Filmy dokumentalne - czyli cała prawda...

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Filmy dokumentalne - czyli cała prawda...

Postprzez Infernal w 06 Cze 2008, 11:36

Zastanawia mnie co sądzicie o tym gatunku filmów. Dla mnie to najlepszy gatunek, gdyż wolę się czegoś dowiedzieć niż siedzieć jak zombie przy Obcy 9, czy coś w ten deseń. Jedyny minus to prawdziwość informacji. Gdyż to oni (twórcy) zbierają fakty do kupy. Często nie możemy sprawdzić realności informacji, ponieważ film dokumentalny to jedno z niewielu lub jedyne źródło. Więc trzeba je oglądać z rozsądkiem. No to teraz co polecam:

11 września - Niewygodne Fakty (klik)
Dla mnie film jest genialny. Pokazuje całą mistyfikację "zamachu terrorystycznego". Dzięki niemu U$A nie zamydliło mi oczu tak jak innym... niestety... Proponuję się zastosować do ostatniej wskazówki w filmie. Dzięki temu, że pokazywałem film i wiedzę zawartą w nim wiele osób z mojego otoczenia przejrzało na oczy.

Zeitgeist (klik)
Ten film zniesmaczył mnie do ogólnie wszystkich religii świata. A wszystko co jest opisywane na filmie możemy zauważyć bez trudu w codziennym życiu chociażby podczas mszy świętych czy lekcji religii... Polecam obejrzeć.

Strach ma wielkie Google
Hah, chyba Was nie zadziwię stwierdzeniem, że nie znajdziemy tego filmu na Google Video? Na YT również poszukiwania nie przyniosą efektów (strona wykupiona przez Google). Co jak co, ale to co pokazują w tym filmie jest całkiem bliskie prawdy. Na ten film natknąłem się przypadkiem na kanale "Planete". Polecam zapolować na ten film. ;)
Przeoczenie linka? -C17
Jak już wspomniałem raczej nie znajdziemy tego on-line - Inf.
Ostatnio edytowany przez Infernal 06 Cze 2008, 12:04, edytowano w sumie 2 razy
Ratuj dżender - dzieci precz ze szkół!

Infernal
Wygnany z Zony

Posty: 508
Dołączenie: 02 Paź 2007, 17:29
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 01:40
Kozaki: 3

Reklamy Google

Postprzez klawisz w 06 Cze 2008, 11:42

Dwa pierwsze filmy znam, trzeciego nie i raczej szkoda czasu na to, nie czuję się zagrożony przez Google ;]

Początek Zeitgest o religiach - żaden taki film nie zmieni mojego wierzenia...
Awatar użytkownika
klawisz
Retired

Posty: 684
Dołączenie: 16 Lis 2004, 14:27
Ostatnio był: 01 Sie 2024, 16:50
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 87

Re: Filmy dokumentalne - czyli cała prawda...

Postprzez Przemek77 w 06 Cze 2008, 11:45

Infernal napisał(a):11 września - Niewygodne Fakty (klik)
Dla mnie film jest genialny. Pokazuje całą mistyfikację "zamachu terrorystycznego". Dzięki niemu U$A nie zamydliło mi oczu tak jak innym... niestety... Proponuję się zastosować do ostatniej wskazówki w filmie. Dzięki temu, że pokazywałem film i wiedzę zawartą w nim wiele osób z mojego otoczenia przejrzało na oczy.

Uzupełnię - jako suplement do tego filmu koniecznie trzeba obejrzeć "911 - In Plane Sight". Zajmuje się akurat głównie "hipotezą" o B757 który "uderzył w Pentagon i zniknął". Najbardziej szokujące są niepublikowane nigdziej zdjęcia wykonane tuż po "katastrofie" ukazujące lekko tylko uszkodzoną elewację Pentagonu i ani śladu choćby kawałeczka samolotu.

Zeitgeist (klik)
Ten film zniesmaczył mnie do ogólnie wszystkich religii świata. A wszystko co jest opisywane na filmie możemy zauważyć bez trudu w codziennym życiu chociażby podczas mszy świętych czy lekcji religii... Polecam obejrzeć.

Cóż, dla ludzi, którzy nieco głębiej "pogrzebali" w tematach związanych z religioznawstwem pierwsza część "Zeitgeista" nie jest niczym nowym. Mnie osobiście zainteresowała ostatnia część tego filmu opowiadająca o machinacjach i machlojkach wielkich banków dokonywanych w świetle prawa.

Sporo podobnych filmów znajdziecie tutaj :[url]http://prawda.neostrada.pl/[/url]

I taj jak pisałeś - trzeba to oglądać z rozsądkiem i nie przyjmując żadnej z ukazanych wersji "prawdy" (zarówno tej "oficjalnej" jak i nie) za wariant ostateczny i spróbować samemu wyrobić sobie zdanie na dany temat.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Postprzez Infernal w 06 Cze 2008, 11:48

klawisz napisał(a):Dwa pierwsze filmy znam, trzeciego nie i raczej szkoda czasu na to, nie czuję się zagrożony przez Google ;]


Oj, poczułbyś gdybyś obejrzał ten film...

klawisz napisał(a):Początek Zeitgest o religiach - żaden taki film nie zmieni mojego wierzenia...


A co do religii ja nie będę w to brnął. Wiara to sprawa prywatna, ale czasami śmieszy mnie, gdy widzę, że człowiek wierzy, ale sam nie wie w co. Spotkałem już sie z krytyką tego filmu jeżeli chodzi o część pierwszą, ale jakoś rzadko przedstawiane były argumenty przeciw temu filmowi. Ale to już się robi dyskusja o religiach, a od tego był inny temat na forum. ;)
Ratuj dżender - dzieci precz ze szkół!

Infernal
Wygnany z Zony

Posty: 508
Dołączenie: 02 Paź 2007, 17:29
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 01:40
Kozaki: 3

Postprzez Keldorn WistBlade w 06 Cze 2008, 11:52

1 i 2 link jest taki sam ( Poprawiłem. Podczas zmiany filmu nie zmienił się link tylko sam film i stąd ten błąd. - Inf. ) ale filmy godne obejrzenia, nie wiem czy na pewno ale na National Geographic był program o tej tematyce i pokazali film w którym podczas zapadania się wież doszło do pomniejszych wybuchów takich jak przy wysadzaniu budynków.

Czy te filmy są dostępne w formacie .avi cy tylko na tej stronce ?
Awatar użytkownika
Keldorn WistBlade
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 28 Wrz 2007, 10:44
Ostatnio był: 14 Cze 2023, 12:36
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 9

Postprzez Przemek77 w 06 Cze 2008, 11:54

Keldorn WistBlade napisał(a):Czy te filmy są dostępne w formacie .avi cy tylko na tej stronce ?

Film "11 września - niewygodne fakty" był jakiś rok temu sprzedawany..... w polskich kioskach (!). Ukazała się wówczas taka gazeta o 11 września i dodatkiem do niej był ów film w formacie VCD.
Najlepiej go zassać z p2p - nie jest to nielegalne w przypadku tego filmu i podobnych, więc proszę o nie dawanie ostrzeżeń czy innych głupot.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt66 oraz 6 gości