Czerwony Las - Stalkerzy

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Czerwony Las - Stalkerzy

Postprzez hexed w 24 Paź 2008, 16:57

Witam. Mam mały problem z questem w Czerwonym Lesie. Zaciąłem się tutaj już od kilku godzin, czytałem poradniki np (game online) oraz tutaj znalazłem jeden temat z tym problemem. Koło tego mostu zabiłem wszystkich, następnie dostałem SOS i pobiegłem tam, zebrałem PDA, po czym mam dojść do leśnika - a to już nie takie łatwe każdy o tym wie. A więc zacząłem szukać tych stalkerów we wszystkich dostępnych miejscach w lesie - znalazlem tylko jednych, na północy, od strony jak się wchodzi koło tunelu gdzie Setrlok ucieka. Tych gdzie jest Fila nie znalałem, chociaż zwiedziłem tam wszystko co dostępne. Nie mam bladego pojęcia gdzie są Ci stalkerzy.


Jak ide prosto od tych martwych stalkerów to dochodze tylko to bramy anomalii (dosłownie) i dalej się nie jak przejść, po drodze nie ma żadnego żywego ducha, - no może kilka tych świnek :)

Czy ktoś może mi powiedzieć co robie źle?


pozdrawiam
hexed
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 24 Paź 2008, 16:51
Ostatnio był: 29 Paź 2008, 23:55
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Czerwony Las - Stalkerzy

Postprzez Darth ReX w 24 Paź 2008, 17:04

Idziesz na wschód do ogniska, przy którym siedzą stalerzy, proponują ci fuchę, by pomóc im przebić się na północ do pewnej polany, przebijasz się z nimi przez tunel pełen snorków, a na polanie walczysz z niby-olbrzymem. Dalej sobie chyba poradzisz, nie?
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 10:00
Kozaki: 224

Re: Czerwony Las - Stalkerzy

Postprzez mathus92 w 24 Paź 2008, 17:07

Po pierwsze: nie pisz tak chaotycznie bo ciężko zrozumieć.
Po drugie: a po co czegokolwiek szukasz, idź poprostu tak jak wskazuje punkcik na mapie i po kłopocie. Jakby nie było bugów to w tej grze po prostu się nie da zgubić.
Po trzecie: jak chcesz bardziej łopatologicznie to proszę bardzo. Najpierw biegniesz za Strielokiem do tunelu, gdzie zabijasz/rozwalasz/przerabiasz na mniejsze kawałeczki (niech sobie wstawi każdy co chce) atakujących ciebie samotników. Zostaje jeden, który się poddaje i po zakończeniu walki można z nim pogadać. Za dużo Ci nie powie, ale możesz go spytać o drogę (nie pamiętam co dokładnie było w okienku dialogowym), a w międzyczasie słuchasz jak Lebiediew wyprawia Ci kolejne kazanie. Później idziesz tylko od punktu do punktu (wszystkie są zaznaczone na mapce), aż pojawi Ci się zadanie "Dotrzyj do anomalii przestrzennej" (czy jakoś tak). W tym przypadku też idziesz do punktu na mapce (żadnej innowacji nie ma), a na miejscu wskakujesz do kuli nad czołgiem.
Pozdrawiam,
Mathus92
Awatar użytkownika
mathus92
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 25 Cze 2007, 23:29
Ostatnio był: 14 Sie 2010, 18:17
Miejscowość: Zakopane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Czerwony Las - Stalkerzy

Postprzez hexed w 24 Paź 2008, 20:12

Panowie, problem polega na tym że ich tam nigdzie nie ma. Maksymalnie dochodzę do jakiegoś mutanta co ma rozdziabiony pysk, oraz to takiego pola gdzie ciągle wybuchają takie wyładowania elektryczne (czy jak kolwiek to nazwać). Nigdzie dalej się iść nie da bo odrazu mnie promieniowanie łapie, ani bokiem ani niczym :/
hexed
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 24 Paź 2008, 16:51
Ostatnio był: 29 Paź 2008, 23:55
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Czerwony Las - Stalkerzy

Postprzez K@mil w 24 Paź 2008, 22:46

Tu masz mapkę
ImageImage
1-pda oddziału
2-stalkerzy do których masz dołączyć
3.-tunel ze snorkami


Jeśli ich nie znalazłeś prawdopodobnie nie żyją. Też tak miałem bo zamiast do nich iść to 2 dni zwiedzałem las i wyprawiłem się na bandytów po kompas, a oni (stalkerzy) nie czekali na mnie i poszli na pewną śmierć :). Więc po zabraniu PDA biegnij od razu do nich (przeciwpromienne leki się przydadzą.) Myślę że pomogłem.

Offtopic:
Też tak macie że w jaskini bandytów atakują was same bronie? bug czy atak PSI czy co innego...?
K@mil
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 17 Paź 2008, 20:23
Ostatnio był: 26 Paź 2008, 11:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: Czerwony Las - Stalkerzy

Postprzez Windmaker w 25 Paź 2008, 15:12

Co do tych kopalni to ja mam inne małe pytanie - jak się zejdzie na niższy poziom - trzeba rozwalić deski nad drabiną i gotowe to jak wydostać się na górę? Problem polega na tym, że jak odchodzę od drabinki to wpadam do dziury i "game over".

Co do tego o czym jest temat to dość często owi stalkerzy giną - ja musiałem przejść do anomalii przestrzennej sam - dwa razy na te kilkanaście razy jak przechodziłem ten element gry oni żyli jak do nich przyszedłem.
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Czerwony Las - Stalkerzy

Postprzez LooK OuT! w 31 Paź 2008, 02:55

Mam ten sam problem. Na dół da się zejść, nawet dziwnym trafem pojawił mi się jakiś autosave sam z siebie i na dole nie ma Poltergeistów O_o No i można kulebiaka brać, ale pytanie... no jak wrócić???

@k@mil: te "atakujące bronie" to właśnie atak polterów. One tak to robią i moja postać, nawet z artami, zabijają czasem jednym rzutem Vintorezem :)
Image
Awatar użytkownika
LooK OuT!
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 17 Mar 2008, 22:53
Ostatnio był: 28 Sty 2009, 18:57
Miejscowość: Wrocław, X-12
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Czerwony Las - Stalkerzy

Postprzez Stalker01 w 31 Paź 2008, 18:23

Polterów trzeba zabic zeby dalo sie wydostac z tej dziury, a nie jest to takie proste bo sa dosc wytrzymale. Co do artefaktu jaki tam sie znajduje nie piszcie co tam jest bo i tak kazdy ma inny, artefakty sa robione losowo.
Stalker01
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 19 Wrz 2008, 21:13
Ostatnio był: 13 Sie 2009, 13:34
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Czerwony Las - Stalkerzy

Postprzez fifiasek15 w 31 Paź 2008, 18:35

To cholernie trudne. To są jedyne 2 poltery które spotyka się w CS. Autorzy dopakowali je cholernie mocno i niedość że wytrzymałe to jeszcze diabelnie szybkie. Ale jak planety zejdą się w jedną linię i bóg zstępując na ziemię pomoże ci je rozsiekać to wtedy bocznym tunelem(cholernie trudny do zauważenia) można wyjść. Trzeba jeszcze rozwalić parę pustych skrzynek stojących na drodze. Mam nadzieje że pomogłem wszystkim którzy tam utknęli, bo NIE DA SIĘ WRÓCIĆ DRABINĄ!!
Image
Image
Awatar użytkownika
fifiasek15
Stalker

Posty: 94
Dołączenie: 28 Paź 2008, 19:31
Ostatnio był: 01 Kwi 2010, 14:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Czerwony Las - Stalkerzy

Postprzez LooK OuT! w 31 Paź 2008, 18:45

To nie jedyne poltery, jeszcze jedna ich ekipa gania przy wyjściu z podziemi Agropromu. A teraz pytanie: co takiego dzieje się po zabiciu polterów, że można z tej dziury wyjść? Jak mówiłem, mi po załądowaniu szybkiego save'a poltery zniknęły same z siebie, a wyjść się nie da. Korytarzyk ze skrzynkami znalazłem, ale za skrzynkami jest blacha, oczywiście nie do rozwalenia.
Image
Awatar użytkownika
LooK OuT!
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 17 Mar 2008, 22:53
Ostatnio był: 28 Sty 2009, 18:57
Miejscowość: Wrocław, X-12
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Czerwony Las - Stalkerzy

Postprzez fifiasek15 w 31 Paź 2008, 18:53

to jest the bug taki jak był w socu na arenie. Tym razem to twoja wina:D. W SoCu jak akceptujesz walke to kamera przez chwilę pokazuje hangar czyt. pole walki. Ja wtedy savovałem. Niestety zabito mnie a po wczytaniu przeciwnicy nie poruszali się :D. Niestety po zabiciu OMONU(to byli moi przeciwnicy) dalej stałem na arenie :mad: . Wniosek: ty trafiłeś z ty quicksavem w taki sam sytuację co ja. Przeciwnicy bez zabijania zniknęli ci a żeby stamtąd wyjść trzeba ich pokonać. Po zabiciu polterów ta blacha magicznie znika:)
Image
Image
Awatar użytkownika
fifiasek15
Stalker

Posty: 94
Dołączenie: 28 Paź 2008, 19:31
Ostatnio był: 01 Kwi 2010, 14:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 105 gości