Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: FALLOUT 3

Postprzez SaS TrooP w 06 Lis 2008, 00:24

OmG Jeśli nawet byś się zawiódł, to i tak obowiązkowa pozycja. Jak myślicie - czy w Empiku w Rybniku za dwa tygodnie będzie jeszcze F3?
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Reklamy Google

Re: FALLOUT 3

Postprzez BigM w 06 Lis 2008, 00:54

Na pewno. Bez przesady, żeby im się tak szybko wyczerpał nakład. A jeśli już, to po prostu zamówią dodatkową partię towaru i po kłopocie. W końcu to leży w ich interesie...
Awatar użytkownika
BigM
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 01 Lis 2008, 20:40
Ostatnio był: 30 Lis 2008, 22:19
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: FALLOUT 3

Postprzez dorian w 06 Lis 2008, 09:25

Famiru :
Ja zadam porste pytanie, warto kupić tą gre i czy nie zawiode sie na klimacie ?


Też miałem wątpliwości przed zakupem i jeszcze niedawno po rozpoczęciu tej gry, ale im dalej w grę tym bardziej uważam, że trzeba ją mieć (a już miałem odsprzedać :P ).
Gra ma swój charakterystyczny i dość ciekawy, apokaliptyczny klimat, a żeby go dodatkowo podkreślić to polecam ściągnąć moda na muzykę do niej zapodanego parę postów wcześniej przez Lukassa1613 - dzięki stary, bo to dodatkowo grę ulepsza i staje się ona jeszcze bardziej klimatyczna.
Oczywiście ma ona swoje błędy, które mnie osobiście dość mocno rażą, np. można odstrzelić nogę, czy rękę, ale już nawet nie tyle mutanty, co np. bandyci niekiedy dostają po kilka strzałów w czachę i strzelając latają dalej, a padają dopiero po czasie. Poza tym zmiana broni na jakąkolwiek inną wiąże się z wejściem do pip-boja i dodatkowo jej wyszukaniem z jego licznych opcji, co jest trochę męczące i spowalnia akcję.
Za to lokacje i odwzorowanie zniszczonego nuklearną pożogą świata jest naprawdę niezłe, a strzelanie za pomocą systemu V.A.T.S. dość widowiskowe, można wybrać w co chcemy trafić, a samo strzelanie jest ładnie pokazane i do tego z bullet time.
Mimo różnych baboli i zalet uważam, że gra jest ciekawa, wciąga i warto ją mieć :D
P.S. Jeśli chodzi o szybkie strzelanie i szybką akcję, to raczej nie te klimaty ...
Ostatnio edytowany przez dorian, 06 Lis 2008, 10:22, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: FALLOUT 3

Postprzez Microtus w 06 Lis 2008, 10:20

SaS lubi pospamić czasem :)

Co do tego czy warto czy nie to zgadzam się z Dorianem. Gra ma sporo błędów i upierdliwych akcji (jednak nie ma takiej jazdy jak przy nieszczęsnym CS-ie). Jak lubisz post apokaliptyczne klimaty to się raczej nie zawiedziesz.
Ja jestem fanem serii i patrząc przez pryzmat F1 i F2 to jednak F3 nie jest tak dobry. Nawet po części nie oddaje rzeczy jakie były fajne w tych grach. Jednak jak nie patrzysz na to od strony poprzednich gier to jest naprawdę ok.
Gra ma klimat dzięki dobremu odtworzeniu miejsca po katastrofie atomowej. Mapa nie jest ogromna ale usiana jest ciekawymi miejscami. To mocna strona gry, ruiny i pozostałości dawnego miasta przyciągają na tyle, że kompletnie olałem główny wątek.

Trochę kiepskie jest to, że szybko możemy mieć mega broń (w zasadzie na samym początku) na szczęście nie ma do niej wiele amunicji. No i limit poziomu (20 level)
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: FALLOUT 3

Postprzez SaS TrooP w 06 Lis 2008, 17:41

Microtus napisał(a):SaS lubi pospamić czasem :)


Stututututu :P

Dobra, a czy jest coś w stylu najmowania najemników? Chodzi o to, że ja kw jedynce można było nająć Aiana, czy tą taką punkówkę, czy nawet psa, to da się robić samo? I czy da się to robić w nieskończoność (zachęcasz gościa kasą itp.)
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: FALLOUT 3

Postprzez Microtus w 06 Lis 2008, 20:40

Jest taka opcja. Przyłączają się za flotę oczywiście, jest jednak drugi warunek jak masz dużą karmę to nie przyłączy się do Ciebie zawodnik o niskiej karmie. Pies też jest, słynny Dogmeat przyłącza się jak z nim chwilę "pogadamy" no i nie chce kasy ;) A co do tego czy w nie skończoność to nie mam pojęcia :)
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: FALLOUT 3

Postprzez SaS TrooP w 07 Lis 2008, 16:02

Fajnie by było. Szturm 15 żołnierzy na jakiś objekt. A ja sobie wczoraj F2 wgrałem. Kobietą gram. Uhhhh, gdybym był kobietą, to już bym soki puścił. Nie umiem się doczekać, a to dopiero koło 15 kupię ;/.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: FALLOUT 3

Postprzez Terminus w 07 Lis 2008, 17:18

SaS TrooP napisał(a): Nie umiem się doczekać, a to dopiero koło 15 kupię ;/.

Ehh.. Ja pewnie dopiero po Nowym Roku. Na razie muszę skończyć King's Bounty. Potem wyjdzie Gothic Forsaken Gods. Kiedyś byłem strasznym fanem Fallout'a ale od czasów TES IV słowo Bethesda skutecznie studzi mój zapał do zakupów.

A swoją drogą z King's Bounty - niby strategii "Hirołsopodobnej" wyszedł całkiem ciekawy cRPG - dialogów, rozmów questów pobocznych więcej tu niż w Oblivionie.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: FALLOUT 3

Postprzez oblivion1999 w 08 Lis 2008, 09:27

Poza tym zmiana broni na jakąkolwiek inną wiąże się z wejściem do pip-boja i dodatkowo jej wyszukaniem z jego licznych opcji, co jest trochę męczące i spowalnia akcję.


Co do tego co tutaj napisałeś to sie mylisz. Otwórz pip-boja weź na bronie i wtedy przytrzymaj 1-2-3-4-5-6-7-8 obojetnie która z tych cyfr po 1-2 sek pojawi sie okienko w praweym górnym rogu gdzie mozesz dodawac bronie wiec nie musisz cały czas wchodzic do pipa :). Tylko musisz pamietac o tym ze jak zostawisz bron w domu lub sprzedasz lub cokolwiek z nia zrobisz ze zniknie z eq to odrazu znika z szybkiego wybierania( pare razy mi sie zdazyło :D ). A co do samej gry ciesze sie ze Bethesda zrobiła ta gre poniewaz mozna chodzic po całej mapie lecz tez jest minus ci co grali w gre the elder scrools of oblivion zobacza podobieństwo i to duze.

pozdrawiam i miłej gry :)
oblivion1999
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 08 Lis 2008, 09:19
Ostatnio był: 08 Lis 2008, 10:06
Kozaki: 0

Re: FALLOUT 3

Postprzez dorian w 09 Lis 2008, 12:05

Otwórz pip-boja weź na bronie i wtedy przytrzymaj 1-2-3-4-5-6-7-8 obojetnie która z tych cyfr po 1-2 sek pojawi sie okienko w praweym górnym rogu gdzie mozesz dodawac bronie wiec nie musisz cały czas wchodzic do pipa


Dzięki,
to widzę, że tu jest ten sam system z bronią co w Oblivionie :) Wolałbym, żeby spluwy można było przypisać do dowolnego klawisza, a nie tylko pod numeryczne - ja zawsze mam dwie główne bronie na myszcze pod klawiszami z boku pod kciukiem i wtedy jest duuużo szybciej z wyborem, no ale i tak nie jest źle.Właściwie to gra przypomina Obliviona w stopniu znacznym i mogłem się domyślić :wink:
P.S. Odstawiłem Fallouta3 na półkę narazie, bo już obczaiłem trochę cóż zacz ta gra (rewela, a celowanie przez "WATSA" baaardzo efektowne!) i tłukę w FarKraja 2, bo już przebierałem nogami kiedy w końcu wyjdzie, no i jest :P
P.S.Który to klawisz pomocy w Falloucie3 ?

Edit:
Wyszły patche 1.0.0.15 do Fallout 3 z tym, że wer. UK, USA, French, Italian itp., ale nie PL, więc pytanie czy można je wgrywać do wer. PL?
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: FALLOUT 3

Postprzez donciu w 19 Lis 2008, 14:40

Dlaczego Enclawa spadła na psy ?

Dlaczego zamiast prezydenta mają gadające Commodore ?

Dlaczego żołnierze wyglądają jakby wysiedli z bat-mobila ?

Dlaczego Najemnicy z Talonu są bardziej wymagającymi przeciwnikami jak oni ?


Why Why Why !


BTW: Jakim cudem Ranger Battle Armour może być bardziej wytrzymałe od Power Armour'a ? 0_o
'Mess with the Best , die like the rest'

www.X-12.pl
Awatar użytkownika
donciu
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 22 Lip 2007, 13:21
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 13:10
Miejscowość: Świebodzice / ?????????
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: FALLOUT 3

Postprzez Kamiru w 19 Lis 2008, 19:27

Odnośnie najemników, to w bazie Bractwa Stali, jest kobita która się do nas za free dołącza ( ze względu na ojca), za free.

Gierka jest kool bez dwóch zdań, a kałak miażdży, żadna broń energetyczna nie jest tak potężna. Jedyny minus że się szybko psuje :/. Ale za to Super Mucie, bardzo dbają o swoje bronie nie sądzicie ? Jak byłem w opuszczonej krypcie (wątek fabularny) to muciaki miały Assault Rifle ze stanem ponad 70% xD

P.S.

A i Medic Armor rządzi ;)
"The range of hand grenade is always 1 meter longer than range of your jump" - Unknown
"I fear no evil, for i am fear incarnate" - Unknown
Lepiej umrzeć dla Imperatora, niż żyć dla samego siebie !
Awatar użytkownika
Kamiru
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 16:39
Ostatnio był: 07 Lut 2010, 20:45
Miejscowość: Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości