[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez mietek1986 w 13 Sie 2016, 19:57

Zerknij czy system nie ustawił folderów ukrytych bo archiwizator w systemie czasami tak robi z plikami po archiwizacji :E nie mam pojęcia czemu ale u mnie jak miałem 10 testowaną to tak miałem, tam dajesz opcje folderów i tam są foldery ukryte i inne duperele ;)
Awatar użytkownika
mietek1986
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 12 Lut 2012, 07:44
Ostatnio był: 11 Sie 2023, 19:49
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 28

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 13 Sie 2016, 20:08

1. Nie wiem dokładnie, jak to jest z tym zasięgiem, ale też miałem wrażenie że wszystko co szybkie i znajduje się w zasięgu alife usiłuje mnie zabić, no chyba że jest już czymś innym zajęte. Wydaje mi się raczej, że po prostu stwory organizują sobie przebieżki między częściami mapy i łaskawie zauważają cię z odległości bliższej, niż zasięg alife, ale i tak sporo za dużej. Psy, pijawki i snorki? Tłumaczyć to można tym, że zwierzęta zwykle bardziej polegają na węchu, niż na wzroku - te poza Strefą są w stanie wyłapać z powietrza na prawdę nikłe zapachy, a co z tymi zmutowanymi? Poza tym, gdy wchodzisz w rzeczywistości do lasu, czy wszystko, co czuje twój zapach próbuje cię zabić? Uwierzcie, dla takich bydląt wywąchanie zarośniętego, niemyjącego się od pół roku faceta obładowanego szpejem, promieniującego wręcz smrodami, to betka. I tyle.
2. W ZUO ciągle pojawiają się paruosobowe patrole najemników i bardziej dzianych bandytów - zwykle z ZUO lezą sobie do Leśniczówki/Podstacji/Stacji Paliw. Prawdopodobnie jeden taki będzie okupował samą Oczyszczalnię, niezależnie od tego, czy wybijesz tam całą oryginalną załogę, czy nie.
3. W Tartaku? Najczęściej zestaw 2 Kontrolerzy (warto cisnąć headshoty czymkolwiek zza drzewa na skarpie znajdującej się na zachodnią północ od Tartaku) + stado zombiiii, rzadziej same izlomy. Jednak warto też zwrócić uwagę na to co się dzieje wokół, na północ od tej lokacji zwykle pojawia się para chimer/nibyolbrzymów/pijawek, a na zachód od niej można wpaść na praktycznie wszystko, od stada psów, przez typowo mięsne i powolne stwory, po zestaw nibyolbrzym + pijawki.

@trolololo: Win 10 zjadł ci foldery główne stalkerów (i wszystko wewnątrz)? Jak mówi Mietek, włącz wyświetlanie ukrytych folderów. Możesz też sprawdzić, czy czegoś ci do Appdata nie wywaliło - jak powszechnie wiadomo, Win 10 to gówno i może takie rzeczy czynić...
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 13 Sie 2016, 20:32

Win 10 zjadł ci foldery główne stalkerów (i wszystko wewnątrz)? Jak mówi Mietek, włącz wyświetlanie ukrytych folderów.

No ale dalej mi ich nie wyświetla, po prostu jakby ich nie było.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 13 Sie 2016, 21:02

No to wejdź sobie do folderu gamedata przez okno Uruchom…, o ile jeszcze istnieje :u3:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive trolololo.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez HitFan w 14 Sie 2016, 11:02

Mam wyjątkowego farta tym razem w MISERY. W tartaku spotkałem wolnościowców i do zabicia był tylko jeden kontroler, a w żelaznym lesie 5 pijawek i 2 poltergeisty. Łatwo było ogarnąć, bo wystarczyło schować się na tej ciężarówce (najpierw wziąć radioprotektor) pruć z obrzyna w pijawy. Potem parę serii z AKS-74U w poltery i izi poszło :)
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 30 Kwi 2024, 13:34
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: [MISERY]

Postprzez idefikx w 14 Sie 2016, 13:47

No ja takiego szczęścia nie miałem :D Za 1 wyprawą do żelaznego: 2 kontrolery, 7 zombie, 4 pijawki, polter. Miałem 3 kreski życia i musiałem przejść tam gdzie zagazowałem pijawki bo emisja :/ (całe szczęście miałem ghillie) a w środku było z 20 zombiaków więc sprintem przez gaz i przespanie się do 10 rano i do bazy :D Za drugim razem w drodze do żelaznego znalazłem M14 DMR od bandyty w.. 100% stanie! Niby mniejszy DMG ale kontrolera ściągało na 3hity a taki Mosin na 15.. Wybiłem wszystko zabrałem narzędzia i uradowany wydałem 40k na ulepszenie M14 oraz 10k na Ghillie żeby mieć regeneracje :D
idefikx
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 14 Sie 2016, 13:43
Ostatnio był: 30 Sie 2016, 17:45
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 14 Sie 2016, 13:57

Okej, już mam. Wlazłem przez adres do "Bin"-u, wróciłem się, i wszystkie pliki się pojawiły. :facepalm: W innych stalkerach tak samo. :facepalm: X2 Dzięki wszystkim za pomoc, idę postrzelać do tych zombiaków.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 14 Sie 2016, 14:25

idefikx napisał(a):Za drugim razem w drodze do żelaznego znalazłem M14 DMR od bandyty w.. 100% stanie! Niby mniejszy DMG ale kontrolera ściągało na 3hity a taki Mosin na 15..

Ogólnie to miałem ten sam problem ze strzelaniem we łby kontrolerów za pierwszym razem - mosinem prawdopodobnie nie trafiałeś headshotów, to jest dość dobrze widoczne. Przy trafieniu w baniak leje się z nich dosłownie fontanna krwi, przy trafieniu gdzie indziej jest jej sporo mniej. Kontrolerzy zwykle padają po dwóch trafieniach w głowę, niezależnie jaka to broń większego kalibru by nie była.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez idefikx w 14 Sie 2016, 14:42

Mito napisał(a):
idefikx napisał(a):Za drugim razem w drodze do żelaznego znalazłem M14 DMR od bandyty w.. 100% stanie! Niby mniejszy DMG ale kontrolera ściągało na 3hity a taki Mosin na 15..

Ogólnie to miałem ten sam problem ze strzelaniem we łby kontrolerów za pierwszym razem - mosinem prawdopodobnie nie trafiałeś headshotów, to jest dość dobrze widoczne. Przy trafieniu w baniak leje się z nich dosłownie fontanna krwi, przy trafieniu gdzie indziej jest jej sporo mniej. Kontrolerzy zwykle padają po dwóch trafieniach w głowę, niezależnie jaka to broń większego kalibru by nie była.

Być może, ale podejrzewam, że Mosin nie ma takiego dużego zasięgu z którego ja nawalałem. (około 200-250 metrów)
idefikx
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 14 Sie 2016, 13:43
Ostatnio był: 30 Sie 2016, 17:45
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: [MISERY]

Postprzez mayer99 w 14 Sie 2016, 16:04

Ja teraz Reconem w tartaku miałem kontrolera, stado zombie to standard, ale w bonusie stado ok. 20 psów, 5 nibypsów do tego przyleciały 3 koty i 4 pijawki, a ja miałem Steppe Eagle i Far-15, gdyby nie patrol Duty byłoby ciężko, a i tak naskakałem się co niemiara.... ;)
Czy zdobywając osiągnięcie strażnik równowagi, da się przyłączyć Włóczęgę z komandą do którejś frakcji? Po oddaniu obu PDA Morgana i Generała Sowie, nie ma opcji dialogowej o przyjęciu Monolitowców do żadnej z frakcji...
Czy w 100% konieczne jest odblokowanie przyjaciela którejś z grup? W Misery wystarczy oddać 1 z tych 2 PDA żeby je uzyskać...
P.S. Polecam wam po znalezieniu PDA Morgana bujnąć się od razu na Janów i oddać je ulubionej frakcji; następnie dołączyć do niej Monolit i wrócić na Zaton. W dość wczesnej fazie gry ma się dość dobry kombinezon i dodatkowo znacznie powiększa się asortyment u handlarzy. No i jeszcze czeka nas wojenka z 2-ą z frakcji... dzieje się!! ;) :E
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 21 Lut 2024, 02:01
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [MISERY]

Postprzez trolololo w 14 Sie 2016, 16:10

A niemożna ich dać do ochrony bunkra?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 14 Sie 2016, 16:58

Można, ale dopiero jak ta pierwsza ochrona "dednie". A do tego trzeba parę questów dla naukowców zrobić. mayer zarzucił pomysł na szybkie zdobycie niezłego kostiumka na wczesnym etapie, ale jak na moje to ten hajs co pójdzie na przewodnika można lepiej spożytkować.

I co do poprzedniego pytania: tak, można mieć strażnika równowagi i Włóczęgę w którejś frakcji.Ogólnie rzecz biorąc trzeba sprzedać Srokę nie bezpośrednio do Gonty, ale do jednego z przywódców. Ten sam przywódca potem przyjmie chłopaków do siebie, tylko trzeba już wtedy mieć strażnika, bo jak ich przyjmie to wpada przyjaciel. Już o tym ze 2 czy 3 razy tu pisałem, z resztą nie tylko ja, nie chce mi się kolejny raz wszystkiego krok po kroku opisywać. Jest jeszcze parę warunków które trzeba spełnić, ale jest to wykonalne bez większego problemu.
Pozdro, Carni
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości