Gothic

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Postprzez Bartas w 01 Lip 2008, 11:40

BioWare nie ma tutaj nic wspólnego z Gothicem :wink:
Pirania odeszła od JoWooD, gdyż się posprzeczali o coś. JoWooD oddał projekt Gothica 4 SpellBoundowi, a zaraz potem Pirania wróciła do JoWooD, i teraz tworzą (SpellBound i Pirania) dodatek do trójeczki, zaś SpellBound sam tworzy część czwartą.

Troszkę namieszali, ale mam nadzieję, że się uda:)

Co do pierwszej części to pamiętam jak zaczynałem grę, i moje pierwsze wrażenia:
Muzyka i grafika wprawiały w niesamowity klimat, chyba do tamtego czasu niespotykany,
Sterowanie, w życiu nie zapomnę tego momentu w którym nie mogłem otworzyć skrzyni, a potem założyć broni... :D

Druga część: Moim zdaniem lepsza od pierwszej pod względem technicznym, ale klimatu pierwowzoru nic nie dogoni, choć tutaj w pamięć wrył się rozdział czwarty i piąty, bardzo klimatyczny, gdy walczymy ze smokami i przygotowujemy się do ostatecznej walki ze złem:)

Trzecia: gra dobra, ale to nie jest następca poprzedniczek, brak tego klimatu grozy, brak poczucia zagrożenia i zbyt cukierkowa grafika. Walki polegające na "zaklikaj go na śmierć"
Ostatni przeszedłem całą w 5 godzin... To nie jest godny następna poprzedniczek

Dodatek zapowiada się nawet ciekawie (mają zooptymalizować silnik z Gothica 3 i wywalić irytujące bugi), zaś część czwarta ma być z nową postacią. Zresztą, poczytajcie sobie TUTAJ
Image
Bo inne horror-mody to chu*nia...
Wyjdzie jak go skończę
Awatar użytkownika
Bartas
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 21 Paź 2007, 19:13
Ostatnio był: 24 Cze 2011, 19:07
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Reklamy Google

Postprzez Przemek77 w 01 Lip 2008, 11:49

Gothic 1 to jeden z niewielu RPG-ów które ukończyłem i ukończę jeszcze nie raz. Świat może nie porażał rozmiarem jak w Daggerfall (kto to jeszcze pamięta) ale miał tą zaletę, że ŻYŁ. Ponadto postacie wywoływały we mnie autentyczne sympatie bądź antypatie, szacunek bądź pogardę. Gdyby powstał dobry film na podstawie gry - byłby hitem.

Zresztą.... takowy film przecież już jakiś czas istnieje, "Gothic - the movie" - ponad półtorej godziny świetnej rozrywki na podstawie gry.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Postprzez Mibixos w 01 Lip 2008, 21:20

Słyszałem o tym filmie ale nie mogłem znaleść polkiej wersji.
Znalazlem tylko niemieckie i polskie... (ale to głupie przerubki)
Jesli znasz stronke z polka wersją daj mi link albo coś ;)
Awatar użytkownika
Mibixos
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 26 Cze 2008, 19:12
Ostatnio był: 31 Gru 2008, 20:25
Miejscowość: Zadupie wielkopolskie
Kozaki: 0

Postprzez Mibixos w 01 Lip 2008, 21:43

Troche mnie to denerwuje:/
Nowy bezimienny bo stary sie zepsuł od władzy?!
To troche banalne.:/
Podejrzewam że g3 miało byc ostatnim tytułem (no i dodatek)
Ale sie pokłucili koło kasy i prosze...
4 na te chwile mnie bardziej irytuje niz ciekawi:/
A co do tego czaru zmiany dnia i nocy to był w g3.
Nie używalem ale wiem że byl, w księdze zakleć sobie zobaczcie

Ale zakładam że zagram w g4
Awatar użytkownika
Mibixos
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 26 Cze 2008, 19:12
Ostatnio był: 31 Gru 2008, 20:25
Miejscowość: Zadupie wielkopolskie
Kozaki: 0

Postprzez Darth ReX w 01 Lip 2008, 22:50

Nie powinni kontynuować Gothica. Ta seria od samego początku była przewidziana jako trylogia, a teraz każdy ruch w fabule będzie do d..., bo nie istnieje wątek, który można by kontynuować.
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: Wczoraj, 10:00
Kozaki: 224

Postprzez Keldorn WistBlade w 01 Lip 2008, 23:38

Gdzie jest napisane że to miała być trylogia ? jak masz pisać to pisz ale nie udawał mądrali. To co z tym zrobią to już widzi misie twórców jak im się zachce to zrobią 5 i 6 a w następnych będziemy grali wnukiem Bezimiennego, i jak się dowiemy bzykał on wszystkie panny po wsiach i miastach.

Rozpędziłem się - dla fanów gry jak i twórców to będzie sprawdzian i jednocześnie sprawdzenie czy przyniesie to zyski dzięki samej nazwie Gothic i Bezimienny.
Awatar użytkownika
Keldorn WistBlade
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 28 Wrz 2007, 10:44
Ostatnio był: 14 Cze 2023, 12:36
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 9

Postprzez Darth ReX w 01 Lip 2008, 23:51

Gdzieś w CDA zaraz po premierze G3 czytałem, że Gothic był od początku planowany na trylogię i prawdopodobnie po premierze dodatku nie ukaże się już nic.
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: Wczoraj, 10:00
Kozaki: 224

Postprzez Mibixos w 02 Lip 2008, 00:44

Z tą trylogia to by się zgadzalo bo 4 jak wiemy jest robiona przez inne studio,
może prubują zarobic na znanym tytule :?:
Awatar użytkownika
Mibixos
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 26 Cze 2008, 19:12
Ostatnio był: 31 Gru 2008, 20:25
Miejscowość: Zadupie wielkopolskie
Kozaki: 0

Postprzez Przemek77 w 02 Lip 2008, 07:05

Mibixos napisał(a):Słyszałem o tym filmie ale nie mogłem znaleść polkiej wersji.
Znalazlem tylko niemieckie i polskie... (ale to głupie przerubki)
Jesli znasz stronke z polka wersją daj mi link albo coś ;)

Z tego co wiem to polskiej wersji jako takiej nie ma, są tylko napisy do angielskiej wersji "Gothic - the Movie". Poszukajcie na google, znajdziecie również sam film - kiedyś go ściągnąłem z jakiegos niemieckiego portalu gothikowego.
Ano właśnie. Film posiada dwie wersje - pierwotną niemiecką i angielską, które nie różnią sie tylko wersją językową, inny jest nieco montaż, różnice też są w różnych szczegółach.

Z innej beczki - duży nieoficjalny dodatek do Gothica 1 (produkcji polskiej!) pt "Mroczne Tajemnice"- znajdziecie tutaj http://www.gothicmt.vgh.pl
Jest to coś niemal w stylu "Nocy Kruka" do "dwójki" - bardzo rozszerza fabułę (dodaje m.in. nowe Obozy) i w ogóle całą grę. Freeware oczywiście. na stronie jest też info o innych modach.
Do "jedynki" jest mnóstwo modów - od małych dodających tylko jakieś szczegóły (np gramy Panią Bezimienną zamiast Pana Bezimiennego) do dużych, które są w gruncie rzeczy nowymi grami na silniku Gothica 1. Nie siedzę w temacie, więc linków nie podam (bo po prostu nie pamiętam), ale google nie gryzie.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Postprzez Terminus w 02 Lip 2008, 11:43

Małe uzupełnienie do postu Przemek 77:
Z dużych modów polecam Diccuric 1 - polskojęzyczny, zupełnie nowa historia, świat, czary, potwory.
Też polecam Mroczne Tajemnice - gra się staje bardziej realistyczna i trudniejsza.
Można ściągnąć np stąd: http://www.gothic.phx.pl/gothic/
W sumie stron o Gothicu jest wiele, ale ta jest w miarę kompletna i aktualna.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez StalkerCiastek w 02 Lip 2008, 11:45

Morrowind ma lepszą grafe od Gothic'a? Sorry, ale kto grał w Gothic'a 1 na najwyższych bez dwóch zdań powie, że ma lepszą grafe od Morrowinda. Jak w Morrowindzie włączyłem widok zza pleców to spadłem z krzesła :| . Ale oczywiście innym może się podobać coś innego :wink: . Mam wszystkie części Gothic'ów. Za najlepszą część uważam G2, a za najgorszą G3. Jak już ktoś wspomniał, plastikowa grafika i nawet na lepszych kompach się tnie. Nawet na średnich. Po za tym wszystko tam się świeci i błyszczy :|. Według mnie najlepszy klimat ma 2. Może chyba dlatego, że w 2 zagrałem wcześniej. G1 kupiłem dopiero po przejściu 2 :D. Dlatego myśle, że 2 jest najlepsza. Noc Kruka bardzo mi się spodobała, ale miała lipny klimat ;/. Te Palmy przypominały mi jakieś Hawaje czy coś, a to nie bardzo pasowało do bardziej "Europejskich" klimatów Gothic'a. Ale muzyka była przednia :). Teraz G3. Pod każdym względem totalna klapa, tylko muzyka zachwyca. Dodatku raczej nie kupie. Czekam na 4 :D .
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Postprzez Bartas w 02 Lip 2008, 13:19

Porównajcie sobie grafikę:

MORROWIND 2002
SCREEN1
SCREEN2
SCREEN3

GOTHIC 2001
SCREEN1
SCREEN2
SCREEN3

Mi się wydaje, że Morrowind ma troszkę lepszą grafikę od pierwszej części Gothica, ale co z tego skoro i tak klimatem pobija każdą inną grę RPG...
Image
Bo inne horror-mody to chu*nia...
Wyjdzie jak go skończę
Awatar użytkownika
Bartas
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 21 Paź 2007, 19:13
Ostatnio był: 24 Cze 2011, 19:07
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość