[Innovation Mod]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje w produkcji" służy do dyskutowania o modyfikacjach, które są w trakcie procesu tworzenia. Nie piszemy, ani nie zadajemy tutaj żadnych pytań odnośnie modyfikacji ukończonych (gotowych)!
Przy tworzeniu nowego tematu, jego nazwa powinna wyglądać tak:
[Nazwa moda] krótki opis/tekst, np. [Cebul mod] by Stalker.pl

Wybierz nazwę dla moda

Ankieta zakończyła się 03 Maj 2008, 17:40

Innovation Mod = Inno-MoD
44
71%
Gatean Mod - od s
9
15%
BSM - Bold Stalker Mod
8
13%
BIM - Bold Innovation Mod
0
Brak głosów
McMoD
1
2%
 
Razem głosów : 62

Postprzez meJKu w 13 Maj 2008, 17:57

No! I takie coś się mi podoba :] Na prawdę dobre wrażenie po obejrzeniu tego :]
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 05:36
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Reklamy Google

Postprzez Pogan w 13 Maj 2008, 18:11

Pięknie i co raz lepiej. Niezłą muzyka i widzę ze Kret się zmienił:)
Image
Pogan
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 29 Sty 2008, 21:22
Ostatnio był: 12 Lut 2021, 02:24
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Postprzez Spirit w 13 Maj 2008, 19:13

Witam, jako iż jest to mój 1 post na tym forum :) .
Mam taką małą sugestię, w sumie bardziej pytanie. Czy wyjątkowo skomplikowane jest wstawienie systemu "czatu" (z braku lepszego określenia) pomiędzy stalkerami? Chodzi mi o coś takiego jak w AMK. IMVHO niesamowicie buduje klimat i wrażenie życia zony :wink: .
Pozdrawiam i życzę owocnej pracy.
Spirit
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 13 Maj 2008, 19:08
Ostatnio był: 22 Paź 2010, 19:18
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Postprzez Missile w 13 Maj 2008, 19:31

Tak, to było świetne. Bardzo budowało klimat. Pamiętam, jak z Powinność walczyła burera, który zabił przy mnie jakiegoś ich gościa. Za chwilę komunikat, że ten i ten został zabity przez burera. Świetne wrażenie, ale póki co nie wiemy jak to dodać. Chyba, że ktoś nas oświeci :D

Aha: KLYK
Temat na GSC. Powiedzcie, czy bez byków posta napisałem :D

Missile
Wygnany z Zony

Posty: 452
Dołączenie: 15 Gru 2007, 15:17
Ostatnio był: 15 Kwi 2016, 20:14
Miejscowość: Valhalla
Kozaki: 9

Postprzez Towarzysz Lenin w 13 Maj 2008, 21:12

Taa, a w pojazdach dodajmy CB radia. Może i klimatyczne, ale za dużo bajzlu z tym. Trzeba by nagrać komunikaty itd.

Towarzysz Lenin
Wygnany z Zony

Posty: 409
Dołączenie: 25 Sie 2007, 18:15
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:41
Miejscowość: Pokój 771.
Kozaki: 0

Postprzez Michu w 13 Maj 2008, 21:34

Jak dla mnie świetny pomysł!. W pojazdach już nic nie trza, no ale te komunikaty były by MIODZIO. Ten filmik też super, na prawdę ta trawa świetnie wygląda! (taka ''wsychnięta'').
Jedno mnie zdziwiło i zszokowało, wybuch z tego granatnika, a co to ?. Jakieś nie realne xD.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Postprzez Spirit w 13 Maj 2008, 21:56

Nie znam się na modach, ale czy nie można by było wykorzystać tego systemu z AMK. Na chłopski rozum wystarczyłoby przetłumaczyć komunikaty (mógłbym nawet to przetłumaczyć w zamian za miejsce w "kreditsach" :wink: ) .
Pozdrawiam.
Spirit
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 13 Maj 2008, 19:08
Ostatnio był: 22 Paź 2010, 19:18
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Postprzez Regot w 13 Maj 2008, 21:58

Trailer super :) mam jeszcze jedno pytanie, jak pisałeś "Możliwość dołączenia do każdej frakcji " to miałeś na myśli też wojsko / najemników i bandytów ? jakoś ciężko mi uwierzyć żeby była taka możliwość.
Awatar użytkownika
Regot
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 20 Gru 2007, 15:30
Ostatnio był: 01 Mar 2014, 01:10
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Postprzez Missile w 13 Maj 2008, 22:02

Można dołączyć do każdej frakcji: ekolodzy, najemnicy, wojsko itd.
Spirit: niestety nic więcej nie możemy wziąć z innych modów. Jeśli choć jeszcze jeden plik wezmę z jakiegoś moda to Kanyhalos zrobi mi wjazd na chatę z basebollem. A tak na poważnie: nie, bo nawet jak uzyskamy zgodę (a na pewno byśmy uzyskali) i w creditsach podziękujemy za to AMK, to już wyobrażam sobie posty Kanyhalosa na gsc.

Myślę, ze źle zrobiłem dając info na gsc forum. To był mój największy błąd podczas tworzenia tego moda. Mogłem dać se spokój i skoncentrować się na plikach, a nie na trailerach i jego popularności. Szkoda, że wyszło jak wyszło.

Missile
Wygnany z Zony

Posty: 452
Dołączenie: 15 Gru 2007, 15:17
Ostatnio był: 15 Kwi 2016, 20:14
Miejscowość: Valhalla
Kozaki: 9

Postprzez pripyat w 13 Maj 2008, 22:14

Fu..k z forum gsc i Kanyhylosem..
Jego chwała urosła tylko dzięki połączeniu masy małych modzików..
tak powstał OL
Awatar użytkownika
pripyat
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 15 Cze 2007, 10:30
Ostatnio był: 21 Lip 2024, 00:03
Miejscowość: Enklawa wolnych Stalkerów w GruCity
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Postprzez Towarzysz Lenin w 13 Maj 2008, 22:27

Tak czytałem to forum GSC... ten cały Kanyhalos myśli że zrobił OL i jest mastah. Powinniśmy traktować go jako jednego z tych szarych użytkowników, czy nawet dziecko neo. I w ogóle, moderatorzy i admini wybaczcie mi słownictwo, ch*j mu w dupiszcza.
Z dobrych wiadomości, zrobiłem już ok. 30% odgłosów i dodałem nową muzykę, zarówno w menu, jak i w głośnikach w grze. Stare, radzieckie szlagiery (Kalinka, Pust' Wsiegda, Podmoskolnyje Wiecziera itp.).

Towarzysz Lenin
Wygnany z Zony

Posty: 409
Dołączenie: 25 Sie 2007, 18:15
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:41
Miejscowość: Pokój 771.
Kozaki: 0

Postprzez barin w 13 Maj 2008, 22:33

Missile napisał(a):Jeśli choć jeszcze jeden plik wezmę z jakiegoś moda to Kanyhalos zrobi mi wjazd na chatę z basebollem. A tak na poważnie: nie, bo nawet jak uzyskamy zgodę (a na pewno byśmy uzyskali) i w creditsach podziękujemy za to AMK, to już wyobrażam sobie posty Kanyhalosa na gsc.

Myślę, ze źle zrobiłem dając info na gsc forum. To był mój największy błąd podczas tworzenia tego moda. Mogłem dać se spokój i skoncentrować się na plikach, a nie na trailerach i jego popularności. Szkoda, że wyszło jak wyszło.


Przede wszystkim to nie chodzi o to ile plików z innych modów wykorzystasz, tu chodzi o to żeby wspomnieć o tym w creditsach, kto jest autorem tych plików. Nawet jeśli tylko dajecie informacje o tym, że mod powstaje. Z resztą już o tym wspominałem:

barin napisał(a):Bardzo złe podejście jeśli wzorujecie się na jakimś modzie i szczególnie wtedy, gdy wykorzystujecie jakieś pliki z innych modów to dobrze jest o tym wspomnieć w readme. Po to jest właśnie tak zwane "credits". Poza tym jeśli ktoś poświęca swój czas i daje wam pomysły dobrze jest również o tym wspomnieć, chociaż podziękować.


___________

@Missile

- zachowanie szczurów - nie wiem jak to zrobił AMK, znam pewne rozwiązanie, ale wymaga to utworzenia smart terrain dla tych szczurów

- pijawki atakujące bar - w tym przypadku musisz "powiedzieć" pijawkom co mają robić czyli nadać im specyficzny logic. Ja zrobiłem to tak:

Kod: Zaznacz wszystko
[logic]
active = mob_walker

[mob_walker]
path_walk = bar_dolg_veterans_guard_bunker_1_walk
on_info = {=npc_distance_to_waypoint(bar_dolg_veterans_guard_bunker_1_walk:60)} nil
braindead = true

[smart_terrains]
none = true


innymi słowy: jeśli pijawka będzie 60 metrów od punktu bar_dolg_veterans_guard_bunker_1_walk to wtedy zaatakuje npc.

- jeśli chodzi o ten błąd - bez loga nie jestem w 100% powiedzieć co jest źle, ale może to być wina all.spawn (być może spowodowana przez xr_spawner)

@Bartas

- jak znajdę chwilę czasu to zajżę do tych plików
Ostatnio edytowany przez barin 14 Maj 2008, 02:43, edytowano w sumie 2 razy
barin
Stalker

Posty: 54
Dołączenie: 31 Sty 2008, 07:03
Ostatnio był: 07 Gru 2010, 22:15
Kozaki: 7

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości