Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Postprzez Gildon w 10 Kwi 2008, 18:36

Jak oglądać holodyski w falloucie?
Image
Awatar użytkownika
Gildon
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 13 Lut 2008, 03:36
Ostatnio był: 20 Wrz 2010, 21:09
Kozaki: 2

Reklamy Google

Postprzez KoweK w 10 Kwi 2008, 22:10

Gildon napisał(a):Jak oglądać holodyski w falloucie?

Należy najpierw go "użyć" z ekwipunku. Dane zostaną wprowadzone do PipBoy'a, i tam będzie można je odczytać.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

FALLOUT 3

Postprzez Microtus w 04 Lis 2008, 13:41

No właśnie coś cicho na forum o nowej grze bethesdy.

Jak się sprawdza fallout w 3D? Całkiem nieźle jak na początek. Gram na ustawieniach średnich i DX9 więc jakichś fajerwerków nie ma, jednak grafika trzyma dobry poziom a gra chodzi płynnie i bez większych zgrzytów (2 crashe ale w mało upierdliwy sposób powstałe).

Pierwsze wrażenia i skojarzenia to Oblivion. Mapa ma taki górzysty charakter jak w Elder Scrolls. Rozmowy dosyć podobne, i system umiejętności (do 100 punktów). Jednak po pewnym czasie zaczynamy wchodzić w postapokaliptyczny
klimat. Ładne lokacje (ich mnogość i wielkość momentami przytłacza), spora ilość przedmiotów do znalezienia.
Jak dla mnie bomba. Jednak są i minusy które wypunktuję.

A) V.A.T.S. (system celowania przy pauzie) - Tu nie wyszło im za bardzo, za słabo dopracowany i mechanika kiepska, w zasadzie używa się go tylko na krótkim dystansie. Na większych odległościach paradoksalnie lepiej jest strzelać normalnie bo sznsa na trafienie kogokolwiek jest marna.
B) Opisy przedmiotów a właściwie ich brak
C) Mała różnorodność broni a większość big guns i energy weapons jest bezużyteczna
D) Drętwe dialogi
E) Mało wyraziste postaci

PS: Na razie gry nie przeszedłem więc nie są to wszystkie błędy i niedoróbki. Tyle narazie zobaczyłem.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: FALLOUT 3

Postprzez dorian w 04 Lis 2008, 14:22

Microtus,
Przymierzam się do kupna, ale jakbyś mógł dać znać, czy ta gra zrobiona jest w default jako FPP/FPS , czy TPP ale z możliwością przełączania na widok z 1 osoby?
Coś kojarzę że to chyba FPS, ale nie wiem na pewno, bo nie znam tej gry, ani poprzednich Folloutów, a ma to dla mnie olbrzymie znaczenie, bo nie lubię TPP tylko widok z 1 osoby, a gierka kosztuje nie mało (chyba 130 zł. tudzież coś wedle tego...) więc wolę się upewnić :wink:
P.S. Giwery mają power np. jak w Stalkerze (chodzi o dźwięk), czy tylko "lekkie" pykanie :?:
P.S.2.Właściwie to sam jeszcze nie wiem, czy brać tego Fallouta 3, czy może Far Cry'a 2.
Może jakaś podpowiedź...
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: FALLOUT 3

Postprzez Microtus w 04 Lis 2008, 15:08

Gra jest FPP z możliwością przełączania w tryb TPP. Strzela się jak w innych FPP tylko na celność mają wpływ statystyki
do tego jest jeszcze V.A.T.S. (pauza i strzelanie nie samemu a za pomocą statystyk przydatne na bliskich dystansach).
Gra kosztuje 99 PLN na gram.pl (jak się pierwszy raz rejestrujesz to chyba przesyłkę masz darmową).
Dźwięk jest mocną stroną tej gry i bronie mają kopa (fajny efekt przy V.A.T.S bo załącza się bullet time).
Zapomniałem jeszcze napisać, że gra jest naprawdę brutalna i widok latającego mózgu jest dość częsty.
A czy to czy FC2 to nie wiem, ja za Ciebie nie zdecyduję. Farcry jest bardziej typowym FPP a tu masz RPG z rozwojem i wyborem postaci.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: FALLOUT 3

Postprzez Terminus w 04 Lis 2008, 15:29

Ja też mam przygarść pytań:
cRPG czy aRPG -czy mechanika jest bliższa tej z Obliviona, czy oryginałowi F1-F2. Przykładowo; czy statystyki wpływają na rozgrywkę [inteligentniejsza postać ma inne możliwości dialogowe]. Czy są możliwe alternatywne rozwiązania questów [siłą/pokojowe].
Czy jest i jak się ewentualnie sprawdza walka grupy bohatera z grupą przeciwników. W ogóle czy są walki grupowe, czy jak w TES-ach wrogowie raczej pojedynczo?
Fabuła -główna linia fabularna -ciągnie rozgrywkę czy jest mało istotnym dodatkiem jak w Oblivionie [na ile możesz to już ocenić].

I najważniejsze. Jak oceniasz, czy jest to gra dla bardziej wymagających graczy czy raczej "lekko, łatwo i przyjemnie" aby konsolowcy się nie pocili, jak w ostatniej grze Bethesdy? Przeczytałem gdzieś taką recenzję, że F3 jest tylko grą akcji z elementami RPG, a nie prawdziwym cRPG jak poprzednie części. I to mnie trochę wystraszyło...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: FALLOUT 3

Postprzez Pogan w 04 Lis 2008, 15:43

Może coś podpowiem bo gra skończyłem w 20 h ale zrobiłem mało misji pobocznych. Jak dla mnie mechanika jest bliżej F2 jak się ma mało retoryki i się nie wyciągnie odpowiedzi od kogoś to trzeba inaczej kombinować. Co do różnego rozwiązywania problemów to chyba tak ale nie probowalem innych sposobów. Główne questy ciągną fabule. A z poziomem trudności jest tak że początek jest jak w f2 każdy nabój liczysz i się zastanawiasz czy pic ze stawu czy stimpaka użyć potem jest lepiej się ma więcej broni na różne naboje ale ich nigdy za dużo ale stimpaki od pewnego miejsca nie stanowią problemu (zadanie poboczne). Na ostatnie pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć bo dla mnie niej po środku tych dwóch wiec ani tym ani tym.
Image
Pogan
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 29 Sty 2008, 21:22
Ostatnio był: 12 Lut 2021, 02:24
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: FALLOUT 3

Postprzez SaS TrooP w 04 Lis 2008, 17:02

No właśnie. Ja też kupuję! Nie przeszedłem jeszcze dwójki, ale to chyba nie ma nic wspólnego. Czuję, że to będzie piękna gra. Mimo to wolałbym samemu strzelać etc.

Da się strzelać i samemu i w tym debilnym trybie. ;D -S3
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: FALLOUT 3

Postprzez Microtus w 04 Lis 2008, 20:02

Walki są "inne" i to chyba normalne bo połączono elementy dawnej gry i gry nowej.
Są też potyczki z kilkoma wrogami a nasi towarzysze walczą jak mogą (na ogół słabo im idzie).
Mechanika gry i rozwoju postaci jest podobna do oryginału (zmieniono system statystyk są jak w Oblivionie do 100 a nie jak w F2 do 300) Wpływają one w dużym stopniu na rozgrywkę, opcje dialogowe itp. (np: mając speech na wysokim poziomie można okłamać pracodawcę, że wykonaliśmy zadanie). Więc qesty można rozegrać na różne sposoby.

W fabułę przyznam szczerze się nie wkręciłem bo chodzę zafascynowany ruinami miasta i okoilcami. Nabiłem 12 poziom nie ruszając prawie questa głównego. Jednak jest dosyć ciekawa i bardziej niż w Oblivionie się chce za nią podążyć.

No właśnie. Ja też kupuję! Nie przeszedłem jeszcze dwójki, ale to chyba nie ma nic wspólnego. Czuję, że to będzie piękna gra. Mimo to wolałbym samemu strzelać etc.


Możesz strzelać sam jak wolisz, co więcej trafienia krytyczne też się zdarzają.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: FALLOUT 3

Postprzez Pogan w 04 Lis 2008, 20:33

Microtus dobrze mówi Lokacje są klimatyczne często zbaczałem ze szlaku by zbadać jakiś budynek lub jaskinie.
Image
Pogan
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 29 Sty 2008, 21:22
Ostatnio był: 12 Lut 2021, 02:24
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: FALLOUT 3

Postprzez Soviet w 04 Lis 2008, 20:36

r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: FALLOUT 3

Postprzez Pogan w 04 Lis 2008, 20:59

Soviet napisał(a):http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=14&t=846&st=0&sk=t&sd=a&hilit=fallout&start=72

A co to?

Wygląda jak link do tematu o Falloucie panie adminie.
Image
Pogan
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 29 Sty 2008, 21:22
Ostatnio był: 12 Lut 2021, 02:24
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości