KOSOVO JE SRBIJA!

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Postprzez fjk w 24 Lut 2008, 09:32

A ja nie uważam że Kosowo jest albańskie... ja mówie że tam większość mieszkańców to są "albany" i skoro zdecydowali że chcą się odłączyć teoretycznie (na zasadzie "nas jest więcej my decydujemy") to mogą... niewiem, poczekajmy co z tego wszystkiego wyniknie, potem coś więcej będzie można powiedzieć...
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Reklamy Google

Postprzez ThaiWarrior w 24 Lut 2008, 13:11

Kurde, jak ja mam Ci to wytłumaczyć? O! Wiem, do twojego mieszkania przychodzi 10 osób i stwierdza po jakimś czasie, że to jest już ich lokum bo ich jest wiecej... :|
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Postprzez Leiga w 24 Lut 2008, 13:42

Tak więc oddajmy Wrocław Niemcom, wypowiedzmy wojnę Litwie, przeprośmy Czechów za Orawy ( w końcu razem z Niemcami żeśmy w bodajże 38 roku zagarnęli część ich ziem), Dokonajmy eksterminacji żydów z Izraela - sztuczne państwo, Zlikwidujmy USA, przywróćmy rdzennych Indian, Wyrzućmy Australijczyków rasy kaukaskiej, zostawmy tam aborygenów. A w ogóle to wróćmy wszyscy do Afryki bo tam jest nasz dom i kolebka ludzkości. Historia jest skomplikowana, czasy teraźniejsze do łatwych nie należą i porównywanie tej sytuacji do tzw prawnego aspektu zasiedzenia jest nieuprawnione.
Nothing in this world is to be feared; it is only to be understood. [MC]
Image
Awatar użytkownika
Leiga
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 15 Sie 2007, 14:27
Ostatnio był: 20 Cze 2009, 02:25
Kozaki: 0

Postprzez MeZZerschmitt w 24 Lut 2008, 14:20

Co do Wrocławia to od zarania dziejów był nasz. W X w. znajdował się gród książęcy i podgrodzie na Ostrowie Tumskim (centrum Wrocławia) gdzie była ludność pochodzenia polskiego, głównie Slężanie, dopiero na początku XIV w. zostało przejęte przez Czechów, a przez Prusy w XVIII w. i później przez Rzeszę do końca IIWŚ.
Wrocław był, jest i będzie Polski.
Przynajmniej póki ja tam mieszkam hehehe (żart).
Co do Litwy. Litwa nie należy do nas. Od samego początku istaniały małe plemiona litewskie, które później dopiero chyba (nie pamiętam już dokładnie) w XIII w. złączył późniejszy król Litwy Mendog. Później dopiero pod koniec XIV wieku Litwa zostaje włączona pod granicę Polski.
Lwów należy do nas, to na pewno;D.

A propos Litwy to oczywiście tak jak pisałeś o Indianach, to można się bawić w takie rzeczy do usranej śmierci.

ThaiWarrior ma rację, przykład WROCŁAW.

Wracając do tematu czy ktoś słyszał o tym:
http://fakty.interia.pl/raport/kosowo/n ... ni,1063738
"Niektórzy ludzie po prostu nie szukają logicznych korzyści, takich jak pieniądze. Nie sposób ich kupić, zastraszyć czy przekonać, nie sposób w ogóle z nimi negocjować. Niektórzy ludzie po prostu lubią patrzeć, jak świat wokół płonie."
Awatar użytkownika
MeZZerschmitt
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 21 Lis 2007, 18:52
Ostatnio był: 09 Gru 2013, 22:51
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Postprzez Leiga w 24 Lut 2008, 14:35

No ale właśnie o to chodzi. Termin "od zarania dziejów" dla różnych państw może oznaczać mniej niż 100 lat, 1000 lat, kilkanaście wieków. Nie będzie sprawiedliwego dziejowego podziału mapy politycznej. Dlatego argument, że nie mają prawa, bo siedzą tam stosunkowo krótko nie ma sensu. Mieli pewną autonomię, tak mi się wydaje, ba jak inaczej mógłby tam funkcjonować parlament z premierem na czele. Kto dał im tę autonomię? Skoro ją mieli podjęli taką a nie inną decyzję. Swoją drogą jestem ciekaw kto pierwszy wywoła zamieszki z ofiarami śmiertelnymi. Jakże ucywilizowani Serbowie, czy też mieszkańcy Kosowa pochodzenia albańskiego.
Nothing in this world is to be feared; it is only to be understood. [MC]
Image
Awatar użytkownika
Leiga
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 15 Sie 2007, 14:27
Ostatnio był: 20 Cze 2009, 02:25
Kozaki: 0

Postprzez fjk w 24 Lut 2008, 17:13

Powiem szczerze, nie ma mco powiedzieć bo ani ja nie przekonam naszych "narodowców" ani oni mnie "socjal-liberała" (super "nazwa" xD wyszło mi z "wielkiego testu politcznego" jakby kto niewiedział). To "ucywilizowani" "narodowcy serbscy" (a nie serbowie, bo nie wszyscy są narodowcami - dla niektórych niestety, dal mnie stety) rozpoczęli zamieszki to znaczy że oni mają szczerze w dupie to co się z kosowem będzie działo... oni poprostu mają pretekst żeby sobie "pobrykać", rząd (ICH WŁASNY) powiedział "DROGĄ POKOJOWĄ"... a oni mają to.. taak w dupie.
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Postprzez ThaiWarrior w 24 Lut 2008, 17:30

Ale ja w żaden sposób nie popieram zamieszek, jakichkolwiek. Dla mnie takie zachowanie zasługuje tylko na gaz, pałki, armatki wodne i gumową aminicję( w sumie to i tak całkiem łagodnie ).
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Postprzez Towarzysz Lenin w 24 Lut 2008, 21:21

Leiga napisał(a): Swoją drogą jestem ciekaw kto pierwszy wywoła zamieszki z ofiarami śmiertelnymi. Jakże ucywilizowani Serbowie, czy też mieszkańcy Kosowa pochodzenia albańskiego.

W Belgradzie były już ofiary śmiertelne. W samym Kosowie na razie nikt nie zginął w zamieszkach.

Towarzysz Lenin
Wygnany z Zony

Posty: 409
Dołączenie: 25 Sie 2007, 18:15
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:41
Miejscowość: Pokój 771.
Kozaki: 0

Postprzez Gildon w 30 Mar 2008, 17:03

Może tak, jak było kiedyś, to nie zwracajmy uwagi, ale teraz wszystko powinno zostać jak jest. Ja sam nie popieram tego odłączenia i sądzę, że Serbowie powinni to rozwiązać siłą, bo inaczej się nie da. Może nie zabijać od razu (w ostateczności) ale spałować, gazować i tyle.
Image
Awatar użytkownika
Gildon
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 13 Lut 2008, 03:36
Ostatnio był: 20 Wrz 2010, 21:09
Kozaki: 2

Postprzez donciu w 30 Mar 2008, 18:36

Serbska interwencja w Kosowie skończyła by się sankcjami nałożonymi na Serbię , bombardowaniami NATO (czyt. USA) i wypędzeniem Serbów z Kosowa raz na zawsze. Od razu doszło by do napięć między USA i Rosją (oczywiście Polska pewnie by na tym najbardziej ucierpiała - w końcu jesteśmy ślepo wpatrzeni w Amerykę i nie możemy nigdy wybrać jedynej , słusznej decyzji). Niestety ale taka jest polityka.
Awatar użytkownika
donciu
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 22 Lip 2007, 13:21
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 13:10
Miejscowość: Świebodzice / ?????????
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Postprzez don_ernesto w 31 Mar 2008, 11:06

Gildon napisał(a):Może tak, jak było kiedyś, to nie zwracajmy uwagi, ale teraz wszystko powinno zostać jak jest. Ja sam nie popieram tego odłączenia i sądzę, że Serbowie powinni to rozwiązać siłą, bo inaczej się nie da. Może nie zabijać od razu (w ostateczności) ale spałować, gazować i tyle.


mam podobne zdanie - tam się zawsze zarzynali i zarzynali się będą - interwencje są zbędne.
co do samego podziału - zwyczajny idiotyzm - ale teraz jest moda na wolność, liberalizm i ogólną miłość do wszystkiego i wszystkich - szkoda tylko, że Polska się pod tym podpisuje ale jednocześnie mnie to nie dziwi - idiotów u nas nie brak - zapewne nas też czeka jakieś małe wyzwolonko - księstwo hanyskie?
i pod tym też połowa europy napewno się podpisze... bo taka teraz moda...
Awatar użytkownika
don_ernesto
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 10 Mar 2008, 12:01
Ostatnio był: 12 Paź 2009, 17:27
Kozaki: 0

Postprzez fjk w 31 Mar 2008, 18:46

no najłatwiej powiedzieć: "nie ma sensu" bo "będą siędlaej wyżynać"... ja nie wiem, zamiast iść na ugodę między sobą to tu zamieszki, tu U$A a tu zaś Ro$ja ... -_-" osobiście to sam już nie wiem, byłem jak najbardziej za autonomią... ale zawiodłem się, zawiodełm miałem nadzieje że nie podepną się pod U$A a tak to tylko jego psem będą. A szkoda.
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości