[ABC Inferno] Piekło na ziemi

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Postprzez Homick w 04 Cze 2008, 16:53

Siemka, czy możecie zuploadować tą polską podstawę na inny serwer niż Rapidshare(bo limity są) i sendspace(bo cały czas serwer jest pełny)? Z góry THX..
Intel i7 870 QuadCore 64bit 2,93GHz | Kingston 2x2Gb 1600MHz | GeForce GTX 460 1Gb | Windows 7 ULTIMATE 64bit (x64)
Awatar użytkownika
Homick
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 17 Mar 2008, 00:21
Ostatnio był: 01 Lut 2020, 14:37
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez Igoand w 07 Cze 2008, 19:33

No, fajny "modzik". Mało kiedy mnie wywala do "Windy". Do Horror Time'ów idzie się przyzwyczaić. :) Gram 2 dni a już przy Jantarze jestem... :wink:
Awatar użytkownika
Igoand
Stalker

Posty: 146
Dołączenie: 25 Lut 2008, 19:23
Ostatnio był: 13 Kwi 2015, 17:43
Miejscowość: Żywkowo
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Przemek77 w 10 Cze 2008, 07:03

To głupie, ale.... co to są te "Horror Time'y" i "Blowout'y"?
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Postprzez Igoand w 10 Cze 2008, 10:19

Bolw-Outy to momenty, w których "niebo się pali" i jest wysokie promieniowanie. W czasie Blow-Outów najlepiej schronić się w jakiejś piwnicy albo ziemiance

Horror Time'y to zjawisko, w którym dookoła Ciebie są Zobie i Szczury. Przez jakiś czas Cię atakują po czym wszystko ustaje...
Awatar użytkownika
Igoand
Stalker

Posty: 146
Dołączenie: 25 Lut 2008, 19:23
Ostatnio był: 13 Kwi 2015, 17:43
Miejscowość: Żywkowo
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez SlepyZabojca w 10 Cze 2008, 13:51

Nie wiem po co zrobili Horror-Time raz to przeżyłem i na początku miałem super ekwipunek ale na końcu już miałem zepsutą pukawke, dziurawy pancerz i mało ammo. Odinstalowałem tego moda bo Horror-Time bardzo marnuje ekwipunek i jest to strata czasu
SlepyZabojca


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Postprzez Przemek77 w 12 Cze 2008, 12:14

SlepyZabojca napisał(a):Nie wiem po co zrobili Horror-Time raz to przeżyłem i na początku miałem super ekwipunek ale na końcu już miałem zepsutą pukawke, dziurawy pancerz i mało ammo. Odinstalowałem tego moda bo Horror-Time bardzo marnuje ekwipunek i jest to strata czasu

Ale Horror Time można sobie wyłączyć w pliku db.script chyba - no nie? Ja sobie wyłączyłem i rzeczywiście, jakby mniej tych mutantów się tworzy, bo wcześniej to całe sfory tych pieseczków czasami latały, po kilkanaście sztuk naraz.

Ja mam 2 zastrzeżenia do ABC:
- "białe noce" - nie raz jest tak, że godzina 23:30 (czas Zony), gwiazdy na niebie, ciemno, nagle biały ekran i pochmurne niebo, jasno jak w dzień i pada deszcz. Ja rozumiem, że "pogoda zwariowała" (jak to jest napisane w PDA), ale żeby z nocy robił się w sekunde dzień i to przed północą? Coś tu nie klapuje.
- blow-outy - niby są a ich nie ma, często zdarza się tak, że wchodzę do nowej lokacji - no i niebo czerwoniutkie, pioruny biją - zaraz biały ekran i już jest spokojnie. I niby tych zwarć ma być dużo a jestem już po misji z eskortowaniem Krugłowa do wejścia do Jantaru i miałem dopiero jedno.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Postprzez quist69 w 13 Cze 2008, 09:59

Co nowego Daje ABC Inferno 1.2
Awatar użytkownika
quist69
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 26 Mar 2008, 17:48
Ostatnio był: 21 Lut 2011, 13:41
Miejscowość: Baza Monolitu
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Postprzez Przemek77 w 13 Cze 2008, 10:37

quist69 napisał(a):Co nowego Daje ABC Inferno 1.2

Jeszcze chyba nie ma 1.2.....
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Postprzez Igoand w 13 Cze 2008, 14:10

Ja mam 2 zastrzeżenia do ABC:
- "białe noce" - nie raz jest tak, że godzina 23:30 (czas Zony), gwiazdy na niebie, ciemno, nagle biały ekran i pochmurne niebo, jasno jak w dzień i pada deszcz. Ja rozumiem, że "pogoda zwariowała" (jak to jest napisane w PDA), ale żeby z nocy robił się w sekunde dzień i to przed północą? Coś tu nie klapuje.

Tak, to nie jest zbyt dobre. Psuje klimat. A jeszcze czasami o 12:00 w południe jest ciemno jak w odbycie... To jest naprawdę denerwujące... :|
Awatar użytkownika
Igoand
Stalker

Posty: 146
Dołączenie: 25 Lut 2008, 19:23
Ostatnio był: 13 Kwi 2015, 17:43
Miejscowość: Żywkowo
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Eradorius w 14 Cze 2008, 18:14

Ja mam 2 zastrzeżenia do ABC:
- "białe noce" - nie raz jest tak, że godzina 23:30 (czas Zony), gwiazdy na niebie, ciemno, nagle biały ekran i pochmurne niebo, jasno jak w dzień i pada deszcz. Ja rozumiem, że "pogoda zwariowała" (jak to jest napisane w PDA), ale żeby z nocy robił się w sekunde dzień i to przed północą? Coś tu nie klapuje.
- blow-outy - niby są a ich nie ma, często zdarza się tak, że wchodzę do nowej lokacji - no i niebo czerwoniutkie, pioruny biją - zaraz biały ekran i już jest spokojnie. I niby tych zwarć ma być dużo a jestem już po misji z eskortowaniem Krugłowa do wejścia do Jantaru i miałem dopiero jedno.


- Blow-Outy - dla mnie częstotliwość jest ok (w "zwykłym ABC" było co ok 30 min), ale jek chcesz zmienić to otwórz plik db.script i jest tam linijka: blow_hours = 4. Jest to liczba godzin do kolejnego blowa (czasu rzeczywistego jak się nie mylę).
- "białe noce" - też to mnie wkurza, czy może ktoś wie jak zamienić cały Chaotic Weather np na http://stalker.filefront.com/file/Weather_Overhaul;78045
- wojny frakcji - wie ktoś jak to wyłączyć?

EDIT II:

Na "białe noce" mam sposób, sam zrobiłem o co się pytałem :P
http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=38903#38903
Eradorius
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 23 Lip 2007, 15:34
Ostatnio był: 07 Lip 2008, 22:38
Kozaki: 0

Postprzez Terry w 14 Cze 2008, 21:04

Witam. Eh mój pierwszy post. :D
No to mam taki problem. Gram sobie w ABC Inferno od jakiegoś czasu i już ukończyłem grę. No hmm... ukończyłem prawie bo mam ten cholerny problem. No to byle co wybiorę jakie zakończenie to zamiast autorów gry... to gra toczy się dalej. Np. Jeśli wybiorę zakończenie, że przyłączam się do projektu to zaczyna się wczytywanie drugiej części Elektrowni i... spadam i bum ginę od upadku z dużej wysokości na dachu elektrowni :(. Wcześniej jak przechodziłem Stalkera bez żadnych modów to czegoś takiego nie było :(

A i mam drugie pytanie da się dołączyć do frakcji bez przechodzenia gry (wiecie już czemu). Widziałem na forum podobne pytania, ale nie znalazłem odpowiedzi. No jedynie coś o tym, że w pliku można coś zmienić, ale nie wiem co. Jestem totalnym noobem w tych sprawach.
Awatar użytkownika
Terry
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 14 Cze 2008, 20:18
Ostatnio był: 21 Maj 2009, 17:55
Miejscowość: Legionowo
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 1

Postprzez Elvis Scatter w 14 Cze 2008, 22:30

Terry napisał(a):Witam. Eh mój pierwszy post. :D
No to mam taki problem. Gram sobie w ABC Inferno od jakiegoś czasu i już ukończyłem grę. No hmm... ukończyłem prawie bo mam ten cholerny problem. No to byle co wybiorę jakie zakończenie to zamiast autorów gry... to gra toczy się dalej. Np. Jeśli wybiorę zakończenie, że przyłączam się do projektu to zaczyna się wczytywanie drugiej części Elektrowni i... spadam i bum ginę od upadku z dużej wysokości na dachu elektrowni :(. Wcześniej jak przechodziłem Stalkera bez żadnych modów to czegoś takiego nie było :(

A i mam drugie pytanie da się dołączyć do frakcji bez przechodzenia gry (wiecie już czemu). Widziałem na forum podobne pytania, ale nie znalazłem odpowiedzi. No jedynie coś o tym, że w pliku można coś zmienić, ale nie wiem co. Jestem totalnym noobem w tych sprawach.


Do dowolnej frakcji możesz dołączyć za pomocą modyfikacji o nazwie Faction Change and Reset 1.1 PL. Dokładnie przeczytaj instrukcję.
Awatar użytkownika
Elvis Scatter
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 23 Maj 2008, 13:05
Ostatnio był: 27 Cze 2016, 11:58
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 8

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość