[S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled] Pogoda bez prognozy

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Postprzez trojanuch w 16 Kwi 2008, 13:40

SWO v2.2 galeria screenshot-ów

Właśnie udało mi się zakończyć 'produkcję' nowej galerii dla SWO v2.2. Zastąpi już nieco wysłużoną galerię ze 'starego' SWOv2.0.

Życzę miłego oglądania! :)

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Image
Crazy Misery Brewer
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Reklamy Google

Postprzez Michu w 17 Kwi 2008, 22:05

Pozwolę sobie raz zaofftopować..

A więc te screeny wyglądają all'a Clear Sky. Grafika boska O_O.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Postprzez Famiru w 17 Kwi 2008, 22:13

Krótka Piłka. Jakie są wymagania?
Awatar użytkownika
Famiru
Tropiciel

Posty: 278
Dołączenie: 21 Mar 2008, 10:47
Ostatnio był: 13 Lut 2016, 16:23
Miejscowość: Białystok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Postprzez meJKu w 17 Kwi 2008, 22:38

A ja mam taki dziwny "problem" (?). Otóż cały czas mam tak jakby pochmurno... i nie widzę żadnych cieni drzew ani innych obiektów... jedynie obok jakiś lamp czy latarki ale tak od słońca to ZERO :] Ktoś wie co nie tak?

Mam wersję 2.0 tego moda ;]
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 22:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Postprzez Keldorn WistBlade w 17 Kwi 2008, 22:57

mejk napisał(a):A ja mam taki dziwny "problem" (?). Otóż cały czas mam tak jakby pochmurno... i nie widzę żadnych cieni drzew ani innych obiektów... jedynie obok jakiś lamp czy latarki ale tak od słońca to ZERO :] Ktoś wie co nie tak?

Mam wersję 2.0 tego moda ;]


Masz pewnie wyłączone sun shadow w opcjach graficznych :P
Awatar użytkownika
Keldorn WistBlade
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 28 Wrz 2007, 10:44
Ostatnio był: 14 Cze 2023, 12:36
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 9

Postprzez cmlPL w 17 Kwi 2008, 23:14

Albo grasz na dx8.1 - Static Lighting :) A trojanuch - Jak zwykle robota na piątke, i ktoś tam się pytał, spadków fps'ów nie ma jako takich, no może czasem się zdarzą max do 5 fps mniej, ale jest to różnica nie odczuwalna.
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Postprzez meJKu w 17 Kwi 2008, 23:18

Nie mam takiej opcji :p Jedynie co mam odznaczone to 'cienie trawy'. To jest to ? :D
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 22:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Postprzez trojanuch w 18 Kwi 2008, 00:01

mejk napisał(a):Nie mam takiej opcji :p Jedynie co mam odznaczone to 'cienie trawy'. To jest to ? :D


Mógłbyś dać jakiegoś screena? Myślę, że dożo więcej powie nt. problemu niż najlepszy nawet opis :)

Co do spadków wydajności - to w 'zwykłym' SWO jak zwykle nie ma żadnych. Pojawiają się natomiast po wrzuceniu shaderów Sky4CE - wtedy są na poziomie mniej więcej takim jak opisał cml - 5-6FPS

-------------------------------------------------------------------------------------

S.W.O.v2.2 już nie jest 'betą' i zostało uploadowane na Stalker Files

Krótki nius - zawierający sie w całości w tytule ;). A oto link:

S.W.O.v2.2

Pozdrawiam!
Image
Crazy Misery Brewer
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Postprzez Keldorn WistBlade w 18 Kwi 2008, 11:59

A ja mam pytanie do Ciebie trojanuch

"Czy da się połączyć Sky4CE 1.5 z 1.77 w taki sposób aby zachować efekt rozjaśnienia z 1.5 (chodzi o efekt śliskości terenu np.) z rozmywaniem podczas chodzenia z 1.77"

bo jak próbowałem połączyć te dwa katalogi "shaders" to wywaliło mi że moja karta nie spełnia wymagań shadera 1.1 a mam GT 8600. Nie znam się na tym za dobrze ale jak napiszesz jakie pliki odpowiadają za ten efekt rozmycia to możliwe że sam sobie poradzę. Sky4CE 1.5 jakoś bardziej mi się podobał :/ był może za jasny w niektórych momentach ale jednak.

Nie krytykuj proszę moich niefachowych określeń na te procesy graficzne bo po prostu nie znam ich poprawnych nazw.

Edit:
nie wiem czy nie powinienem tego pytania napisać TUTAJ zresztą na to samo wyjdzie :P
Ostatnio edytowany przez Keldorn WistBlade, 18 Kwi 2008, 12:46, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Keldorn WistBlade
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 28 Wrz 2007, 10:44
Ostatnio był: 14 Cze 2023, 12:36
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 9

Postprzez trojanuch w 18 Kwi 2008, 12:20

Błąd - 'karta nie spełnia wymagań shaderów 1.1" pojawia się zawsze jeżeli jest jakiś konflikt w folderze [shaders] - jest to taki 'uniwersalny' komunikat dla crasha spowodowanego shaderami.
Ja niestety nie wiem nic nt. wewnętrznej konstrukcji shaderów - więc nie mam pojęcia jak zmergować rożne wersje.

Ale:

In order to disable the improved mblur effect change the following line in:
[shaders] > [r2] > SkyGRAPHICS_options.cfg
to
//#define IMPROVED_MBLUR // Enable/Disable Motion Blur
and do disable DOF
//#define DEPTH_OF_FIELD // Enable/Disable Depth Of Field
You can also tweak other settings for those effects. I will release a patch with some presets soon.


Więc być może, tym configiem będziesz mógł 'dopasować' sobie shadery również w tym kierunku o jaki ci chodzi.

zachować efekt rozjaśnienia z 1.5


Ponownie poproszę o jakiegoś screena bo nie jestem w stanie stwierdzić co masz na myśli ;) Możesz np. zrobić save'a i od razu po nim (nie poruszając się w grze) screenshota potem wychodzisz z gry podmieniasz shadery, włączasz grę loadujesz save'a i znów robisz screena zaraz po loadzie - w ten sposób uzyskasz screeny porównawcze ;) Wtedy znika potrzeba motania się w definiowanie 'efektu rozjasnienia' itp.
Image
Crazy Misery Brewer
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Postprzez Keldorn WistBlade w 18 Kwi 2008, 13:05

Już wiem co mi nie pasowało i to wcale nie z powodu Sky4CE tylko z powodu tego iż w którymś momencie gry doinstalowałem moda a w zasadzie pliczek user.itx z moda Ultra graphic mode v1.1 i ta właśnie modyfikacja dodawała te efekty o którym mowa. Zupełnie o tym zapomniałem podczas gdy zacząłem dogrywać te nieoficjalne patche do OL 1.3.3 Teraz jest już tak jak było tylko ostrzegam że połączenie shaderów Sky4CE z UGM 1.1 daje spadek FPS ale efekt nieziemski.
Awatar użytkownika
Keldorn WistBlade
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 28 Wrz 2007, 10:44
Ostatnio był: 14 Cze 2023, 12:36
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 9

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 2 gości