po prostu więcej, (oprócz questów), czyli jak przejdziemy fabułę i jesteśmy tam gdzie był uwięziony Żwawy, gdzie jest spawn bandziorów i ludzi od Wilka, to żeby tam było ich wszystkich po prostu więcej; co do mutantów to sam nie wiem ale one są bardziej denerwujące niż ciekawe więc ich liczba jest raczej ok.
To chyba tyle, wiem że zaraz będziecie pisać, że jak chcę takiego moda, to żebym sam go zrobił ale nie jestem w stanie tego zrobić i dlatego proszę Was. Z góry dziękuję.
Lycha4
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 17 Sty 2009, 14:55
Ostatnio był: 17 Lip 2011, 19:12
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Mod do realizmu

Postprzez Czaro w 17 Sty 2009, 16:08

Lycha4 napisał(a):Mam ogromną prośbę do moderatorów (tzn. tych od modyfikacji)

Jakby co to to są modderzy :wink:.

---

Lycha4 napisał(a):To chyba tyle, wiem że zaraz będziecie pisać, że jak chcę takiego moda, to żebym sam go zrobił ale nie jestem w stanie tego zrobić i dlatego proszę Was.

Nikt nie ma zamiaru tak pisać :wink:.

---

Niezła prośba. Nie wiem czy jest sens robić takiego moda jak jest już OL i PS. Jeśli chodzi o Twoje prośby to większość jest wykonana w ABC Inferno. Radzę ściągnąć i zobaczyć. Napewno wystarczy :wink:.

Jeśli nie trzeba by znaleźć jakiś team. Samemu raczej ciężko zrobić takiego moda (nie chodzi o trud tylko czas).
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Mod do realizmu

Postprzez Lycha4 w 17 Sty 2009, 17:04

Dzięki za odpowiedź, ale mi chodzi o to, że oblivion lost jest spoko ale ja np. nie chcę mieć blow-outów W OGÓLE. Albo np. podoba mi się zdejmowanie zbroi ale nie da się tego zrobić bez amk moda, a on zmienia strasznie dużo..... Ja chciałem połączyć np RAWA z Reduxem, tylko że w reduxie też masz nowe bronie i statystyki i się gryzą....
Lycha4
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 17 Sty 2009, 14:55
Ostatnio był: 17 Lip 2011, 19:12
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Mod do realizmu

Postprzez Czaro w 17 Sty 2009, 17:06

Blow-outy można wyłączyć :P. ABC (jeśli chodzi o Twoje prośby) jest naprawdę godne polecenia. Wyłączasz blowy i wszystko gra :wink:. Ewentualnie można dodać możliwość zdejmowania zbroi oraz pare innych "bajerków".
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Mod do realizmu

Postprzez Raven422 w 17 Sty 2009, 17:08

Ale ABC ddoaje też horror time'y, nowe bronie, nowe kombinezony, nowe mutanty...a mu chodzi tylko o zmiany w kilku configach, a nie mega hiper w dupe wypasiony mod który zmienia (prawie wszystko) ;).
Awatar użytkownika
Raven422
Tropiciel

Posty: 304
Dołączenie: 21 Cze 2008, 19:20
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 13:35
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 20

Re: Mod do realizmu

Postprzez Czaro w 17 Sty 2009, 17:12

Nie wiem od kiedy sleep bag, spawn oraz repair mod to kilka zmian w configach :o.

---

Próbuję zachęcić @Lyche4 do pobrania jakiegoś większego moda. ABC i OL to napewno coś bardziej interesującego niż drobna modyfikacja zmieniający rozgrywkę. Ponad to w ABC jest spełniona większość próśb @Lycha4. Wystarczy troszkę pozmieniać :).
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Mod do realizmu

Postprzez Lycha4 w 17 Sty 2009, 17:35

Akurat sleep bag, repair i spawn to nie taki problem, ponieważ te mody istnieją, ale ciężką jest połączyć ol z czymkolwiek...
Lycha4
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 17 Sty 2009, 14:55
Ostatnio był: 17 Lip 2011, 19:12
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Mod do realizmu

Postprzez Czaro w 17 Sty 2009, 18:24

OL to bardzo rozbudowany mod. Pracował przy nim sztab modderów. Są tam pododawane nowe pliki, skrypty, configi, itd. Żeby połączyć z czymś OL trzeba mieć jakieś (czyt. spore) pojęcie o moddowaniu :wink:. Nie wystarczy wklejenie gotowych plików.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Mod do realizmu

Postprzez Darth ReX w 17 Sty 2009, 20:20

Zależy z czym chcesz to połączyć, powiedz z czym, a pomożemy.
Polecam łączenie z Arsenal Modem a potem zebranie do kupy poprawek i fixów m. in. od Czara (na stary HUD) i caleba59 (lepsze tekstury zbroi - bo standardowe w OL są żalne).
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 03 Paź 2024, 07:27
Kozaki: 224

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Zari w 19 Sty 2009, 16:46

Czy można by było zrobić jakieś inne animacje naznaczonego gdy idzie i biega? Bo porusza się jakby coś mu do spodni wleciało.
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość