Opowiadanie "Przeczucie"

Kontynuowane na bieżąco.

Moderator: Realkriss

Opowiadanie "Przeczucie"

Postprzez elite stalker w 06 Sie 2008, 23:03

To moje pierwsze opowiadanie, więc proszę o szczerą krytykę.

2011:06:15

Słońce wstało nad Kordonem. Borys miał status doświadczonym stalkerem mimo, że był w obozie kotów. Dzisiaj miał iść do handlarz, który miał mu załatwić Obokana z z celownikiem PSO-1.Chciał wyruszyć w głąb zony. Miał przeczucie, że coś się zmieni w jego życiu, ale
nie wiedział czy negatywnie czy pozytywnie. Po drodze w głąb zony napotkał niby psa, któremu wpakował nabój między oczy. Wyciągnął nóż i odciął ogon. Następnie na nasypie dał oficerowi łapuwę w postaci 5 butelek wódki. Przekradł się przez wysypisko. W chodząc
do baru spotkał swego dawnego kumpla Żuka.
-Kope lat Borys - krzyknął Żuk.
-Żuk ?!! To ty jeszcze żyjesz - odpowiedział Borys - Z twoimi ,,mądrymi pomysłami'' to trochę
dziwne.
-Jestem w powinności - powiedział Żuk.
-Ty?! Taki nie zależny.- zażartował Borys.
- Zrobiłem to bo się opłacało.- odparł Żuk.- Jak chcesz to mogę cię poznać z gen. Woroninem.
-Ok - powiedział Borys.
Wchodząc do kwatery generała Żuk powiedział:
-Generale mam dla pana świetnego stalkera.
-Jak się nazywasz chłopie?? - spytał generał.
-Borys - powiedział Borys.
-Chcesz być w Powinności ?
-Tak.
-Ponieważ jesteś doświadczony zostaniesz Kapralem. Będziesz w grupie sierżanta
Żuka. Oto twoje rzeczy.
Były to:
kombinezon PSZ-9Md,
karabin IL 86,
pistolet UDP Compact,
4 apteczki,
4 butelki wódki,
4 kiełbasy.

Po ciężkim dniu Borys położył się spać


CDN Jak użytkownicy uznają, że warto.
Awatar użytkownika
elite stalker
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 23 Cze 2008, 22:54
Ostatnio był: 12 Wrz 2008, 19:19
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Opowiadanie ,,Przeczucie''

Postprzez Regot w 07 Sie 2008, 02:01

Parę drobnych potknięć

elite stalker napisał(a):Borys miał status doświadczonym stalkerem

elite stalker napisał(a):Dzisiaj miał iść do handlarz


Poza tym dość mało opisów. Skrada się przez wysypisko a następne zdanie jak wchodzi do baru. Ja sam na pisaniu aż jak się nie znam ale wydaje mi się ze powinieneś dać więcej opisów. W opowiadaniach raczej nie chodzi oto by napisać co robi bohater tylko by opisywać jego przygody :) Poza tym bardzo krótkie.

To co mi się spodobało to jeden tekst
elite stalker napisał(a):-Żuk ?!! To ty jeszcze żyjesz - odpowiedział Borys - Z twoimi ,,mądrymi pomysłami'' to trochę dziwne.

Liczyłem że podasz jakiś przykład jego genialnych pomysłów. Wprowadzisz to jakoś do opowiadania. "nie widzieliśmy się chyba od kiedy..." i tu jakaś ciekawa historyjka ;)

Podsumowując... opowiadanie za krótkie i bardzo mało opisów (nawet nie wiadomo jak wyglądają bohaterowie) Ale nie jest to nic czego nie można poprawić.
Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Regot
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 20 Gru 2007, 15:30
Ostatnio był: 01 Mar 2014, 01:10
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Postprzez elite stalker w 07 Sie 2008, 11:58

Następnego ranka Borys wstał wcześnie. Zobaczył Żuka i od razu sobie przypomniał sobie pewną sytuacje.
Byli wtedy jeszcze kotami. Żuk zaproponował Borysowi aby poszli nad Jantar (wtedy mieli jedynie Walkery P9m). Borys się zgodził gdyż był nie doświadczony. Droga była spokojna do
momentu, w którym wkroczyli na teren najemników. Zostali ostrzelani z wszystkich stron. Mieli
szczęście, że była noc i że nie było widać jak w chodzili do kanału, który znaleźli podczas strzelaniny.
-Jesteś popierdzielony - powiedział wnerwiony Borys.
-No ale żyjemy - odparł Żuk.
-Kurwa, ku*wa, ku*wa - krzyknął Borys.
Z kanału wyszli przed tunelem prowadzącym do Jantaru. Borys o mały włos nie został spalony przez Spalacz. Po wyjściu z tunelu zostali za atakowani przez 10-ciu Zombi- -Stalkerów. Na szczęście przelatywał nad nimi od dział żołnierzy, którego dowódcą był przyjaciel Żuka. Żołnierze ich uratowali i od eskortowali do bazy powinności.


Jak wam się spodobało to będzie cdn.
Awatar użytkownika
elite stalker
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 23 Cze 2008, 22:54
Ostatnio był: 12 Wrz 2008, 19:19
Kozaki: 0

Postprzez Vipper w 07 Sie 2008, 21:44

Dosyć krótkie...

Jak Twój post... -C17
Awatar użytkownika
Vipper
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 07 Sie 2008, 01:20
Ostatnio był: 03 Wrz 2008, 06:14
Miejscowość: Zona
Kozaki: 0

Postprzez Darth ReX w 07 Sie 2008, 22:09

"Nie został spalony przez spalacz" - normalnie masło maślane. Wiesz, jak czyta się takie kwiatki?
Poza tym wątpię, żeby żołnierze byli na tyle mili, by odeskortowywać jakichś byle stalkerów do bazy powinności - co najwyżej dostaliby kulkę w łeb.
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 17:28
Kozaki: 224

Postprzez Michu w 07 Sie 2008, 22:20

Nie, że Cię chcę zniechęcić, ale opowiadanie na dwóję :P. Nie odmieniasz, nieprzyjemnie się czyta, choć błędów ort. jakichś rażących nie wyłapałem. Poczytaj opowiadania innych, i wzoruj się na nich. Nie żebyś przepisywał, lub wymyślał coś podobnego. Ale po prostu patrz na ich formę.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Postprzez Brian w 21 Sie 2008, 15:25

Bardzo krótkie rozdziały i mało opisów.
Podpis poszedł się je*ać.
Brian
Tropiciel

Posty: 204
Dołączenie: 11 Mar 2008, 21:53
Ostatnio był: 25 Wrz 2009, 21:14
Miejscowość: 30HA
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0


Powróć do O-powieści w odcinkach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości