S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Czipi w 25 Sie 2024, 10:10

Ja generalnie wyznaję politykę "no preorders", ale tutaj niby oferują dodatkowe historie i melodie przy ogniskach - totalna pierdoła, ale jakoś tak kłuje, gdyby miało tego nie być. Póki co jeszcze siedzę okrakiem na płocie.

Poza tym cholera wie czy to jeszcze aktualne, bo na steamie czy na gogu to opatrzone grafikami z obalonego gameplay'a, reklamowane hasłem "A-life 2.0", którego los nie jest nawet znany na ten moment, bo w ogóle się o systemie nie wspomina... wszystko jest takie lekko niedopowiedziane jak na mój gust. :/

Podobnie zresztą względem wersji deluxe czy ultimate i zaufać, że DLC'eki faktycznie wyjdą? Może lepiej później zapłacić trochę więcej, ale jak już to wszystko będzie a nie znowu ufać na słowo. :|

Tak czy owak jeszcze spokojnie 2 miesiące są, żeby zobaczyć co więcej pokażą i podjąć jakąś decyzję. I generalnie, nie wiem jak reszta, ale bardziej myślę o gogu niż steamie (z całą sympatią do steama), ale na gogu wszystkie stalkerki mam, a platforma daje pliki na własność i ma większe poszanowanie do zlokalizowanych wersji językowych. Steam ma wygodne granie multi, które w tym przypadku trochę wisi i powiewa.
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 355
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 25 Sie 2024, 10:24
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez tomasz4815 w 25 Sie 2024, 12:17

Czipi napisał(a):Ja generalnie wyznaję politykę "no preorders", ale tutaj niby oferują dodatkowe historie i melodie przy ogniskach - totalna pierdoła, ale jakoś tak kłuje, gdyby miało tego nie być. Póki co jeszcze siedzę okrakiem na płocie.

Poza tym cholera wie czy to jeszcze aktualne, bo na steamie czy na gogu to opatrzone grafikami z obalonego gameplay'a, reklamowane hasłem "A-life 2.0", którego los nie jest nawet znany na ten moment, bo w ogóle się o systemie nie wspomina... wszystko jest takie lekko niedopowiedziane jak na mój gust. :/

Podobnie zresztą względem wersji deluxe czy ultimate i zaufać, że DLC'eki faktycznie wyjdą? Może lepiej później zapłacić trochę więcej, ale jak już to wszystko będzie a nie znowu ufać na słowo. :|


Te wszystkie dodatki i tak potem będą w jakiejś edycji rozszerzonej/spektakularnej/radioaktywnej/nazwij_to_jak_chcesz. O ile można zrozumieć preordery z uwagi na jakiś fizyczny dodatkowy fanowski merch typu cokolwiek - figurki, artbooki, steelcasy etc. o tyle preorderowanie software'u, od którego i tak nie będziesz mieć dostępu dużo wcześniej to totalny brak rigczu.

Co do A-Life to wydaje mi się, że temat jest w powijakach - było to widać na ostatnich materiałach, a twórcy też milczeli jak grób, normalnie takie rzeczy się mocno promuje. Jeden fan zapytał wprost o A-Life to dostał info, że "no jest w przygotowaniu" - ale ciężko stwierdzić, czy chodzi o samo AI, czy o materiał na ten temat. Wrzucam materiał sprzed 19 godzin (timestamp 6:40), żeby każdy sobie sam ocenił.

Awatar użytkownika
tomasz4815
Łowca

Posty: 403
Dołączenie: 17 Lut 2011, 12:46
Ostatnio był: 26 Sie 2024, 21:52
Miejscowość: Tam, gdzie atik czołgiem jeździ.
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 96

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez GTR w 25 Sie 2024, 15:32

A-Life był wspominany w powyższym materiale, ale co z tego wyjdzie - zobaczymy. Co do pre-ordera, jeśli faktycznie się zdecyduje to najwcześniej 2-3 dni przed premierą, w dniu premiery mogą płatności spaść z rowerka czy coś.
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 26 Sie 2024, 09:56
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 72

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Zari w 01 Wrz 2024, 22:11

Chciałbym przełożyć post z reddita, wrażenia z ogrywania demka na PAX West.
Oryginalny post tutaj.


- Gunplay świetny, dopracowane udźwiękowienie i animacje.
- Detektor jest automatycznie zakładany, wybiera się go skrótem, albo z koła ekwipunku.
- Przycisk leczenia zmieniono z [ na Q, a bandaży na naciśnięcie i przytrzymanie E
- Kucanie się nie zmieniło, ale niskie kucanie zostało całkowicie usunięte, brak control+shift dla niskiego kucania i X do sprintu.
- Sprint jest na toggle Shift
- Nie ma lootowania mutków jak wcześniej
- Leaning jest na V/C, podobno dobrze to działa pod kciukiem
- Detektor anomalii działa tak jak wcześniej
- Brak zwłok na minimapie i brak „blipów” PDA dla pobliskich NPC-ów
- Wszystkie animacje leczenia/jedzenia są bardzo krótkie i sprawne.
- Kompas jest minimalny i niczego nie zasłania.
- PDA nie wyświetla już lokalizacji bieżącego zadania (jeśli dobrze pamiętam, tylko na kompasie).
- Mapa jest podzielona na zarysowane strefy i nie pokazuje typowych nazw lokalizacji na mapie, jakie pamiętamy (jeśli dobrze pamiętam)
- Rzucanie śrubami musi być po samouczku i nie było tego w tym, w co grałem.
- Celownik nie mówi już, do jakiej frakcji należy NPC, ani nie mówi, jak się on nazywa.

Skryptowane wydarzenia:
- Początek gry jest dość samouczkowy.

Wydajność:
- Absolutnie żadnych problemów! Gra działała płynnie, żadnych zacięć, żadnych artefaktów (haha), żadnych spowolnień.
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image

Za ten post Zari otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Adik, doomer77, GTR, JE Józio Biden, JE Józio Biden, caleb59.
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości