[S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled] Pogoda bez prognozy

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Postprzez vangosh w 18 Lip 2008, 22:21

A ja mam takie pytanko.
Czy żeby mblur zadziałał wystarczy skopiować gamedata z folderu #DoF_and_mblur ?
Awatar użytkownika
vangosh
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 16 Lip 2008, 22:43
Ostatnio był: 18 Wrz 2008, 14:56
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez Terminator w 22 Lip 2008, 22:47

A oto błąd napotkany podczas burzy (już się skończyła...). Używałem tylko i wyłącznie S.W.O. 2.2 z aktualizacją. Problem przytrafił mi się jak na razie po raz pierwszy. Wszystkie sterowniki są zaktualizowane.

Image

Kiedyś postaram się jeszcze wstawić screena, na którym jest jasne niebo w dzień (nieco ściemnione).
Awatar użytkownika
Terminator
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 08 Lip 2008, 14:24
Ostatnio był: 27 Lip 2008, 15:37
Kozaki: 0

Postprzez Anielskooki w 25 Lip 2008, 13:15

Witam,używam najnowszej wersji modyfikacji z update'ami niestety pojawił się problem. Jestem w czerwonym lesie i jedyny save który mi działa to autosavezafraz po wejściu na jego teren ,po próbie wczytywania quicksave'a czy normalnego zapisu gra wychodzi do pulpitu przy: Klient:Synchronizacja ,poprostu nie mogę zapisywać na terenie czerwonego lasu. Dodatkowe mody jakich używam to:
-repair mod 2.5 PL
-hades real gore mod 1.0

Próbowałem odinstalować repair mod,myślałem,że powoduje jakiś konflikt ale po odinstalowaniu go gra w ogóle się nie uruchamia ...

załączam log :
Kod: Zaznacz wszystko
 
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : hFile>0
[error]Function      : FileDownload
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xrCore\FS.cpp
[error]Line          : 106
[error]Description   : d:\gry\s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobyl\gamedata\config\


Edit:
Problem rozwiązny: Usunąłem cały katalog gamedata,i później instalowałem moda krok po kroku-przyczyną błędu były mody w katalogach addons AMK i OLP bez nich problem już nie występuje nawet jak dogram Hades gore mod i repairmod.
Awatar użytkownika
Anielskooki
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 25 Lip 2008, 12:55
Ostatnio był: 29 Kwi 2010, 20:49
Kozaki: 0

Postprzez bzzz w 28 Lip 2008, 20:11

Witam

Ponieważ to mój pierwszy post na forum to tym bardziej witam wszystkich serdecznie :).

Co do samego moda to do Trojanucha mógłbym napisać jedynie dwa słowa: świetna robota!

Grając w Stalkera używam kilku modów, które dodają parę przydatnych rzeczy, uważanych przeze mnie za pomocne. Twój mod to jeden z lepszych kawałków w moim zestawie. Pogoda, wygląd nieba, ostre światło w słoneczny, pogodny dzień czy ciemna totalnie noc są bardzo wiarygodne. Na początku co do nocy miałem wątpliwości, wszak nic nie widać, ale kto był nocą w lesie - czy to przy okazji ogniska choćby - ten wie, że w bezksiężycową noc nie widać nawet własnej ręki po ciemku. Przynajmniej teraz latarka się przydaje ;) (choć też zmodowana, bo twórcy nieco przesadzili z jej mocą robiąc z niej niemal reflektor).

Instalacja moda jest banalnie prosta. Nie używam jednak zawartego w Twoim packu moda Sky4CE, jako że u mnie spowalnia on zauważalnie kompa (choć ma mblur o wiele lepiej oddany niż ten wbudowany w grę). Zamiast niego używam Float 2.0, który działa szybciej.

Mam tylko jedną uwagę co do burzy. Moim zdaniem nieco przesadziłeś z redukcją oświetlenia podczas burzy; jest bardzo ciemno, prawie jak w nocy (no powiedzmy, że tak na zasadzie "lada chwila znikną ostatnie promienie słońca"). Tymczasem burze, którym towarzyszą takie ciemności są niezwykle rzadkie. Musi to być totalna nawałnica. W Stalkerze z Twoim modem taka czarna nawałnica występuje podczas każdej burzy. Ponieważ nie udało mi się dołączyć do tego posta obrazków jako załączników, podaję linki do nich na imageshack.

Na pierwszym i drugim screenie wygląd nieba jest jak najbardziej do przyjęcia, ale na trzecim moim zdaniem przesadziłeś trochę. Nie wiem czy u Ciebie na ekranie burza wygląda inaczej, ale u mnie właśnie tak. Używam moda w wersji 2.2 z patchem 2.2.2; gammę, kontrast i jasność mam skopiowane z Twoich ustawień, jakie podawałeś na tym forum. Akurat mnie również odpowiadają.

Pozostaje tylko zapytać czy nie zamierzasz czasem zawiesić pracy nad modem, bo to byłaby spora szkoda, a jeśli nie to kiedy następna odsłona? :)

Gratuluję pomysłu i świetnego wykonania.

Image
Image
Image
bzzz
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 28 Lip 2008, 19:33
Ostatnio był: 16 Mar 2015, 00:09
Kozaki: 2

Re: [S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled] Pogoda bez prognozy

Postprzez scienceman w 06 Wrz 2008, 16:12

może mi ktoś powiedzieć w którym pliku edytuje się jasność nocy ? bo ja cenie sobie realistkę w grach ale te egipskie ciemności po 21 to już lekka przesada wiec byłbym wdzięczny za pomoc :P ale za to wieczory mmm nic tylko się rozpłynąć kawał dobrej roboty chłopaki ;)
scienceman
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 28 Sie 2008, 16:52
Ostatnio był: 25 Gru 2009, 15:02
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled] Pogoda bez prognozy

Postprzez scienceman w 07 Wrz 2008, 20:51

dobra wgrałem SWO 2.1 i jest troszkę jaśniej krótko mówiąc w sam cholerny raz, teraz mod jak dla mnie jest absolutnie bez wad a przy samej grze momentami nie dowierzam że twórcy nie zrobili efektów pogodowych od początku w ten piękny sposób :) szacun i respekt dla autora :)
scienceman
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 28 Sie 2008, 16:52
Ostatnio był: 25 Gru 2009, 15:02
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled] Pogoda bez prognozy

Postprzez paxell w 11 Wrz 2008, 23:31

mod po prostu swietny :D
ale mam pytanko :D
mam cos okolo 12 po poludniu w grze :) zaczal padac lekki deszcz, po chwili zmienil sie w ulewe :P wypas :D ale wraz z ta ulewa nadeszly egipskie ciemnosci w godzinach popoludniowych xDDD nie jest to lekka przesada? :D
moge sie dowiedziec jak to rozjasnic? :D
paxell
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 09 Wrz 2008, 14:40
Ostatnio był: 12 Wrz 2008, 18:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled] Pogoda bez prognozy

Postprzez trojanuch w 17 Wrz 2008, 08:21

Czołem,

Dzięki za słowa uznania - fajnie, że mod się jeszcze podoba.

Co do burzy - w sumie poprawka do tego jest gotowa już od dawna, niestety gotowa jest tylko ona z rzeczy które były planowane do update'a - więc nie wypuszczałem jej samej.
Teraz myślę jednak, że może warto by to zrobić...

Będę dawał znać co i jak (póki co bawię się w przerobienie SWO na potrzeby CS - chłopaki nieco zmienili system - teraz pogoda definiowana jest w folderze envirnoments i ma trochę inny układ parametrów) :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled] Pogoda bez prognozy

Postprzez Raven422 w 09 Sty 2009, 22:58

SWO do CS...ta pogoda z wszystkimi ficzerami DX10... po prostu mowe mi odejmuje. A dzięki twojemu modowi mój SoCzek wygląda prawie jak CS ;)!

(Lekkie odkopanie, ale czasami to się przydaje :D)
Awatar użytkownika
Raven422
Tropiciel

Posty: 304
Dołączenie: 21 Cze 2008, 19:20
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 13:35
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 20

Re: [S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled] Pogoda bez prognozy

Postprzez trojanuch w 22 Lut 2009, 10:20

Witam wszystkich!

Minęło już trochę czasu od ostatniego releasu w serii SWO. Ale teraz przyszedł czas na powrót - mam nadzieje, że w dobrym stylu ;).

Mam przyjemność przedstawić Wam nowy projekt - SWO v3.0. Powiem szczerze, że jest to wersja którą ciężko porównać z wcześniejszymi - projekt ma dużo większą skalę i stworzenie go kosztowało dużo więcej pracy niż wszystkie poprzednie wersje razem wzięte. Dzięki systemowi dynamicznej pogody - już nigdy nie będziecie w stanie przewidzieć kiedy spadnie deszcz, kiedy nadejdzie burza, a kiedy pogoda stanie się czysta i słoneczna i na który z 7 unikalnych zachodów i wschodów słońca akurat traficie.

A zatem żeby nie przedłużać - po prostu - enjoy! :)

-------------------------------------------------------------------------------------
Download:
-------------------------------------------------------------------------------------

Stalker Files:

S.W.O. v3.0
S.W.O. v3.0 QUICK FIX #2

-------------------------------------------------------------------------------------
Media & promo:
-------------------------------------------------------------------------------------

Screenshot'y:

Screenshots album (by {imperialreing})

Filmy:

Dynamic system presentation (by {imperialreing})

Gemaplay demonstration (by {imperialreing})

Screenshot gallery slide-show (by {imperialreing})

-------------------------------------------------------------------------------------

PS. Polski RLS jest opóźniony w stosunku do 'światowego' o jakieś 2 tyg. Sorry, że kazałem Wam tyle czekać ;)
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled] Pogoda bez prognozy

Postprzez Ropasiak w 22 Lut 2009, 12:35

Mam pytanie czy mogę podmienić pliki z OL na te z tego moda bez BugTrapów? Bo widac, że to bardzo fajny mod a chciał bym sobie pograć w OL z jakże piękną pogodą. Czy więc mogę zrobić taką pogodę w OL i będzie bez BugTrapów?
Image
Awatar użytkownika
Ropasiak
Tropiciel

Posty: 333
Dołączenie: 29 Mar 2008, 18:02
Ostatnio był: 19 Sty 2023, 23:08
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 13

Re: [S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled] Pogoda bez prognozy

Postprzez Raven422 w 22 Lut 2009, 15:03

Hmmm...a ja mam takie pytanie : Czemu w wersji 3.0 mam tak mało tych fajnych zachodów/wschodów słońca? W wersji 2.2 była tak cały czas... Tylko raz miałem piekny słoneczny dzień w Barze. Pogoda w Korodnie w ogóle się nie zmieniła :/. Jedynie efekty DoF i blur, nowe shadery dodają kopa grafice. Chociaż w ciasnych korytarzach X18 wrzucenie śrubki do Spalacza ostro zwalniało mi komputer.


Screen z Baru :

Tutaj
Awatar użytkownika
Raven422
Tropiciel

Posty: 304
Dołączenie: 21 Cze 2008, 19:20
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 13:35
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 20

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość