Wiedźmin

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Jaką ścieżkę wybrałeś?

Mieczykiem!
97
56%
Znaki, pew pew pew!
13
7%
Petardy i alchemia.
5
3%
Troszkę wszystkiego.
59
34%
 
Razem głosów : 174

Re: Wiedźmin

Postprzez KoweK w 17 Maj 2015, 12:22

paintball_0 napisał(a):Jedyna zaleta downgradu jest taka, że prawdopodobnie wymagania będą o wiele niższe niż się wszyscy spodziewaliśmy.

Nazwijmy rzeczy po imieniu - to optymalizacja. Gra nadal jest ładna i tak, miejmy na uwadze to, że to otwarty świat.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 23:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: Wiedźmin

Postprzez doomer77 w 17 Maj 2015, 12:33

Facet na filmie powiedział dokładnie to, co sam chciałem :)
A poza tym gra wciąż wygląda bardzo dobrze i nie rozumiem tych żali i narzekań. No i w końcu Wiedźmin, to nie jest gra, którą się kupuje dla grafiki! Tu ma być klimat, fabuła, ciekawe zadania, nietuzinkowe postaci, wiele godzin rozrywki. Grafika jest tu tylko uzupełnieniem, tłem, bardzo przyjemnym i cieszącym, ale jednak tłem, które powinno być porządnie i dobrze zrobione. I takie jest.
Równie dobrze można narzekać, że w ciekawych książkach nie ma ilustracji, albo że są rysunki węglem, zamiast HD w HDR i 3D.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 338
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 20:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 70

Re: Wiedźmin

Postprzez Red Liquishert w 17 Maj 2015, 16:51

Spoko, paint. Wierzę, że na pewno poczułbyś się lepiej, gdyby nowy Wiesiek miał taką grafę jak na pierwszych zapowiedziach.
Na pewno poczułbyś się lepiej, wiedząc, że pograsz w tę grę za 10 lat, jak już uzbierasz na kompa :caleb:

A ja się osobiście doczekać nie mogę - umilam sobie tenże czas lejąc z oficjalnego forum CD-Projektu. Ta masturbacja nad statusami przesyłki ("OCH, MAM W REALIZACJI, NIE DOSTANE GRY!!!1111") czy oczywiście downgrade (rozwalił mnie użytkownik, który do każdego posta dorzuca info, że grafa do dupy, i że gra nie ma klimatu. Dla porównania wrzuca skriny z chinolskiej wersji konsolowej, gdzie kolczuga wygląda jak beton). Po prostu rozwala mnie ilość rzeczy, na które ludzie narzekają... sam psioczyć będę na płytówki, ale - na pałę trolla - narzekanie na klimat gry, w którą się jeszcze, ku*wa, nie grało? Rly?
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 17 Maj 2015, 16:56

Panowie, słuchajcie. Ja WIEM że fabularnie ta gra mnie zmiażdży, zmieli, pozamiata i wypie*doli do kosza na śmieci, a do gameplaya to się będę modlił przez dwa miesiące. Ale taką "optymalizację" jaką zrobił w tej grze CD Projekt to ja sobie sam mogę zrobić. Wiecie jak? W opcjach zmniejszyć sobie jakość tekstur, modeli, zasięg widoczności i wyłączyć post proces. NIC INNEGO ta optymalizacja dla naz nie zrobiła. NIC. Czy wy to potraficie zrozumieć, czy nie? Nikt tutaj nie siadł, nie napisał jakiegoś efektu graficznego od nowa, nie napisał lepszego renderera, nie poprawił wydajności ładowania tekstur czy czego tam. Żadnej optymalizacji nie było. Było tylko wycinanie opcji z menu "opcje graficzne" i sprawdzanie czy teraz gra na tym ścierwie, które nazywamy "nową generacją" pójdzie w 30 klatkach.

Jak mi gra nie chodzi na Ultra, to zmniejszam sobie jakość obrazu SAM. Nie potrzebuję żeby CD Projekt usuwał je za mnie i nazywał to optymalizacją. Już pisałem w temacie o Dishonored- ta gra poszłaby masie ludzi w detalach o niebo wyższych niż maksymalne oddane nam przez Bethesdę. Dlaczego nie dostaliśmy lepszych tekstur? Dlaczego nie dostaliśmy lepszych efektów? Bo by silnik nie dał rady? pierdo*ony Unreal Engine by nie dał rady skoro jakoś w innych grach daje sobie znakomicie? Nie. Bo Microsoft albo Sony podpisało sobie z deweloperem jakąś szemraną zakulisową umowę o wsparcie techniczne albo wręcz dało kasę na produkcję pod warunkiem "graphical parity".

Zauważyliście że pojawiają się już głosy wśród graczy typu "po co mam przepłacać za dobrego peceta, skoro gra będzie tak samo wyglądać na konsoli? Kupię sobie o wiele tańszą konsolę i tam zagram, bo gra na PC wcale lepiej nie wygląda". Przypomnijcie sobie, że Microsoft i Sony bierze 30% urobku od sprzedanej na ich konsoli gry i wyciągnijcie wnioski sami.

A tutaj taki filmik dla rozluźnienia sytuacji. Czekałem aż ktoś taki zrobi, kupę śmiechu miałem:

Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez doomer77 w 17 Maj 2015, 17:18

Paintball, ale zwróć uwagę również na to, że niektórych rzeczy nie mógłbyś w opcjach zmienić. Szczegółowość obiektów czy świata można zmieniać dynamicznie tylko do pewnego stopnia. A tekstury mogli zmieniać również z tego powodu, że oryginalne zwyczajnie nie zmieściłyby się na kilku płytach.
Optymalizacja polega min. na tym, że klient otrzymuje pudełko z grą, zamiast kartonu płyt i dodatkowy, terabajtowy dysk do jej instalacji.
Jak świat światem gry wyglądały gorzej w dniu premiery niż na zapowiedziach. Upgrade graficzny następował z reguły dużo później, gdy na rynku standardem były komputery, które mogły te wszystkie fajerwerki udźwignąć.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 338
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 20:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 70

Re: Wiedźmin

Postprzez caleb59 w 17 Maj 2015, 17:31

A ja po cichu cieszę się z tego downgrade'u bo jest MINIMALNA szansa, że dzięki temu optymalizacja nie będzie zje*ana jak to CDP Red ma w tradycji...

Lepiej nie bierzcie do głowy głupot dotyczących wyglądu gry bo i tak wszyscy będziecie grali z językami na wierzchu i jedną łapą w majtkach z wrażenia... :caleb:
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: Wczoraj, 23:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 17 Maj 2015, 17:45

GTA 5 zajmuje jakieś 50 giga. Wiedźmin 3 zainstalowany z GOG 25 giga. Argument o ilość płyt jest inwalidą. Każdy z nas ma wystarczająco wielki dysk, żeby takiego wiedźmina zmieścić na nim co najmniej 10 razy. Objętość gry nie ma tutaj absolutnie żadnego znaczenia, szczególnie w erze sprzedaży przez internet.

Założę się, że graficy i artyści tworzący tekstury i modele mieli łzy w oczach kiedy dowiedzieli się, że ich ciężka wieloletnia praca poszła do kosza.

Widzę tylko jedno rozwiązanie- komuś bardzo zależało żeby gra wyglądała tak samo na wszystkich platformach i tym kimś byli Microsoft i Sony.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Method w 17 Maj 2015, 18:32

Otóż mylisz się drogi pejntbalu, kupiłem wersję elektroniczną gry i będę ją pobierać na moim ograniczonym transferze w mobilnym internecie. Z moim limitem 3Gb miesięcznie jestem zadowolony, bo w grę zagram za jakieś 9 miesięcy. Wprowadzając Twoje pomysły musiałbym czekać jakieś półtora roku, a przecież nie po to wydaję zarobione pieniądze żeby tyle czasu czekać.
Pozdrawiam
Image

Za ten post Method otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Soviet, Najemnik.
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 17 Maj 2015, 19:21

Nie rozumiem w tym wszystkim tylko jednego. Dlaczego zaprzeczacie faktom?

Edycja PC została "zoptymalizowana" żeby niewiele różnić się od wersji konsolowych. Obecne "Ultra" jest tak naprawdę ustawieniem "Medium" i to w najlepszym wypadku. Jedyne czego optymalizacja dokonała to odcięcie posiadaczom mocnych komputerów możliwości wykorzystania ich maszyn w 100%. My, posiadacze słabszych pecetów, nie zyskaliśmy absolutnie nic tą optymalizacją, bo i tak gralibyśmy w co najwyżej Medium.

Najwidoczniej jestem ostatnią osobą na tym forum która jeszcze nie załapała żartu. Proszę, wytłumaczcie mi dlaczego idziecie w zaparte?
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Red Liquishert w 17 Maj 2015, 19:27

Jeśli naprawdę myślisz, że gdybyś przestawił high (stare trailery) na medium (aktualny stan) to by to tak wyglądało (stara grafa --> nowa grafa) to się grubo mylisz ;)
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Wiedźmin

Postprzez doomer77 w 17 Maj 2015, 20:15

Spisek Microsoftu i Sony? Proszę Cię...
A pomyślałeś o tym, że grę trzeba było zoptymalizować, żeby ją sprzedać? Nie oszukujmy się, komputer za 4-5 koła do gier nie jest na wyposażeniu każdego gracza. Młodzi nie oskubią rodziców a dorośli nie wydadzą swojej pensji dla jednej gry. Przeciętny komputer na rynku uciągnie tę grę w medium. Nie wiem jaki masz komputer, może należysz do szczęśliwców, którzy W3 uciągnęliby na maksa nawet przed optymalizacją, ale większość graczy by oglądała kalejdoskop.
Poza tym powtórzę jeszcze raz - gra wygląda rewelacyjnie nawet teraz i naprawdę nie ma co jęczeć i spinać pośladków, bo zniknął jakiś krzaczek, kamień a końska dupa nie jest spocona jak wcześniej.
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 338
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 20:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 70

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 17 Maj 2015, 20:26

Rzecz w tym, że przed optymalizacją redzi twierdzili że gra na konsolach będzie wyglądać jak na PC na medium. Było to w czasach, kiedy wersja PC wyglądała jak trailery sprzed dwóch lat. Obecnie wersja na PC wygląda tak, jakby tę sprzed dwóch lat ustawić na Medium.

Za dwa dni gra trafi w nasze ręce a my otworzymy pliczek "config.cfg". Wtedy się okaże co nasze pecety zdołają jeszcze uciągnąć a od czego się załamią.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości